رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت ربیس سابق دیوان محاسبات کشور  و نماینده ادوار مجلس را تسلیت گفت.
ایشان فرمودند راه حل چیست؟ همگی گفتیم ختم جنگ با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ یا شکل دیگر. امام نگران عدم وفای دشمن بودند و ناراحتی مردم حزب الله که احتمال اول را ضعیف و احتمال دوم را هم در مقابل خوشحالی بخش عظیمی از مردم و آثار مثبت صلح قابل تحمل دانستیم.
ایرنا نوشت : در جریان این بازدید هوایی رئیس‌جمهور، با توضیحات استاندار کرمانشاه در جریان روند فعالیت و مبادلات اقتصادی پایانه‌های مرزی استان قرار گرفت.
دبیر همایش دیپلماسی اقتصادی گفت: باید برای حرکت به سمت اقتصاد مطلوب و دیپلماسی اقتصادی، اقتصاد داخلی را ساماندهی کنیم.
​حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی درگذشت برادر حسینعلی امیری را تسلیت گفت.
گفتم، بعید است رهبری حرف تُندی بزنند؛ بیشتر به فکر دلجویی  دانشجویان‌اند و درخواست امتیاز از رهبری، در شرایطی که این همه اهانت شده، بی جاست و در مقابل، من آنها را از تصاعد کارهای تُند، برحذر داشتم و گفتم، خطر درگیری با سپاه و بسیج در پیش است. 
رئیس پژوهشکده شورای نگهبان گفت: اگر دستگاه اجرایی مصوبه‌ای داشتند، اما حقوق مردم تضییع شود شورای نگهبان ورود می‌کند، اما این امر تبیین نشده است و از شورای نگهبان انتخابات را فقط دیده‌ایم.
وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران تاکید کردند که امنیت پایدار در سایه هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی افزایش می‌یابد.
آخرین اثر انتشارات دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با عنوان « نیم قرن تا ناکامی» با حضور شخصیت‌های فرهنگی رونمایی می‌شود.
شماری از چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته فرهنگی و رسانه‌ای، در مراسم یادبود سیدمحمود دعایی، سخنرانی خواهند کرد.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام تسلیت درگذشت سیدمحمود دعایی، او را شخصیتی محبوب و موثر در پهنه سیاست و فرهنگ ایران دانست.
وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام‌های تسلیت خود به مناسبت درگذشت سیدمحمود دعایی، او را چهره برجسته رسانه‌ای، روحانی وارسته، مردم‌دار و سیدِ ساده زیست نامیدند که فقدانش موجب تاسف و تالم اهالی فرهنگ و هنر است.
مراسم تشییع سیدمحمود دعایی، صبح سه‌شنبه از محل موسسه اطلاعات آغاز و پیکر آن مرحوم در حرم امام خمینی به خاک سپرده خواهد شد.
حسن روحانی در مورد مرحوم دعایی نوشت: این چهره متعهد، سرشناس و پر تلاش عرصه فرهنگ و رسانه کشور در عمر با برکت خویش لحظه ای از خدمت و مجاهدت در راه مبارزه با استبداد و خدمت به آموزه های دینی از پای ننشست .
سیدمحمود دعایی، فعال فرهنگی و سیاسی که امروز چشم از جهان فروبست، از دیشب به دلیل انسداد مجرای تنفسی، در بیمارستان بستری شده بوده است. او، در روزهای اخیر، حالت‌هایی شبیه سرماخوردگی داشته است.
چاپ سوم کتاب تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق توسط انتشارات مرز و بوم و از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده و در نمایشگاه کتاب تهران در حال عرضه است.
مراسم افتتاحیه سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران امروز، سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۱۷ با حضور رئیس‌جمهور در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود. 
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور سابق با انتشار رشته توئیتی بر لزوم تغییرات بنیادین در اقتصاد کشور به منظور رهایی از بحران تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم درگذشت همسر مکرمه دکتر ایروانی را تسلیت گفت.
در پی درگدشت همسر یکی از فضلای حوزه علمیه جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه درگذشت همسر حجت‌الاسلام مهریزی را به ایشان تسلیت گفتند. 
تصور می‌شد با انتخابات ۱۴۰۰، در راستای ایجاد فضایی آرام برای فعالیت دولت مستقر، آرامش در فضای کشور از سوی جریان سیاسی و گروههایی که به نام اصولگرایی فعالیت می‌کنند دنبال شود.