بنی گانتز، وزیر دفاع اسراییل، با رد گزارش روزنامه یدیعوت اخرونوت درباره نظر مساعد بعضی از فرماندهان کلیدی ارتش این کشور نسبت به احیای برجام، تصمیم‌گیری در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران را بر عهده دولت دانست. یدیعوت اخرونوت جمعه گذشته در گزارشی نوشت که فرماندهان اطلاعات نظامی و برنامه‌ریزی راهبردی ارتش اسراییل معتقدند که با احیای برجام و برقراری مجدد محدودیت‌ها بر برنامه...
مستند «خوزستان تشنه است» نگاهی دارد به ابعاد مختلف بحران آب در خوزستان و راه‌های مقابله با این بحران را از زبان کارشناسان بررسی می‌کند.
هفت کشور پیشرفته و صنعتی جهان موسوم به «گروه هفت» روز یکشنبه پنجم تیر تعهد کردند که برای رقابت با پروژه «ابتکار کمربند و جاده» چین، طی پنج سال آینده ۶۰۰ میلیارد دلار در پروژه‌های بین‌المللی سرمایه‌گذاری کنند. پروژه «ابتکار کمربند و جاده» چین که از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است، با هدف احیای جاده باستانی ابریشم دنبال می‌شود و قرار است ۱.۳ تریلیون دلار در زیرساخت‌های حمل‌ونقل و انرژی دیگر...
یک روزنامه اسرائیلی گزارش داد فرماندهان کلیدی ارتش اسرائیل از نهایی شدن توافق بین تهران و قدرت‌های جهانی حمایت می‌کنند.
مقابله با گسترش نفوذ چین و حمایت از اوکراین در برابر حمله روسیه از مهم‌ترین مسائل مورد بحث در اجلاس سران گروه ۷ هستند. جذب ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های کشورهای فقیر یکی از محورهای این گفت‌وگوهاست.
روزنامه وال استریت ژورنال از "نشست محرمانه" آمریکا، اسرائیل و چند کشور عربی منطقه خاورمیانه برای بررسی راه‌های مقابله با پیشرفت‌های پهپادی و موشکی ایران خبر داد. این نشست بی‌سابقه در شرم‌الشیخ مصر برگزار شد.
رهبران هفت کشور صنعتی موسوم به «جی ۷» در آغاز نشست سه روزه خود در آلمان بر اتحاد خود در حمایت از اوکراین تاکید کردند. انتظار می‌رود که رهبران گروه هفت قول حمایت نظامی بیشتری را به اوکراین بدهند و تحریم‌های بیشتری را علیه مسکو اعمال کنند.
یک روز بعد از پدر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برادرش نیز به زندان منتقل شد. فرزاد انصاری‌فر در اعتراضات آن زمان در بهبهان بر اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد.
شرکت‌های داروسازی فایزر و بیون‌تک می‌گویند آزمایش واکسن مقابله با زیرسویه‌های اومیکرون بسیار موفقیت‌آمیز بوده است. آنها اعلام کردند واکسنی که برای مقابله با زیرسویه‌های اومیکرون تولید شده از واکسن قبلی موثرتر است.
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکا و منطقه نوشته ایالات متحده در نشستی محرمانه با نظامیان ارشد اسرائیل و کشورهای عرب، راه‌های مقابله با توانایی‌های موشکی و پهپادی رو به رشد ایران را بررسی و هماهنگ کرده است.
این هفته در جهان خودرو: رونمایی از یک مدل جدید پژو با ظاهری متفاوت، ون الکتریکی فورد که شتابش از بوگاتی بیشتر است، تولید محدود از شاسی‌بلند فراری با وجود تقاضای زیاد برای این ماشین و کنایه سیتروئن به ایلان ماسک.
پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح درست یک روز پس از توافق ایران و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای انجام می‌شود.
رسانه‌ها در ایران از دومین پرتاب ماهواره‌بر ذوالجناح خبر داده‌اند. وزارت دفاع جمهوری اسلامی می‌گوید که مرحله سوم از توسعه این ماهواره‌بر نیز آغاز شده است. ذوالجناح نخستین‌ بار در بهمن سال ۱۳۹۹ مورد آزمایش قرار گرفته بود.
حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه ایران برای افغانستان، در اظهاراتی از رهبران اقوام مختلف افغانستان خواسته است تا «از درگیری بلخاب فاصله بگیرند.» گزارش‌های تایید نشده حاکیست که عصر دیروز نیروهای طالبان وارد «ترخوج»، مرکز ولسوالی بلخاب، شد‌ه‌اند.
مقام‌های مطلع از مذاکرات گفته‌اند که در مذاکرات سطح بالای شرم‌الشیخ، شرکت‌کنندگان در مورد روش‌های اطلاع‌رسانی فوری هنگام شناسایی تهدیدهای هوایی به توافق اصولی دست یافتند.
تیم ملی تکواندوی زنان ایران در سومین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا صاحب دو مدال طلا شد. پیش از این ناهید کیانی نیز در این دوره از مسابقات برای تیم ملی تکواندوی زنان ایران یک مدال طلا کسب کرده بود.
مقامات بهداشتی بریتانیا می‌گویند ویروس فلج اطفال را در تعداد قابل توجهی از نمونه‌های فاضلاب لندن شناسایی کرده‌اند. بااینکه هیچ مبتلایی در بریتانیا دیده نشده است، پزشکان به حال آماده‌باش درآمده‌اند.
طی یک دهه تعداد مدرسه‌های ایرانی وابسته به وزارت آموزش پرورش در خارج تقریبا به نصف کاهش یافته است. به گفته یک مقام مسئول از سال ۱۳۹۷ آزمون اعزام معلم به خارج برگزار نشده و گمان نمی‌رود سال آینده هم برگزار شود.
مصطفی الکاظمی در آستانه نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که همزمان با سفر جو بایدن به عربستان سعودی برگزار می‌شود، ابتدا به جده رفت و از آنجا راهی تهران شد تا به گفته تحلیلگران منطقه‌ای برای فعال‌سازی دوباره روابط تهران و ریاض تلاش کند.