سازمان جهانی بهداشت برای واکسن چینی سینوفارم مجوز اضطراری صادر کرد. به این ترتیب زیرمجموعه‌های سازمان ملل می‌توانند این واکسن را بخرند و توزیع کنند. بررسی‌ها برای تایید علمی دومین واکسن چینی یعنی سینوواک ادامه دارد.
ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان می‌گوید این کشور تزریق واکسن آسترازنکا علیه ویروس کرونا به شرط موافقت پزشک برای همه بزرگسالان آزاد کرده است.
در برخی استان‌های ایران مانند تهران روند افزایشی ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد و سفر در ایام عید فطر ممنوع اعلام شد. مدیرکل سلامت شهرداری تهران می‌گوید موارد ابتلا و بستری در تمام مناطق پایتخت همچنان بسیار بالا است.
یک مقام ارشد وزارت خارجه عربستان از گفت‌وگوهای مستقیم با ایران درباره راه‌‌های کاهش تنش در منطقه خبر داده و افزوده که برای نتیجه‌گیری هنوز زود است. رویترز می‌نویسد گفت‌وگوها بر سر یمن و برجام جریان دارند.
شهردار تهران برای نخستین بار تأیید کرد که شهرداری شاکی برخی از معترضان بازداشت‌شده اعتراض‌های آبان ۹۸ است. سخنان حناچی درباره شرط پس گرفتن شکایت از معترضان بازداشتی با انتقادهای فراوانی روبرو شده است.
وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، قصد سرنگون کردن موشک چینی را که به طور کنترل نشده به سوی زمین در حال سقوط است ندارد. چین می‌گوید احتمال خسارت بسیار بعید است. محل احتمالی سقوط قطعات موشک منطقه وسیعی را در بر می‌گیرد.
چهارمین دور مذاکرات کمیسیون مشترک برجام با توافق بر سر تشکیل سه کمیته برای بررسی لغو تحریم‌ها و تعهدات ایران و هماهنگی اقدامات طرفین به پایان رسید. نماینده روسیه از آمادگی هیات‌ها برای حضور طولانی‌تر در وین خبر داد.
آتشفشان سینابونگ در جزیره سوماترا بار دیگر فوران و ستونی از خاکستر را به آسمان پرتاب کرد که ارتفاع آن تقریبا به سه کیلومتر می رسید. این فوران آتشفشان بیش از شش دقیقه طول کشید. هیچ کشته یا زخمی گزارش نشده است.
وزیر بهداشت آلمان گفته می‌توان فاصله دو نوبت واکسن آسترازنکا را از ۳ ماه به یک ماه کاهش داد. این تسهیلی است برای آنها که در فکر برنامه سفر تابستان‌اند یا جذاب کردن این واکسن؟ آیا کوتاه کردن این فاصله خطری هم در بر دارد؟
در پژوهش موسسه وابسته به دانشگاه واشنگتن برآورد شده که میزان مرگ و میر مواقعی کرونا در جهان ۶میلیون و ۹۰۰ هزار نفر، یعنی سه برابر آمار سازمان جهانی بهداشت است. این برآورد بر مقایسه نرخ مرگ کشورها در سال‌های قبل متکی است.
علی خامنه‌ای در سخنرانی به مناسبت "روز قدس" از علمای مسلمان و مسیحی خواست عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را حرام اعلام کنند. به این مناسبت دو فرمانده ارشد سپاه پاسداران بار دیگر از فروپاشی و حذف اسرائیل سخن گفتند.
آتشفشان سینابونگ در جزیره سوماترا بار دیگر فوران و ستونی از خاکستر را به آسمان پرتاب کرد که ارتفاع آن تقریبا به سه کیلومتر می رسید. این فوران آتشفشان بیش از شش دقیقه طول کشید. هیچ کشته یا زخمی گزارش نشده است.
سپنتا نیکنام، شهروند زرتشتی که خود را برای شورای شهر تهران نامزد کرده، به دلیل "عدم التزام به اسلام" رد صلاحیت شده است. او پیش از این دو دوره عضو شورای شهر یزد بود و آن زمان نیز با مخالفت برخی اصولگرایان روبرو شد.
آمریکا احتمال بازگشت و پایبندی دو جانبه این کشور و ایران به توافق هسته‌ای را در هفته‌های آینده واقع‌بینانه می‌داند. فرانسه می‌گوید ایران علائم متناسبی در مذاکرات نشان نداده و عراقچی می‌گوید زمان اولویت ثانویه دارد.
جسد دو معدنکار محبوس در تونل ۴۲ معدن زغال‌سنگ طزره دامغان پس از شش روز پیدا شد. این حادثه بار دیگر حقوق نازل کارگران معدن و فقدان ایمنی‌های لازم برای کار در معادن ایران را به بحث روز بدل کرده است.
وزارت خارجه آمریکا این خبر را که این کشور در حال ارزیابی آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران است، تکذیب کرد و گفت هرگونه اقدام آمریکا باید بخشی از روند اقداماتی باشد که هر دو طرف انجام می‌دهند.
مرکل و رئیس بیونتک، شرکت تولید کننده واکسن کرونا، در مورد حق مالکیت معنوی این واکسن تلفنی صحبت کردند. آنها علاوه بر حمایت از حق ثبت اختراع، درباره تمهیداتی به منظور تامین واکسن برای کشورهای فقیرتر گفت‌وگو کردند. 
مقاومت فلسطینی‌ها علیه کوچ اجباری از بیت‌المقدس شرقی ادامه دارد. در تازه‌ترین درگیری پلیس و معترضان ۲۲ تن زخمی و ۱۱ نفر دستگیر شدند. چهار کشور اروپایی از اسرائیل خواسته‌اند گسترش آبادی‌های یهودی‌نشین را متوقف کند.
در حالی که شمار افراد واکسینه‌شده در آلمان از ۲۵ میلیون نفر عبور کرد، دولت اولویت‌بندی واکسن آسترازنکا را لغو کرد. ایالت‌های آلمان تصمیم به لغو اولویت واکسیناسیون گرو‌ه‌های پرخطر گرفته‌اند.
مجلس آلمان مقررات تدوینی دولت در مورد واکسینه‌شدگان و بهبودیافتگان کرونا را تصویب کرد. در صورت موافقت شورای فدرال، بسیاری از محدودیت‌های اجتماعی و سخت‌گیری‌های قرنطینه شامل حال این گروه از شهروندان نخواهد بود.
دادستان کل قطر با صدور بیانیه‌ای از بازداشت علی شریف العمادی، وزیر دارایی این کشور به اتهام ایراد خسارت به اموال عمومی و سوء استفاده از قدرت خبر داد.
شورای نگهبان طی ابلاغیه‌ای شروط جدیدی برای ثبت‌نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است. این معیارها با انتقادهای گسترده‌ای همراه شده است.
اتحادیه اروپا در صدد تسریع تولید واکسن و ساخت داروهای جدید تا پایان سال جاری است. رئیس کمیسیون اروپا با تاکید بر لزوم همکاری بین‌المللی برای تامین واکسن، یادآور شد که اروپا ۲۰۰میلیون دوز واکسن به سایر کشورها داده‌است.
هزاران سال است که انسان از عسل استفاده می‌کند. اما تا کنون مدرکی دال بر قدمت استفاده و شناخت این ماده خوراکی در جنوب صحرای بزرگ آفریقا به دست نیامده بود. پژوهشگران از یافته‌های تازه در ا‌ین‌باره سخن می‌گویند.
بالگردهای نظامی اسرائیل اهدافی را در قنیطره سوریه مورد حمله قرار دادند. یک روز پیشتر نیز مناطقی از لاذقیه و حماه مورد حمله قرار گرفتند. فرمانده سپاه پاسداران از حملات متقابل سخن می‌گوید.