پس از تکذیب خبر آزادی موقت وریا غفوری توسط همسر و نزدیکانش وب‌سایت "خبرآنلاین" نوشته این کار روز یک‌شنبه انجام می‌شود. در همین حال خیزش اعتراضی در ایران و موج همبستگی با معترضان در خارج ادامه دارد.
بهای سکه و دلار بار دیگر رکورد شکست. در بازار تهران قیمت سکه بیش از ۱۶میلیون و ۷۰۰هزار تومان شد. یورو نیز ۳۵هزار و ۶۴۰تومان معامله شد. تحلیل‌گران می‌گویند، ریسک بازار ارز این روزها در بالاترین سطح قرار دارد.
حسین رونقی و وریا غفوری با وثیقه آزاد شدند. زن‌های اصفهانی خیابان نظر را مسدود کردند. دو استاد دانشگاه ملی به لیل حمایت از معترضان تعلیق شدند. ماموران امنیتی، بهروز چمن‌آرا، استاد دانشگاه کردستان را در راه خانه ربودند.
دو برادر ایرانی‌تبار با تابعیت سوئد به اتهام جاسوسی برای روسیه و ارسال اطلاعات محرمانه به سازمان اطلاعاتی ارتش روسیه "جی.‌آر.یو." به مدت یک دهه میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱، در دادگاهی در استکهلم محاکمه می‌شوند.
تحصن در دانشگاه‌ها در همبستگی با کردستان و جنبش اعتراضی ادامه دارد. رئیس دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست شماری از معترضان و رسیدگی به احکام بدوی قصاص خبر داد. رئیس یک بانک قم برای خدمات به مشتری بی‌حجاب برکنار شد.
کارگران ذوب آهن اصفهان، مجتمع فولاد بافق و شرکت لوازم خانگی پارس در قزوین برای مطالبات صنفی دست از کار کشیدند. توماج صالحی پشت درهای بسته دادگاهی شد. ماموران حکومتی در خیابان‌های بوکان در مدح خامنه‌ای سرود می‌خوانند.
ماموران امنیتی جمهوری اسلامی برای سرکوب اعتراضات از فشنگ‌های تفنگ‌های ساچمه‌ای استفاده کرده‌اند که توسط یک شرکت فرانسوی-ایتالیایی به نام "شدیت" تولید شده است. استفاده از این فشنگ‌ها نقض تحریم‌های اتحادیه اروپاست.
اوکراین می‌کوشد با کمک‌های بین‌المللی هر چه سریع‌تر با پیامد حمله‌های روسیه به زیرساخت‌های غیرنظامی مقابله کند. مسکو از پهپاد ساخت ایران هم استفاده می‌کند و اوکراین کشته شدن چند مشاور نظامی ایرانی در کریمه را تائید کرد.
در یازدهمین هفته خیزش مردمی سران حکومت به دیدار بسیجی‌ها شتافتند. خامنه‌ای با بسیجیان دیدار حضوری و مجازی داشت. رئیسی به مقر بسیجی‌ها رفت. تحصن دانشجویان برای آزادی هم‌کلاسی‌های دربند و همبستگی با کردستان ادامه دارد.
اعتراضات در بسیار از شهرهای ایران از جمله، تهران، اصفهان، کرج، اهواز و زاهدان ادامه پیدا کرد. معترضین در این اعتراضات با مردم کردستان ابراز همبستگی کردند. شمار کشته‌شدگان اعتراضات ایران به ۴۴۸ نفر رسید.
شورای حقوق بشر تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای رسیدگی به پرونده جمهوری اسلامی را تصویب کرده است. اما چقدر می‌توان به این اقدام امیدوار بود؟ ایرج مصداقی، پژوهشگر و فعال حقوق بشر، تلاش کرده به این پرسش پاسخ دهد.
شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، کرج و زاهدان شامگاه ۴ آذر نیز صحنه حضور معترضان بودند. رضا پهلوی خواستار آزادی وریا غفوری شده و بازیکنان تیم فولاد خوزستان به نشانه اعتراض در تمرین شرکت نکردند.
گروه هکری بلک‌ریوارد از هک خبرگزاری فارس و در اختیار گرفتن ۲۵۰ ترابایت دیتای این رسانه وابسته به سپاه و دستگاه خامنه‌ای خبر داد. صدراعظم آلمان پیگرد معترضان از سوی جمهوری اسلامی را نکوهش کرد.
الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان با اشاره به تدریس زبان ارمنی در ایران پرسیده چرا زبان "آذربایجانی" در مدارس ایران تدریس نمی‌شود. علی‌اف گفته است با سه رئیس جمهور ایران کار کرده اما وضعیت هرگز شبیه امروز نبوده است.
خیزش سراسری با ادامه تظاهرات در زاهدان، اعلام همبستگی سه تشکل کارگری و صنفی با مردم کردستان و تجمعات در شهرهای مختلف ایران ادامه دارد. هرانا از ۱۱۰ بازداشتی زیر ۱۸ سال خبر داد.
روز جمعه ۴ آذر تظاهرات وسیعی در زاهدان، خاش و سراوان در حمایت از مردم کردستان برگزار شد. در تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی به معترضان زاهدان دست‌کم ۲۰ نفر زخمی شدند. شمار کودکان کشته شده در اعتراضات به ۶۳ نفر رسید.
سپاه پاسداران از تقویت و استقرار نیروهای یگان زرهی و مخصوص نیروی زمینی خود در مرزهای غربی کشور خبر داد. منابع حقوق بشری از ادامه بازداشت‌ها در شهرهای مختلف گزارش می‌دهند. پیکر شمال خدیری شبانه در مهاباد به خاک سپرده شد.
تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل برای ایجاد کمیته حقیقت‌یاب درباره ایران، با استقبال جهانی گسترده‌ای همراه شده است. ایران در واکنش می‌گوید که این شورا با بکارگیری اطلاعات نادرست، اهداف ضدایرانی برخی کشورها را پیش می‌برد.
خیابان‌های پایتخت شاهد حضور معترضان در حمایت از شهرهای کردنشین بود. زهرا رهنورد خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفت، "یا مرا هم بکشید یا تسلیم خواست مردم شوید". رضا پهلوی تصمیم شورای حقوق بشر سازمان ملل را بی‌سابقه خواند.
رسانه‌های ایران از بازداشت وریا غفوری، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران خبر دادند. وریا غفوری به دلیل واکنش‌هایش به مسائل اجتماعی و سیاسی، به چهره‌ای محبوب در میان جامعه مدنی و ورزش‌دوستان ایران تبدیل شده است.
با تاریکی هوا اعتراضات سراسری در برخی از شهرهای ایران آغاز شده است. یکی از معترضان که از سوی ماموران مورد هدف گلوله قرار گرفته بود، جان باخت. قوه قضائیه از نماینده مهاباد به دلیل حمایت از مردم شهرهای کردنشین شکایت کرد.
شورای حقوق بشر سازمان ملل در روز پنج‌شنبه ۲۴ نوامبر با اکثریت آرا به تشکیل کمیسیون حقیقت‌یاب برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در خلال اعتراضات سراسری ایران موافقت کرد.
وریا غفوری، بازیکن سرشناس فوتبال بازداشت شد. جمعی از روحانیون اهل سنت ارومیه از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی ابراز نگرانی کرده‌اند. معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی منکر آمار کشته‌شدگان اعتراضات سراسری شد.
جلسه اضطراری شورای حقوق بشر سازمان ملل به منظور ایجاد کمیته حقیقت‌یاب برای ایران روز پنج‌شنبه ۲۴ نوامبر تشکیل شد. اکثریت کشورها در بخش اول این جلسه با تشکیل این کمیته موافقت کردند. رأی‌گیری بعدازظهر انجام می‌شود.
مقامات استرالیا و هلند گفته‌اند ایران به شهروند زندانی آنها در ایران اجازه دسترسی کنسولی نمی‌دهد. مقامات ایران گفته‌اند دست‌کم ۴۰ تبعه خارجی در جریان اعتراضات مردم ایران بازداشت شده‌اند و در حبس به سر می‌برند.
در حالی که کشتار و ضرب و شتم معترضان در خیابان‌ها با شدت ادامه دارد، حکومتی‌ها در تریبون‌هایشان سلبریتی‌ها را "دلقک" و حرفشان را "پشم" می‌خوانند. جو بایدن بار دیگر تاکید کرد که آمریکا در کنار زنان ایران است.
در همبستگی با مردم کردستان گروه‌های جوانان محلات شهرهای مختلف ایران و احزاب سیاسی برای روز پنجشنبه سوم آذر به اعتصاب سراسری کشور فراخوانده‌اند. شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نشست اضطراری درباره ایران برگزار می‌کند.
همزمان با به خیابان آمدن معترضان در چندین شهر، کانون نویسندگان ایران، در واکنش بە خشونت نیروهای سرکوب در شهرهای کردنشین، از آزادی خواهان خواست در برابر کشتار سکوت نکنند و صدای معترضان را به گوش جهانیان برسانند.
بیت احمد منتظری با اشاره به خطر "جنگ داخلی" در صورت تداوم اوضاع جاری ایران از مراجع تقلید "خاضعانه" خواسته است درباره "وقایع خونبار" بسیاری از نقاط ایران مانند کردستان، ایذه و بلوچستان سکوت نکنند.
در حالی که امیرعبداللهیان می‌گوید، ایران تنها قبل از جنگ اوکراین تعدادی پهپاد به روسیه داده بود بریتانیا از کاهش ذخایر سلاح‌های ایرانی روسیه خبر داده و می‌گوید، روسیه احتمالا در صدد تأمین مجدد تسلیحات خود است.