اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی و عدم توجه مسئولان جمهوری اسلامی ایران نهمین شب را نیز پشت سر نهاد. قطعی برق و اختلال در دسترسی به اینترنت نیز مانع از تداوم اعتراضات نشد. سران قبایل عرب نیز از عملکرد دولت انتقاد کردند.
پس از حملات تروریستی و از جمله قتل ساموئل پتی توسط اسلامگرایان افراطی، پارلمان فرانسه قانونی علیه اسلامگرایی تصویب کرد. در این قانون امکان بستن سریع مساجد و انجمن‌های اسلامی به دلیل تبلیغ خشونت پیش‌بینی شده است.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از مقامات جمهوری اسلامی خواست به جای توسل به زور و بازداشت و سرکوب تظاهرکنندگان، توجه خود را به اقدامات فوری برای رفع کمبود مزمن آب در خوزستان معطوف کند.
آژانس دارویی اروپا مجوز واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله با محصول دارویی شرکت مدرنا را صادر کرد. تصمیم نهایی و قطعی در مورد بکارگیری این واکسن در کشورهای اروپایی اکنون بر عهده کمیسیون اروپا خواهد بود. 
آمریکا در حمایت از ارتش افغانستان چهار حمله هوایی به طالبان انجام داد‌ه است.این حملات همزمان است با خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان. آمریکا می‌گوید در مواقع ضروری به حمایت از نیروهای افغانستان ادامه خواهد داد.
سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد نیروهای امنیتی ایران در سرکوب معترضان خوزستان از "گلوله‌های جنگی و ساچمه‌ای" استفاده کرده است. عفو‌بین‌الملل از ایران خواست دستگیرشدگان را آزاد و به سرکوب اعتراض‌های خوزستان پایان دهد.
سنای برلین جایزه علمی خود را به کریستین دروستن، محقق سرشناس بیماری‌های عفونی داد. آنتونی فائوچی، مشاور بهداشتی دولت بایدن نیز جایزه "تاریخ‌سازان" موزه نیویورک را می‌گیرد. این دو خدمات چشمگیری در دوران کرونا داشته‌اند.
یک روزنامه فرانسه گزارش داده که امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور احتمالا هدف نرم‌افزار جاسوسی قرار گرفته است. به گفته این روزنامه، جاسوسی از سوی مراکش انجام شده؛ اتهامی که رباط آن را تکذیب کرده است.
خرسی به مدت هفت روز در تعقیب و شکار مردی در جنگل‌های آلاسکا بوده است. این خرس در حمله به مردی ۶۰ ساله او را به شدت مجروح می‌کند. مرد مجروح تنها با پناه گرفتن در یک کلبه توانسته جان خود را نجات بدهد.
قرار بود مسابقات المپیک توکیو آنقدر پرهزینه نشوند. این وعده‌ای بود که مسئولان برنامه‌ریزی بازی‌ها در هنگام ارائه درخواست "توکیو" داده‌ بودند. المپیک توکیو اما اکنون می‌رود که به گران‌ترین مسابقات تاریخ المپیک بدل شود.
قرار بود مسابقات المپیک توکیو آنقدر پرهزینه نشوند. این وعده‌ای بود که مسئولان برنامه‌ریزی بازی‌ها در هنگام ارائه درخواست "توکیو" داده‌ بودند. المپیک توکیو اما اکنون می‌رود که به گران‌ترین مسابقات تاریخ المپیک بدل شود.
از آغاز اعتراضات مردم خوزستان به بی‌آبی حدود هشت روز می‌گذرد. اکنون علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی واکنش نشان داده و در موضع‌گیری دیرهنگام خود گلایه کرده که مسئولان توصیه‌های قبلی او را "رعایت نکرده‌اند".
سازمان جهانی هواشناسی که ده‌ها سال است داده‌های آب و هوایی را بررسی می‌کند می‌گوید، تغییرات آب و هوایی چه با افزایش سوانح طبیعی و چه با تأثیر بر اقتصاد بر زندگی انسان تأثیرات شدید بر جا می‌گذارد.
برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای میان ایران و آمریکا هنوز تاریخی مشخص نشده است. یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفته است، گذشت زمان در ارتباط با گفت‌وگوهای هسته‌ای وین "به نفع کسی نیست".
رویترز با استناد به منابعی مطلع گزارش داد که پس از تحریم نفت ایران و ونزوئلا از سوی ایالات متحده یک شرکت چینی "نقشی عمده و محوری" در فروش نفت این دو کشور بر عهده گرفته و ایفا کرده است.
راستی چرا در ایران همه دروغ می‌گویند؟ چه شد که جامعه چنین به دروغ آلوده شد؟ آیا می‌توان در ایران زیست و دروغ نگفت؟ دروغ جامعه را به کجا خواهد کشاند؟ این نوشته می‌کوشد به گوشه‌هایی از این درد بپردازد.
به گزارش نیروی دریایی دانمارک ناوبندر مکران و ناوچه سهند که به نیروی دریایی جمهوری اسلامی تعلق دارند، در آب‌های دریای بالتیک مشاهده شده‌اند. گفته می‌شود که این دو به سمت بندر سن‌پترزبورگ در حرکت‌اند.
اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان که هفته پیش آغاز شده بود، وارد هشتمین شب شد و در استان‌های دیگر تداوم یافت. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اعتراضات در الیگودرز لرستان و شاهین‌شهر استان اصفهان بوده‌اند.
علی‌رغم اعلام کم‌اثر بودن واکسن بیون‌تک-فایزر در مقابله با سویه دلتا از سوی اسرائیل، یک مطالعه جدیدی نتایج جالبی در این مورد منتشر کرد. این طبق پژوهش جدید دانشمندان بریتانیایی این دو واکسن در برابر سویه دلتا مؤثر هستند.
رئیس سازمان زندان‌ها بستن پاهای شاعر و فیلمساز زندانی به تخت بیمارستان را به گردن "عوامل خاطی" انداخته و از برخورد با آنها خبر داده است. انتشار عکس بکتاش آبتین در بیمارستان تجریش موجی از اعتراض و همدلی برانگیخت.
آکادمی لئوپولدینا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که پیامدهای پاندمی کرونا می‌تواند برای زمانی طولانی به بیشتر شدن نابرابری‌های اجتماعی در آلمان بی‌انجامد. آسیب‌های کرونا تنها در کوتاه‌مدت قابل جبران هستند.
درحالی‌که آمارها از افزایش ابتلا به کرونا خبر می‌دهند، روحانی مدعی شده دولتش توانسته کرونا را تا حدی مهار کند. نمکی خواستار شتاب در ثبت‌نام متقاضیان واکسن شده است و در برخی استان‌ها ۴۸ ساله‌ها واجد ثبت‌نام اعلام شده‌اند.
شاخص ابتلا به کرونا در آلمان پس از رفع محدودیت‌ها تا دو برابر شده است. صدراعظم این کشور از مردم خواست اطرافیان و همکاران را به تزریق واکسن تشویق کنند و یادآور شد که گسترش گشایش‌ها مستلزم بالا رفتن نرخ ایمنی است.
در پی حمایت تشکل‌‌ها، سینماگران و ورزشکاران، فعالان مدنی و سیاسی ایران نیز در حمایت از مردم خوزستان بیانیه داده و از حکومت خواستند، حق تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم را به رسمیت بشناسد. نسرین ستوده هم از زندان پیام داده است.
در دهمین سالگرد حملات تروریستی در کشور نروژ، در شهر اسلو و جزیره اوتیا مراسمی در نکوداشت یاد قربانیان برپا شد. در پایان مراسم اسامی ۷۷ قربانی این حملات راست‌گرایانه قرائت شد.