پژوهشگرانی از آمریکا در چهار مورد بیماری پیش‌زمینه تحقیق کرده‌اند که که خطر دشوارشدن روند درمان کووید۱۹را افزایش می‌دهند: بدن پرچربی، فشار خون بالا، دیابت و نارسایی قلبی.
چهار سازمان نگرانی خود را از قطع تقریبا کامل اینترنت در استان سیستان و بلوچستان ابراز کرده و گفته‌اند این کار ابزاری برای پنهان کردن نقض حقوق بشر و جرایم بین‌المللی احتمالی همچون «قتل فراقضایی» است. 
هماهنگ‌کننده سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان دستور عملیات کشتن جمال خاشقجی را صادر کرده است. این گزارش تاکنون محرمانه طبقه‌بندی شده بود.
هماهنگ‌کننده سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان دستور عملیات کشتن جمال خاشقجی را صادر کرده است. این گزارش تاکنون محرمانه طبقه‌بندی شده بود.
اروپا برای پیش‌بینی هر چه بهتر پیامدهای زیست‌محیطی گرمایش زمین پروژه‌ای دست کم ۱۰ ساله تدارک دیده تا با همکاری چندین مرکز تخصصی "دوقلوی" زمین را بیافریند، اما این بار در جهان دیجیتالی.
یک کشتی خودروبر با پرچم باهاما پنجشنبه شب ۷ اسفند در خلیج عمان با انفجارهایی در بدنه خود مواجه شده است. علت انفجار هنوز مشخص نیست. این کشتی متعلق به یک شرکت اسرائیلی بوده است.
مشاور ارشد پیشین حسن روحانی معتقد است "سرنوشت محتوم" انتخابات آینده ریاست جمهوری پیروزی یک شخصیت اصولگرا است. او می‌گوید شورای نگهبان در انتخابات مجلس یازدهم با حذف اصلاح‌طلبان تجربه‌ای کرد که از آن کاملا راضی است.
ژروم بوآتنگ، مدافع تیم فوتبال بایرن‌مونیخ، از سوی دادستانی مونیخ مورد بازجویی قرار گرفته است. علت تشکیل پرونده علیه بوآتنگ جراحت گوش دوست‌دختر پیشین وی که در ماه فوریه جاری ماه درگذشت، اعلام شده است.
خبرگزاری رویترز به نامه‌ای دست یافته که در آن ایران تهدید کرده است، در صورتی که شورای حکام در جلسه آتی خود به خواست آمریکا برای تحت فشار گذاشتن ایران تن دهد، این کشور به توافق اخیر خود با آژانس اتمی پایان می‌دهد.
آمریکا در سال ۲۰۲۰ سه برابر بیشتر از مجموع دو رقیب خود، چین و روسیه برای نیروی دفاعی هزینه کرده است. بر اساس یک پژوهش، به‌رغم پاندمی کرونا بودجه‌های نظامی به رکورد جدیدی رسیده است. آلمان در سطح اروپا جایگاه سوم را دارد.
ژاپن دومین کشوری است که بعد از بریتانیا دارای وزیر تنهایی می‌شود. این برگماری برای مقابله با افزایش نرخ خودکشی در این کشور در شرایط دوری از روابط اجتماعی در بحران کرونا انجام شده است.
نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید این کشور روی هیچ توافقی با جمهوری اسلامی برای جلوگیری از دستیابی آن به سلاح اتمی حساب نمی‌کند. او تهدید نظامی و تحریم‌های سخت را تنها راه جلوگیری از دست یافتن تهران به بمب اتمی می‌داند.
دیده‌بان حقوق بشر از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست بی‌طرفانه و شفاف درباره استفاده از خشونت در منطقه مرزی سراوان تحقیق و از افراد مسئول بازخواست کند. این سازمان می‌گوید حکومت ایران باید به قربانیان خسارت بپردازد.
مسئولان ایران از احتمال تنش آبی در تابستان آینده به دلیل کاهش بارندگی خبر می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ شهر ایران با این معضل روبرو شود. در رتبه‌بندی جهانی، ایران در جایگاه چهارم تنش آبی قرار دارد.
علاوه بر رویکرد سختگیرانه‌دولت بایدن که رفع تحریم‌ها را با بازگشت ایران به برجام و شروع مذاکرات گره زده است، حمله به بوکمال هم نشان داد که ملاحظات برجامی لزوما استفاده سخت‌افزاری در تقابل با ایران را منتفی نمی‌کند.
مدیر پلیس حفاظت از کنگره آمریکا می‌گوید: هواداران مسلح دونالد ترامپ در فکر تدارک یک یورش مهیب به ساختمان کنگره هستند. هشدار داده شده که این نیروها، ایده منفجر کردن بنا و کشتن تعداد زیادی از اعضای کنگره را در سر دارند.
اختلاف‌های شدید ماه‌های اخیر میان نخست‌وزیر و نظامیان ارمنستان به حضور خیابانی هواداران آنها در پایتخت کشیده شد. به این ترتیب جنگ قدرت میان دولت و نیروهای اپوزیسیون وارد مرحله تازه و احتمالا سرنوشت‌سازی شده است.
فرمانده نیروی انتظامی از وزارت بهداشت خواست که سهیمه‌ای از واکسن کرونا به مأموران پلیس اختصاص یابد. به گفته سردار حسین اشتری پرسنل ناجا به دلیل ارتباط وسیع با جامعه و نظارت بر محدودیت‌ها در معرض خطر بیشتری هستند.
جان گدرت، مربی سابق ژیمناستیک زنان آمریکا، در واکنش به اتهام تجاوز جنسی و شکایتی که علیه او اقامه شده بود، خود را کشت. او ۶۳ ساله بود و بعد از محاکمه پزشک تیم، دکتر لری ناسار، به بازنشستگی اجباری تن داده بود.
جان گدرت، مربی سابق ژیمناستیک زنان آمریکا، در واکنش به اتهام تجاوز جنسی و شکایتی که علیه او اقامه شده بود، خود را کشت. او ۶۳ ساله بود و بعد از محاکمه پزشک تیم، دکتر لری ناسار، به بازنشستگی اجباری تن داده بود.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با پادشاه سعودی، بر لزوم مناسبات دوجانبه ایالات متحده و عربستان و اهمیت حاکمیت قانون و حقوق بشر تاکید کرده است. روشن نیست که آیا در این تماس موضوع خاشقجی هم طرح شده یا خیر.
در حمله هوایی آمریکا به مسیر مورد استفاده شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه دست‌کم ۱۷ نفر کشته شدند. حمله به سه کامیون حامل مواد منفجره و در واکنش به حملات موشکی به تاسیسات آمریکایی در عراق صورت گرفته است.
هشتم اسفند ۱۳۶۴: ۳۵ سال پیش در چنین روزی غلامحسین بنان در تهران درگذشت: «خواننده هنرمند باید مرفه باشد ولی اگر دائم به فکر تجارت باشد، دیگر نمی‌تواند درست بخواند.»
اتحادیه اروپا به تأکید از ایران خواست از تصمیمات ناقض توافق برجام که با قدرت‌های جهانی امضا کرده بازگردد. مدیرکل آژانس بین‌المللی نیز هشدار داد که در صورت عدم یک توافق سیاسی با ایران، با وضعیت دشواری روبرو خواهیم بود.
دولت جو بایدن بر آن است تا در همراهی با برخی دیگر از کشورهای شورای حکام آژانس فشار بیشتری بر حکومت ایران وارد سازد. موضوع بر سر افزایش میزان غنی سازی اورانیوم و ایجاد محدودیت برای بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.