پیام درفشان، دبیر کمیسیون حمایت از وکلای کانون وکلا مدتی طولانی در بازداشت اطلاعات سپاه تحت شکنجه و رفتاری ضدانسانی قرار گرفته و او را حتی به امین آباد فرستاده‌اند. او وکیل پرونده‌های حقوق بشری متعددی بوده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس خبری هفتگی خود به موضوع برجام و همچنین گفت‌وگو با عربستان پرداخته است. سعید خطیب‌زاده مدعی شده که در مورد نشست نمایندگان ایران با اتحادیه اروپا اتفاق نظر وجود دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس خبری هفتگی خود به موضوع برجام و همچنین گفت‌وگو با عربستان پرداخته است. سعید خطیب‌زاده مدعی شده که در مورد نشست نمایندگان ایران با اتحادیه اروپا اتفاق نظر وجود دارد.
به‌رغم افزایش فشار بر مسئولان فیس‌بوک، نیک کلگ، مدیر این شرکت از سرمایه‌گذاری کلان در اروپا سخن می‌گوید. فیس‌بوک برای ایجاد "متاورس" (جهان مجازی) بر آن است تا ده هزار کارشناس را در اتحادیه اروپا به خدمت خود درآورد.
مدل جدید لکسوس شاسی بلند که بر اساس پلت فرم تویوتا لندکروز جدید ساخته شده، قصد فتح بازار خودروهای شاسی بلند را دارد.
اتحادیه پلیس آلمان برای حفاظت از سلامت ماموران مرزی خواستار کنترل مرز این کشور با لهستان شده است. هدف از کنترل مرزی با لهستان، مانع شدن از ورود غیرقانونی پناهجویان از ایران، عراق، یمن، سوریه و افغانستان اعلام شده است.
نماینده ویژه سازمان ملل از توافق بین نمایندگان دولت بشار اسد و اپوزیسیون سوریه بر سر اصلاح قانون اساسی خبر داد. مذاکرات "کمیته قانون اساسی" با شرکت نمایندگان گروه‌های متخاصم قرار است روز دوشنبه ۱۸ اکتبر در ژنو آغاز شود.
هواداران گروه‌های شیعی نزدیک به ایران در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی عراق، در بصره و بغداد به خیابان ریختند، لاستیک ماشین‌ها را آتش زدند و مسیرها را بستند. بازنده بزرگ، ائتلاف فتح است که باید به ۱۵ کرسی اکتفا کند.
رهبر کاتولیک‌های جهان در یک پیام ویدئویی خواستار تعیین یک درآمد پایه برای همه به منظور تامین نیازمندی‌های اساسی شد. پاپ فرانسیس همچنین گفت این قابل قبول نیست که بسیاری بیش از حد کار کنند در حالی که عده زیادی بیکار هستند.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس گفته که مذاکرات احیای برجام ۲۹ مهر در بروکسل شروع می‌شود. یک.عضو هیات رئیسه مجلس از امیرعبداللهیان نقل کرده که تهران گفت‌وگو را از زمان خروج ترامپ از برجام دنبال می‌کند.
یک سال از دستگیری ناهید تقوی، شهروند ۶۷ ساله دو تابعیتی در تهران میٰ‌گذرد. مریم کلارن، دختر او در بیانیه‌ای به این مناسبت گفته که نمی‌گذارد مادرش به مهره "بده بستان" و "بازی کثیف" دولت‌های آلمان و ایران مبدل شود.
دولت ونزوئلا اعلام کرد به تلافی استرداد یکی از نزدیکان نیکلاس مادورو به آمریکا گفت‌وگو با اپوزیسیون را متوقف می‌کند. الکس صعب ظاهرا در مسیر سفر به تهران در مجمع‌الجزایر دماغه سبز بازداشت و به آمریکا تحویل داده شد.
یک تیم فیلمبرداری از روسیه پس از ۱۲ روز اقامت در فضا و تصویربرداری برای یک فیلم داستانی سینمایی به زمین بازگشت. قرار است که برای یک فیلم آمریکایی هم سفر مشابهی با تام کروز انجام شود.
وزیر بهداشت ایران سرعت واکسیناسیون را تحسین‌برانگیز خوانده اما رئیس کمیته مطالعات راهبری این وزارت با ابراز نگرانی از توقف روند کاهشی ابتلا به کرونا، نسبت به پیامدهای موج ششم پس ازمراسم و سفرهای ماه محرم هشدار داده است.
عزت‌الله ضرغامی در واکنش به انتقادهای شدید از اظهاراتش درباره مقبره کوروش از "تحریف عجیب" سخنانش گلایه کرد. او به تازگی گفته بود کشاورزان شهر پاسارگاد به خاطر قوانین میراث فرهنگی نمی‌توانند درست کشاورزی کنند و چاه بزنند.
یک باند تبهکار در هاییتی دستکم پانزده مبلغ مذهبی آمریکایی و بستگان آنها، از جمله چند کودک را ربوده است. گروه مسلح "۴۰۰ ماووزو" سابقه‌ای طولانی در اقدامات مجرمانه دارد. روشن نیست هدف این ربایش، باج‌خواهی است یا چیز دیگری.
هر از گاهی در سواحل برزیل بسته‌هایی کشف می‌شوند که به جعبه می‌مانند. تاکنون گمان می‌رفت که این بسته‌ها حاوی مواد ارزشمند یا اسناد مهمی باشند، اما اکنون کارشناسان پرده از این راز سر به مهر برداشته‌اند.
بنفشه سفید عنوان رمانی است از یاسمن نسا که «نشر نوگام» در لندن منتشر کرده است. موضوع آن به زندگی دگرباشان جنسی در ایران و هم‌چنین به بردگی جنسی کشاندن دختران ایرانی در کشورهای پیرامون خلیج فارس اختصاص دارد.
از عمر این میکروسکوپ تقریبا ۲۰۰ سال می‌گذرد. میکروسکوپی که چارلز داروین از آن برای تحقیقات خود استفاده کرده بود. این میکروسکوپ پس از درگذشت این دانشمند بزرگ در تملک خانواده او بوده است. اکنون قرار به فروش آن است.
در قطاری در کلان‌شهر فیلادلفیا یک زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد، اما مسافران واکنشی نشان نمی‌دهند. آنها حتی از فعال‌کردن آژیر خطر برای نگه‌داشتن قطار خودداری می‌کنند.
هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید جایگزین احتمال شکست برجام، قطعا جایگزین خوبی نخواهد بود. تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکرات وین ادامه دارد. یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی از آغاز این مذاکرات خبر داده است.
فیلم دوربین‌های مدار بسته هتل "وست‌این" باعث تردید نسبت به ادعای گیل اوفاریم شده است. خواننده یهودی آلمانی مدعی شده که به دلیل زنجیر مزین به ستاره داوود بر گردنش، در هتل وست‌این مورد تبعیض قرار گرفته است.
مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین بار از طرح‌های جایگزین برای صادرات کالا به روسیه بدون گذر از خاک آذربایجان خبر داده‌اند. این طرح‌ها تا چه اندازه تحقق‌پذیر هستند؟ تحلیلی در این باره از دالغا خاتین‌اوغلو.
مرکل برای گفت‌وگو با اردوغان به استانبول سفر کرده است. این آخرین دیدار مرکل در مقام صدراعظمی آلمان از ترکیه است. خاورمیانه، مهاجرت و همچنین انرژی‌های تجدیدشونده محورهای گفت‌وگوی آن‌ها بوده است.
اوضاع افغانستان پس از تصرف قدرت از سوی طالبان در افزایش شمار متقاضیان پناهندگی در اروپا موثر بوده است. شمار آنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه اوت سال جاری نسبت به سال گذشته رشدی ۴۰ درصدی داشته است.