دادگاهی در بلژیک حکم ممنوعیت استرداد اسدالله اسدی به ایران را لغو کرد. در پی تصویب قانون مبادله زندانیان بین ایران و بلژیک در پارلمان بلژیک، امکان مبادله اسد الله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در اتریش، با یک زندانی بلژیکی در ایران فراهم شده بود. حدود دو ماه پیش، در پی اعتراض گسترده مخالفان این قانون، دادگاهی در بلژیک حکم به ممنوعیت موقت استرداد اسدی داد. با پایان مدت زمان یک...
  «امیرحسین صادقی» بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم استقلال، با انتشار متن و تصویری در اینستاگرام خود نوشته است: «آزادی، قبل از انقلاب بود.» او متنی بازمانده از اعتراضات سال ۱۳۸۸ را بار دیگر با تصویری از میدان آزادی منتشر کرده است: «خوش به حال مسافرکشان میدان آزادی که آزادانه فریاد میزنند: ...آزادی...آزادی...آزادی و عابران خسته میپرسند: آزادی چند؟ و من عابری را دیدم که از راننده...
خبرها از زاهدان، در روز سه‌شنبه۱۲مهر، حاکی از تداوم اعتراضات به تجاوز یک فرمانده پلیس به یک دختر ۱۵ ساله و سرکوب شدید و آتش‌گشودن نیروهای امنیتی به سوی معترضان است. یک منبع مطلع در شهر زاهدان به «ایران‌وایر» گفته است که محله شیرآباد این شهر، تبدیل به میدان جنگ شده و نیروهای سرکوب‌گر با تجهیزات کامل جنگی در آن‌جا حاضر هستند. سازمان‌های حقوق‌بشری بلوچستان از کشته شدن دست کم ۹ کودک...
شهرها شاهد اعتراضات دانش‌آموزان، به ویژه دانش‌آموزان دختر هستند. صبح سه شنبه ۱۲ مهر، معلمان برغم تهدید از سوی حراست، در مدارس کردستان و فارس اعلام اعتصاب کرده و در حالی که نوشته هایی در همبستگی با اعتراضات مردمی در دست داشتند در دفتر مدرسه متحصن شدند.
«سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو بعد از دیدار تیمش مقابل بایرن‌لورکوزن به خبرنگاران گفته است: «حس می‌کنم طارمی مثل قبل خوشحال نیست، ولی بهتر است زیاد به این مسائل پرداخته نشود.» مهدی طارمی بازیکن پورتو در این دیدار گل نزد، اما روی دو گل تیمش تاثیرگذاز بود. با این وجود سرجیو کونسیسائو سرمربی این تیم گفته است که مهاجم ایرانی تیمش خوشحال نیست، اما مشخص نکرده یا شاید به صورت دقیق...
ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای)، بر اراده دولت ایالات متحده برای دسترسی مردم ایران به اینترنت در بحبوحه اعتراضات سراسری تاکید کرد.
خبرگزاری مهر، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بازداشت یک شهروند در تهران خبر داده و مدعی شده است که وی ۷ نیروی یگان ویژه پلیس جمهوری اسلامی را با خودرو زیر گرفته است. در گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری مهر به نقل از «احمد نورعلی» فرمانده تیپ ویژه تهران بزرگ آمده است: «فردی که ساکن یکی از استان‌های غربی کشور بوده است در روزهای گذشته در تهران با یک دستگاه خودروی میتسوبیشی به ماموران...
در ادامه اعتراضات در ایران دانش آموزان دختر بار دیگر در اقدامی بی‌سابقه مقعنه‌ها را برداشته و علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار داده‌اند. همزمان تظاهرات در دانشگاه‌ها با شعار «این دیگه اعتراض نیست، شروع انقلابه» ادامه یافته است.
در هجدهمین روز اعتراضات سراسری در ایران، دانش‌آموزان دختر و پسر در بسیاری از شهرها به معترضان پیوستند.
نشریه بلژیکی «تایمز بروکسل» روز سه‌شنبه - ۱۲ مهر - نوشته دادگاهی در بلژيک طرح دولت و مصوبه پارلمان این کشور مبنی بر قانون استرداد زندانیان با ایران را تایید کرده است.
  «فرهاد میثمی»، فعال مدنی٬ کنشگر مخالف با حجاب اجباری و زندانی سیاسی طی نامه‌ای از زندان رجایی شهر اعلام کرد دست به یک «کنش سه مرحله‌ای» خواهد زد. این زندان سیاسی با تاکید بر اینکه «مقامات جمهوری اسلامی» در برابر «تک‌تک این جان‌های سوخته مسئولید، همان‌طور که در برابر کشتارهای پیش از آن مسئولید» و ادامه داد: «در اعتراض به این آزار کلانِ ملّی و سرکوب و کشتارهای متعاقب آن، از روز...
رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس می‌گوید کانال ویژه مالی ایران با سوئیس «منتفی شده» و اعتراضات مردمی اخیر که با مرگ مهسا امینی آغاز شد اثر منفی بر حجم تجارت دو کشور داشته است.
«از نظر من این موضع‌گیری‌های ورزشکاران و هنرمندان، هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آن‌ها حساسیت به خرج داد.» این جملاتی است که آیت‌الله «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، دیروز ۱۲مهر در واکنش به همراه شدن جمعی از ورزشکاران و هنرمندان ایران با اعتراضات سراسری به زبان آورد. دو گانه‌ای از بی‌اهمیت جلوه دادن بخش محبوبی از جامعه و البته تلاش برای فرو خوردن یک خشم. سخنرانی علی...
این حملات که با محکومیت بین‌المللی مواجه شده، غیرنظامیان، زن و کودک را به کشتن داده و شماری را هم آواره کرده است. هدف جمهوری اسلامی از این حملات برون‌فکنی اعتراضات به‌عنوان یک بحران عمیق داخلی است.
شریف نظام مافی در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) اعلام کرد امکان توافق برجام نیاز و ایجاد این کانال را از منظر طرف ایرانی کمرنگ کرده است از این‌رو هیچ پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده. سوئیس به ویژه در زمینه غلات و دارو مهم‌ترین شریک تجاری ایران است.
در این گزارش، مصاحبه‌شوندگان از انقلابی فرهنگی می‌گویند که با خیزش همگانی «زن، زندگی آزادی»، پیشتر از انقلاب سیاسی در ایران در حال رخ دادن است.
از زمان آغاز دور تازه‌ای از اعتراض‌ها در ایران که با مرگ «مهسا امینی» در زمان بازداشت توسط «گشت ارشاد» آغاز شد، تصاویری از کودکانی منتشر شده که در یونیفورم‌های نظامی، همراه نیروهای مسلح برای سرکوب اعتراضات بسیج شده‌اند. جمهوری اسلامی سابقه‌ای طولانی در تعلیم نظامی به کودکان و به‌کارگیری سربازکودک دارد که بر اساس قوانین بین‌المللی که ایران هم آن‌ها را پذیرفته است، «جنایت جنگی»...
اگر اعتراض‌های سراسری اخیر در ایران پس از کشته شدن مهسا امینی دختر ۲۲ ساله ساکن سقز آغاز شد و بیش از دو هفته است که کشور را فرا گرفته، در روزهای اخیر نام و تصاویر کسانی بیش از همه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که کمتر از ۱۸ سال دارند و بعد جدیدی به اعتراض‌ها داده است.
در پی همبستگی پارلمان اروپا با جنبش اعتراضی مردم در ایران و اعلام این‌که اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم مقام‌های ایرانی دخیل در سرکوب اعتراضات اخیر است، وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفت اگر اتحادیه اروپا دست به اقدامی بزند با اقدام متقابل حکومت ایران روبه‌رو خواهد شد.
در پی همبستگی پارلمان اروپا با جنبش اعتراضی مردم در ایران و اعلام این‌که اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم مقام‌های ایرانی دخیل در سرکوب اعتراضات اخیر است، وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفت اگر اتحادیه اروپا دست به اقدامی بزند با اقدام متقابل حکومت ایران روبه‌رو خواهد شد.
ده‌ها ستاره و هنرمند زن دنیای سینما و موسیقی فرانسه در ویدیویی با بریدن موی خود از اعتراضات ایران حمایت کردند. این ویدیو با تصویر ژولیت بینوش، بازیگر مشهور فرانسوی شروع می‌شود که با قیچی کردن مویش مقابل دوربین می‌گوید «برای آزادی».
دادستان کل کشور اعتراضات ایران را «شبیخون فرهنگی» خواند و گفت سال‌ها پیش که علی خامنه‌ای خواستار «مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی» شده بود باید «شبکه ملی اطلاعات» ایجاد می‌شد.
باقر نمازی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی، چند روز پس از لغو ممنوعیت خروج از ایران، کشور را به مقصد عمان ترک کرد.
همزمان با ادامه اعتراضات در ایران، دانشگاه تهران جلسه‌ای کم سابقه برگزار کرد و اساتید دانشکده‌های مختلف درباره وضعیت جاری و مخالفت گسترده با سیاست‌های جمهوری اسلامی از جمله حجاب اجباری، دیدگاه‌های خود را بیان کردند. محمدجواد ظریف، غلامعلی حداد عادل و شماری از استادان دانشگاه که اغلب دارای سمت‌های مهمی بوده یا هستند، در این جلسه حاضر بوده‌اند.
برای هجدهمین روز متوالی خیابان از آن معترضان بود، از آن دانش‌آموزان، دانشجویان، و دیگر شهروندان گرویده به جنبش «زن، زندگی، آزادی». هم‌زمان معلمان با اعتصاب از اعتراض‌ها حمایت کردند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نزدیک بود دخترش را اخراج کند و مرتباً اسناد را در توالت می‌ریخته است. اين جزيیات تکان‌دهنده و نکاتی بسیار بیش از اين‌ها را مگی هابرمن روزنامه‌نگار نيويورک تايمز در کتاب‌اش با عنوان «خلافکار» افشا کرده است که مدت‌هاست انتظار نشر آن می‌رفت و طی چند روز گذشته منتشر شد.
صدها نفر از جمله خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی با تجمع مقابل پارلمان کانادا خواستار موضع‌گیری سخت‌تر در قبال حکومت ایران از جمله اخراج عوامل وابسته به جمهوری اسلامی شدند.