هنری کسینجر، وزر خارجه پیشین آمریکا و چهره تاریخی در روابط بین‌الملل، چهارشنبه هشتم آذرماه در ۱۰۰ سالگی درگذشت.
همزمان با تحکیم بیشتر کنترل گروه طالبان بر مناطق مختلف افغانستان، خبر می‌رسد که این گروه موارد صدور احکام شلاق را در سراسر کشور افزایش داده و احکامی نیز برای سنگسار صادر کرده است.
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، پس از آزادی نخستین گروه گروگان‌های در اسارت حماس، با اشاره به مذاکرات ۴۸ روز گذشته، از همکاری‌ کشورهای منطقه، از جمله مصر و رئيس‌جمهور آن عبدالفتاح سیسی برای توافق آزاد‌ی...
ایلان ماسک، میلیاردر مشهور آمریکایی و مالک شبکه ایکس، توییتر سابق، دعوت مقام‌های گروه افراطی حماس برای سفر به نوار غزه و بازدید از ویرانی‌های ناشی از جنگ با اسرائیل را رد کرد.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید اتفاق‌های داخلی کشورها و جنگ غزه سبب شده تا توجه از انباشت فزاینده اورانیوم غنی‌شده در ایران منحرف شود و این اتفاق خوبی نیست.
با وجود انتشار سند مربوطه، وزیر کشور مسئولیت اظهارات خلاف واقع خود مبنی بر عدم صدور مجوز برای نیروهای حجاب‌بان را نپذیرفت و مدعی شد که «اساساً این‌ها مجوز نیاز ندارند».
صفحه فارسی وزارت خارجه آمریکا در ایکس روز چهارشنبه هشتم آذر ماه به مناسبت روز جهانی زنان مدافع حقوق بشر بر تداوم حمایت خود از زنان مدافع حقوق بشر ایرانی تاکید کرد.
عضو شورای شهر تهران با انتقاد از دستاوردسازی مدیران شهرداری، استفاده از واژه‌های امید و‌ افتخار برای افتتاح پروژه‌های کوچک شهرداری را نادرست دانست. ناصر امانی، رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای...
وکیل توماج صالحی پرسیده است: آیا «برای اتهام نشر اکاذیب، جلب سیار صادر می‌کنند و به شهرستان‌های دیگر نیابت قضایی بدون ابلاغ و احضار اولیه اعطا می‌کنند؟»
حساب‌های کاربری توماج صالحی که به تازگی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود، از بازداشت خشونت‌آمیز او از سوی شماری از مأموران لباس‌شخصی مسلح در بابل خبر می‌دهند.
پروانه معصومی بازیگر شناخته شده سینمای ایران در روز ششم آذر بر اثر بیماری ریوی درگذشت. بازیگری که با حضور در سه گانه ماندگار بهرام بیضایی در سینمای ایران تثبیت شد و پس از انقلاب هم با فیلم‌های تماشاگرپسند و سریال‌های تلویزیونی حضورش را ادامه داد. اما شاید بتوان گفت نگاه سیاسی و نزدیکی به حکومت و گرایش‌های مذهبی‌اش در دو دهه آخر عمر بود که تا حدود زیادی کارنامه بازیگری او را زیر سایه...
سیدحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، اعلام کرد که سرقت‌های خرد برای تامین معاش روزانه در ایران افزایش پیدا کرده است. افزایش موارد سرقت‌های خرد به قدری است که در آمارهای تازه، تعداد...
خبرگزاری بلومبرگ به نقل از «مقامات عربی و غربی آشنا به موضوع» می‌گوید که عربستان سعودی به جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد همکاری اقتصادی داده است.
نیمکت‌های برهنه‌ای برای خواب در اتاق‌های بدون هوا و «خفه‌کننده». بدون غذا یا با غذای اندک. حماس یک کودک اسیر را وادار به تماشای ویدیوی کشتار ۷ اکتبر کرده بود.
اداره استاندارد امارت اسلامی افغانستان به واردکنندگان بنزین هشدار داده است که از واردات بنزین غیراستاندارد اجتناب کنند، وگرنه با تعقیب قضایی مواجه خواهند شد.
جنگ اسرائیل در نوار غزه در وضعیت «وقفۀ بشردوستانه» قرار دارد، اما همزمان با وعده‌های نخست‌وزیر اسرائیل برای ادامۀ جنگ، گمانه‌زنی‌ها دربارۀ بازشدن جبهه‌های تازه همچنان ادامه دارد.
مأموران امنیتی با ۱۵ لودر به خانه ساکنان فقیرترین منطقه زاهدان یورش بردند و حتی به آنها اجازه ندادند وسایلشان را از داخل منازل خارج کنند.
در عراق، خرید گذرنامه خارجی پدیده جدیدی نیست. خرید گذرنامه در میان افراد با نفوذ عراق و همچنین اقلیم کردستان رواج دارد. در این مقاله نام افراد نام‌آشنایی در جغرافیای عراق به میان می‌آید که پناهگاه امن خود را در دومینیکا یافته‌اند ــ البته با پول دادن و خریدن نامه‌ی گذر به این پناهگاه.
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به کشورهای جهان هشدار داد اکنون که تمام توجهشان را به موضوع غزه معطوف کرده‌اند، «خطرات» برنامه هسته‌ای ایران را نادیده نگیرند. مدیرکل آژانس...
رهبر جمهوری اسلامی در جمع نیروهای بسیج گفته است اینکه «جمهوری اسلامی می‌خواهد اسرائیلی‌ها را به دریا بریزد و به دنبال نابودی آنهاست، دروغ است». لحنی که در تضاد با خط سیاسی تند و صریح او و دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی درباره مساله اسرائيل و آرمان فلسطین است. آیا این سخنان به معنی تغییر سیاست و نظر رهبر ایران در مورد رژیمی است که همواره آن را «غاصب و پدیده‌ای شیطانی» توصیف می‌کرده؟
یک عضو شورای انقلاب فرهنگی ضمن توهین به هنرمندان حامی «زن، زندگی، آزادی» از این که حکومت نتوانسته «پنجاه نفر» از هواداران خود را به عنوان سلبریتی تربیت کند، انتقاد کرد.
America's enemies are growing stronger by the day but the only response we see from the Biden administration is weakness. The White House team seeks to comfort not confront.
بازوی پژوهشی مجلس دو سناریو پیشنهاد کرده است: یکی تعیین ضریب منطقه‌ای برای حق مسکن و دیگری هم تعیین دستمزد منطقه‌ای در کمیته‌ای با حضور فقط نمایندگان دولت.
دومین فرد قدرتمند کره شمالی به جدال لفظی نمایندگان واشنگتن و پیونگ‌یانگ در سازمان ملل واکنش نشان داد و گفت آمریکا دورو است و استانداردهای دوگانه دارد.
وزیر خارجه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه گفت: «آمریکا ساعت یک بامداد روادید برایش صادر کرده و عملا امکان حضور در نشستی که صبح امروز برگزار می‌شود، فراهم نشد».
چند ساعت پیش از پایان وقفه شش روزه، حماس و اسرائیل برای تمدید حداقل ۲۴ ساعت وقفه دیگر و تبادل زندانیان توافق کردند. در بیت‌المقدس هم گروهی از اسرائیلی‌ها هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفتند.
هنری کیسینجر وزیر خارجه سابق آمریکا در سن ۱۰۰ سالگی در خانه اش در ایالت کانتیکات درگذشته است.
پس از راه‌اندازی گشت‌های امنیتی و «ارشاد» در شماری از دانشگاه و سازمان‌دهی و استقرار نیروهای «حجاب‌بان» در دانشگاه‌های تهران، بهشتی، امیرکبیر، و تعداد دیگری از دانشگاه‌ها، فعالان دانشجویی اکنون از...
دادگاه انقلاب مشهد خسرو علی کردی را به حبس و تبعید و مجازات تکمیلی محکوم کرد. خسرو علی کردی، وکیل مدافع ‎فعالان مدنی و صنفی خراسان، با انتشار ویدئویی اعلام کرد که در شعبه یکم دادگاه انقلاب مشهد به یک...