نرگس محمدی، فعال حقوق بشری و برنده جایزه نوبل صلح، روز شنبه، دوم تیرماه، در بیانیه‌ای از زندان اوین اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری هفته آینده شرکت نخواهد کرد.
وکیل توماج صالحی، خواننده معترض زندانی، روز شنبه از نقض حکم اعدام این خواننده در دیوان عالی کشور خبر داد.
نرگس محمدی و صدیقه وسمقی خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری ایران شدند. محمدی انتخابات را عاملی برای تحکیم "قدرت و استبداد" برشمرد. به زعم وسمقی، شرکت در انتخابات "آب به آسیاب حکومت می‌ریزد که مسبب وضع موجود است."
فعالان حقوق کارگری در ایران خبر دادند که بیش از سه هزار کارگر قراردادی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران، در اعتراض به شرایط سخت کاری و پایین بودن دستمزدها دست به اعتصاب هماهنگ زده‌اند. بنا بر این...
خبرگزاری ایلنا همزمان با انتشار خبر آغاز «کارزار اعتراضی کارگران پروژه‌ای»، از ارسال «پیامک‌های تهدیدآمیز» در حمایت از پیمانکاران به کارگران معترضِ فعال در فضای مجازی خبر داد.
مصرف کالری نیمی از ایرانیان کمتر از میانگین استاندارد جهانی است. این موضوع نشان‌دهنده گسترش فقر و گرسنگی در ایران است. سازمان‌های جهانی استاندارد کالری روزانه مورد نیاز برای هر فرد بزرگسال را ۲۱۰۰...
حکم اعدام توماج صالحی نقض شد و پرونده برای بررسی مجدد به شعبه هم‌عرض ارجاع داده می‌شود. امیر رئیسیان، حقوقدان و وکیل دادگستری در ایران، روز شنبه دوم تیرماه اعلام کرد که حکم اعدام توماج صالحی، هنرمند...
حملات هوایی در استان دیرالزور سوریه منجر به کشته شدن یک شبه‌نظامی عراقی وابسته به گروه‌های نیابتی ایران و زخمی شدن دست‌کم دو نفر دیگر شده است.
دو وکیل توماج صالحی، رپر معترض ایرانی از لغو حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر داده‌اند.
وزارت انرژی اوکراین می‌گوید در حمله گسترده روسیه در طول جمعه شب، تجهیزات اپراتور سیستم انتقال برق در اوکراین در دو شهر زاپروژیا و لویو آسیب دیده است.
۵۲۰ تن از فرهنگیان ایران با انتشار بیانیه‌ای می‌گویند «برای دفاع از جمهوریت و بر اساس حقوق شهروندی» در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری ایران شرکت نمی‌کنند
رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از توقیف هزار کانتینر متعلق به چای دبش خبر داد و اعلام کرد اموال کوروش کمپانی نیز در تهران و قشم توقیف شده و به زودی به فروش خواهد رسید.
همزمان با برگزاری مناظرات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و فضای سرد انتخابات در ایران، علی خامنه‌ای از نامزدها خواست از اظهارات «دشمن شادکن» پرهیز کنند.
ماجرای مشکلات فنی این ساختمان گلایه تعداد زیادی از مسئولان بوده است. مجید عزیزی، رئیس شورای شهرستان رشت یکی از آنهاست که به «هم‌میهن» می‌‌گوید: «این اتفاق به‌دلیل سوءمدیریت در سطح استان رخ داده است.» تاکنون رئیس دادگستری گیلان از دستگیری پنج نفر در ارتباط با این آتش‌سوزی خبر داده است.
به‌دنبال انتشار گزارشی از مرگ یک دانشجوی دختر دانشگاه بوعلی سینا به‌دلیل ممانعت حراست دانشگاه از ورود آمبولانس، معاونت دانشگاه بوعلی‌سینا با صدور اطلاعیه‌ای این گزارش را رد کرد.
در پی تشدید حملات ارتش اسرائیل به باریکه غزه، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز شنبه، دوم تیرماه، از مرگ ۲۲ نفر در بمباران نقطه‌ای در نزدیکی دفتر این سازمان خبر داد.
اوکراین می‌گوید در شبانه روز مورد حمله ده‌ها موشک و پهپاد روسی قرار گرفته است. گزارش‌ها حاکی از شنیده شدن صدای انفجار در چندین نقطه در غرب و جنوب این کشور است. شرکت ملی برق اوکراین گفته این حمله گسترده به تاسیسات و زیرساخت انرژی این کشور انجام داده است.
تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد که کره شمالی در حال ساخت بخش‌هایی از چیزی است که به نظر می‌رسد دیواری در چندین نقطه نزدیک مرز خود با کره جنوبی است.
ن. عالمشاهی در این گزارش برآن‌است تا به کیفیت کتابخانه‌ها و برنامه‌های جاری در آن‌ها و به‌ویژه به سهم زنان از کتابخانه‌های مناطق کمتر برخوردار (محروم) ایران نگاهی داشته باشد؛ مناطقی که فاصله‌ی به نسبت دورتری از پایتخت دارند.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ می‌گوید که دفتر آنها در غزه بر اثر گلوله باران آسیب دیده و منجر به کشته شدن ۲۲ نفری شده که در اطراف محوطه آن پناه گرفته بودند. صلیب سرخ گفته «گلوله‌باران سنگین بعد از ظهر جمعه در چند متری دفتر و اقامتگاه‌های کمیته بین‌المللی صلیب سرخ رخ داده است». در بیانیه این نهاد آمده که همه طرف‌های جنگ موظفند اقدامات احتیاطی لازم را برای جلوگیری از آسیب رساندن به...
یک خر اهلی که پنج سال پیش از خانه‌ای در کالیفرنیا فرار کرده بود در میان گله‌ای از گوزن‌ها مشاهده شده است.
دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه اول تیرماه نسبت به بالا گرفتن تنش بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان شدیدا ابراز نگرانی کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مراسم حج امسال با فاجعه همراه بوده است و بر اساس آمار خبرگزاری فرانسه، حداقل ۹۲۲ زائر از ملیت‌های مختلف جان خود را از دست داده‌اند که مرگ بیشتر آنها به دلیل گرما زیاد بوده است.
«انفجاری شدید» در نزدیکی منطقه «السکریه» در حومه شهر البوکمال در منطقه تحت کنترل گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را در فاصله چند کیلومتری از مرزهای سوریه و عراق روی داده است.
سومین مناظره شش تلویزیونی انتخابات ایران در فضایی مشابه دو مناظره قبلی برگزار شد و شش نامزد مورد تایید شورای نگهبان دیدگاه‌های خود را درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی، به ویژه حجاب و اینترنت بیان کردند.