دولت آمریکا از اعطای یک میلیارد دلار دیگر کمک تسلیحاتی به اوکراین خبر داد. به این ترتیب، رقم کل کمک‌های آمریکا به اوکراین از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکرین، به ۵/۶ میلیارد دلار افزایش یافت.
سخنان جنجالی دو عضو حزب حاکم هند درباره پیامبر اسلام، باعث خشم بعضی کشورهای مسلمان شده و دولت هند تلاش می‌کند مانع از بروز یک تنش دیپلماتیک با این کشورها شود. ایران، قطر و پاکستان سفیر هند را احضار کرده‌اند و عربستان از هند خواسته توهین به پیامبر اسلام را محکوم کند.
سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفته است دو بمب‌افکن بی‌۵۲ این کشور بر فراز خلیج فارس پرواز کرده‌اند.
گزارش‌ها از تهران حاکی از تیراندازی به سوی دو مامور یگان ویژه نیروی انتظامی در مرکز این شهر است.
دولت ابراهیم رئیسی لایحه‌ای را برای اصلاح قانون استفاده از سلاح به مجلس شورای اسلامی ارائه داده که در صورت تصویب، علاوه بر نیروهای نظامی و انتظامی، ''ماموران امنیتی'' نیز حق استفاده از اسلحه را پیدا می‌کنند.
این نخستین بار است که اظهارنظری از خود علی خامنه‌ای درباره تمایل روح‌الله خمینی به رهبری او منتشر می‌شود.
نفتالی بنت با اشاره به اعتراضات مردمی اخیر در نقاط مختلف ایران گفت جمهوری اسلامی به جای رسیدگی و پاسخگویی در قبال وضعیت معیشتی مردم ایران، برای احداث پایگاه‌های پهپادی هزینه می‌کند
مسئول تدوین قانون اساسی جدید در تونس از ارائه پیش‌نویسی خبر داد که در آن هیچ اشاره‌ای به اسلام به عنوان دین رسمی این کشور نمی‌شود. او هدف از این اقدام را مقابله با احزاب اسلام‌گرا و افراط‌گرایی سیاسی خواند.
در پنجمین روز اعتراض‌ها که بعد از فروپاشی متروپل آغاز شد، برای نخستین بار اعتراض‌هایی در شهرری در جنوب تهران برگزار شد و همزمان برخی در برابر تئاتر شهر (از مناطق مرکزی پایتخت) با بازماندگان کشته‌شدگان متروپل همدردی کردند.
زر امیر ابراهیمی، هنرپیشۀ ایرانی و بازیگر فیلم «عنکبوت مقدس»، برندۀ جایزۀ بهترین بازیگر زن شد.‏
نمایندگان ادیان در مجلس شورای اسلامی فیلم «عنکبوت مقدس» را ادامه مسیر «آیات شیطانی» سلمان رشدی و «آتش‌زنندگان قرآن» توصیف کردند. این مقایسه در حالی صورت می‌گیرد که رمان آیات شیطانی سلمان رشدی خشم بسیاری از رهبران مسلمانان را برانگیخت.
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد دادگاهی در یونان روز چهارشنبه حکم دادگاه پیشین را که به ایالات متحده اجازه مصادره محموله نفتی ایران را می‌داد، لغو کرد.
شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی غروب چهارشنبه ۱۸ خرداد با اکثریت آراء قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب رساند که در آن از عدم همکاری تهران با این نهاد انتقاد شده است. ایران متهم است که به سوالات آژانس در مورد ذرات اورانیوم یافت شده در سه مکان هسته‌ای اعلام نشده خود پاسخ نداده است. بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها، ۳۰ کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند، چین و روسیه با آن مخالفت کردند...
حکم زندان دو دانشجو که هر دو برنده مدال المپیاد نجوم و از بیش از دو سال پیش زندانی هستند، در دادگاه تجدید نظر تائید شد. امیرحسین مرادی و علی یونسی به اتهام‌هایی نظیر اقدام علیه امنیت هر یک به ۱۶ سال زندان محکوم شده‌‌اند.
رسانه‌های دولتی ایران می‌گویند وزارت برق کشور عراق عملیات پرداخت بدهی واردات گاز از ایران را آغاز کرده است.
دیوان عالی آمریکا روز جمعه سوم تیرماه در گامی تحول‌آمیز، پس از حدود نیم‌قرن حکم تاریخی «رو علیه وید» مبنی‌بر به رسمیت شناختن حق زنان در قانون اساسی برای سقط جنین یا پایان خودخواسته بارداری را لغو کرد. با لغو این حکم، قدرت تصمیم‌گیری در رابطه با حق پایان دادن خودخواسته به بارداری پس از هفته پانزدهم به ایالت‌ها واگذار می‌شود و انتظار می‌رود که در دست‌کم ۲۵ ایالت آمریکا، ممنوعیت...
در شبکه‌های اجتماعی ویدئویی از تفریح نوجوان‌های دختر و پسر شیرازی در یکی از خیابان‌های اصلی این شهر منتشر شد که در آن دختران حجاب نداشتند. ساعاتی بعد فرماندار شیراز مضطرب از این گردهمایی تفریحی اعلام کرد که تاکنون ۱۰ نفر از برگزارکنندگان این تجمع دستگیر شده‌اند.
«لباس‌ شخصی‌ها» هم در کشتن آزاد می‌شوند. در لایحه‌ای که به زودی کلیاتش در مجلس بررسی می‌شود، عبارت مأمورین نیرو‌های مسلح در عنوان قانون، به «مأمورین مسلح» تغییر پیدا کرده است.
با اصلاح قانون بکارگیری سلاح در ایران، استفاده از اسلحه در موارد ضروری، نه فقط برای ماموران نیروهای مسلح که برای تمام «ماموران مسلح» مجاز می‌شود. این اصلاحیه برای «شورش‌های داخل زندان» و «اقدام به مقابله» هم مجوز استفاده از سلاح را به مأموران می‌دهد.
نفتالی بنت ضمن استقبال از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران می‌گوید، اگر ایران به فعالیت‌های خود ادامه دهد، قدرت‌های بزرگ باید پرونده ایران را به شورای امنیت بازگردانند.