پیش‌تر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، گفته بود که سخنان رئيس جمهور آذربایجان در این زمینه «اتهام‌زنی» و «دام‌سازی پرهزینه شیطان» است.
از آغاز انقلاب بهمن ۵۷ حضور زنان در ورزشگاه‌های ایران ممنوع شد و در موارد معدودی با فشار فيفا، برخی از زنان به صورت گزینشی برای تماشای فوتبال به ورزشگاه رفته‌اند.
بنا بر آن‌چه به پدر آرمان عبدالعالی ابلاغ شده است، مراسم قصاص این کودک‌مجرم بامداد چهارشنبه، ۲۸ مهر اجرا خواهد شد.
نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که دولت بشار اسد و مخالفان او در کمیته قانون اساسی سوریه برای نگارش یک قانون اساسی جدید به توافق رسیده‌اند.
سازمان روحانیون یاری‌گر مسیحی در ایالت اوهایوی آمریکا روز دوشنبه ۲۶ مهر تاییدکرد که هیات مبلغان مذهبی وابسته به آن، متشکل از ۱۶ آمریکایی و یک کانادایی در هائیتی ربوده شده‌اند.
یک سازمان خیریه مسیحی در ایالت اوهایوی آمریکا روز دوشنبه ۲۶ مهر اعلام کرد که هیات مبلغان مذهبی وابسته به آن، متشکل از ۱۶ آمریکایی و یک کانادایی در هائیتی ربوده شدند.
سعید دهقان، وکیل دادگستری، به شرح جزییات آزار و شکنجه جسمی موکلش پیام درفشان توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی و انتقال او به بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد خبر داده است.
احزاب و گروه‌های مسلح شیعه عراقی تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران روز یک‌شنبه ۲۵ مهر در اعتراض به نتیجه انتخابات پارلمانی عراق دست به تجمع در برخی مناطق این کشور زدند.
صحن علنی مجلس شورای اسلامی، روز یک‌شنبه شاهد تنش و درگیری میان نمایندگان بر سر بررسی اولویت‌دار لایحه رتبه‌بندی معلمان بود که با موافقت اکثریت نمایندگان مجلس همراه شد.
یک روزنامه هندی از قول مقامات این کشور گزارش داده است که حتی اگر شرکت‌های ایرانی عملیات توسعه میدان گازی «فرزاد بی» را اجرا کنند، کنسرسیوم شرکت‌های هندی حق دریافت ۳۰ درصد از سود این پروژه دارد. یک مقام هندی روز یکشنبه ۲۵ مهرماه به روزنامه «اکونومیک تایمز» گفته است ایران هند را در شرایط قراردادهای توسعه این میدان قرار نمی‌دهد ولی مجوز توسعه این پروژه در اختیار کنسرسیوم هندی است و...
حسین امیرعبداللهیان گفته است که پیش‌شرط مذاکرات برای احیای برجام، «حسن نیت و اقدام جدی آمریکا قبل از مذاکره» است.
اسماعیل کهرم، کارشناس ارشد محیط زیست می‌گوید در صورت حفر چاه و گسترش کشاورزی در پاسارگاد، مقبره کوروش تا ۴۰ سال آینده در فروچاله‌ها مدفون خواهد شد.
دختر ناهید تقوی در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد بازداشت مادرش گفته است: «اجازه نمی‌دهد او به مهره کثیف دولت‌های آلمان و ایران برای معاملات و بده بستان‌هایشان تبدیل شود».
اسرائیل در سال‌های اخیر بارها هدف حملات سایبری قرار گرفته است که برخی از آن‌ها از سوی ایران بوده و برخی نیز از سوی بازیگران غیردولتی با هدف باج‌گیری انجام شده است.
وزیر خارجه ایران با تاکید بر ادامه مواضع پیشیین جمهوری اسلامی مبنی بر لغو تحریم‌های آمریکا برای بازگشت به تعهدات هسته‌ایش، گفت که مسیر مذاکرات احیای برجام از اقتصاد جدا خواهد شد.
دولت ونزوئلا اعلام کرد به تلافی استرداد الکس صعب، متحد نزدیک نیکلاس مادرو، به ایالات متحده قصد دارد مذاکرات با اپوزیسیون را که قرار بود این هفته از سر گرفته شود، متوقف کند.
پولیتیکو ر به نقل از مقام‌های اروپایی نوشت که هیئت اتحادیه اروپا در سفر به تهران٬ نتوانست مقام‌های دولت ابراهیم رئیسی را به بازگشت به مذاکرات احیای برجام متعهد کند.
رسانه‌های دولتی سوریه می‌گویند، ارتش اسرائیل مدحت صالح، یک نماینده سابق پارلمان این کشور را در عین التینه در بلندی‌های جولان به ضرب گلوله کشته است.
وزیر امور خارجه بریتانیا روز شنبه ۲۴ مهر از تایید حکم یک سال زندان برای نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی در دادگاه تجدیدنظر به شدت انتقاد کرده است.
پرسپولیس تنها نماینده باقی مانده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه ۳-۰ مغلوب الهلال عربستان شد تا از دور رقابت‌ها حذف شود.
 گزارش منسوب به سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد که در صورت ادامه تحریم‌ها، دولت تا سال ۱۴۰۳ در آستانه ورشکستگی قرار می‌گیرد و نرخ دلار نیز در سال ۱۴۰۶ به ۲۸۴ هزار تومان می‌رسد.
رسانه‌های داخلی ایران گزارش دادند که اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی متهم به قتل در سن ۱۷ سالگی متوقف و وی بار دیگر به بند برگردانده شد.
سخنگوی قوه قضاییه ایران خبر داد که ولی‌الله سیف، رئيس بانک مرکزی ایران در دولت روحانی و معاون او که به اخلال در نظام ارزی متهم بودند، به ترتیب به ده و ۸ سال زندان محکوم شده‌اند.
مهرداد آبدارباشی، خلبان سابق ارتش ایران، گفته است عملیات آدم‌ربایی نیروهای امنیتی ایران که اخیرا در ترکیه ناکام ماند، با هدف بیهوش کردن او و انتقالش به ایران برنامه‌ریزی شده بود.
یک مدير مركز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به این که ایران رتبه چهارم فرونشست زمین در میان کشورهای جهان را داراست می‌گوید برای جبران فرونشست «کمتر از ده سال فرصت داریم».