در نهمین شب اعتراضات به بی‌آبی در استان خوزستان، تعدادی از شهرهای این استان شاهد تشدید تدابیر امنیتی از جمله با حضور سنگین نیروهای پلیس و بسیج در خیابان‌ها بودند.
روزنامه اعتماد چاپ تهران به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که ایران از عربستان برای حضور در این مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب جمهوری اسلامی، دعوت کرده است.
در حالی که گزارش‌ها حاکی از از دو برابر شدن صادرات نفت ایران به چین از زمان روی کار آمدن دولت جو بایدن است، آمریکا در نظر دارد اقداماتی برای ممانعت از این امر انجام دهد.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه از حکومت ایران خواست به‌جای اعمال فشار و زور بیش از حد برای سرکوب معترضان خوزستان، با بحران کمبود آب در این استان مقابله کنند.
نماینده عالی جامعه بین‌المللی در بوسنی و هرزگوین که به زودی دوران ماموریتش به پایان می‌رسد، با تغییر مقررات جزایی برای انکار نسل‌کشی سال ۱۹۹۵ در سربرنیتسا حکم زندان تعیین کرد.
 براساس اعلام رسمی رسانه‌های حکومتی تاکنون ۴ معترض و یک مامور نیروی انتظامی کشته شده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل اما می‌گوید دست‌کم ۸ نفر در این اعتراضات جان باخته‌اند.
بیش از یک هفته پس از آغاز اعتراضات در خوزستان به بحران آب، آیت‌الله علی خامنه‌ای در واکنشی دیرهنگام گلایه کرد که مقامات توصیه‌های قبلی او درباره آب خوزستان را «رعایت» نکرده‌اند.
سازمان عفو بین‌الملل روز جمعه در بیانیه‌ای با اشاره به کشته شدن هشت نفر در اعتراض‌های اخیر خوزستان از مقامات ایرانی خواست تا استفاده از سلاح‌ و زور علیه معترضان را متوقف کنند.
گزارش ها حاکی است اعتراضات به بی آبی در پنجشنبه ۳۱ تیرماه برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت است.
گزارش ها حاکی است اعتراضات به بی آبی در پنجشنبه ۳۱ تیرماه برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت است.
اورزولا فن درلاین، رییس کمیسیون اروپا، روز پنجشنبه ۳۱ تیر درخواست بریتانیا برای مذاکره مجدد در مورد مقررات تجاری ناحیه ایرلند شمالی در توافق برگزیت را رد کرد.
محمود احمدی‌نژاد می‌گوید اکنون که مردم به خیابان آمده‌اند تا «حرف‌شان را به گوش مسئولین برسانند، بار دیگر با عوامل سازماندهی شده توسط باند فاسد امنیتی مواجه شده‌اند».
در آغاز بهار امسال، شش بخش از تجهیزات آب مربوط به کشاورزی در مزرعه‌های اسرائیل هدف حملات سایبری قرار گرفتند هر چند مقامات اسرائیلی گفتند که آن را سریعا شناسایی و خنثی کرده‌اند.
به باور برخی تحلیلگران، تحقیق در مورد منشاء ویروس کرونا به مسئله‌ای دیپلماتیک بدل شده و مناسبات چین با آمریکا و متحدان غربی واشینگتن را تیره کرده است.
خوزستان که در چهار دهه استقرار نظام جمهوری اسلامی با بحران‌های حادی روبرو شده است، از مشکلات زیادی چون بیکاری، قطعی آب و برق، مشکلات معیشتی و وضعیت وخیم محیط‌زیستی رنج می‌برد.
طالبان طی دو ماه اخیر و در آستانه خروج کامل نیروهای خارجی از خاک افغانستان، بخش گسترده‌ای از مناطق روستایی این کشور را تصرف کرده و همچنان نیز در حال پیشروی است.
حسین اشتری مدعی شد که رویکرد نیروی انتظامی «جداسازی صف مردم از آشوبگران و اغتشاشگران» است و گفت که «نیروی انتظامی اجازه نمی‌دهد عده‌ای فرصت‌طلب فضا را ناامن کنند».
به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، آمار اعدام‌ها در یک ماه گذشته پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران افزایش قابل توجه‌ای یافته است.
یکی از نخستین شکایت‌های رسمی که علیه کاربرد بدافزار پگاسوس صورت گرفته، روز ۳۰ تیر از سوی سازمان گزارشگران بدون مرز در دادگستری فرانسه ثبت شد.
حسن روحانی، رئیس جمهور گفته است که دولت در زمینه کرونا و همچنین تحریم به مسئولیت خود عمل کرده است.
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‌گوید طالبان در حال تلاش برای قطع ارتباط مراکز جمعیتی کشور از دولت مورد حمایت غرب در کابل هستند.
هم‌زمان با هفتمین شب پیاپی اعتراضات گسترده اهالی خوزستان، شامگاه چهارشنبه ۳۰ تیر گزارش‌هایی منتشر شد که از گسترده‌تر شدن دامنه اعتراضات به خارج از خوزستان حکایت دارند.
اعتراضات به بی‌آبی در تعدادی از شهرهای خوزستان در چهارشنبه ۳۰ تیرماه برای هفتمین شب پیاپی ادامه یافت.
دولت قبرس روز چهارشنبه ۳۰ تیر به خاطر بازگشایی بخشی از یک ناحيه ساحلی به نام واروشا توسط ترک‌های قبرس به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.
جیل بایدن، بانوی اول آمریکا ریاست هیئت دیپلماتیک این کشور در المپیک توکیو را برعهده دارد. حضور او در راس این هیئت پیام آشکار واشینگتن در حمایت از متحد مهم خود در آسیاست.