رئیس جمهور با اشاره به بازگشت صادقانه آمریکایی ها به برجام گفت: در این صورت ما هم به همه تعهدات خود عمل می کنیم.
آیت‌الله موحدی کرمانی می‌گوید خرید واکسن از آمریکا و اروپا می‌تواند مردم ایران را "بیمارتر کند یا بکشد". او عقیده دارد که نظر رهبر جمهوری اسلامی در منع وارد کردن واکسن کرونا از اروپا و آمریکا "صد در صد علمی" است.
جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در مصاحبه‌ای با روزنامه همدلی گفته وظیفه او این است که در خارج از کشور از کل نظام جمهوری اسلامی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دفاع کند.  جواد ظریف در این مصاحبه که روز دوشنبه ۲۹ دی منتشر شده است، گفته: اطلاعات سپاه جایی است که  سریال گاندو را علیه من ساخته. از این صریح‌تر که نداریم، با این حال من وظیفه دارم که در خارج از کشور از...
یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در نشست خبری پس از شهرآورد تهران سخنانی به زبان آورد که می‌توان آن‌ها را شبیه بهانه‌های همیشگی مربیان لیگ برتر فوتبال ایران در قبال ناکامی‌ها دانست. اما او از یک چیز دیگر هم حرف زد: ادامه حضور مخفیانه اما پرنفوذ مهدی رسول‌پناه، سرپرست معزول باشگاه پرسپولیس. در همین حال محمد آقایی‌فر، خبرنگار ورزشی در ایران، ویدیویی را منتشر کرد که مهدی...
فرماندار رومشکان می‌گوید: پس از اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی، هیچ مرگ کرونایی‌ در این شهرستان ثبت نشده است.
بازداشت شهروندان کرد در شهرستان‌های کردنشین ادامه دارد و ۹ نفر در آخرین روز دی ماه دستگیر شدند. سازمان حقوق بشری "هه‌نگاو" می‌گوید تنها سه نفر آزاد شده‌اند و باقی بدون مشخص بودن دلیل بازداشت، در مکان‌های نامعلوم هستند.
با افزایش ناامنی و آدم‌ربایی در هرات  افغانستان، هیاتی از نمایندگان مجلس این کشور پس از سفری تحقیقاتی به این استان، خبر دادند که جمهوری اسلامی از ۲۲ گروه خطرناک در این منطقه حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند. هرات از جمله استان‌های غربی افغانستان و هم‌مرز با ایران است که در کنار موقعیت استراتژیک، اهمیت اقتصادی دارد. پلیس این استان به ایران‌وایر گفت در سال جاری ۱۸ مورد آدم‌ربایی در...
گزینه پیشنهادی جو بایدن برای وزارت خارجه گفت، در صورتی که ایران به تعهدات خود در چارچوب برجام انجام دهد، ایالات متحده نیز به تعهدات خود در این توافق عمل خواهد کرد.
عراق برای کمبود گاز وارداتی خود به دنبال شریکی مناسب است. به گزارش خبرگزاری‌ها قطر آماده است جایگزینی برای ایران در صدور گاز مایع به عراق باشد. عراق مایل است به وابستگی اقتصادی به ایران پایان دهد.
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، با لحنی تند از همتای فرانسوی خود انتقاد کرده که ایران را به تلاش برای ایجاد ظرفیت تسلیحاتی هسته‌ای متهم کرده بود. آقای ظریف خطاب به ژان ایو لودریان نوشت: همکار محترم: شما دوران کاری‌ خود در کابینه را با فروش تسلیحات به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از حرف‌های پوچ و مهمل درباره ایران دست بردار.
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفته است ایران درمسیر تقویت توانمندی ظرفیت سلاح اتمی خود است و ضروری است که آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای موسوم به برجام برگردند.
مادران قربانیان پرواز هواپیمای اوکراینی در ویدئویی با انتقاد از نحوه برخورد با پرونده، می‌پرسند که چرا امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، «با وجود شاکی هنوز آزاد است؟»
در آستانه تغییر دولت آمریکا و تحلیف جو بایدن، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران از آزمایش نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های تهاجمی خبر داد. بایدن پیشتر گفت‌، طرح‌های موشکی ایران را با حساسیت دنبال می‌کند.
مرکز آمار ترکیه در تازه‌ترین گزارش خود می‌گوید ایرانی‌ها طی سال ۲۰۲۰ حدود ۷۱۸۹ خانه در ترکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲۵ درصد رشد داشته و نسبت به دوران قبل از تحریم‌ها ۱۰ برابر شده است.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت دارایی آمریکا (اوفک) با هدف قرار دادن دو سازمان تحت امر رهبر ایران، روسا و مجموعه‌های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس رضوی را تحریم کرده است.