روایت‌هایی از سوء استفاده از مقام، «تعرض» و «تجاوز» توسط شهرام گیل‌آبادی، معاون محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران و از مدیران ارشد صداوسیما، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
در هفته دوم این مسابقات که به میزبانی بلغارستان برگزار می‌شود، شاگردان بهروز عطایی توانستند اولین شکست آمریکا را در لیگ امسال رقم بزنند.
وزیر خارجه ایران و همتای روس او نسبت به احیای برجام ابراز خوشبینی کرده‌اند. هر دو طرف با اشاره تحریم‌های مشترک آمریکا بر بسط روابط تاکید کرده‌اند. لاوروف می‌گوید ایران درک درستی از ریشه‌های جنگ اوکراین دارد.
فشار بازجویان و نهادهای امنیتی بر فعالان کارگری و معلمان بازداشت‌شده افزایش یافته است. محمد حبیبی، رضا شهابی و حسن سعیدی ممنوع‌الملاقات شده‌اند. ریحانه انصاری‌نژاد و اسکندر لطفی هم برای اعتراف ساختگی همچنان در زندان نگهداری می‌شوند. لطفی در زندان به خانواده‌اش گفته در برابر فشار بازجوها «حاضر است از جانش هم مایه بگذارد».
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ایران اعلام کرد دبیران مرد حق تدریس در تمامی دبیرستان‌های دخترانه را ندارند. این ممنوعیت شامل مدارس عادی دولتی، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شاهد و حتی مدارس غیردولتی می‌شود.
یائیر لاپید که به زودی در مقام سرپرست کابینه، دولتی جدید در اسرائیل تشکیل خواهد داد، روز پنج‌شنبه از دولت ترکیه تشکر کرد که طرح ترور شهروندان اسرائیلی را در استانبول که گفته شد قرار بوده توسط ایران انجام شود، خنثی کرده است. ترکیه اعلام کرده که هشت تن را به اتهام دست داشتن برای طرح ترور شهروندان اسرائیلی دستگیر کرده است.
مقام‌های محلی طالبان شمار کشته‌ها و زخمی‌‌های زلزله روز چهارشنبه یکم تیرماه افغانستان را تنها در دو ولسوالی یک ولایت ۲۵۰۰ نفر هم اعلام کرده‌اند. مقام‌های طالبان در کابل هنوز آمار ۹۲۰ کشته و بیش از ۶۰۰ زخمی که ساعاتی پس از وقوع زلزله اعلام شد را به روز نکرده‌اند.
همزمان با افزایش انتقادها از ناکارآمدی دولت ابراهیم رئیسی و بالا گرفتن اعتراضات، رهبر جمهوری اسلامی گفت «ناامید» کردن مردم و القای «نابلدی» مسئولان کشور «کار کردن برای دشمن» است.