گزارش‌های اولیه منتشر شده در رسانه‌های حکومتی ایران از وقوع «سانحه» برای هلی‌کوپتر حامل ابراهیم رئیسی و همراهانش در استان آذربایجان شرقی، خبر می‌دهند.
گزارش‌ها از سقوط احتمالی بالگردی حکایت می‌کنند که ابراهیم رئیسی (عضو هیئت مرگ)، آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر سرنشین آن بوده‌اند. از ابعاد این حادثه خبری در دست نیست و نیروهای امدادی در تلاش‌اند بالگرد را پیدا کنند
ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، روز شنبه ۲۹ اردیبهشت در سخنانی با هدف تشویق ایرانیان به فرزندآوری، مدعی شد که «داشتن اتاق اضافه برای فرزندآوری بیشتر، سخن قابل دفاعی نیست و تجربه زندگی اجداد ما نشان...
جواد نکونام، سرمربی تیم استقلال تهران، عصر چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ در مراسمی که سازمان اوقاف در امامزاده صالح تهران برگزار کرد و شماری از چهره‌های ارشد نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در آن حضور داشتند،...
یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال ایران روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در گفت‌وگو با ایندیپندنت فارسی خبر داد که خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران، سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ و پژمان راهبر،...
رسانه‌های ایران روز دوشنبه رسما اعلام کردند ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی، و هیئت هشت نفره همراه او شامل حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه، در پی سقوط بالگرد کشته شدند.
ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، خبرگزاری مهر خبر مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در سانحه هلیکوپتررا تایید کرد. هلیکوپتر حامل رئیسی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر...
برخی از رسانه‌های ایران گزارش می‌دهند که یکی از سه هلیکوپتر کاروان ابراهیم رئیسی در منطقه جلفا دچار سانحه شده است. به گزارش شبکه خبر هلی‌کوپتر ابراهیم رئیسی «فرود سختی» داشته است و تلاش برای رسیدن به محل حادثه ادامه دارد اما به علت مه و بدی هوا رسیدن به محل مشکل است. گزارشی از آسیب جانی منتشر نشده است. خبرگزاری فارس نوشته است که به‌جز ابراهیم رئیسی، محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز و...
موحدی کرمانی که پیش از این ریاست سنی این مجلس را بر عهده داشت، با ۵۵ رأی موافق به ریاست خبرگان رسید.
پویا سیه‌پوش -از بررسی نمونه‌هایی از شوخی شهروندان با سانحه بالگرد حامل رئیسی و همراهانش می‌توان به گستره نفرت مردم و نومیدی آن‌ها از ایجاد تغییر از راه‌های مسالمت‌آمیز پی برد. چند نمونه را بررسی کرده‌ایم.
بیش از هزار روز از دوره ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی گذشته بود که هلیکوپتر او و همرانشان در حوالی ورزقان، در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.
علی رسولی ــ بالگرد ابراهیم رئیسی در ورزقان سقوط کرد و سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی رئیس‌اش را از دست داد. مسند ریاست‌جمهوری اکنون خالی است و سوال این است که فرآیند اداره دولت اکنون چگونه خواهد بود.
رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران و عضو هیئت مرگ در کشتار تابستان ۱۳۶۷، همراه با وزیر خارجه، استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعه تبریز و چند تن دیگر در سانحه سقوط بالگرد ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ کشته شدند.
رادیو فردا مطلع شده شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان، ۱۵ زن بهائی را به اتهام «ترویج» عقاید دیانت بهائی درمجموع به ۷۵ سال حبس محکوم کرده است.
شبکه حقوق بشر کردستان از کشته شدن واحد قادرپور، کولبر سقزی بر اثر تیراندازی نیروهای مرزبانی در منطقه مرزی «هنگه ژال» در بانه خبر داده است.
ابراهیم رئیسی، پس از ابوالحسن بنی‌صدر، محمدعلی رجایی و علی خامنه‌ای، چهارمین رئیس دولت جمهوری اسلامی بود که دوران ریاستش را به پایان نرساند. در این میان، بنی‌صدر در پی استیضاح و برکناری نتوانست دوران...
هانا نویمان، نماینده پارلمان اروپا بیانیه‌های تسلیت شارل میشل و جوزپ بورل را به باد انتقاد گرفته است. رئیس پلیس فتا از تشکیل پرونده قضایی برای منتشرکنندگان "مصادیق توهین‌آمیز" درباره سانحه بالگرد ابراهیم رئیسی خبر داد.
فعالان حقوق بشر و اپوزیسیون در تبعید ایران نسبت به مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور سابق ایران، قبل از محاکمه به خاطر «جنایت علیه بشریت» اظهار تاسف کردند.
یک روز از انتشار خبر تکان‌دهنده کشته شدن رئیس جمهوری اسلامی، ابراهیم رئیسی، در سانحه سقوط بالگرد در منطقه ورزقان ایران گذشت و بهت مسئولان حکومتی کم‌کم جای خود را به برنامه‌ریزی و مدیریت حادثه رخ‌داده...
حسین امیرعبداللهیان که سکان وزارت امور خارجه را در دولت ابراهیم رئیسی در دست داشت، از چهره‌های معتمد نظام به شمار می‌رفت.
رسانه‌های حقوق بشری خبر دادند که قوه قضاییه جمهوری اسلامی، تنها در بامداد روز شنبه ۲۹ اردیبهشت حکم اعدام دست‌کم ۸ مرد و ۲ زن ایرانی را در زندان‌های ارومیه،‌ سلماس و نیشابور اجرا کرده است. سازمان حقوق...
شماری از رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که با پیدا شدن ۴ جسد دیگر از قربانیان سیل در خراسان رضوی، شمار تلفات سیل در این استان به «۱۲ نفر» رسیده است. دادستانی این استان هم از شروع تحقیقات برای شناسایی و برخورد با مقصران احتمالی خبر داده است.
سازمان‌های حقوق بشری گزارش داده‌اند که در ساعت‌های آغازین روز شنبه در ایران، حداقل پنج نفر در زندان مرکزی ارومیه در ارتباط با جرایم مرتبط با مواد مخدر اعدام شده‌اند. یکی از اعدام‌شدگان، پروین موسوی است که انتقالش به سلول انفرادی برای اعدام، به شورش در بند زنان انجامیده بود.
ارتش اسرائیل می‌گوید نیروهای این کشور اجساد سه گروگان را از غزه خارج کرده‌اند. ارتش گفت که شانی لوک، آمیتا بوسکیلا و ایتزهاک گلِرِنتر در همان حمله روز ۷ اکتبر حماس به اسرائیل کشته شدند و اجساد آنها به غزه منتقل شد.
همزمان با دور جدید برخورد‌های خشونت‌آمیز پلیس با زنان در سطح شهرهای ایران، زهرا رهنورد در پیامی از حصر خانگی تأکید کرد که اعمال حجاب اجباری، «دستور دیکتاتوری و من‌درآوردی» است.