وزارت دادگستری آمریکا یکی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به تلاش برای کشتن جان بولتون، مشاور امنیت ملی این کشور در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ متهم کرده است. نام این شهروند ایرانی ۴۵ ساله، شهرام پورصفی و ساکن تهران اعلام شده است.
در ایران در حالی که اعتراض‌های بازنشستگان به وضعیت معیشت و مستمری‌شان ادامه دارد، وزارت کار و رفاه اجتماعی گفته که برای افزایش حقوق بازنشستگان نیازمند زمان بیشتر است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرد که به سوالات دادستانی نیویورک در جریان تحقیقات درباره تخلفات ادعایی در کسب و کارخانوادگی‌اش پاسخ نداده است. لتیشا جیمز، دادستان کل نیویورک در حال تحقیق درباره ادعاهای مربوط تخلف و کلاهبرداری در «سازمان ترامپ» است. این سازمان اداره هتل‌ها، زمین‌های گلف و بخش‌های مربوط به معاملات املاک را بر عهده دارد. 
امیرهوشنگ ابتهاج ملقب به ه.ا. سایه شاعر مشهور ایرانی در ۹۵ سالگی درگذشت و میراث بزرگی از اشعار، ترانه‌ها، آثار مکتوب و شفاهی و اظهارنظرهای مهم به جا گذاشت. او را علاوه بر همه جنبه‌های متفاوت محتوای اشعارش، شاعری خیال‌پرداز می‌دانند که بخصوص با غزل‌سرایی این قالب کلاسیک شعر ایرانی را احیا کرد. اما به عنوان یک انسان او به زندگی عشق می‌ورزید.
چین با اعلام پایان یافتن مانور نظامی در اطراف تایوان اعلام کرده است که هرگز آنقدر به اتحاد ملی نزدیک نشده است. ارتش چین رزمایش در آب‌های اطراف تایوان را «موفقیت آمیز» توصیف کرده است.
حضور مرزبانان و پست‌های بازرسی روسیه در امتداد مرز ارمنستان و ایران افزایش یافته است. سرویس امنیت فدرال روسیه گفته است وضعیت در مرز ارمنستان و ایران «متشنج» است و به همین دلیل نیروهای این کشور با هماهنگی با دولت ارمنستان، در بزرگراه استان سیونیک در نزدیکی مرز با ایران ایستگاه‌های بازرسی ایجاد کرده است.
لوئیس همیلتون، پرافتخارترین راننده فرمول یک می‌گوید، رد کردن پیشنهاد بازی در فیلم تاپ گان: ماوریک به عنوان خلبان یک هواپیمای جنگنده در کنار تام کروز، «احتمالا بدترین تماس تلفنی» زندگی او بوده است.
شبکه سی‌ان‌ان گزارش داده است که آموزش نیروهای روسیه برای استفاده از پهپادهای ایرانی از چند هفته پیش در ایران آغاز شده است. پیشتر آمریکا گفته بود که ایران قصد دارد پهپادهای جنگی به روسیه بفروشد تا در حمله این کشور به اوکراین مورد استفاده قرار گیرد. هم‌زمان واشنگتن در واکنش به پرتاب ماهواره خیام از «همکاری روزافزون» ایران و روسیه ابراز نگرانی کرده است.
محمد اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان، در اولین مصاحبه رودرو یک سال پس از گریختن از کابل در موضوعاتی برای اولین بار با صراحت اظهار نظر کرده است. آقای غنی پس از یک سال زندگی در تبعید در این گفتگوی خود با رسانه تازه تاسیس شده «ای بی دی ان» گفته است که «براساس قانون اساسی، رئیس جمهور بودم، تا زمانی که مردم افغانستان به صورت قانونی قدرت را به کس دیگری واگذار کنند، رئیس جمهورم. خادم مردم...
دو روز پس از پایان مذاکرات وین برای احیای توافق اتمی برجام که این بار بر سر پیش‌نویس توافق پیشنهادی اتحادیه اروپا بود، حسین شریعتمداری نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در روزنامه کیهان این متن را «فاجعه بار» و «خسارت بار» خوانده و گفته مذاکرات وین «تاکنون به هیچ نتیجه‌ای» که جمهوری اسلامی می خواسته، نرسیده است. متن پیشنهادی از سوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تهیه شده...
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته جنگ اوکراین با اشغال کریمه آغاز شده و با آزادسازی آن پایان خواهد یافت. آقای زلنسکی این اظهارات را ساعتی پس از آن ایراد کرد که گزارش‌هایی از سلسله‌ انفجارها در پایگاه هوایی روسیه منتشر شد. روسیه اعلام کرد مهمات در این پایگاه منفجر شده و حمله‌ای صورت نگرفته است. اوکراین نیز هرگونه مسئولیتی در خصوص این حمله را رد کرد.
 در ایران باکره بودن دختر قبل از ازدواج همچنان برای بسیاری از دختران و خانواده‌های آنها مهم است. بعضی اوقات، مردان در شرف ازدواج یا خانواده آنها از دختر تقاضای گواهی بکارت می‌کنند؛ کاری که از نظر سازمان جهانی بهداشت خلاف حقوق بشر است. در یک سال اخیر افراد بیشتری در ایران علیه صدور گواهی بکارت صدایشان را بلند کرده‌اند. اما آیا این به معنای این است که ممکن است تغییراتی اتفاق بیفتد؟
واکسنی که برای جلوگیری از ابتلا به آبله میمون استفاده می‌شود از ویروس ناشناخته‌ای ساخته‌شده است که تابه‌حال هیچ‌کس نتوانسته منشا آن را شناسایی کند. چطور چنین اتفاقی افتاده است؟ آیا این ویروس جایی در طبیعت وجود دارد؟
خانواده هوشنگ ابتهاج، شاعر سرشناس ایران، از درگذشت او در سن ۹۴ سالگی خبر دادند.
متحدان خشمگین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا خواستار توضیح پلیس فدرال این کشور به دلیل یورش و وارسی اقامتگاه شخصی آقای ترامپ در فلوریدا شده‌اند.
اداره بازرسی ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش نهایی خود از تحقیق درباره صحت یا سقم سرقت میلیون‌ها دلار توسط رئیس جمهوری سابق افغانستان نوشته است که اشرف غنی از ۵۶ پرسش این نهاد آمریکایی تنها به ۵ پرسش پاسخ داده و این جواب‌ها نیز از طریق وکلای او به سیگار ارائه شده است.
پیوند تنگاتنگ شعر و موسیقی، هوشنگ ابتهاج (ه. الف. سایه) را از موسیقی به شعر رسانید. قهوه خانه کوچک شهر رشت در کوچه پس کوچه های نزدیک خانه پدری هر روز سایه نوجوان را که هنوز سبلتش استالینی نشده بود و ریش هایش دو شاخه، برای شنیدن صدای قمر و ادیب و قوامی و ...به پای رادیوی قهوه خانه می کشانید.
پلیس در شهر آلباکرکی آمریکا می‌گوید که «مظنون اصلی» در قتل چهار مرد مسلمان را بازداشت کرده است.
گزارش‌های محلی حاکی از کشته شدن دست کم ۱ نفر در مجموعه انفجارهایی در پایگاه نظامی ساکی در نزدیکی نووفدوریوکا در ساحل غربی کریمه است.
در آستانه اولین سالگرد بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان، دیوید پترائوس، از فرماندهان نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در افغانستان و رئیس پیشین سازمان سیا، رویکرد ایالات متحده نسبت به افغانستان را از ابتدا تا به آخر اشتباه توصیف کرده و آن را به خاطر کم‌توجهی به نیازها و خصوصیات آن کشور مورد انتقاد قرار داده است.
سایت کلمه منسوب به نزدیکان میرحسین موسوی، سیاستمدار ایرانی که بیشتر از یک دهه است در حبس خانگی قرار دارد می‌گوید او در نوشته‌ای تازه «درباره جانشینی موروثی رهبری» هشدار داده است.
سازمان عفو بین‌الملل از طالبان خواسته است که فورا اقدامات خود را برای حفاظت از جوامع شیعه و هزاره در افغانستان افزایش دهند. عفو بین‌الملل می‌گوید که در سال گذشته حملات متعددی علیه جامعه اقلیت‌ها صورت گرفته است که هیچ اقدامی انجام نشده است. این سازمان از مقامات حاکم در کابل می‌خواهد تا تحقیقات فوری، بی‌طرفانه و کامل را در مورد این حملات، مطابق با قوانین و معیارهای بین‌المللی...
رسانه‌های روسی و ایرانی گزارش دادند که روسیه با موشک ماهواره‌بر «سایوز»، ماهواره ایرانی خیام را «با موفقیت» به فضا پرتاب کرد. این خبر در حالی اعلام می‌شود که در سال‌های گذشته، ایران روابط مسکو و تهران روابط نزدیکی با یکدیگر برقرار کردند و اخیرا نیز در مواجهه با تحریم‌های غرب دو کشور، از گسترش همکاری‌هایشان خبر دادند.
آیا چانه‌زنی بر سر متن توافقنامه احیای برجام واقعاً به پایان رسیده است؟ بستگی دارد این سٰؤال را از چه کسی بپرسید. آمریکا و نیز هماهنگ‌کننده مذاکرات یعنی اتحادیه اروپا اصرار دارند که همه «تا سرحد ممکن» از خودشان «انعطاف» به خرج داده‌اند و دیگر جایی برای مذاکره بر سر متن باقی نمانده است.
پس از سیل‌های ویرانگر در ایالت آسام واقع در شمال‌شرقی هند، در اینترنت  افراد جامعهٔ مسلمانان منطقه در بروز این فاجعه مقصر قلمداد شدند. آیا این اتهامات پایه‌و‌اساسی دارد؟ یکی از افرادی که مقصر شناخته شده در گفتگو با بی‌بی‌سی  ماجرا را تعریف کرده است.