در اولین روز مسابقات المپیک توکیو، جواد فروغی در رشته تیراندازی ۱۰ متر تپانچه مردان با تاریخ‌سازی به اولین مدال طلای تاریخ ایران در این رشته دست یافت و توانست با پیشی گرفتن از رقیب اهل صربستان در جایگاه نخست قرار بگیرد.
قطع و اختلال اینترنت در شهرهای خوزستان که طی روزهای گذشته شاهد اعتراضات مردم علیه مشکلات بی آبی و تبعیض بوده باعث افزایش مشکلات مردم این استان شده است. مدیر روابط‌ عمومی شرکت مخابرات استان خوزستان گفته است مشکل فنی در تجهیزات دلیل اختلال در اینترنت خوزستان بوده است. این مقام در عین حال تاکید کرده زمان رفع مشکل و وصل شدن شبکه اینترنت مشخص نیست.
در آمریکا همزمان با شتاب گرفتن شیوع سویه دلتای ویروس کرونا در مناطقی که سطح واکسیناسیون پایین بوده، جو بایدن رییس جمهوری هشدار داده که ایالات متحده با همه گیری افراد واکسینه نشده مواجه است.
تظاهرات خوزستانی ها در نهمین شب تحت شدیدترین تدابیر امنیتی در برخی از شهرهای استان برگزار شد.
مبین‌ اظهر، خبرنگار بی‌بی‌سی به فایل‌های یک گوشی همراه متعلق به سه جوان بریتانیایی عضو داعش که کشور را برای شرکت در جنگ سوریه ترک کردند، دست یافته و می‌کوشد با بررسی این اطلاعلات و همین‌طور حساب‌های کاربری این افراد در شبکه‌های اجتماعی دلیل پیوستن آن‌ها به داعش را دریابد و در رابطه با آنچه بر سرشان آمده تحقیق کند.
دادستان کل ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا از دیوان عالی آمریکا خواست حق قانونی سقط جنین را لغو کند و قانونی را حفظ کند که به موحب آن سقط جنین پس از ۱۵ هفته بارداری ممنوع می‌شود.
حدود ۱۰ شب بعد از آغاز اعتراضات گسترده در استان خوزستان ایران، مقام‌های امنیتی با قطع برق گسترده و ایجاد اختلال اینترنتی در چند شهر این استان و با افزایش حضور سنگین نیروهای امنیتی در سطح خیابان‌ها تلاش کرده‌اند تا حدی اوضاع را در کنترل خود بگیرند. ورودی شهر سوسنگرد با دیواره‌های بتونی بسته شده و و در گرمای ۴۸ درجه در شب مردم با قطع برق و خاموشی دستگاه‌های خنک‌کننده، قطع آب و...
مرکز آمار ایران از ثبت بیش از ۲۳ هزار ازدواج رسمی دختران ۱۰-۱۴ سال در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۹ در ایران خبر داده است. این در حالی است که ازدواج دختران و پسران زیر ۱۸ سال که بنابر تعاریف بین‌المللی کودک محسوب می‌شوند، نقض آشکار حقوق کودک است.
سوزانا اوهلن، مجری برنامه صبح بخیر آلمان شبکه تلویزیونی آر‌تی‌ال پس از منتشر شدن ویدیویی از او، که در حال مالیدن گِل به لباس‌هایش پیش رفتن روی آنتن زنده و گزارش در خصوص سیل اخیر این کشور بود، مجبور به عذرخواهی شد.
افتتاحیه رسمی المپیک در توکیو و در استادیومی کاملا خالی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا آغاز شده است.
آیت‌الله علی خامنه‌ای به هر چه مشهور باشد، انتقادپذیری و انعطاف در برابر مخالفان یکی از آنها نیست. او بعد از اعتراضات جاری در شهرهای استان خوزستان گفته نمی‌توان از مردم خوزستان گله داشت. به نظر می‌رسد لحن او نرمشی دارد که شبیه مواضع سرسختانه معمولش نیست.
شی جین‌پینگ، رییس جمهور چین، برای نخستین بار پس از سی سال، از تبت دیدار رسمی کرد. تبت ناحیه‌ایست که از نظر سیاسی با ناآرامی‌هایی رویاروی بوده است.
وزارت داخله/ کشور افغانستان ادعا کرده که طالبان پس از تصرف شهرک اسپین بولدک ولایت قندهار در جنوب کشور، در حدود ۴۰۰ غیرنظامی را از خانه‌های‌شان بیرون کرده و بیش از ۱۰۰ تن از آنها را کشته‌اند. به گفته این وزارت بیشتر کشته شدگان متعلق به قوم اچکزی بوده‌اند. گروه طالبان این ادعا را رد کرده و آن را تبلیغات حکومت علیه این گروه خوانده است.
مادر ۶۵ ساله من بلااستثنا هر روز غذایی آماده می‌کند که به نظر خیلی‌ها ظاهر، بو و مزه حال‌به‌هم‌زنی دارد. ناتو یک غذای سنتی ژاپنی است که دانه‌های تخمیرشده سویا درست می‌شود. بوی آمونیاک می‌دهد و بافت لزجی دارد، و به همین خاطر عامل اختلاف است، حتی بین کسانی که با آن بزرگ شده‌اند.
محققان بریتانیایی دریافته‌اند فاصله بیشتر بین دوزهای اول و دوم واکسن فایزر-بایونتک، باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدن آنتی بادی‌های بیشتری برای مقابله با کووید تولید کند.
صلح، همبستگی و احترام، المپیک صحنه‌ای برای ارائه ارزش‌های ممتاز انسانی است. اما گاهی رقابت‌ در ورزش، لحظات دراماتیکی را خلق می‌کند.
وقتی حلیمه عدن اولین مدل لباس با‌حجاب، سال گذشته حرفهٔ خود را ترک کرد امیدوار بود تا باقی زنان مسلمان ناچار به چنین انتخاب دشواری نشوند که میان دین و ایمان و شغل خود یکی را انتخاب کنند.
مسابقات المپیک ۲۰۲۰ شامل ۳۳ نوع رقابت و ۳۳۹ رویداد ورزشی است که این تعداد قبلا سابقه نداشته است. این مسابقات در ۴۲ مکان ورزشی در ژاپن برگزار می شود. جدول این صفحه با آغاز کسب مدال توسط شرکت‌کنندگان، به طور خودکار به روز می شود.
مقامات آمریکایی تأیید کرده‌اند که ارتش این کشور در روزهای گذشته چندین حمله هوایی را برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان درگیر با طالبان انجام داده‌ است. سخنگوی گروه طالبان نیز با تایید این خبر گفته این گروه در برابر این حملات بی‌تفاوت نخواهند ماند.
یک مرد اهل اندونزی مبتلا به ویروس کووید-۱۹ که به‌جای همسرش در پرواز داخلی سوار هواپیما شده بود، در میانه آسمان گرفتار شد. این مرد که هویتش تنها به‌عنوان دی‌وی معرفی شده، با برقع، پاسپورت همسرش و نتیجه آزمایش منفی کرونای او سوار هواپیما شده بود.
تا ساعاتی دیگر مراسم افتتاحیه یکی از پردردسرترین المپیک‌های تاریخ رسما در توکیو، پایتخت ژاپن آغاز می‌شود. بازی‌های المپیک توکیو و مراسم گشایش آن که تحت تاثیر همه‌گیری کووید۱۹ قرار گرفته، متفاوت از هر دوره المپیکی برگزار می‌شود.
۹ روز پس از آغاز اعتراضات در خوزستان، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اولین سخنان عمومی در این باره گفته است که نمی‌توان از مردم خوزستان برای اعتراضاتشان گله کرد.
هیچ وقت فکر کرده‌اید که چرا گاهی در چیزی، طرح صورت می‌بینید و دیگر نمی‌توانید جلوی خود را بگیرید که آن چهره را نبینید، حتی وقتی که می‌فهمید به یک تکه نان نگاه می‌کنید؟
اعتراضاتی از خوزستان به مناطق دیگر ایران گسترش یافته و در هشتمین شب از اعتراضات پیاپی تجمعاتی در الیگودرز لرستان و شاهین‌شهر اصفهان برگزار شد. ویدئوهایی از تیراندازی ماموران به معترضان در الیگودرز منتشر شده و گفته می‌شود دست کم یک نفر از این معترضان کشته شده است.
‏مسعود بهنود این هفته نگاهی دارد به فصل‌نامۀ دالان، ماهنامۀ مدیریت ارتباطات و فصل‌نامۀ ماهور.