محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا از زندان رجایی شهر به دادگاه منتقل شدند و مجید اسدی، زندانی محبوس در زندان اوین از شرکت در دادگاه خودداری کرد.
برخورد صاعقه با یک مدرسه کانکسی در بخش سردشت شهرستان دزفول منجر به سوختگی سه معلم و دو تن از دانش‌آموزان شد. دو نفر از معلم‌ها به دلیل شدت سوختگی به بیمارستانی در اهواز منتقل شدند. بخشدار سردشت دزفول گفته علت این خادثه در دست بررسی است.
مسئولان زندان اوین به دلیل امتناع از پوشیدن لباس زندان، از اعزام رضا خندان (مهابادی)، از اعضای کانون نویسندگان ایران به بیمارستان خودداری کردند. رضا خندان که در زندان اوین محبوس است، از بیماری فشار خون، آرتروز گردن و مشکلات ریوی رنج می برد.
در چهارمین سالگرد حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران، چندین سوله باربری در نزدیکی میدان شوش دچار حریق گسترده شد. سازمان آتش‌نشانی از مهار آتش بدون تلفات جانی خبر داده است.
روز گذشته پنج کولبر در اثر سقوط بهمن در ارتفاعات مرزی ارومیه مفقود شده و احتمالاً جان باختند. اجساد این افراد تاکنون پیدا نشده است و جستجوها برای یافتن اجساد آنها ادامه دارد.
از تریبون زمانه - رضا جاسکی - کسانی که خواهان گسترش دموکراسی در ایران هستند، قبل از هر چیز باید به بلوغ سیاسی مردم خود باور داشته باشند. رضاشاه ارزشی برای بلوغ سیاسی مردم و حق شهروندی آن‌ها قائل نبود. منبع: نقد اقتصاد سیاسی
به‌رغم اعتراض‌ دامنه‌دار فعالان حقوق کودک و حقوق زنان به قوانین تسهیل‌کننده ازدواج کودکان، کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از تصویب ۱۰۰ میلیون تومان وام برای ازدواج دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال خبر داد.
مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف شرایط ارسال دعاوی از شوراها به مراجع قضایی که بر اساس ماده‌های ۲۵ تا ۳۰ مشخص شده را به تصویب رساند.
قالیباف اصل دلیل استعفای خود را «فراهم نشدن شرایط اعلامی» و «اقدامات سیاسی و ورود غیرحرفه‌ای بیش از حد مسئولان به مباحث بازار سرمایه» عنوان کرد. بورس در روزهای اخیر شاهد ریزش مدام بود.
۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار بدهی، حق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل را تعلیق کرد. ایران از کره جنوبی خواست بخشی از این بدهی را از مبلغ پول‌های مسدودشده ایران بپردازد.
برای محکوم کردن دونالد ترامپ در سنا به رای دو-سوم سناتورها احتیاج است. یعنی دستکم ۱۷ سناتور جمهوری‌خواه باید به همراه دموکرات‌ها به محکوم کردن ترامپ رای دهند.
عماد شرقی زندانی‌ست و از سرنوشت و نحوه رسیدگی به پرونده او که گفته می‌شود آخرین بار حدود ۴۵ روز پیش هنگام خروج از مرز‌های غربی ایران بازداشت شده، اطلاعی در دست نیست.
فرزاد صیفی‌کاران- در دادگاه به خانواده بهمن (رضا) جعفری، از کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ گفته‌اند نیروهای یگان ویژه از فاصله نزدیک -حدود ۱۵ متری- به قلب رضا شلیک کرده‌اند. با وجود بررسی دوربین‌های مداربسته، فرد ضارب شناسایی نشده است.
وزیر خارجه قطر اعلام کرد که این کشور می‌تواند نقش میانجی میان ایران و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس ایفا کند. او از مذاکره ایران و آمریکا نیز استقبال کرد.
مولوی امان‌الله بلوچی و حافظ عبدالرحیم کوهی، دو روحانی اهل ‌سنت که در زندان مرکزی زاهدان در حبس هستند، برای طی تشریفات اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.
پبامدهای ویرانگر جنگ داخلی، فقر و همچنین همه‌گیری ویروس کرونا وضعیت فاجعه‌باری را در افغانستان به وجود آورده است. کودکان بیشترین آسیب‌ها را متحمل می شوند.
تا بازگشت به روزگار پیش از کرونا راه طولانی در پیش مردم جهان است. برای پایان دادن به یک پاندمی، ویروس باید نه در سطح محلی و کشوری بلکه در سراسر جهان از بین برود.
در پی اعتراضات گسترده چند روز اخیر در تونس بیش از ۶۳۰ نفر بازداشت شده‌اند و ارتش به شهرهای این کشور نیرو فرستاد.
شاخص بورس همچنان در حال سقوط است و در آخرین تحولات به نیمه اول کانال ۱,۱ میلیون واحدی رسید. مردمی که در بورس سهام دارند با سردادن شعار علیه دولت و مسئولان تجمع اعتراضی برگزار کردند.
مضمون غالب در آثار کیانوش: ناتوانی از ارتباط در جامعه در حال توسعه‌ای که انسان‌ها راپشت سر جا می‌گذارد.نمونه: داستان حاضر.
مهم‌ترین درونمایه داستان‌های محمود کیانوش ناتوانی از ارتباط در جامعه در حال توسعه‌ای است که از روی انسان‌ها می‌گذرد. این تم در برخی داستان‌های او در خارج از ایران هم تکرار می‌شود.
ایمان رضایی، هنرمند ایرانی ساکن هلند با تصاویر پویا بختیاری، نوید افکاری و روح‌الله زم تمبرهای یادبودی را طراحی کرده است.
در آستانه انتقال قدرت در کاخ سفید، تنش‌های نظامی در خلیج فارس مجدداً بالا گرفته است.
کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران خبر داده که محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی خارج شده از ایران، در شهر وان ترکیه بازداشت شده است. مساعد در ماه نوامبر جایزه بین‌المللی آزادی مطبوعات سال ۲۰۲۰ این کمیته را دریافت کرده است.
به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در روزهای گذشته مسئولان زندان ساوه به منظور تحقیر و اهانت به باروهای مذهبی یک زندانی پیرو آیین یارسان، اقدام به تراشیدن اجباری سبیل این زندانی کردند. مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان، در واکنش به این اقدام مسئولان زندان ساوه بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد و این اقدام را شدیدا محکوم کردند.