سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که رئیس‌جمهور در اردیبهشت‌ماه سال جاری به طرف‌های دیگر برجام هشدار داده که در صورت ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت، جمهوری اسلامی ایران خروج از NPT را به‌عنوان یک گزینه جبرانی اجرا خواهد کرد.
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کردند جایزه جهانی ایثار که پیشنهاد سردار سلیمانی بوده است، با نام خود شهید سلیمانی به ایثارگران در سطح بین المللی اعطا شود .
رئیس دانشگاه صنعتی شریف از اقدام این دانشگاه برای اهدای بورس تحصیلی به یاد ۱۶ دانش آموخته این دانشگاه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به استفاده رئیس جمهور فرانسه از نامی جعلی برای خلیج فارس واکنش نشان داد و گفت : ‎حضور نظامی‌شما در خلیج فارس به اندازه اشتباه شما در نامیدن آن اشتباه است.
وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت جلوگیری از سیاسی‌سازی تراژدی سقوط هواپیمای اوکراینی تأکید کرد.
زمین فتح‌شده باید حفظ و تثبیت شود تا زمینه‌ای برای پیشروی‌های بعدی باشد. خطبه‌ها و حضور میلیونی تن‌ها در نمازجمعه امروز، یوم‌الله سوم در دی ماه پر ماجرای امسال بود که نتیجه آن بنا به وعده الهی تثبیت و پیشروی جریان حق خواهد بود.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان تصمیم سه کشور اروپایی برای فعال‌سازی مکانسیم حل اختلاف در برجام را «تصمیمی غلط در زمانی اشتباه» خواند.
وزیر امور خارجه آلمان مدعی شد طرف‌های اروپایی برجام خواستار حفظ این توافق هستند و تلاش می‌کنند تا در چارچوب برجام به یک راهکار دیپلماتیک برای حل اختلافات موجود دست یابند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حماسه مردم ایران در تشییع شهید قاسم سلیمانی گفت: وقایع اخیر دستاویزی برای انتقام گیری از ملت در وحدت آفرینی نشود.
نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، روز دوشنبه با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و درباره آخرین تحولات مربوط به برجام گفت‌وگو کردند.
وزیر خارجه انگلیس به دنبال بازداشت موقت سفیر این کشور در جریان تجمعات غیرقانونی در تهران گفت که لندن در خصوص تامین امنیت سفارت خود در ایران، بازنگری می‌کند.
یک منبع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خبر منتشر شده از سوی سایت انتخاب درباره استعفای آقای شمخانی را تکذیب کرد.
رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از گذشته در مسایل گوناگون منطقه‌ای و بین‌المللی با قطر رایزنی و تعامل داشته و امروز می‌بایست این مناسبات بیش از پیش گسترش پیدا کند.
سفیر انگلیس در تهران به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به ایشان و دولت انگلیس ابلاغ شد.
یک رسانه سوری اعلام کرد که نخست وزیر سوریه امروز در راس هیئتی بلند مرتبه به تهران سفر می‌کند تا در خصوص تحولات پرشتاب منطقه و جهان با مقامات ایرانی دیدار و رایزنی کند.
پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از رد صلاحیت حدود ۸۰ نماینده اصولگرا و اصلاح‌طلب مجلس فعلی، حکایت دارد.
عضو هیئت علمی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تجمعات روز گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر گفت: اخراج سفیر انگلیس از ایران می‌تواند گزینه مناسبی برای پاسخگویی به این اقدام غیردیپلماتیک "مک‌ایر" باشد.
وزیر خارجه ایران که به منظور شرکت در مراسم ترحیم سلطان قابوس به عمان سفر کرده است با پادشاه جدید این کشور دیدار و گفتگو کرد.
سفیر انگلیس در تهران به دلیل تحریک و ساماندهی تحرکات مشکوک در مقابل دانشگاه امیرکبیر برای ساعتی بازداشت و سپس آزاد شد.
جمعی از مردم در مقابل دانشگاه‌های امیرکبیر و شریف تجمع کردند. این تجمع توسط برخی از عناصر مشکوک به انحراف کشیده شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در جانباختن تعدادی از هموطنان در هواپیمای مسافری اوکراینی را تسلیت گفت و اعلام کرد که بررسی ابعاد این خطا، وظیفه مهمی است که باید در اولویت کار دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرد.
علوی وزیر اطلاعات گفت: جمهوری اسلامی ایران با حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها، در قله عزت قرار گرفت.
مسئولان اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که پروازهای مسیر فرودگاه سلیمانیه و تهران از سر گرفته شده است.