تحقیقات یک گروه از کارشناسان نشان داده است برخورد دولت یونان با پناهجویان در مرزهای این کشور با قوانین بین​‌الملل سازگار نبوده است. برخی سیاستمداران آلمانی از دولت این کشور و اتحادیه اروپا خواستند یونان را محکوم کنند.
با ترخیص معتادان و زندانیان بی‌پناه پذیرش در گرمخانه‌های پایتخت نسبت به پارسال ۴۹ درصد رشد داشته. همزمان ۴۰ مورد مشکوک به کرونا در گرمخانه‌ها شناسایی شده است
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از آغاز به کار آزمایشگاه ویروس شناسی در این شهر خبر داد.
فرماندار کرمانشاه از تماس با ۷۹۰ هزار کرمانشاهی در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در این شهرستان خبر داد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ویروس کرونا علاوه بر سلامت جامعه، اقتصاد را هم تحت تاثیر قرار داد بطوریکه در بخش اصناف، کارگران روزمزد، پیمانکاران، کارگران کارخانجات و دستفروشان مشکلات فراوانی داریم، خانواده هایی هستند که خانه نشین شده اند و یک ریال هم درآمد ندارند لذا نیاز است دولت سریع تر این افراد را تحت پوشش قرار دهد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه با گذشت زمان، کار ضد عفونی کردن اتوبوس‌های شرکت واحد، بهتر از گذشته در جریان است و مواد ضد عفونی مورد استفاده از کیفیت بالاتر و اثرگذاری بیشتری برخوردارند، گفت: عملیات ضد عفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی با دقت و جدیت ادامه خواهد داشت.
احسان‌الله احسان، سخنگوی سابق طالبان پاکستان، برای اولین بار پس از فرارش از بازداشت ارتش پاکستان، درباره وضعیت گروه طالبان پاکستان و میزان نفوذ و قابلیت‌های این گروه اظهار نظر کرده است.
۱۷ فروردین ۱۳۶۳؛ ۳۶ سال پیش در چنین روزی روح‌انگیز در تهران درگذشت. او تنها خواننده زنی است که ردیف کامل آوازی را ضبط کرده است.
پویش کتاب‌خوانی با عنوان «با کتاب در خانه» ویژه آخرین نوروز قرن تا ۳۱ فروردین ماه تمدید شد. 
رویارویی با مرگ یک عزیز از جمله دشوارترین کارهایی است که باید در زندگی با آن روبرو شویم . حالا شیوع ویروس کرونا، وداع مردم با عزیزانشان را سخت‌تر کرده است. واقعیت تلخ این است: برای این که همه از این ویروس در امان بمانند، افراد بیمار و در حال مرگ نمی‌توانند خانواده‌های خود را در این شرایط سخت در کنارشان داشته باشند.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران  بر ضرورت انجام غربالگری کرونا با هدف شناسایی دقیق مبتلایان و ناقلان این بیماری در تهران تاکید کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشکر از مشارکت جمعی مردم در جهت کنترل بیماری کرونا در کشور، گفت: از مردم می‌خواهیم همچنان هشدارها را جدی بگیرید و کماکان نکات بهداشت فردی و اجتماعی را مورد توجه قرار دهند.
با بسته شدن مراکز نگهداری معتادان در پی شیوع کرونا چند هزار معتاد در سطح شهر تهران رها شده‌اند. در گرم‌خانه‌هایی که برای اقامت موقت افراد بی‌خانمان در نظر گرفته شده تا کنون ۴۰ مورد مشکوک ابتلا به کرونا شناسایی شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت ۱۱۸ میلیاد تومان در زمینه کمک معیشت به بیش از ۴۰ هزار خانوار مددجوی تحت حمایت در ۱۲ ماهه سال گذشته خبر داد.
فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان گفت: تعداد قابل توجهی بسته‌های بهداشتی تهیه و توزیع شده اند و در کنار این ها، ۴ هزار بسته غذایی توزیع شده و ۳ هزار بسته نیز برای توزیع در مناطق محروم و میان کسانی که مشاغل روزانه داشتند، در دستور کار است.
رییس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه کامل کشور تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.
۱۵۴ نفر از فعالان سیاسی، اعضای شورای شهر و مدیران اجرایی و نمایندگان پیشین مجلس در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از او خواستند که موافقت کند «حصر خانگی» رهبران جنبش سبز به «قرنطینه خانگی» تبدیل شود. 
جشن شینگ‌مینگ یکی از جشن‌های سنتی چین است. فستیوالی سالانه که با هدف یادبود و بزرگداشت خاطره مردگان برگزار می‌شود. مراسم شینگ‌مینگ امسال چین یکسره به بزرگداشت خاطره قربانیان بیماری کرونا اختصاص داشت.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به پایان عملیات غربالگری و تب‌سنجی مسافران نوروزی در ورودی و خروجی استان‌ها گفت: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ساعت ۱۶ روز ۱۴ فروردین ۹۹، به ۲۱میلیون و ۶۴۰هزار و ۸۶۱نفر خدمات غربالگری و تب‌سنجی ارائه شد.
بنابر تحقیقات‌ علمی، چهل درصد از گونه‌های حشرات در سراسر جهان، در معرض خطر “کاهش شدید” هستند. حشرات نقش مهمی در حیات کرهٔ زمین دارند و این سیاره بدون وجود آنها دگرگون می‌شود.
مهار نشدن ویروس کرونا در ایران ممکن است مقامات دولتی را وادار کند تعطیلی‌ مدارس را تا ۲۰ فروردین‌ماه یا حتی پس از آن تمدید کنند. معلمان حق‌التدریسی نگران معیشت و آینده شغلی خود هستند.
چهار هفته بعد از انتخابات پارلمانی اسرائیل، بنیامین نتانیاهو رهبر حزب لیکود و بنی گانتس رهبر حزب آبی- سفید در پایان یک دیدار چند ساعته از «پیشرفت» در تشکیل ائتلاف برای دولت جدید خبر دادند.
استاندار تهران با اشاره به تکلیف شهرداری تهران جهت ایجاد مراکز توانمندسازی معتادان از ارائه پیشنهادات مبنی بر جمع آوری و تمدید نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ خبر داد.