به گفته هوبرتوس هایل متقاضیان خارجی مایل به کار در آلمان باید بتوانند برای شغل‌هایی که مورد نیاز بازار این کشور است ویزای موقت دریافت کنند. از جمله این مشاغل می‌توان از پرستاری و نگهداری و مراقبت از سالمندان نام برد. 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حمایت از طرحهای « دانش بنیان» از برنامه‌های جدی این دانشگاه است.
جمعی از بازنشستگان کشوری از مناطق مختلف ایران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار رفع مشکلات معیشتی خود شدند.
بنا به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ کرمانشاه را لرزاند و تاکنون حدود ۴۰ مصدوم داشته است. استاندار کرمانشاه، گفته است که این زمین‌لرزه کشته‌ای نداشته است. این زمین لرزه در ساعت ۱۴ و ۳۷ دقیقه رخ داد. مرکز این زمین لرزه شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلمات‌ها و سفرای ما می‌توانند به عنوان چریک‌های کت وشلواری نقش به سزایی در حوزه اقتصادی داشته باشند.
مسعود اوزیل، ملی‌پوش ترک‌تبار فوتبال آلمان، هفته‌ها درباره عکس جنجال‌برانگیزش با اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، سکوت کرده بود. او اکنون طی بیانیه‌ای در حساب توییتری خود در این رابطه توضیح داده و از آن دفاع کرده است.
وزارت حمل و نقل اتریش اعلام کرده است که از این به بعد امتحان آیین‌نامه رانندگی به زبان ترکی در این کشور برگزار نخواهد شد. نوربرت هوفر، وزیر حمل و نقل اتریش که از حزب راست افراطی "آزادی" است گفت که این تصمیم برای کاهش هزینه‌ها و تشویق به یادگیری زبان آلمانی گرفته شده است.
آخرین گزارش‌ها از مصدوم شدن ۴۰ نفر در زمین‌لرزه تازه‌آباد کرمانشاه حکایت دارد. تیم‌های ارزیاب و بالگردهای اورژانس کشور راهی محل حادثه شده‌اند. تا کنون تلفات جانی گزارش نشده است.
رئیس مجلس گفت: اینکه یک قانون مادر هر روز تغییر کند، برای کشور هزینه دارد.
آخرین گزارش‌ها از مصدوم شدن ۲۸ نفر در زمین‌لرزه تازه‌آباد کرمانشاه حکایت دارد. تیم‌های ارزیاب و بالگردهای اورژانس کشور راهی محل حادثه شده‌اند. تا کنون تلفات جانی گزارش نشده است.
وزیر دفاع اسرائیل از باز شدن تنها گذرگاه مرزی این کشور با نوار غزه برای نقل و انتقال کالا مشروط به تداوم برقراری آتش‌بس خبر داد. در صورت باز شدن گذرگاه، محدوده ماهی‌گیران فلسطینی برای صید نیز گسترش خواهد یافت.
اسرائیل می‌گوید که اگر آرامش در مرز غزه و اسرائیل ادامه داشته باشد، روز سه‌شنبه گذرگاه حیاتی ورود کالا به غزه را دوباره باز خواهد کرد. اسرائیل، حدود دو هفته پیش گذرگاه حیاتی ورود کالا به غزه را در واکنش به رها کردن بادبادک‌های آتش‌زای فلسطینی‌ها در مرز غزه بسته بود.
عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان پس از حدود ۱۴ ماه از ترکیه به افغانستان برگشت. او پس از جنجال‌ها بر سر اتهام "بدرفتاری جنسی" او و محافظانش با احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی‌اش به ترکیه سفر کرد. شماری از منابع گفتند او برای " مداوا" به ترکیه رفته و شماری گفتند او به گونه‌ای "تبعید" شده است.
وزیراطلاعات در پیامی به سرلشکر جعفری شهادت ۱۱ بسیجی و پاسدار مریوان در حمله تروریستی اخیر را تسلیت گفت.
جولیان آسانژ موسس ویکی لیکس از سال ۲۰۱۲ در سفارت اکوادور در لندن به سر می‌برد. پناه آوردن او به سفارت اکوادور بی‌دردسر نبوده است. حال احتمال داده می‌شود که اکوادور حق پناهندگی را از آسانژ سلب کند.
رسانه‌های ایران و کنسولگری افغانستان در مشهد می‌گویند قاتل یک دختر شش ساله افغان که حدود سه ماه‌ پیش بازداشت شده بود امروز (یکشنبه) در ملا عام اعدام شد.
در نگاه نخست، این که مائده هژبری ویدیوهای رقصش را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت، کاری کاملا بی‌‌خطر به نظر می‌رسد. در این ویدیوها، مائده دختر نوجوان ایرانی با آهنگ‌های پاپ ایرانی و غربی در اتاقش می‌رقصد. با این حال کلیپ‌های سرخوشانه او تبعاتی بسیار جدی در پی داشت. هژبری اخیرا به سبب نقض قوانین حکومت ایران، که زنان را از رقص در برابر دیگران و نیز حضور بدون حجاب در اماکن و مجامع عمومی منع می‌کند، دستگیر شده است.
استاندار کرمانشاه گفت: زلزله ثلاث باباجانی تخریب برخی ساختمان‌ها را به همراه داشته است.
سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اتفاق خجسته و فرخنده‌ای است که با تصویب این قانون مجددا بر موضوع اتحاد ایرانیان تاکید شد.
به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، آفرین نیساری و همسرش کارن وفاداری شهروندان زرتشتی ایرانی ـ آمریکایی که به ترتیب به ۱۶ و ۲۷ سال زندان محکوم شده‌اند با وثیقه‌ی ۴۰ میلیارد تومانی آزاد شدند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سوءاستفاده مفسدین اقتصادی و رانت‌ از سوء مدیریت در کشور گفت: مردم منتظر برخورد درست دولت و دستگاه قضایی با رانت خوران هستند.
استیو بنن، مشاور جنجالی سابق ترامپ، می‌خواهد با راه‌اندازی یک بنیاد تکیه‌گاهی برای پوپولیست‌های راست اروپا باشد. او حتی برای تأثیرگذاری بر انتخابات ۲۰۱۹ پارلمان اروپا با نمایندگان احزاب افراطی اروپایی دیدار کرده است.
احمد ایشچی، از مخالفان سیاسی آقای دوستم می‌گوید اگر عدالت تامین شود حاضر است دعوایش را علیه او در "جرگه قومی" حل و فصل کند. دعوای حقوقی او علیه عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان، با اتهام "بدرفتاری جنسی" از یک و نیم سال به این سو ادامه دارد. آقای دوستم قرار است پس از حدود چهارده ماه امروز به افغانستان برگردد.
این هفته در جهان خودرو: عرضه یک تانک‌ قوی‌تر توسط رضوانی‌موتورز، معرفی ماشین پرنده آستون مارتین در بریتانیا و رونمایی از یک ماشین پرنده ارزان آمریکایی، محصولات جدید خودروساز ویتنامی با طراحی ایتالیایی و فن‌آوری آلمانی و همین طور استعفای ناگهانی مدیر فیات-کرایسلر.