دولت دونالد ترامپ می‌گوید در مورد این‌که چه فرد یا افرادی در قتل روزنامه‌نگار منتقد ولیعهد عربستان دست داشته و آمر آن بوده‌اند، به نتیجه نهایی نرسیده‌است. رسانه‌های آمریکا گزارش داده بودند سی‌آی‌ای به این نتیجه رسیده که محمد بن سلمان دستور قتل را داده‌است.
مقامات در آرژانتین می گویند که پس از یک سال جستجو لاشه زیردریایی غرق شده "سن خوآن" را کشف کرده اند اما توان مالی عملیات بیرون کشیدن آن از اعماق اقیانونس اطلس را ندارند. "سن خوآن" به همراه ۴۴ خدمه در آب‌های جنوب اقیانوس اطلس ناپدید شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای نخستین بار از شهر پارادایس ایالت کالیفرنیا که در یک آتش سوزی مهیب به طور کامل سوخته بازدید کرده است.
اعتراضات سراسری به سیاست های اقتصادی دولت و افزایش بهای سوخت در فرانسه یک کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشته است.
عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز از ورود این کمیته به بررسی واردات قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور خبر داد.
کشت و صنعت هفت‌تپه اولین شرکتی نیست که کارگرانش برای گرفتن حقوق معوقه به خیابان می‌آیند.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، می‌گوید پاکستان در مناطق مرزی با ایران خلاء امنیتی دارد.
به گفته‌ی دیده‌بان حقوق بشر سوریه در لندن، نیروهای دولتی سوریه منطقه تلول الصفا را از کنترل جنگجویان داعش خارج کرده‌اند. هم‌زمان در حمله هوایی نیروهای ائتلاف دست‌کم ۴۳ نفر کشته شدند.
بر اساس گزارش‌ها روز شنبه کارگران معترض نیشکر ‫هفت‌تپه، گروهی از مردم شوش و کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل نهادهای دولتی استان خوزستان تجمع و راهپیمایی کردند.
حسن روحانی گفته امیدوار است که ارزش تجارت ایران و عراق به زودی به تقریبا دو برابر افزایش پیدا کند.
برهم صالح، رئیس جمهور عراق، در سفری به تهران، با آیت‌الله علی خامنه‌ای و حسن روحانی دیدار کرده است. آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با رئیس جمهور خواهان حفظ نیروی شبه نظامی "حشد شعبی" در عراق شده است.
احتمال می‌رود که دولت ترامپ مدارکی برای طرح اتهام نقض کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی توسط ایران به‌دست آورده باشد. واشنگتن معتقد است که ایران از جنگ‌افزار شیمیایی استفاده نکرده اما ابزار تولید آن را در اختیار دارد.
ماجرا بیشتر به داستان یک فیلم ماجراجویی و پلیسی شباهت دارد، تا یک واقعیت که حیرت بسیاری از مسئولان فرانسوی و بریتانیایی را در دو سوی دریای مانش بر انگیخته است. ١۷ پناهجوی ایرانی، ١۴مرد و سه نوجوان که یک قایق ماهیگیری فرانسوی ١۲ متری را در روز دوشنبه ١۲ نوامبر به سرقت برده بودند، توسط آن شبانه از دریای مانش گذر کرده و خود را به سواحل بریتانیا می رسانند. مسیر دریایی غیر متداول که این کشتی ماهیگری طی می کند، توجه مأموران مرکز مراقبت های ساحلی فرانسه را به خود جلب می کند. این مرکز با مالک کشتی ماهیگیری تماس می گیرد و پس از آنکه معلوم می شود کشتی به سرقت رفته است، مقامات فرانسوی به همتایان بریتانیایی خود در آنسوی مانش تماس می گیرند و آنان را در جریان می گذارند.
از زمان واگذاری شرکت هفت‌تپه به بخش خصوصی در سال ۹۴ کارگران این شرکت به دلیل تعویق دستمزدها، سو‌ءمدیریت و ابهام در قراردادهای کار با کارگران پیمانی، قراردادی و روزمزدی دست به اعتراضات پیاپی زده‌اند. با اعتراضات اخیر به نظر می‌آید این شرکت به عرصه مقاومت در برابر واگذاری مالکیت دولتی به بخش خصوصی تبدیل شده است.
وزرای نفت و خارجه در نامه‌‌های جداگانه به حسن روحانی خواستار الحاق ایران به توافق‌ پاریس شدند و محمد جواد ظریف هشدار داد که ملحق نشدن به این توافق می تواند در شورای امنیت سازمان ملل پیامدهای «منفی» برای جمهوری اسلامی داشته می شود.
در آستانه برگزاری اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی، وزیران خارجه و نفت در نامه‌هایی جداگانه به روحانی، یادآوری کرده‌اند که لازم است برای الحاق ایران به توافق پاریس در راستای منافع ملی و حساسیت‌های بین‌الملی سرعت بخشید.
سفارت ایران در کابل در بیانیه‌ای شکل‌گیری لشگر فاطمیون و هدایت فعالیت آن توسط جمهوری اسلامی را رده کرده است. افغانستان بارها از فعالیت این نیروی شبه‌نظامی وابسته به سپاه قدس انتقاد کرده است.
نزدیک به دو سال بود که علیرغم تمامی تلاش‌های ما بازماندگان قربانیان و وکلایمان، که از حمایت گسترده‌ افکار عمومی، دگراندیشان و نهادهای مدافع حقوق بشر نیز برخوردار بود، از دسترسی به تحقیقات محروم شده بودیم و حتی یک برگ از این پرونده را ندیده بودیم.
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رییس جمهور جدید عراق خواستار «حفظ» گروه حشد الشعبی، از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران شد.
در ایران اعتراض‌های کارگری در شهر شوش با حضور خانواده های کارگران در خیابانها و همچنین مقابل فرمانداری شوش ادامه یافته و شدت گرفته است.
چهار دهه بعد از درگذشت سلطان راک اند رول، بالاترین نشان افتخار غیرنظامی آمریکا به او تعلق گرفت.
هفته با شادمانی از نشستن زنان بر صندلی های ورزشگاه آزادی، وقت تماشای فینال مسابقات فوتبال باشگاه های آسیا آغاز شد، و جشن انار، روزهای کتابخوانی و تماشای فیلمی از مغزهای کوچک زنگ زده که گریبان ببننده را رها نمی کند. تا هفته رسید به کتک خوردن نوازندگان خیابان از مردان قوی ینیفورم پوشیده در خیابان سعدی رشت.
میکی ماوس فردا نود ساله می‌شود. این شخصیت کارتونی را والت دیزنی در سال ۱۹۲۸ میلادی خلق کرد.
در تاجیکستان نخستین توربین نیروگاه برق آبی "راغون" آغاز به کار کرده است. هزینه ساخت این نیروگاه نزدیک به چهار میلیارد دلار برآورد شده و انتظار می‌رود که این کشور را به یکی از مهمترین تولیدکنندگان برق در منطقه تبدیل کند.