دادگاه فدرال آمریکا، روز پنجشنبه ٢٤ مرداد/ ١۵ اوت دو شهروند آمریکایی که یکی از آنان ایرانی‌تبار است را به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کرد. این دادگاه یک شهروند ٧٤ ساله آمریکایی از ایالت نوادا به نام "ریچارد لنت" اهل لاس‌وگاس و "داریوش نیک‌نیا" اهل کالیفرنیا را متهم کرد که به شخصی درایران کلاهک ایمنی تانک‌های روسی فروخته است.
ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه سه روز پس از ورود به دهلی هند، بدون هیچگونه درمان پزشکی خاک این کشور را ترک کرد. آقای زکزاکی به همراه همسرش چهار سال گذشته را در حبس گذرانده و در انتظار محاکمه در نیجریه است.
اسرائیل روز پنجشنبه ۲۴ مرداد اعلام کرد که ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب، دو نماینده دمکرات کنگره آمریکا را به خاطر حمایت‌شان از جنبش بایکوت این کشور، به خاک خود ممنوع کرده است.
به گزارش کانال رسمی ۱۴ فعال مدنی ایران، بدنبال بازداشت شماری از فعالان مدنی و سیاسی، نرگس منصوری، فعال مدنی و یکی از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ فعال مدنی زن، به هنگام خروج از محل کار خود بازداشت شده است. نرگس منصوری، عضو سندیکای شرکت واحد و فرزند جانباز یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفا آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، است. از محل بازداشت این فعال مدنی اطلاعی در دست...
حسین موسوی‌تبریزی، روحانی شیعه و دادستان اسبق انقلاب در ایران، می‌گوید اعدام‌ دسته‌جمعی هزاران زندانی سیاسی در سال ۱۳۶۷ با نامه محمد محمدی‌ ری‌شهری، وزیر وقت اطلاعات به آیت‌الله روح‌الله خمینی آغاز شد.
کاون حکیم‌زاده، فرمانده جدید ناو هواپیمابر اتمی هری ترومن ایالات متحده آمریکا در ماموریت های بازدارنده و مقابله با تنش در آب‌های منطقه، یک آمریکایی ایرانی‌تبار است.
یو شیائومینگ، سفیر چین در بریتانیا می‌گوید در صورت ادامه بحران فعلی در هنگ‌کنگ ممکن است دولت خلق چین در امور این سرزمین مداخله کند. او می‌گوید هنگ‌کنگ با شدیدترین بحران از زمان بازگشت به چین در دودهه گذشته مواجه است. در ده هفته اخیر میلیون‌ها هنگ کنگی در تظاهرات ضددولتی شرکت کرده‌اند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی که متهم به رانت‌خواری خانوادگی شده، این اتهامات را غرض‌ورزی سیاسی با هدف ترور شخصیت توصیف کرده است.
محمدجواد ظریف، وزیر أمور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه، در سفر به دوحه، با شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر و محمدبن عبدالرحمن، همتای قطری خود دیدار کرد.
لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهوری ایران، می‌گوید پیشنهادات مربوط به برگزاری همه‌پرسی به حسن روحانی ارائه شده است تا در این زمینه تصمیم‌گیری کند.
رئیس جمهور در پیام های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان، ابراز امیدواری کرد که رهبران کشورهای اسلامی با وحدت هر چه بیشتر بتوانند با یکجانبه‌گرایی‌ها و سلطه‌گری سران سلطه و تروریسم در جهان مقابله نمایند.