حسین ذوالفقاری، رئیس ستاد اربعین از جان باختن ۷۷ نفر از زائران اربعین خبر داد. آقای ذوالفقاری در این رابطه افزود که بیش از نیمی از این جانباختگان به ‌دلیل حوادث رانندگی کشته شدند. هر ساله ده‌ها ‌هزار نفر از ایران در ایام اربعین برای برگزاری مراسم سوگواری و زیارت اماکن مقدس شیعیان عازم عراق می‌شوند.
سپاه پاسداران اعلام کرد که روح‌الله زم، مدیر سایت آمدنیوز را طی یک عملیات پیچیده و با حربه فریب اطلاعاتی» بازداشت کرده است.
عمران خان، نخست وزیر پاکستان، روز یکشنبه ٢١ مهر/ ١٣ اکتبر با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. خامنه‌ای در این دیدار با اشاره غیرمستقیم به عربستان سعودی، از «برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه و ایجاد جنگ و خونریزی در یمن» انتقاد کرد اما گفت: «ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم، اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در...
در دانشگاه زیگموند فروید وین در اتریش کنفرانسی دو روزه با هدف مطالعه پراکندگی یهودیان در خاورمیانه پس از تأسیس کشور اسرائیل برگزار شد. پژوهشگران و اساتید از کشورهای مختلف در این کنفرانس با ارائه مقاله به بررسی وضعیت، چالش‌ها و فشارهایی پرداختندکه منجر به مهاجرت گسترده یهودیان در کشورهای مبدأ در خاورمیانه و شمال آفریقا به اسرائیل شد.