فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی گفته است او به حجاب اجباری اعتقادی ندارد و علاوه بر این به گفته او «تعداد زیادی از مراجع و رهبران دینی» نیز با اجباری بودن حجاب مخالف‌ هستند. 
آقای سلامی در سال‌های اخیر در دفاع از برنامه موشکی بالیستیک جمهوری اسلامی، اظهارنظرهای تندی علیه کشورهای اروپایی و اسرائیل داشت و بارها کشورهای اروپایی را تهدید کرد.
روز یک‌شنبه فرمانده نیروی دریای سپاه گفت کسانی که به استقرار شبه‌نظامیان عراقی در مناطق سیل‌زده خوزستان اعتراض دارند «یا ناآگاه هستند یا وابسته به بیگانگان» و یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این ارتباط گفت که «باید از حضور آمریکایی‌ها، فرانسوی‌ها و اروپایی‌ها ترسید نه عراقی‌ها».
بر پایۀ رأی دادگاه استان آلبرتا در کانادا خانواده های قربانیان عملیات تروریستی یازدهم سپتامبر می توانند از جمهوری اسلامی ایران درخواست غرامت کرده و برای این منظور از دارایی های مسدود شدۀ این کشور در کانادا استفاده کنند.  
نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید تحریم‌های دولت دونالد ترامپ علیه تهران، از سال پیش تا کنون «بیش از ۱۰ میلیارد دلار از درآمد نفتی حکومت ایران کاسته است».
پس از صادق لاریجانی رئیس سابق قوه قضائیه و علی‌اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام این بار از نوه سه ساله دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی به عنوان فرد مجهول اسناد ویلاسازی در لواسان نام برده می‌شود. یاشار سلطانی روزنامه نگار در کانال تلگرامی خود با انتشار اسنادی اعلام کرده است که «در اسناد ‎لواسان فرد مجهولی وجود داشت به نام محمدطاها میرمحمدعلی که چندین پرونده تخلف سنگین در کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز داشت.» یاشار سلطانی روزنامه نگار نوشته است که بعد از پیگیری متوجه شدیم این فرد ‎«نوه دبیر شورای‌عالی امنیت ملی» و یک «پسر بچه ۳ساله» بیشتر نیست که عمده پروانه‌های ساختمانی و تخلفات و جابجایی پو‌‌ل‌ها را به نام او انجام می‌دهند. موضوع فساد و زمین‌خواری در ایران طی سال‌های اخیر افزایش یافته و نام برخی از مقامات بالا رتبه جمهوری اسلامی در آن ها به چشم می خورد. پیشتر ایالات متحده آمریکا بارها به وجود فساد در حکومت جمهوری اسلامی اشاره کرده است، از جمله در توئیت‌هایی به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد، درباره ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی نوشته بود که «حکومت ایران مملو از ریاکاران فاسد است.» ماجرای ویلاسازی در شهرک های کلاک و باستی هیلز در لواسان اگر چه چندسالی است آغاز شده اما اواخر سال ۹۷ پرونده تخلفات این ویلاسازی‌ها جنجالی شد. بنابر گزارش‌ها و اسناد منتشر شده در این ویلاسازی‌ها با وجود مخالفت شورای عالی شهرسازی به تغییر کاربری زمین‌ها از کشاورزی به مسکونی، با دخالت آملی لاریجانی و ناطق نوری این تغییر کاربری‌ها صورت گرفته است. از جمله ویلاسازی های غیرمجاز در لواسان مربوط به تغییر کاربری کشاورزی به مسکونی به وسعت یک میلیون متر مربع است که از سال ۸۲ آغاز شده و تا کنون ادامه دارد. یکی دیگر از شهرک هایی که در آن ویلاسازی‌ شده شهرک ۱۴ هزارمتری باستی هیلز در لواسان است که برخی سایت‌ها در توصیف این شهرک نوشته اند که دور تا دورش دیوار کشیده شده و تنها اهالی ویلا حق ورود و خروج به این منطقه دارند.  
آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به اقدام آمریکا که معافیت برخی کشورها از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید نکرد، گفته است: "جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد". او گفت "تحریم‌ها اگرچه در برخی موارد زمینه‌ساز بروز مشکلات می‌شوند اما اگر با آنها مقابله صحیح و منطقی شود، به نفع کشور خواهد بود."
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیات دولت جمهوری اسلامی احتمال مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی را رد کرده و گفته "اگر یک چاقوکش در خیابان بیاید دست یک آدم مؤدب و محترمی را بکشد به قهوه‌خانه ببرد و بگوید می‌خواهم با تو مذاکره کنم و بگوید چای و نهار مهمان من آن فرد مؤدب با آن لات مذاکره نمی‌کند زیرا این به معنای ذلت و تسلیم است و اسمش مذاکره نیست".
لحظاتی پیش از نشست خبری مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، درباره تصمیم واشینگتن به عدم تمدید معافیت‌های نفتی مشتریان ایران، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده به این معافیت‌ها پایان می‌دهد.
بین دریاچه چیتگر و دامنه کوههای البرز در شمال غرب تهران یک مجمتع عظیم در حال سربرآوردن است.مجتمعی موسوم به "ایران مال" که به آن، عنوان بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه را داده‌اند
عضو هیئت‌رئیسه مجلس آخرین اخبار از روند بررسی طرح حمایت از سپاه پاسداران در مجلس را تشریح کرد.
ساخت و افتتاح یک مسجد لوکس در "ایران مال"، بزرگترین مرکز خرید ایران، با انتقادهایی روبه‌رو شده است. برخی محافظه‌کاران تندرو هزینه بسیاری که صرف این پروژه شده را به باد انتقاد گرفته‌اند و همزمان یک مقام عالی شهرداری هم می‌گوید برخی از ساخت و سازهای این مرکز خرید عظیم مجوز نداشته است.
به گفته یک منبع قضایی سودان در منزل رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور، چمدان های حاوی بیش از ۵ میلیارد پوند سودان ( معادل ۱۰۵ میلیون دلار)، ۶ میلیون یورو (معادل ۶/۷ میلیون دلار) و ۳۵۱ هزار دلار اسکناس پیدا شده است.
محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، در مراسم نماز جمعه تهران گفته که مأموران این وزارتخانه ٢٩٠ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را در کشورهای مختلف جهان شناسایی کرده‌اند.‏
عطااللە احسنی معلم ساکن دیواندرە، از سوی دادگاه کیفری این شهرستان به هفت سال زندان محکوم شد.