دو مقام نظامی ایران می‌گویند: هزینه‌هایی که در کشورهای «محور مقاومت» شده، قرض است و بر اساس قرارداد به ایران بازگردانده می‌شود.
روحانی تحریم‌های دولت آمریکا را عامل عدم از دسترسی ایرانیان به «دارو و درمان» دانسته و از گفته دولت ناچار است برای مقابله با شیوع هرچه بیشتر کرونا «مقررات و نظارت‌ها» را تشدید کند.
وزیر خارجه ایران می‌گوید که دولت آمریکا در صورت تمایل به بازگشت به برجام، باید به ایران خسارت بدهد و تعهد بدهد که «اقداماتی» مانند خروج از برجام را دیگر انجام نخواهد داد.
حسین سلامی در سخنانش در مجلس شورای اسلامی گفت که رهبر جمهوری اسلامی "در کشورهای دیگر قدرت‌آفرینی کرده است". او مدعی شد که "زبان سیاسی انقلاب اسلامی به آمریکا هم رسیده و مردم آنجا هم شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند".
اولین نفتکش از سه‌نفتکش حامل محموله بنزین ایران وارد آب‌های ونزوئلا شد. این نفتکش که حامل حدود ۲۷۰هزار بشکه بنزین است در تأسیسات نفتی دولتی ونزوئلا در بندر ال پالیتو پهلو خواهد گرفت.
هشتم مهر ۱۲۶۹: ۱۳۰ سال پیش در چنین روزی احمد کسروی در حکم‌آباد تبریز زاده شد.
۸ ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، تنها سردار حسین دهقان، به طور صریح کاندیداتوری خود را اعلام کرده و گفته است برای نجات مردم می‌آید. بقیه کاندیداهای مطرح، یا احتمال کاندیداتوری را رد کرده‌‌اند و یا ترجیح داده‌اند سکوت کنند. خبرگزاری تسنیم روز ۶مهر۱۳۹۹ در گزارشی به پاسخ ۱۵ کاندیدای محتمل و نزدیکان‌شان در خصوص اعلام کاندیداتوری پرداخته است. جز یک مورد، که صراحتا...
آخرین ولیعهد ایران در سخنرانی تصویری خود از همه افراد و گروه‌ها خواست، برای براندازی جمهوری اسلامی هم‌پیمان شوند. او تاکید کرد، خواستار یک حکومت فردی نیست، بلکه طرفدار نظام دموکراتیک برخاسته از آرای مردم است.
بیش از هفت ماه از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد و کشور دو موج از این بیماری را پشت‌ سر گذاشته است، اما موج سوم به گونه‌ای دیگر آغاز شده و همه معادلات را به هم ریخته است. عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفته است دیگر کار شیوع کرونا در ایران از موج اول، دوم و سوم گذشته و کشور با یک اپیدمی (همه‌گیری) ممتد روبه‌رو است. این همه‌گیری ممتد حاصل جمعی است از زنجیره مخفی‌ نگه...
پاییز سخت در راه است؛ هشداری که وزارت بهداشتی ها چندی است از آن سخن می گویند؛ کرونا اما ظاهرا عادی شده؛ صعود سوم را هم زد و پروتکلهای بهداشتی هم سیر نزولی دارند ...
سرلشکر باقری در مصاحبه‌ تلویزیونی ماجرایی از درخواست عده‌ای از جوانان برای پارتی‌بازی نزد سردار سلیمانی روایت کرد.
سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز یکشنبه در جریان برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات هوافضای سپاه، از دو محصول جدید خود...
بیماری در شیراز، بخشی از یک ساختمان پزشکی در این شهر را به آتش کشید. کاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفته ابن فرد مشکل اعصاب و روان داشته، برای پرداخت هزینه ویزیت درمانی با پزشک خود دچار مشکل شده و بخشی از ساختمان را به آتش کشیده است. محمدی افزوده که این فرد در حال حاضر متواری است و تلاش‌های پلیس برای بازداشت وی ادامه دارد. این رخداد تلفات جانی نداشته، اما براساس نظر...
مجلس به حکم خامنه‌ای روحانی را استیضاح نکرد اما باوری هم به او ندارد. یک تحلیگر وابسته به اصلاح‌طلبان گفته که بهتر است روحانی خودش کنار برود اما نه برای اعتراض که برای گشودن راه.
آمریکا از حملات تقریبا روزانه به سفارتخانه خود در بغداد و همچنین حمله به تاسیسات و نیروهای نظامی‌اش در عراق ناخرسند است. آمریکا برای دولت عراق در خصوص مقابله با نیروهای طرفدار ایران در آن کشور اولتیماتوم تعیین کرده است.
نسرین ستوده و رضوانه احمد خان‌بیگی به علت وخامت وضعیت جسمانی تصمیم به پایان دادن به اعتصاب غذای خود گرفتند. این خبر امروز صبح از طریق تماس تلفنی نسرین با رضا خندان اعلام شد. دلیل تاخیر در اعلام خبر عدم دسترسی آن‌ها به تلفن بوده است. به امید آزادی تمام زندانی‌های سیاسی 
معاون هماهنگ‌کننده سپاه در توجیه حضور گسترده این نهاد در اقتصاد کشور می‌گوید این‌ موضوعی استثنایی نیست و همه ارتش‌های دنیا در بخش عظیمی از اقتصاد حضور دارند.
مسوولان ایران روز سه‌شنبه اول مهر ۱۳۹۹ اعلام کردند که با دادن تجهیزات پدافند ویژه ساخت این کشور، مانند سامانه‌های کوتاه‌برد، میان‌برد و دوربرد به دمشق، سیستم دفاع هوایی سوریه را تقویت خواهند ساخت. در همین راستا، سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، سخن‌گوی ارشد نیروهای مسلح ایران گفته است براساس قرارداد بین طرفین که در ماه جولای گذشته امضا شد، این کشور توان دفاع هوایی سوریه را تقویت...
مشاور فرماندهی کل قوا گفت: رضایت مردم از حکومت، اساس قدرت ماست و زمانی ضعیف می‌شویم که حمایت مردم از دولت ضعیف شود
انجمن‌های علوم اجتماعی و تاریخی و انجمن زبان و ادبیات فارسی در اعتراض به استخدام طلاب به عنوان دبیر تاریخ و علوم اجتماعی بیانیه صادر کرده‌اند. در هر دو بیانیه به اقدام آموزش و پرورش نسبت به استخدام طلاب اعتراض شده است.
«لاگوم» به معنی «نه خیلی کم، نه خیلی زیاد» یا «درست» - و در سوئد بیانگر هنر زندگی متعادل، آرام و بدون سر و صداست. مردم سوئد از زمان خود بهره می‌گیرند. متوقف می‌شوند، نگاه می‌کنند، گوش می‌دهند و منتظر می‌مانند.
نماینده ایران در سازمان ملل روز پنج شنبه نطق پادشاه عربستان سعودی در سازمان ملل را «مغرضانه» خواند و او را متهم کرد که به ایران «اتهامات بی‌پایه» زده است.
حالا که مشخص نیست تا چه زمانی جمعیت جهان با کرونا درگیر خواهد بود، باید ضرورت‌های زندگی با کرونا را بیاموزیم تا بتوانیم از سلامت خود و خانواده‌هایمان محافظت کنیم.
بریتانیا، فرانسه و آلمان در یک اقدام اعتراضی علیه بازداشت دو تابعیتی‌ها، نقض حقوق بشر در ایران و رفتار جمهوری اسلامی با زندانیان سیاسی، سفیران ایران را احضار کردند.
آمریکا به انتقاد‌ات روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل بلافاصله پاسخ داد. روحانی از "فرو ریختن هژمونی آمریکا" و تحریم‌های حداکثری این کشور علیه ایران را سخن گفته بود. آمریکا تحریم‌ها را متوجه "مقامات فاسد" ایران می‌داند.
امانوئل مکرون گفته است که فرانسه با اقدام آمریکا برای فعال کردن مکانیسم تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران موافق نیست