مقام‌های ایران می‌گویند علت وقوع آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز را «اتصالی یکی از ترانس‌ها» اعلام کرده و از مهار کامل آن خبر داده‌اند؛ همزمان گزارشی از نشت کلر در مجتمع پتروشیمی کارون گزارش شده و آتش‌سوزی در پتروشیمی تندگویان نیز تکذیب شده است.
درحالی‌که وزارت بهداشت با مهندسی آمار مبتلایان، مدعی است تاکنون تنها ۲۳۷ هزار مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده‌اند، عضو کمیته کشوری ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید تست‌های سورولوژی نشان داده است که تا امروز بیش از ۱۸ میلیون نفر یعنی ۲۰٪ جمعیت ایران به کرونا مبتلا شده‌اند. در همین حال، برخی محدودیت‌های کرونایی دوباره در مناطق قرمز ۱۵ استان ایران اعمال شده و مراکز آموزشی،...
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز گفت: مصوبه ای  از سوی ستاد استانی کرونا برای تعطیلی یک هفته‌ای  برخی صنوف و توقف برخی فعالیت‌ها در کرج ابلاغ نشده است.
ظریف مدعی شد که در این قرارداد هیچ موضوع محرمانه‌ای نیست اما گفت: جزئیات آن پس از نهایی شدن اعلام می‌شود.
کشور لوکزامبورگ در اروپا، برای افرادی که ماسک خود را در مکان‌های عمومی رها کنند، جریمه در نظر گرفته است.
بیش از چهار ماه از ورود میهمان ناخوانده ای به نام کرونا به کشورمان می گذرد. در این مدت توصیه ها و راهکارهای زیادی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و مقابله با آن مطرح شد، اما یکه تازی کرونا در جامعه همچنان ادامه دارد.
هیات اداری مجلس نمایندگان و سنای افغانستان تایید می‌کنند که بیش از ۲۰ تن از اعضای این دو مجلس به کرونا مبتلا شده‌اند. ۱۵ تن در مجلس نمایندگان و ۸ نفر در مجلس سنا. برخی از این نمایندگان دوران نقاهت شان را گذرانده‌اند اما شماری برای گذراندن دوره درمان در قرنطینه به‌سر می‌برند و به مجلس بر نگشته‌اند.
یک روزنامه اسرائیلی نوشته است پس از آنکه مقام‌های بدون نام در ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز، اسرائیل را مظنون انفجار در مرکز مونتاژ سانتریفوژهای ایران دانستند، اسرائیل خود را برای واکنش تلافی‌جویانه ایران آماده کرده است
حدود شش ماه از شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ می‌گذرد. در سراسر جهان در باره این بیماری کشنده تحقیقات گوناگونی انجام شده است. در اینجا چکیده‌ای از یافته‌های کارشناسان و پژوهشگران را معرفی می‌کنیم.
روزانه ۹۰ تن زباله بیمارستانی در آرادکوه دفن می‌شود که درست تفکیک‌ نشده و سلامت کارکنان شهرداری را به خطر می‌اندازد.
آتنا دائمی قرار بود امروز، چهاردهم تیر و بعد از پنج سال حبسی که به گفته پدرش حسین دائمی حتی تحمل یک دقیقه آن‌هم از سر حق و عدالت نبود، آزاد می‌شد. اما دو روز قبل از آزادی آتنا، حکم دو سال و یک ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق دیگر از سوی شعبه بیست و چهارم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی عموزاده به وکیل او ابلاغ شد. این حکم برای ششمین پرونده تشکیل‌شده علیه این فعال مدنی و به اتهام تبلیغ علیه نظام و...
مسئول هماهنگی سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دریافت نامه ایران در مورد "عدم پایبندی" کشورهای اروپایی به برجام خبر داد. ایران در این نامه خواستار ارجاع نگرانی‌های خود در این زمینه به کمیسیون مشترک حل اختلاف شد.