وزارت خزانه داری ایالات متحده نام ۱۴ شخصیت حقیقی و ۱۷ نهاد را به تحریم های هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد. اما این افراد چه کسانی هستند. در لیست دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا به این ۱۴ نفر اشاره شده است: منصور عسگری، محمد مهدی دائمی عطاران، روح‌ الله قادری برمی، سعید برجی، رضا ابراهیمی، غلامرضا اطاعتی، محمد حسین حقیقیان، جلال امامی قره حاجیلو، سید اصغر هاشمی‌تبار، مهدی معصومیان، محمدرضا مهدی‌پور، اکبر مطلبی‌زاده، محمدجواد صفری، محسن شفایی. در فهرست تحریم‌های آمریکا موسوم به SDN به ۱۷ نهاد اشاره شده که به این شرح هستند: گروه ابوریحان، گروه بوعلی، گروه حیدر کرار، کیمیا پخش شرق، شرکت پیشرو داروی پردیس، پویا الکترو سامان نیرو، مرکز تحقیقاتی صدرا، گروه شهید آوینی، گروه شهید بابایی، گروه شهید چمران، گروه شهید فخار مقدم، گروه شهید کریمی، گروه شهید کاظمی، گروه شهید موحد دانش، مرکز تحقیقات فناوری و علوم شهید شکری، گروه شهید زین‌الدین و مرکز تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی. با اینکه در تحریم های آمریکا علیه ایران، دارو و غذا استثنا شده است، اما ایالات متحده می گوید جمهوری اسلامی از پوشش شرکت های دارویی برای دور زدن تحریم ها استفاده می کند؛ به همین دلیل در فهرست جدید برخی از این نهادها اضافه شده اند. این تحریم ها در ادامه فشار ایالات متحده برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است. نگرانی های ایالات متحده از اقدامات جمهوری اسلامی ایالات متحده می‌گوید که توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیر مثبتی نداشته است. پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرد. پرزیدنت ترامپ در دو مقطع در مرداد و آبان امسال دستور بازگشت تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد. ایالات متحده می گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است، برنامه موشک بالیستیک خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می دهد، و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است. در ماههای گذشته چند نقشه افراد وابسته به جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف شد و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه،‌ آلمان، دانمارک، و هلند علیه رژیم ایران شد. آزمایش‌های موشکی ایران پیش از این نیز با واکنش کشورهای غربی مواجه شده بود و آن‌ها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش این موشک‌ها را متوقف کند. ایران طی سال‌های اخیر دست به انجام آزمایش‌های موشکی زده است که روی برخی از آن‌ها به زبان‌های مختلف (از جمله عبری) شعار «نابودی اسرائیل» نقش بسته بود. وزیر خارجه آمریکا یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است. برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
در حالی که وزارت خارجه ایران نقش داشتن جمهوری اسلامی در هک شدن گوشی مقامات اسرائیل را «دروغ و فرافکنی» خوانده بود، امام جمعه مشهد می‌گوید که ایران گوشی «خانواده» بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و همچنین گوشی رقیب او را «هک کرده» است.
مقر فرماندهی ناتو اعلام کرد که دو سرباز آمریکایی در حین انجام عملیاتی در افغانستان کشته شدند. در خبرنامه ناتو، جزئیاتی درباره محل کشته شدن آنها اعلام نشده است. در حال حاضر حدود ۱۴ هزار سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند.
بنابر گزارش‌ها، شمار قربانیان غرق شدن یک کشتی مسافربری در رود دجله به حدود یکصد نفر رسیده و جست‌وجوها برای یافتن مفقودان همچنان ادامه دارد.
تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در مورد لزوم شناسایی حاکمیت اسرائیل بر بلند‌ی‌های جولان با انتقاد سوریه، روسیه، ترکیه، اتحادیه عرب و استقبال نخست وزیر اسرائیل مواجه شده است. در جریان جنگ ۱۹۶۷ اعراب و اسرائیل این منطقه به تصرف اسرائیل درآمد.
در پی ارائه گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا و اشاره به وضعیت ناگوار زندانیان در زندان زنان قرچک (ندامتگاه شهر ری) یکی از زندانیان سابق در گفت‌وگو با صدای آمریکا توضیحات بیشتری درباره شرایط نامناسب این زندان ارائه داد.
وزارت دارایی آمریکا فهرستی از ۱۴ فرد و ١٧ نهاد ایرانی منتشر کرده که به فهرست تحریم‌های ایران اضافه شده‌اند. چند شرکت دارویی و پزشکی نیز در میان تحریم‌شدگان به چشم می‌خورند.
همزمان با تبریک نوروز توسط مایک پمپئو، سفره هفت سین نوروز در وزارت خارجه آمریکا قرار داده شد. پیش از این وزیر خارجه ایالات متحده بامداد پنجشنبه به وقت ایران در یک پیام توئیتری نوروز و سال نو را به ایرانیان و همه کسانی که آن را جشن می‌گیرند، تبریک گفت. وی با این آرزو که سال جدید خورشیدی سال حیات دوباره و سرشار از سلامتی و کامیابی باشد، در ادامه پیام به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشت «نوروز مبارک.» پیش از این (چهارشنبه شب به وقت واشنگتن) نیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در یک پیام نوروزی به مناسبت سال جدید خورشیدی، بار دیگر با مردم ایران ابراز همبستگی کرد. «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان هم عکسی از سفره هفت‌سین با چند ایرانی را منتشر کرد و نوشت مردم ایران لیاقت یک دولتی را دارند که به حقوق بشر احترام بگذارد.        
وزارت خزانه داری ایالات متحده نام ۱۴ شخصیت حقیقی و ۱۷ نهاد را به تحریم های هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد.
در تاجیکستان، نوروز و رسیدن بهار را به مدت پنج روز جشن می‌گیرند.
دولت افغانستان نمایشگاهی را با هدف تجلیل از روز کشاورز و بازاریابی محصولات زراعتی و دام‌داری در کابل برگزار کرده است.
این عکس زیبا از سیاره مشتری، از ادغام سه تصویر گرفته شده توسط فضاپیمای جونو بدست آمده و یکی دیگر از تصاویر این سیاره عظیم گازی را به نمایش گذاشته است.
اتحادیه اروپا با درخواست ترزا می برای به تأخیر انداختن تاریخ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موافقت کرد.
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا می‌گوید به عقیده او امکان دارد دونالد ترامپ را خدا فرستاده باشد تا اسرائیل را از شر ایران نجات دهد. آقای پمپئو در سفر به اسرائیل به یک شبکه مسیحی گفت که ایمان او باعث چنین باوری شده است.
وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه دوم فروردین ۱۴فرد و ۱۷ نهاد مرتبط با برنامه هسته ای و موشکی ایران را بهبه فهرست تحریمی علیه جمهوری اسلامی اضافه کرده است.
مردم نیوزیلند یک هفته پس از حمله به دو مسجد مسلمانان در کرایست‌چرچ، مراسمی در بزرگداشت پنجاه کشته این حادثه برگزار کردند.
یک روز پس از تصمیم آمریکا به تحریم دو شرکت چینی به خاطر نقض تحریم کره شمالی، مقامات کره جنوبی گفته‌اند که کره شمالی از "دفتر ارتباط دایم" بین دو کره خارج شده است. در حالیکه این دو کشور رسما در حالت جنگ هستند، این دفتر با هدف مجرای ارتباط دایم بین آنها ایجاد شده بود.