سپاه پاسداران ایران از دومین روز تظاهرات در عراق با نگرانی خواستار سرکوب معترضان شد و تک تیراندازان وابسته به گروه‌های شبه نظامیِ تحت حمایت این کشور از سومین روز، تیراندازی بسوی تظاهرکنندگان را آغاز کردند. خبرگزاری رویترز که به منظور تهیۀ گزارشی در بارۀ سرکوب تظاهرات اخیر در عراق با شماری از مسئولان امنیتی، فرماندهان گروه‌های شبه نظامی و دیگر مقامات سیاسی و دیپلماتیک گفتگو...
همزمان شدن پخش تازه‌ای از اعترافات روح الله زم در صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس در باره لو رفتن اولین همکار آمد نیوز و روح الله زم در ایران شائبه سناریوی از پیش آماده شده و برنامه ریزی شده در این باره را از سوی نهادهای اطلاعاتی جمهوی اسلامی تقویت می کند.
ده‌ها هزار نفر از معترضان کاتالونیایی روز جمعه ۲۶ مهر با حمل پرچم‌های کاتالونیا و شعار «استقلال» و «آزادی زندانیان سیاسی» در خیابان‌های مرکزی شهر بارسلون تجمع کردند.
وزارت امور خارجه ایالات متحده معافیت‌های عراق از تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را برای واردات گاز طبیعی و برق از ایران به مدت ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرده است. از هنگام خروج یک جانبه آمریکا ازتوافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران، از سال گذشته، این پنجمین باری است که آمریکا معافیت های تحریمی عراق برای واردات انرژی از ایران را تأیید می کند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع از عملکرد خود در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه و نیروهای کرد در این مناطق، این درگیری‌ها را به نزاع کودکان در زمین بازی تشبیه کرده است. این در حالی است که نهادهای حقوق بشری از احتمال وقوع جرایم جنگی در جریان این درگیری‌های خونین سخن گفته‌اند.‌
معاون اول رییس جمهور گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین (ع) از مذاهب و ادیان و کشور‌های مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.
معاون اول رئیس جمهور بر نقش مراسم معنوی راهپیمایی اربعین در افزایش تفاهم و دوستی ایران و عراق یاد کرد و گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین (ع) از مذاهب و ادیان و کشور‌های مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی،همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.
حکم سه سال زندان مهرداد محمدنژاد، دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی و فعال شبکه‌های اجتماعی ساکن شهریار، که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود توسط دادگاه تجدیدنظر تایید شد.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفتگوهایش با مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا دیشب توافق کرد که درگیری ها را به مدت پنج روز متوقف کند تا نیروهای
برای نخستین بار در ریه افراد چاق بافت چربی مشاهده و دیده شد که تجمع چربی باعث تغییر ساختار راه‌های هوایی و التهاب ریه‌ها می‌شود. پژوهشگران اکنون علاقمندند بدانند آیا با کاهش وزن مقدار چربی در بافت ریه کمتر می‌شود یا نه.