انتشار فیلمی از وزیر بهداشت ایران و پاسخ او به پیرمردی که می گوید توان پرداخت هزینه فیزیوتراپی همسرش را ندارد بحث برانگیز شده است.
اتحادیه اروپا، چین و روسیه برای نجات برجام تلاش می‌کنند. از راه‌اندازی یک "سوئیفت اروپایی" و از ایجاد مبادله بدون پول نفت با کالا سخن می‌رود. یک مقام ارشد آمریکا گفته است این تلاش‌ها نتیجه‌ای نخواهند داشت.
مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل در واکنش به تهدید مقامات آمریکا درباره به صفر رساندن فروش نفت ایران گفت: امکان ندارد آمریکا بتواند فروش نفت ایران را به صفر برساند.
اتحادیه اروپا در فکر ایجاد "ساز و کاری ویژه" برای پرداخت‌های مربوط به صادارت و واردات ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکاست. هدف اروپا نجات برجام و ترغیب شرکت‌های خارجی به تجارت با ایران است.
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است اعلام کرد که در جریان این سفر برنامه ای برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ندارد.
نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا گفته است که "اجازه نخواهد داد اتهامات کذب" باعث انصراف او از این نامزدی شود.
باستان شناسان موفق به کشف لاشه یک کشتی ۴۰۰ ساله در آب های ساحلی پرتغال شده اند، دستاوردی که یک کارشنان "اکتشاف دهه" توصیف کرده است.
پرویز سروری گفت: بحث مظلومیت‌ جمهوری اسلامی و حمایت آمریکا از تروریسم از مباحثی است که باید در سازمان ملل مطرح شود.
وزارت اطلاعت ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ۲۲ «تروریست» مرتبط با حمله روز شنبه در اهواز را بازداشت کرده است.
رئیس جمهور ایران با تاکید بر اینکه دیدار با دونالد ترامپ "به تنهایی موضوعیت ندارد" گفت: "دیدار زمانی انجام می‌شود که ما امید داریم اختلافات کمتر شده و به نکات مثبتی دست خواهیم یافت." وی در عین حال افزود: "اگر روزی ببینیم آمریکا صادقانه به دنبال بازسازی روابط است، آن زمان تصمیم خواهیم گرفت و فضای تازه ای خواهیم داشت."
برادر رئیس جمهور چند روز پیش به صورت پنهانی از پایان نامه جنجال برانگیز خود دفاع کرد.
در آستانه سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، مسئولان سیاسی دولت آمریکا از اعمال "فشار حداکثری" بر ایران سخن گفته‌اند. آن‌ها از کشورهای دیگر نیز خواسته‌اند در اتحاد با آمریکا مانع از حمایت ایران از تروریسم بشوند.
خبرگزاری آناتولی در گزارشی شبه‌نظامیان وابسته به ایران را "تروریست‌های خارجی" توصیف کرد. این رویکرد به چه معناست؟ دویچه وله نظر چند کارشناس را در این رابطه پرسید.
گزارش‌ها از بازار ارز و طلا در ایران حاکی از آن است که نرخ دلار و سکه باز هم افزایش داشته است.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور از واکنش روحانی به اصرار مدیر رسانه آمریکایی برای ملاقات روحانی با ترامپ خبر داد.
در حالیکه فیلم های تازه منتشر شده داعش، احتمال نقش این گروه را در حمله روز شنبه اهواز بیشتر کرده، یک مقام ارشد سپاه پاسداران آمریکا و اسرائیل را تهدید کرده است.
روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تمایل دارید تحت هر شرایطی با ترامپ دیدار کنید؟، گفت: دیدار خود به تنهایی موضوعیت ندارد، چرا که دیدار زمانی انجام می‌شود که ما امید داریم اختلافات کمتر شده و به نکات مثبتی دست خواهیم یافت.