سه کشور اروپائی متعهد در برجام - آلمان، بریتانیا و فرانسه - با ارسال نامۀ مشترکی به آنتونیو گوتِرِش، دبیرکل سازمان ملل متحد، برنامۀ موشکی ایران را مغایر با قطعنامۀ شمارۀ ٢٢٣١ شورای امنیت دانسته و از او می‌خواهند در گزارش آیندۀ خود این شورا را از رفتار ایران که بنوشتۀ آنها در مباینت با «الزامات» این کشور است آگاه کند. این اقدام سه کشور اروپائی هشداری به تهران است و نخستین گام برای...
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا خواهان بررسی ناآرامی های اخیر ایران به وسیله رسانه ها شده است. آقای ترامپ با انتقاد از حکومت ایران به خاطر سرکوب تظاهرات در این کشور، بار دیگر بر حمایت ایالات متحده از معترضان تاکید کرد.
اسرائیل از سازمان ملل متحد خواست تا یهودیان ایران و نیز کشورهای عرب را که به دلیل تحولات سیاسی و انقلاب‌ها بعد از تاسیس اسرائیل عملا از سرزمین‌های خود رانده و «پناهنده» شده‌اند، به رسمیت بشناسد.
رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر سرکوب اعتراض‌ها در ایران را «وحشیانه» خواند و هشدار داد که اگر ایران کوچکترین تهدیدی متوجه منافع کشورش در منطقه بکند، آمریکا پاسخ «محکمی» به آن نشان خواهد داد.
اسرائیل کاتص، وزیر امور خارجه اسرائیل در واکنش به نامه سه کشور اروپایی به دبیر کل سازمان درباره ایران، خواستار تشکیل ائتلاف میان کشورهای عربی با غرب به رهبری آمریکا برای مقابله با ایران شد. روز پنج‌شنبه، کشورهای اروپایی عضو برجام در نامه مشترکی به کل سازمان ملل، برنامه موشکی ایران را مغایر با مصوبه شورای امنیت خواندند.
در یک مراسم عروسی در هند، رقصنده‌ای پس از متوقف کردن رقصش، هدف گلوله قرار گرفت و از ناحیه صورت مجروح شد. پلیس به بی‌بی‌سی گفته که ضارب این ویدیو را که در فیلم در حال فرار دیده می‎‌شود، شناسایی کرده‌ است.
آیت‌الله علی سیستانی، مرجع تقلید شیعه در عراق، روز جمعه، ۱۵ آذرماه، خواستار آن شد که نخست وزیر جدید این کشور «بدون مداخله» کشورهای خارجی انتخاب شود.
یک زن بریتانیایی که در اسپانیا دچار ایست قلبی شده بود با تلاش پزشکان شش ساعت بعد به هوش آمد. او شفای خود را معجزه خوانده است.
پلیس تهران گفته است که شامگاه گذشته سرنشینان یک خودر به سوی یک قهوه خانه در منطقه مسگرآباد تیراندازی کردند که در نتیجه آن یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند. پلیس تهران این تیراندازی را دارای انگیزه شخصی توصیف کرده و گفته است که شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس است.
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید این وزارت‌خانه برای دریافت اطلاعات در مورد فعالیت‌های اقتصادی، همکاران و شبکه عبدالرضا شهلایی، یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس در یمن، ۱۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده‌است.
یک روز بعد از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ توسط هیات دولت، رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، گفته است بودجه سال ۹۹ وضعیت بهتری از بودجه امسال ندارد.