کشورهای عضو اوپک به همراه تعدادی از متحدین این سازمان از جمله روسیه که به "اوپک پلاس" معروف شده‌اند، روز جمعه به توافق رسیدند که سطح تولید نفت خود را نیم میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این کاهش تولید از نخستین روز سال جدید میلادی آغاز خواهد شد.
تیراندازی یک دانشجوی افسری در کلاسی در پایگاه نیروی دریایی آمریکا در فلوریدا، سه کشته و هفت زخمی بر جای گذاشته است. خود فرد مهاجم نیز به ضرب گلوله کشته شده است. رسانه‌های آمریکایی می‌گویند مهاجم یک دانشجوی هوانوردی و شهروند عربستان سعودی بوده است.
همسر و دختر تتسو ناکامورا، پزشک جاپانی/ژاپنی که دو روز پیش با پنج شهروند افغانستان در شرق این کشور کشته شد، برای انتقال جسد او به کابل رفته‌اند. تلویزیون ملی ژاپن هم گزارش داده که امروز ۵ عضو خانواده ناکامورا توکیو را به مقصد کابل ترک کردند.
آمریکا روز جمعه سه تن از رهبران گروههای شبه‌نظامی عراقی را که از حمایت ایران برخوردارند، به اتهام "دست داشتن در سرکوب اعتراض‌ها" در فهرست تحریم خود قرار داد. گروه‌های شبه‌نظامی شیعه، دست داشتن در کشتار غیرنظامیان را تکذیب کرده‌اند.
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا و رهبر حزب محافظه‌کار، حاضر نشده است که در مصاحبه انتخاباتی تفصیلی بی‌بی‌سی شرکت کند. رهبران همه احزاب عمده دیگر بریتانیا در آستانه انتخابات در برنامه اندرو نیل حاضر شده‌اند.
میشله باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواستار تحقیقات مستقل و شفاف در مورد سرکوب‌های اخیر در ایران شده است.
اندی روئیز و آنتونی جاشوا شنبه (۷ دسامبر) در مجموعه الدرعیه عربستان سعودی بار دیگر به مصاف هم می‌روند؛ در تکرار مسابقه‌ای که در آمریکا برگزار شد و دنیا را شگفت‌زده کرد. اندی روئیز و آنتونی جاشوا شنبه (۷ دسامبر) در مجموعه الدرعیه عربستان سعودی بار دیگر به مصاف هم می‌روند؛ در تکرار مسابقه‌ای که در آمریکا برگزار شد و دنیا را شگفت‌زده کرد.
میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با صدور بیانیه ای از "نبود شفافیت" در مورد تعداد کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات اخیر در ایران و نحوه برخورد با بازداشت‌شدگان ابراز نگرانی کرده و گفته است بازداشت افراد در سراسر این کشور همچنان ادامه دارد.
دولت عربستان سعودی در نخستین عرضه عمومی سهام شرکت آرامکو در بورس ریاض بیش از ۲۵ میلیارد دلار از فروش یک و نیم درصد سهام این شرکت به دست آورده و به این ترتیب رکورد بیشترین مبلغ حاصل از فروش سهام در تاریخ را شکسته است.
بریتانیا روز ۱۲ دسامبر انتخابات سراسری برگزار می‌کند. این ویدیو توضیح می‌دهد که راه رسیدن به قدرت در بریتانیا از کجا می‌گذرد؟
با آن که آمریکا و کره شمالی امیدوارند درباره کاهش تنش به گفت‌وگو بنشینند، پیونگ‌یانگ دوباره به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، تاخته است.
مردم کابل و برخی از ولایت‌های دیگر افغانستان دیشب برای تیتسو ناکامورا، رئیس یک موسسه خیریه ژاپنی، مراسم یابود برگزار کردند.
اسرائیل کاتص، وزیر امور خارجه اسرائیل در واکنش به نامه سه کشور اروپایی به دبیر کل سازمان درباره ایران، خواستار تشکیل ائتلاف میان کشورهای عربی با غرب به رهبری آمریکا برای مقابله با ایران شد. روز پنج‌شنبه، کشورهای اروپایی عضو برجام در نامه مشترکی به کل سازمان ملل، برنامه موشکی ایران را مغایر با مصوبه شورای امنیت خواندند.
فیلم جنجالی پانی‌پت امروز در شهرهای گوناگون هند روی پرده‌های سینما رفت. نشر تریلر این فیلم‌ که موضوع آن هجوم احمدشاه ابدالی به هند است، در هفته‌های اخیر واکنش‌های‌ گسترده را در افغانستان برانگیخت.
ابوالقاسم فردوسی طوسی، سخنسرای نامدار ایرانی ویرایش اول 'شاهنامه'- را یک هزار و بیست و پنج سال پیش به پایان رساند.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز جمعه برای نخستین بار از اردوگاه آشویتس دیدار می‌کند. در زمانی که نازی‌ها در آلمان قدرت را به دست گرفتند، تقریبا ۱.۱ میلیون نفر در "آشویتس-بغناو" را قتل عام کردند که اکثریت آنها یهودی بودند.
در یک مراسم عروسی در هند، رقصنده‌ای پس از متوقف کردن رقصش، هدف گلوله قرار گرفت و از ناحیه صورت مجروح شد. پلیس به بی‌بی‌سی گفته که ضارب این ویدیو را که در فیلم در حال فرار دیده می‎‌شود، شناسایی کرده‌ است.
وقتی در پاییز سال ۲۰۰۲ برای پیشنهادی عجیب و غیرعادی به بوریس جانسون که آن زمان نماینده معروف حزب محافظه‌کار از ناحیه هنلی بود تماس گرفتم، بعد از کمی سکوت گفت: "من با تو مبارزه نمی‌کنم. تو خیلی گنده‌ای!". بعد از کمی شیرین‌زبانی و سعی در قانع کردن، نظرش تغییر کرد و گفت:" قبول. مبارزه می‌کنم. فقط قول بده دماغم را نمی‌شکنی." و البته من هم قول دادم دماغش را نشکنم.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال قراردادش را پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق 'فسخ کرده بود.' او می‌گوید که فدراسیون "تنها ۷ روز دیرتر پول ویلموتس را پرداخت کرد."
آیت الله علی سیستانی، از مراجع تقلید شیعه در عراق گفته است که نخست‌وزیر این کشور باید بدون دخالت خارجی انتخاب شود. مجلس عراق چند روز پیش استعفای عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر را پذیرفت. اعتراضات در عراق از دو ماه پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
در حالی که آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها و خشکسالی هم اکنون موجب ویرانی گسترده در استرالیا شده، پیش بینی‌ها در این باره که داغ‌ترین فصل تابستان در انتظاراسترالیاست، موجب افزایش نگرانی‌ها شده است.
کره شمالی حملات لفظی خود علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را از سر گرفته است. آقای ترامپ اخیرا کره شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرد. سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفته است اگر آقای ترامپ حالت تهاجمی دارد 'باید آن را به عنوان بازگشت عارضه کندذهنی یک فرد پیر کند ذهن تلقی کرد.'
سازمان اتوبوس‌رانی شهر تهران گفته است به زودی اقدام به "فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت" خواهد کرد. مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران گفته است تأثیر گرانی بنزین بر تعداد مسافران اتوبوس‌ها 'در حال بررسی' است و 'در حال حاضر آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد.'
گلبدین حمکتیار، از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که این کشور برای برگزاری انتخابات شفاف و تامین صلح به یک حکومت موقت نیاز دارد.