محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان عصر روز یکشنبه ۲۸ اسد/ مرداد در نود و نهمین سالروز استقلال این کشور با طالبان آتش‌بس اعلام کرد. بر خلاف آتش‌بس قبلی، آقای غنی آتش‌بس تازه را مشروط کرد به این که طالبان هم آنرا بپذیرند. ریاست جمهوری گفته است که مدت این آتش‌بس طولانی است و هر زمانی که طالبان به آن پاسخ مثبت بدهند، از سوی دولت استقبال می‌شود
مایکل کوهن، وکیل شخصی و کارچاق‌کن سابق دونالد ترامپ، پذیرفته است که به دستور "کاندیدایی برای یک سمت فدرال" - که باید دونالد ترامپ کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بوده باشد - و با هدف تاثیر گذاشتن بر انتخابات" آن تخلفات را انجام داده است.
اعضای هیئت منصفه یک دادگاه در آمریکا پل مانافورت، رییس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را در هشت مورد از ۱۸ اتهام عمدتا مالیاتی و بانکی که علیه وی مطرح شده بود، گناهکار اعلام کرده است.
در نخستین جلسه دادگاه مجید قربانی، که به جاسوسی برای ایران در خاک ایالات متحده متهم شده، قاضی درخواست آزادی او به قید وثیقه را غیرقابل قبول دانست. در این جلسه، همچنین دادستان برای آقای قربانی درخواست ۷۵ سال زندان کرد.
شاید وقتی که مسئولان تیم المپیک فوتبال ایران به "باخت مصلحتی" مقابل میانمار فکر می‌کردند، خودشان هم فکر نمی‌کردند این تصمیم "دو سر باخت" از آب درآید.
امروز(سه‌شنبه ۲۱ اوت) مسلمانان در بسیاری از کشورهای جهان عید قربان را جشن گرفتند. در ایران چهارشنبه (۲۲ اوت/۳۱ مرداد) عید قربان است.
رسانه‌های روسیه گزارش داده‌‌اند که سرگی لاوروف، وزیر خارجه این کشور تایید کرده که گروه طالبان ماه آینده در نشست مذاکرات صلح در مسکو شرکت خواهد کرد. روسیه روند گفت‌وگوهای جداگانه‌ای را روی آینده افغانستان پی‌گیری می‌کند و در دو سال گذشته نشست‌هایی را در مورد وضعیت این کشور میزبانی کرده است.
شرکت مایکروسافت می‌گوید تلاش هکرهای روسیه برای سرقت اطلاعات از گروه‌های محافظه‌کار داخل آمریکا را خنثی کرده است. روسیه هر گونه دخالت در سرقت اطلاعات را رد کرده و مایکروسافت را به ورود به بازی‌های سیاسی متهم کرده است.
ثریا حسینی، دختر افغان که در ایران متولد شده و بیست سال دارد، یگانه عضو زن گروه راک اریکین است. ثریا در این گروه نوازنده گیتار الکترونیک و هم‌خوان (بک‌وکال) است. او می‌گوید ممنوعیت آوازخوانی زنان در ایران، کار او را با محدودیت و دشواری روبه‌رو کرده است.
یک مرد ۳۳ ساله آمریکایی متهم است که هفته گذشته زن حامله‌ و دخترانش را کشته است. کریس واتس به سه فقره قتل درجه اول و هفت فقره اتهام دیگر متهم شده است.
مقامات نظامی آمریکایی گفته‌اند که اطمینان دارند ابراهیم عسیری، از اعضای ارشد شبکه القاعده در یمن در حمله پهپاد آمریکایی کشته شده است. از ابراهیم عسیری به عنوان بمب ساز ارشد القاعده نام برده شده که در برنامه‌ریزی چند طرح بمب‌گذاری دست داشته است.
شناگران خشمگین مانع حضور اعضای گروه بدنام "گله گرگ‌ها" در یک استخر عمومی در سویل اسپانیا شدند. این گروه چند ماه پیش به اتهام آزار جنسی یک دختر به زندان محکوم شدند.
به فاو سفر کرده‌ایم که شاهد اوج پیروزی و شکست ایران و عراق در جنگ هشت ساله بوده. نام این شهر شاید بیش از هر جای دیگری با تعیین سرنوشت نبرد دو همسایه گره خورده و ساکنان این شهر مانند بسیاری از شهروندان خرمشهر و آبادان روز شروع جنگ را به چشم دیده‌اند.
نیروهای دولتی مالزی به دنبال یک وسیله رادیواکتیو هستند که حدود ۲۰ روز پیش هنگام حمل و نقل با کامیون گم شد. این خطر وجود دارد که از این وسیله برای ساخت سلاح موسوم به بمب کثیف استفاده شود.
با انتشار هر کتابش نه غوغایی رسانه‌ای به پا می‌شود نه هیجانی مخاطب‌محور، با این حال هر کتابش خیلی زود پرفروش می‌شود. اغلب ساکت است و آرام، اما با حضوری پررنگ و نیز تازه‌شونده در خاطره‌ی چند نسل از اهل ادبیات. گلی ترقی از این دست نویسندگان ایرانی است که تعدادشان هم زیاد نیست.
با حضور حسن روحانی رئیس جمهور ایران از یک جت جنگی- آموزشی تولید وزارت دفاع جمهوری اسلامی رونمایی شده است. آقای روحانی پس از حضور در کابین یکی از این جت‌ها، فرمان پرواز آن را صادر کرد. او گفت "همه موظف هستیم امنیت، قدرت و عزت ملت ایران را با کمترین هزینه تامین کنیم".
با وجود حمله به پناهجویان ونزوئلائی در مرز این کشور و برزیل، موج پناهجویان به سوی کشورهای همسایه همچنان ادامه دارد. در حالیکه بحران شدید اقتصادی و تورم لجام گسیخته باعث تلاش هزاران تن برای خروج از ونزوئلا شده، دولت این کشور می‌کوشد با اصلاحات پولی تورم لجام گسیخته را مهار کند.
بورس تهران میانه خوبی با شوک‌های سیاسی دارد. اگر اکثر بازارهای مالی با وقوع اعتراض‌های گسترده خیابانی علیه دولت همچون یک شوک منفی برونزا مواجهه می‌کنند و به افت شاخص‌ها تن می دهند، بورس اوراق بهادار تهران با وارد شدن چنین شوک‌هایی اوج می‌گیرد. اوجی که گاه حتی کوچک‌ترین نشانه مثبتی از اقتصادایران در آن دیده نمی‌شود. با این وجود آیا می‌شود بورس تهران را دماسنج اقتصاد ایران لقب داد؟
در اولین ساعات روز سه‌شنبه کابل پایتخت افغانستان هدف چندین حمله موشکی قرار گرفت. بیشتر موشک‌ها در محله دیپلماتیک شهر کابل در منطقه وزیر اکبر و در نزدیکی ارگ رئیس جمهوری فرود آمد که مراسم نماز ویژه عید قربان با حضور مقامات و شخصیت‌های افغان در آن برگزار می‌شود.
مسعود بهنود روزنامه‌نگار مقیم لندن هر هفته در روزهای سه‌شنبه دو کتاب را که اخیراً به بازار وارد یا تجدید چاپ شده‌اند‌ مرور می‌کند.
دولت آمریکا دو ایرانی را به اتهام تجسس بر مراکز یهودی و جمع آوری اطلاعات درباره شهروندان آمریکایی عضو سازمان مجادهین خلق به نمایندگی از سوی جمهوری اسلامی ایران دستگیر کرده است.
یکی از اسنادی که اردشیر زاهدی - فرزند سرلشکر فضل الله زاهدی - به موسسه هوور دانشگاه استنفورد اهدا کرده است حکایت از آن دارد که در جریان کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ یا مدت کوتاهی پس از آن به روحانیان سرشناسی نظیر ابوالقاسم کاشانی، محمد بهبهانی و محمد تقی فلسفی مبالغ زیادی پول پرداخت شده است.
پاپ فرانسیس در نامه ای خطاب به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون عضو کلیسای کاتولیک، آزار جنسی کودکان و پنهانکاری روحانیون در این مورد را به عنوان یک رشته "فجایع" محکوم کرده است.
دو دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار کردند تا حلقه فشارها بر تهران را تنگ‌تر کنند.
دشمن ديروز، دوست امروز...سى سال بعد از پايان جنگ هشت ساله، ايران به يكى از بازيگران اصلى در عراق تبديل شده است.