باستان‌شناسان مصری مقبره‌ای را کشف کرده‌اند که در نوع خود بی نظیر توصیف شده است؛ آرامگاه یک روحانی دربار فراعنه، که ۴۴۰۰ سال دست نخورده باقی مانده بود.
ترزا می، نخست وزیر کنونی بریتانیا، تونی بلر، نخست وزیر اسبق این کشور را بابت دعوت به همه‌پرسی دوباره، به "کارشکنی" در خروج از اتحادیه اروپا، و "توهین" به مردم و مقام نخست وزیری متهم کرده است.
مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز با ریاست موقت احمد جنتی تشکیل جلسه داد؛ این درحالیست که ریاست این مجمع به عهده آیت الله محمود هاشمی شاهرودی ست که مدتی ست در انظار عمومی ظاهر نشده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرده که رایان زینک، وزیر امور اراضی فدرال و پارک های ملی، تا پایان سال میلادی جاری (دو هفته دیگر) دولت را ترک می کند.
نمایندگان حدود ۲۰۰ کشور پس حدود دو هفته مذاکره فشرده در لهستان، درباره نحوه اجرای توافق اقلیمی پاریس به توافق رسیده اند. به این ترتیب، توافق پاریس که در سال ۲۰۱۵ میلادی به دست آمد، از سال ۲۰۲۰ به اجرا گذاشته خواهد شد.
حکایت‌های نقل شده در کتاب "تاآزادی" شیرین عبادی، سوالی مشخص را پیش روی خوانندگان قرار می دهد: اینکه وقتی دستگاه قضایی-امنیتی کشوری بتواند با یک برنده جایزه نوبل چنین رفتاری انجام دهد، با شهروندان "معمولی" خود -به‌ویژه آنها که به‌کلی ناشناس هستند- چگونه رفتار خواهد کرد؟
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران می گوید عربستان سعودی نمی خواهد ثبات به منطقه بازگردد.
شمار معترضانی که امروز به خیابان‌های فرانسه آمدند ازهفته‌های پیش کمتر بود.
چین می خواهد به گرم تر شدن روابط پاکستان و افغانستان، کاهش بی اعتمادی بین دو کشور و پیشرفت گفتگوهای صلح با طالبان کمک کند.
وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوی آمریکا، برای اولین بار از زمان محکومیتش به سه سال زندان با رسانه‌ها حرف زده است.
مادربزرگی ۸۴ ساله که ام اس دارد و از صندلی چرخدار استفاده می کند با پرواز روی جریان باد جان تازه ای گرفته است..
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به قطر، کشوری که تحت تحریم های چند کشور همسایه خود قرار گرفته سفر کرده و گفته "ایران هنر گریز از تحریم ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد".
وکیل مدافع نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشراز صدور کیفرخواست پرونده موکلش و ارسال آن به دادگاه انقلاب خبر داده است. خانم ستوده که در خرداد ماه سال جاری بازداشت شد وکالت پرونده‌های شماری از فعالان سیاسی و اجتماعی را برعهده داشت.
هفته سرد آخرای پاییز، آسمان آبی را از خیلی شهرها گرفت، اما برف نیامد تا خاطره زمستان‌هایی را زنده کند که دست‌ها از جیب و بغل درنمی‌آمد.
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران گفته است که محمود هاشمی شاهرودی رئیس این نهاد که مدت هاست در انظار عمومی ظاهر نشده "با توصیه پزشک باید در صحبت کردن مراعات کند".
براساس حکم یک قاضی فدرال در ایالت تگزاس بخش مهمی از قانون اصلاح نظام خدمات درمانی که در دوران باراک اوباما، رئیس جمهورسابق به تصویب رسیده بود، مغایر قانون اساسی تشخیص داده شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از زمان روی کار آمدن در صدد لغو این قانون بوده است، این حکم را خبری خیلی خوب برای آمریکا خواند.
رئیس دفتر حسن روحانی، در واکنش به انتقادهای اخیر محمود احمدی‌نژاد از عملکرد رئیس‌جمهوری ایران او را به عوام‌فریبی متهم کرده است. آقای احمدی‌نژاد دولت حسن روحانی را متهم کرده که به 'بدترین و ضعیف‌ترین شکل ممکن' در حال اداره کشور هستند.
به گزارش رسانه ها در ایران برخی از مراجع تقلید از یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای حذف تکلیف شب دانش آموزان انتقاد کرده اند.
مقام‌های فرانسه در حال آماده شدن برای دور تازه اعتراض‌های ضد دولتی جنبش جلیقه‌زردها هستند. دولت فرانسه از مردم خواسته است تا در خیابان‌ها حضور نداشته باشند. هزاران پلیس به کوچه و خیابان‌های پاریس اعزام شده‌اند تا جلوی خرابکاری و غارت احتمالی را بگیرند.
اسکات ماریسون، نخست‌وزیر استرالیا می‌گوید کشورش ضمن احترام به آمال فلسطینیان برای پایتخت قرار دادن بیت‌المقدس شرقی، بخش غربی این شهر را پایتخت اسراییل می‌شناسد. با وجود این، نخست‌وزیر استرالیا گفته تا زمان امضای معاهده صلح، سفارت کشورش در تل‌آویو باقی خواهد ماند.
رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، در جلسه سخنرانی در یکی از اندیشکده‌های آمریکا، پیشنهاد داد کشورهای غربی اموال ایران در خارج از کشور را ضبط کرده و آن را در اختیار "مخالفان دموکرات حکومت ایران" قرار دهد. او همچنین گفت که نزدیکان دولتمردان حکومت ایران به کشورهای غربی رفت و آمد می‌کنند و پیشنهاد داد تا اموال آنها هم بررسی شود و در صورتی که مالشان از کیسه ملت می‌رود، آنها را هم توقیف کنند.
دونالد ترامپ که باید به زودی برای سومین بار در دو سال گذشته رئیس‌دفتر جدیدی برگزیند، عصر جمعه مایک مولوینی، مدیرکل برنامه و بودجه دولت را به عنوان سرپرست موقت دفتر رئیس‌جمهور معرفی کرد.
آتش‌بس توافق‌شده بین طرف‌های درگیر جنگ یمن از امروز رسما در بندر مهم حُدَیده برقرار شده.
وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی شناخته‌‌شده‌ای نبود اما پس از اعتصاب غذا در زندان جانش را از دست داد. او سومین زندانی است که در ایران پس از اعلام اعتصاب غذا در زندان درگذشته است.