فرستاده ویژه دولت آمریکا می گوید که سیاست نهایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در مقابل ایران آوردن این کشور به پای میز مذاکره است. آقای هوک گفت که هرچند سیاست آقای ترامپ در قبال ایران عمدتا بر ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی تکیه دارد، اما ایران استفاده از شیوه های نظامی را برگزیده.
رسانه‌های ایران خبر داده‌اند که فردا در جلسه سران سه قوه، احتمالا درباره سرنوشت دلار ۴۲۰۰ تومانی تصمیم گرفته خواهد شد
مردی که در سه سال گذشته چهره کانونی جنجالهای بزرگ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بوده، عزم خود را جزم کرده، تا بازهم وارد کارزار انتخابات شود
تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در طول تابستان ۱۳۹۸ هر هفته برنامه‌ای یک‌ساعته به نام 'قد و نیم‌قد' پخش می‌کند که مجموعه‌ای از چند برنامه مناسب خردسالان و کودکان دبستانی است.
ارتش آمریکا می گوید، یکی از نفتکش هایی که در دریای عمان هدف حمله قرار گرفت، با مینی تخریب شده که شبیه مین های نیروهای ایرانی است.
آیا روشنفکری تجدیدنظرطلب دهه ۷۰ شمسی، تاریخ روشنفکران "مسلمان سوسیالیست" را ربودند؟ سنت عدالت‌طلبانه روشنفکران دینی چرا و چگونه پاک شد؟ آیا علی شریعتی قربانی عبدالکریم سروش شد؟ وقتی دهه دهه ۶۰ شمسی به پایان می‌رسد، کاظم سامی به ضرب چاقو در مطبش کشته شده و روزنامه "امت" و دفاتر جنبش مسلمان مبارز تعطیل شده است
عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی در واکنش به گزارش جدید یک کارشناس سازمان ملل متحد که گفته محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و دیگر مقام‌های بلندپایه این کشور مسئول قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی هستند، گفته این گزارش بدون پایه و اساس است.
گزارشگر ویژه سازمان ملل گفته، شواهد معتبری دارد که نشان می‌دهد مقام‌های ارشد عربستان در قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی دست داشته‌اند
سه شهروند روس و یک شهروند اوکراینی متهم شده‌‍اند که با انتقال موشک به مناطق شرقی اوکراین در ساقط کردن هواپیمای بویینگ ۷۷۷ شرکت هواپیمایی مالزیایی در پرواز ام‌اچ۱۷ و کشتن ۲۹۸ سرنشین آن نقش داشته‌اند.
ده ها دختر و پسر برای نخستین بار در ولایت جنگ‌زده قندوز در شمال‌شرق افغانستان، در یک رقابت هندوانه خوری شرکت کردند
آمارهای رسمی دولت افغانستان و پاکستان نشان می‌دهد که سطح تجارت میان این دو کشور از سال ۲۰۱۵ میلادی که حدود ۲.۵ میلیارد بود، تا اکنون بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.
دولت ایران رسما اعلام کرده است که در گذرنامه گردشگران خارجی هنگام ورود به این کشور چیزی ثبت نمی شود. سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران گفته است که این کار دستور رئیس جمهور است و هدف از آن کاهش نگرانی گردشگران از تبعات سفر به ایران همزمان با تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران است.
تحقیقات جدید درباره رویکرد جهان به ایمن سازی نشان می دهد که اعتماد مردم به واکسن ها از هر زمان دیگری کمتر شده‌است
از مهم ترین اسناد این دوره، نامه های محفل ملی به مسئولان جمهوری اسلامی بودند. این نامه ها از ابراز وفاداری به حکومت اسلامی آغاز شدند و به فاصله گذاری با آن و دست آخر، اعلام مخالفت صریح با سیاست سرکوبی بهاییان رسیدند. به موازاتی که محافل ملی درمی یافتند که تلاش برای غلبه بر بهایی ستیزی حاکمان اسلامی عبث است، لحن نام هایشان تهاجمی تر می شد. این لحن تهاجمی تر بهانه ای دیگر بود برای استمرار فشار همه جانبه بر بهاییان که سرانجام منجر به تعطیلی تشکیلات بهایی در سال ۱۳۶۲ شد.
از حمام یخ گرفته تا سرویس‌های بهداشتی افتضاح در آمریکا و زمین فوتبال یخ زده در نروژ، این عکس‌ها دریچه‌ای به ماجراهای مختلف زنان جوان بود. تصاویری از تجربیات شخصی و همین طور چیزهایی که به خاطر فوتبال مجبور شدند، قربانی کنند.
کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می‌گوید شمار کسانی که به واسطه جنگ، درگیری و ترس از پیگرد در کشورهای مختلف جهان آواره شده‌اند، در سال گذشته از ۷۰ میلیون نفر گذشته است. این بالاترین آماری است که این نهاد در تمام هفت دهه فعالیت خود ارائه می‌دهد.
نمایندگان حامی دو نامزد رقیب ریاست مجلس افغانستان، روز چهارشنبه بار دیگر با هم درگیر شدند. ده‌ها عضو مجلس با حضور در جایگاه هیات رئیسه، میز ریاست را به پایین انداختند. جنجال بر سر صحت رای‌گیری ریاست مجلس از ماه گذشته ادامه دارد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پای سخنانی ایستاده که سی سال پیش در باره پنج مردی که به اشتباه به خاطر تجاوز وحشیانه به یک دختر در پارک محکوم شده بودند بیان کرده بود، ایستاده و خاطرنشان کرده این پنج نفر به "گناه‌شان اعتراف کرده بودند."
اطراف محل اعتصاب همسر نازنین زاغری در پیاده‌روی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، با ورقه های فلزی محصور شده است. حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن چند بار در حساب توییترش از این اعتراض جلوی ساختمان سفارت انتقاد کرده و گفته آقای رتکلیف ورود و خروج افراد را از ساختمان "غیرممکن" کرده است.
ده‌ها زن و مرد جوان در ولایت قندوز افغانستان برای حمایت از تولیدات داخلی مسابقه هندوانه‌خوری راه انداختند. گزارش شده که قیمت هندوانه در بازارهای غرب افغانستان به کیلویی ۲ افغانی کاهش یافته است.
یک کارشناس سازمان ملل گفته است که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و دیگر مقام‌های بلندپایه این کشور مسئول قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی، هستند. آنیس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی گفته است باید از ولیعهد و دیگر مقام‌‌های عربستان که با این پرونده مرتبط بوده‌اند، تحقیق شود و دارایی‌های شخصی محمد بن سلمان تا زمانی که بی‌گناهی خود را ثابت کند، تحریم شود.
در سالهای اخیر چهره‌های فرهنگی ایران به نمادهای روشنفکری در ترکیه بدل گشته‌اند. سه حوزه سینما، موسیقی و ادبیات از جمله عرصه‌هایی هستند که در جامعه روشنفکری و هنری ترکیه بسیار نقش‌آفرینند. در این میان یکی از پر رنگ‌ترین عرصه‌ها ادبیات است.
ده سال پس از بزرگ‌ترین حرکت اعتراضی ایران پس از انقلاب،‌ حالا این دو بردار تاریخی نه فقط کاملاً از هم فاصله گرفته‌اند، بلکه حاملان و مدعیان آنها، با گفتارها و پرچم‌های ایدئولوژیک متفاوت، دیگر به سختی خود را وارث اعتراضات سال ۸۸ می‌دانند. شاید به همین دلیل، مراسم جشن یا در واقع مجلس عزای ده‌سالگی جنبش سبز، این روزها، بی‌هیچ رمق و بدون هیچ تجملی در حال برگزاری است.
شهر چنای، ششمین شهر بزرگ هند به دلیل خشک شدن کامل ۴ مخزن آب آن در وضعیت بحرانی به سر می‌برد. ساکنان شهر برای دریافت آب از تانکرهای دولتی ساعت‌ها در صف می‌ایستند. بسیاری از رستوران‌ها، هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها به دلیل کم‌آبی تعطیل شده‌اند.
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفته است که پس از تحریم هایی که دولت دونالد ترامپ به اجرا گذاشته "اکنون نمی‌توانیم به اسم ایران نفت صادر کنیم". آقای زنگنه درباره شرایط داخلی هم هشدار داده و گفته است "نسل مدیران میانی و ارشد که برای خدا کار کنند و فقط به فکر پر کردن جیب خودشان نباشند در حال انقراض است".