مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان تایید کردند که در دفتر مبارزات انتخاباتی عبدالجبار قهرمان، از نامزدان انتخابات انفجاری رخ داده است. گفته می‌شود این نامزد انتخاباتی در اثر انفجار کشته و هفت نفر دیگر در این رویداد زخمی شده‌ا‌ند. طالبان مسئولیت حمله را به عهده گرفته است.
نخست وزیر بریتانیا، ترزا می، در سخنرانی که امروز در اجلاس رهبران کشورهای اتحادیه اروپا ایراد خواهد کرد از رهبران اتحادیه اروپا خواهد خواست تا در مورد موضوع مرز ایرلند نرمش به خرج دهند.
از امروز ماریجوانا می تواند به طور قانونی در کشور کانادا به فروش برسد و این کشور را به دومین کشور بعد از اروگوئه تبدیل کرده که فروش این ماده را برای مصارف تفریحی قانونی کرده است.
ایالات متحده آمریکا می گوید عربستان سعودی با تحقیقات "جامع، شفاف و به هنگام" در مورد ناپدید شدن روزنامه نگاری سعودی، جمال خاشقجی، موافقت کرد. این روزنامه نگار سعودی از زمان ورود به کنسولگری سعودی در استانبول در دو هفته پیش دیده نشده است.
دانشمندان می گویند با مهاجرت اولین کشاورزان از خاورمیانه، که با گله های گوسفند و بز حرکت می کردند، سگ ها هم آنها را همراهی می کردند. این شواهد در مواد ژنتیکی استخراج شده از بقایای سگ هایی نهفته است که در محوطه های باستانی در سراسر اروپا و آسیا پیدا می شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می گوید که محمد بن سلمان، ولیعهد قدرتمند عربستان سعودی، هرگونه اطلاعی از سرنوشت جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد را انکار کرده است. همزمان پلیس ترکیه می گوید تحقیقاتی که روز دوشنبه با جست و جوی کنسولگری عربستان انجام شده بود به اقامتگاه کنسول عربستان تعمیم می یابد.
ارتش آمریکا می گوید بر این باور است که در جریان یک حمله هوایی در مرکز سومالی که روز جمعه انجام شد حدود ۶۰ پیکارجوی الشباب کشته شده اند.
یک روز بعد از جست و جوی کنسولگری عربستان در شهر استانبول در ارتباط با ناپدید شدن یک روزنامه نگار منتقد آل سعود، پلیس ترکیه می گوید این تحقیقات را به اقامتگاه کنسول عربستان تعمیم می دهد.
رییس قوه قضاییه ایران به دادگستری‌ها دستور داده تا مهلت پرداخت مهریه را بیشتر کنند.
در نشستی سازمان خوار و بار جهانی که امروز به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شد، گرسنگی و تغذیه ناسالم دو مشکل عمده وضعیت غذایی امروز دنیا عنوان شد.
از شروع کارزارهای انتخابات پارلمانی در افغانستان، به طور میانگین حدود نیم میلیارد دلار صرف هزینه تبلیغات نامزدان شده است.
سپاه پاسداران با معرفی فردی به نام "ابوضحی" به عنوان "برنامه ریز اصلی" حملات ۳۱ شهریور اهواز، از کشته شدن وی در عراق خبر داد. در بیانیه روابط عمومی سپاه، کشته شدن این فرمانده داعش به "نیروهای مقاومت" نسبت داده شده که اصطلاحی است که معمولا، برای اشاره به متحدان مسلح ایران در کشورهای دیگر به کار می رود.
بنا بر بیاینه کاخ سفید، بانک ها و شرکت های مذکور با بنیاد تعاون بسیج ارتباط دارند که به دست داشتن در نقض حقوق بشر در داخل ایران و جذب سربازان زیر سن قانونی برای جنگ سوریه متهم شده است.
یازده نفر از نیروهای ایرانی در حوالی ناحیه مرزی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان ربوده شدند.
در پی جدال لفظی صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه و آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع نزدیک به حکومت بر سر موضوع مهریه، آقای لاریجانی از روسای دادگستری استان‌ها خواست تا به صورت "خارج از نوبت" به پرونده مردانی که در ارتباط با مهریه پرونده قضایی دارند رسیدگی کنند تا این افراد به زندان نروند.
جنگ بین ارتش اوکراین و جدایی طلبان که روسیه حامی آنهاست باعث شده بیش از یک و نیم میلیون نفر مجبور به ترک خانه هایشان شوند.
گروه جیش‌العدل می گوید که نفرات نیروهای مسلح ایران در مرز پاکستان را ربوده است. یک قرارگاه سپاه بیانیه داده که ربوده شدن این نیروها حاصل خیانت داخلی است. واقعه ربودن نیروهای ایرانی از مرز میرجاوه از جمله وقایعی است که مشابه آن بارها در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است.
مجلس نمایندگان افغانستان که نزدیک به هشت سال عمر کرده، با چالشهای قانونگذاری سختی رو برو بوده است.
تحقیق مشترک برنامه پانوراما و بخش عربی سرویس جهانی بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که از سپتامبر سال ٢٠١٣ که بشار اسد کنوانسیون بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی را امضا کرد، حداقل ١٠٦ حمله شیمیایی در سوریه رخ داده است.
ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارد؛ اما سقوط اقتصاد کشور باعث شده تا بسیاری از مناطق، با قطع مکرر برق مواجه باشند.
نیکول کیدمن می‌گوید ازدواج با تام کروز او را از آزار جنسی در آغاز زندگی هنری‌اش "محافظت" کرده است. بازیگر استرالیایی در سال ۱۹۹۰ پس از بازی در فیلم "روزهای تندر" با تام کروز ازدواج کرد و بیش از ده سال با هم زندگی کردند.
پسر هجده ساله‌ای که در مسابقات سالانه عکاسی طبیعت در بریتانیا، عنوان "عکاس جوان سال" را از آن خود کرده می‌گوید: "از کالج که برگشتم خانه، مادرم گفت خبر خیلی مهم برایت دارم. من شوکه شدم و همانجا خشکم زد."
بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان(فیفا) اعلام کرده که شماری از نامزدهای انتخابات پارلمانی افغانستان تلاش دارند تا رای خریداری کنند. به گفته این نهاد آنان افرادی را به عنوان ناظر به مراکز رای‌دهی می‌فرستند که به آنان رای دهند و علاوه بر آن مردم را به رای‌دهی به این نامزدها تشویق کنند.