هند می‌گوید شواهد محکمی در دست دارد که پاکستان در حمله دیروز به نیروهای امنیتی هند دست داشته.
رئیس‌جمهوری افغانستان می‌گوید، باور دارد که روند صلح در یک سال آینده، پیشرفتی اساسی خواهد داشت.
پژوهش تازه نشان می‌دهد که زنان باردار که مثبت می‌اندیشند و تمایل بیشتری به تلاش برای کنترل شرایط خود نشان می‌دهند، ممکن است فرزندانی به دنیا بیاورند که از توانایی بالایی در فهم ریاضیات و علوم برخوردار باشند.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌ای با یک شبکه آمریکایی، ضمن تایید دوبار شکست ایران در پرتاب ماهواره در دو ماه اخیر این احتمال را مطرح کرد که به دلیل خرابکاری عمدی ایالات متحده آمریکا این پروژه شکست خورده است.
یک کمیته پارلمانی در مصر، با ضمیمه شدن بندی به قانون اساسی این کشور موافقت کرد که در صورت تصویب نهایی به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری این کشور اجازه می‌دهد تا در سال ۲۰۳۴ در قدرت بماند. بر اساس قانون اساسی فعلی، دوره ریاست جمهوری آقای سیسی در سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد.
سی سال پیش در ۱۵ فوریه آخرین سرباز اتحاد جماهیر شوروی، از پل مرزی میان افغانستان و ازبکستان عبور کرد و حضور ۹ ساله نیروهای شوروی در افغانستان پایان یافت.
داستان فیلم کالیدوسکوپ(زیبابین) که هیچکاک در اواخر دهه ۱۹۶۰خیال ساخت آن را داشت و از ماجرای واقعی قاتلی زنجیره‌ای الهام گرفته شده بود، دارای صحنه‌های جنسی آشکار با جزییات بسیار بود که در آن زمان بسیار جنجال‌برانگیز تلقی می‌شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در نشستی خبری با "بحرانی" خواندن وضعیت امنیتی در مرز جنوبی با مکزیک، گفت برای تامین بودجه دیوار مرزی مورد نظرش، "وضعیت اضطراری" اعلام می‌کند.
اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در یک مصاحبه اختصاصی با بی‌بی‌سی گفته که پیشرفت اساسی در مذاکرات صلح ظرف یک سال پیشرو امکان‌پذیر است. اما در عین حال تاکید کرده که مردم افغانستان باید اطمینان یابند که گروه طالبان قدرت را انحصاری نمی‌کند و به حقوق زنان احترام می‌گذارد.
خانواده مهدی کروبی می‌گویند که او با نظارت ماموران امنیتی اجازه یافته با چهار نفر از اعضای مجمع روحانیون مبارز دیدار کند. آقای کروبی در دو ماه و نیم گذشته دیدارهای دیگری هم با خانواده نظامیان ایرانی کشته‌شده در جنگ با عراق داشته است.
زن جوانی که ۴ سال پیش به همراه دو همکلاسی‌اش از بریتانیا به سوریه رفت و به داعش پیوست، حالا می‌خواهد برگردد.
فرسکو یا دیوارنگاره نارکیسوس (نارسیس) که عاشق خودش بود در خرابه‌های پمپئی یافت شده است. در اساطیر یونانی، نارکیسوس (نارسیس)، فرزند سفیسوس (خدای رودخانه) و لیریوپی (یک پری) بود.
روز جمعه ۲۶ دلو/بهمن‌ سی‌امین سالگرد خروج نیروهای شوروی از افغانستان است؛‌ روزی که در افغانستان سالگرد‌ "پیروزی جهاد" خوانده می‌شود و تعطیل عمومی است.
ویدیوی منتشر شده از یک بخش غیرعلنی نشست ورشو حاکی است که نمایندگان سه کشور عربستان، امارات و بحرین، در حضور بینامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از این کشور دفاع کرده‌اند و در مقابل ایران را بزرگترین تهدید منطقه خوانده‌اند.
افغانستان اما اگر بتواند پس از استقرار صلح و امنیت در این کشور، مناسبات سیاست و آموزه های دینی را از محتوای حقوقی به محتوانی اخلاقی تغییر دهد، اولین اقدام موثر در راستای تحول فرهنگی معطوف به فهم و هضم شالوده های دموکراسی خواهد بود. جلوه‌های دموکراسی موجود اما به همان اندازه بی‌ثبات و ناپایدار می‌نمایند که حضور و خروج نیروهای ایالات متحده امریکا از افغانستان به تصمیم ریس جمهور آن کشور گره خورده است.
فرا رسیدن سالگرد انقلاب اسلامی همیشه این سئوال را مطرح می‌سازد که آیا این رویداد بزرگ تاریخی اجتناب ناپذیر بود؟
تنش دیپلماتیک میان لهستان و اسرائیل بر سر سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در باره نقش لهستان در جرایم آلمان نازی به دنبال توضیح دولت اسرائیل فروکش کرده است. آقای نتانیاهو در ورشو به خبرنگاران گفت: "لهستانی‌ها با نازی‌ها همکاری کردند."
در مراسم تجلیل از سی‌امین سالروز خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان، مقام‌های حکومتی به درس از گذشته تاکید کرده و گفته‌اند برای آوردن صلح در این کشور باید اتحاد میان همه افغان‌ها حفظ شود.
چین کمپ‌های مستقر در بخش‌هایی از کوه اورست را که در این کشور قرار دارد، به روی بازدید کنندگانی که اجازه صعود به این کوه را ندارند، بسته است. مقامات، این اقدام غیرمعمول را برای مقابله با مشکل روزافزوین زباله در این بخش از کوه انجام داده‌اند. این ممنوعیت به معنای آن است که گردشگران معمولی می‌توانند تنها تا ارتفاع حدود ۵ هزار و ۲۰۰ متری بالا بروند.
نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند با محکوم کردن حمله انتحاری به سربازان این کشور در کشمیر، به پاکستان در باره ایجاد بی‌ثباتی در کشورش هشدار داده است. هند همچنین گفته است پاکستان را دچار "انزوای مطلق" خواهد کرد.
پزشک رسمی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گزارشی گفته است وزن آقای ترامپ از آخرین معاینه بالینی‌اش تا کنون افزایش پیدا کرده اما وضع رئیس‌جمهوری آمریکا از نظر سلامتی "بسیار خوب" است.
یک نماینده مجلس اسلوونی پس از سرقت یک ساندویچ از مغازه‌ای در لیوبلیانا، پایتخت از سمت خود کناره‌گیری کرده است. این نماینده که عضو حزب حاکم است می‌گوید ساعاتی بعد به فروشگاه برگشت تا پول این ساندویچ را بدهد.
سازمان جهانی بهداشت نسبت به گسترش بیماری سرخک در جهان هشدار داده و گفته است تلاش‌هایش برای جلوگیری از اشاعه این بیماری با مشکل مواجه شده است. این سازمان می‌گوید موارد مربوط به ابتلا به سرخک در جهان ۵۰ درصد افزایش یافته است.
در حالی که ایران در محور گفتگوهای بین‌المللی در ورشو لهستان بود، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، در کنار همتایان روس و ترکش در سوچی روسیه از سوریه می‌گفت و می‌شنفت.‏
این هفته مسعود بهنود مروری دارد بر مجله‌های کرگدن، عروسک سخنگو، سینما و ادبیات و ماهور.‏