نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار بود امروز اعلام شود، ولی ظاهرا به دلیل مشکلات فنی کمیسیون انتخابات افغانستان قادر به انتقال اطلاعات دستگاه بیومتریک به سرور مرکزی کمیسیون نشده است. هرچندتاکنون کمیسیون رسما درباره تاخیر اعلام نتایج انتخابات ابراز نظر نکرده ولی ناظران تیم‌های انتخاباتی افغانستان می‌گویند که نگران تاخیر اعلام نتایج نیستند.
تولسی گبرد، یکی از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، هیلاری کلینتون را ملکه جنگ‌طلبان خطاب کرد. این سخنان در واکنش به اظهارات خانم کلینتون بیان شد که مدعی شده روسیه در حال 'آماده کردن' یک دموکرات زن برای حضور در انتخابات سال آینده است.
چرا در اغلب افسانه ها شخصیت دختربچه یا زن داستان در حد شخصیت باقی می‌ماند و تبدیل به قهرمان نمی‌شود؟ هدا حدادی در این مطلب در فیسبوک خود، نگاهی داشته به افسانه‌های قدیمی و نقشی که زنان در آن دارند و این نتیجه رسیده که باید هم درباره کلیشه های جنسیتی آگاه‌تر باشیم.
حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان در واکنش به ناآرامی‌های اخیر در این کشور گفته 'تمامی احزاب سیاسی این کشور باید مسئولیت مشکلات اقتصادی را که به اعتراضات خیایانی منجر شده بپذیرند. آقای نصرالله در یک سخنرانی تلویزیونی ضمن اعلام حمایت از دولت لبنان، خواستار 'دستور کار جدید' درباره مالیات شده است.
نیروهای کرد در شمال شرقی سوریه ترکیه را به نقض آتش‌بس متهم کرده و گفته‌اند نیروهای ترکیه مانع خروج غیرنظامیان از منطقه شده‌اند. در مقابل ترکیه هم نیروهای کرد را چندین بار به نقض آتش‌بس متهم کرده است.
سال‌های اخیر بدون شک فصل بیداری مجدد زنان و عصر طلایی حضور پر رنگ زنان در کارزار گفتمان خلاق سیاسی و فلسفی از راه شبکه‌های اجتماعی در افغانستان بوده است.
این هفته خواهیم دید که چگونه عکسی با کیفیت از چشم یک خواننده منجر به آزار جنسی او شد، از تولد یک گوشی با ظاهری نامتعارف خواهیم گفت، از لغو پروژه خودروی برقی دایسون خبر می‌دهیم و یک گوشی را معرفی می‌کنیم که در نیم ساعت شارژ می‌شود.
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفته است کشورش ۱۲ پست بازرسی و دیدبانی در شمال شرقی سوریه ایجاد خواهد کرد. آقای اردوغان گفته است 'منطقه امن' مورد نظر ترکیه فراتر از آن چیزی است که مقام‌های آمریکایی گفته‌اند.
مقام‌های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند شمار کشته‌شدگان انفجار در مسجد ولسوالی ده بالا به ۶۵ نفر و شمار زخمی‌ها به ۳۵ نفر رسیده است. گفته شده در زمان انفجار ۳۵۰ نفر در محل حضور داشتند و سقف مسجد به صورت کامل فرو ریخته است.
رئیس‌جمهوری شیلی به دنبال شدت گرفتن تظاهرات علیه افزایش قیمت بلیط مترو در سانتیاگو، پایتخت وضعیت اضطراری اعلام کرده است. تظاهرکنندگان به ایستگاه‌های مترو حمله کرده‌اند. آنها در خیابان‌ها آتش روشن کرده و باعث بروز ترافیک شدیدی در شهر شدند.
چین گفته است با آمریکا برای رفع اختلاف نظرها و نگرانی‌های این کشور در باره مسایل تجاری همکاری خواهد کرد.
تخم‌مرغ برای سلامتی ما مفید است ... یا باعث ناراحتی قلبی می‌شود؟ بی‌بی‌سی شواهد موجود را بررسی می‌کند.
پلیس مکزیک پس از آن که در شهر کولیاچان مغلوب نبرد خیابانی با اعضای مسلح کارتل موادمخدر سینالوآ شد ناچار به آزادی پسر ال چاپو، رهبر سابق این سازمان تبه‌کاری و قاچاق موادمخدر شد که تنها دقایقی پیش دستگیر شده بود. اما رئیس جمهوری مکزیک با دفاع از عملکرد پلیس گفته این اقدام با هدف حفظ جان شهروندان صورت گرفته است.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با دفاع از عملکرد خود در جریان حملات ترکیه به شمال سوریه و نیروهای کرد در این مناطق، این درگیری‌ها را به نزاع کودکان در زمین بازی تشبیه کرده است. این در حالی است که نهادهای حقوق بشری از احتمال وقوع جرایم جنگی در جریان این درگیری‌های خونین سخن گفته‌اند.‌
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به همراه تیمش به شدت در تلاش است تا رای کافی را برای توافقی که با اتحادیه اروپا به دست آورده، جمع کند. رای‌گیری در روز شنبه انجام خواهد شد. او در روز جمعه به بی‌بی‌سی گفت که "نتیجه بهتری" از این توافق ممکن نیست و از نمایندگان پارلمان خواست از توافقش حمایت کنند.
کمتر کسی باور داشت بوریس جانسون بتواند توافقنامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تغییر دهد و بخش به گفته او "ضد دمکراتیک" مربوط به ایرلند شمالی را از آن حذف کند؛ ولی او ظاهراً همه را غافلگیر کرده است. رسیدن به این توافق جدید گام بلندی در عمل به وعده او برای به تعویق نیفتادن برگزیت و خارج کردن بریتانیا در آخرین روز ماه اکتبر است.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفتگوهایش با مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا دیشب توافق کرد که درگیری ها را به مدت پنج روز متوقف کند تا نیروهای
برخی از خیابان‌های اصلی بیروت برای دومین روز پی‌درپی به دلیل اعتراض گسترده به وضعیت اقتصادی مسدود است.
هشتمین دور" گفتگوهای امنیتی هرات" امروز با شرکت نمایندگان حدود ۲۰ کشور و سازمان جهانی در هرات برگزار شد. پس از توقف گفتگوهای صلح بین آمریکا و طالبان، هشتمین دور گفتگوهای امنیتی هرات فرصتی شد برای تمرکز بر چگونگی پروسه صلح افغانستان و اثرات گام‌های که تا اکنون برداشته شده است.
پرشس ادمز، رقصنده باله متولد آمریکاست و از ستارگان باله امروز بریتانیا است.
برای نخستین بار در ریه افراد چاق بافت چربی مشاهده و دیده شد که تجمع چربی باعث تغییر ساختار راه‌های هوایی و التهاب ریه‌ها می‌شود. پژوهشگران اکنون علاقمندند بدانند آیا با کاهش وزن مقدار چربی در بافت ریه کمتر می‌شود یا نه.
بازیکنان تیم ملی فوتبال ترکیه در دیدار خود مقابل آلبانی با نشان دادن سلام نظامی رو به سکوهای ورزشگاه برای گل‌هایشان خوشحالی کردند؛ اتفاقی که در دیدار جلوی تیم ملی فرانسه هم تکرار شد.
دانشمندان برای اولین بار نشان داده‌اند که می توانند از فضا به گل نشستن نهنگ‌ها را ببینند. آنها با استفاده از ماهواره ها می توانند نهنگ‌هایی را تشخیص دهند که در ساحل گرفتار شده‌اند.
"گروه ویژه اقدام مالی" برای مبارزه با جرایم مالی که مقر آن در پاریس است، روز جمعه بار دیگر مهلت ایران را برای تصویب کامل قوانین مربوط به مبارزه با "تامین مالی تروریسم" تمدید کرد. ایران هنوز عضویت کامل در کنوانسیو‌ن‌های "تامین مالی تروریسم (TFC)" و "پالرمو" را تصویب نکرده است.
آلیسیا آلونسو، بالرین کوبایی، یکی از بزرگترین اسطوره‌های رقص باله قرن بیستم محسوب می‌شود. او مشکلات بینایی داشت و فقط از روی نورهای روی صحنه می‌توانست حرکات خود را هماهنگ کند.