علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه، با دفاع از تصمیم سران سه قوه برای افزایش شدید و ناگهانی قیمت بنزین در این کشور، معترضان را «اشرار، کینه‌ورزان و انسان‌های ناباب» توصیف کرد.
با شدت گرفتن اعتراضات در ایران، مردم معترض به بانک‌های برخی از شهرهای ایران حمله کردند و برخی از معترضان نیز شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند. بر اساس گزارش‌ها، اعتراضات علیه گرانی شدید و ناگهانی بنزین در برخی از شهرهای ایران از جمله تبریز، کرج، شیراز، بهبهان، سیرجان و اهواز به خشونت کشیده شده است.
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به کشورهایی که از اعتراضات ایران حمایت می‌کنند هشدار داده است. آقای ظریف در واکنش به اظهارات اخیر مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، درباره اعتراضات ایران گفته است: "اعتراض قانونمند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری" کشورهای دیگر نیست.
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین گفت که دولت «به هیچ عنوان اجازه اغتشاش و ناامنی به هیچ کس نخواهد داد اما اعتراض حق همه مردم است می‌توانند اعتراض، صحبت و نقد کنند».
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای در واکنش به اعتراض‌ها و ناآرامی‌های اخیر هشدار داده است که «با ادامه هرگونه ناامنی و اقدامات مخل آسایش و آرامش مردم قاطعانه برخورد خواهد کرد». سپاه مجموعه‌ای از عوامل خارجی را مسبب اعتراض‌ها خوانده است.
شهبانو فرح پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی در دو واکنش جداگانه به گرانی بنزین و اعتراضات مردم واکنش نشان دادند.  شهبانو فرح پهلوی شامگاه جمعه در بیانیه‌ای خطاب به مردم گفت، اخبار اعتراضات شما و صدای رسایتان برای برقراری عدالت را شنیده‌ام. وی در ادامه با اشاره به این که محمدرضا پهلوی پادشاه فقید ایران آرزویی جز سرافرازی و رفاه ایران و ایرانی نداشت، از مردمی که در شعارهایشان یاد دو...
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت رهبر انقلاب از تصمیم افزایش قیمت بنزین کار جوانمردانه‌ای بود
مایك پومپئو، وزیر امور خارجه آمریكا در واکنش به اعتراضات گسترده دو روز اخیر در شهرهای ایران بدنبال افزایش قیمت بنزین در توئیتی ضمن اعلام همبستگی آمریکا با معترضین در ایران گفت که ایالات متحده در کنار مردم ایران است.
وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ آبان از اعطای پناهندگی به بهار بهاری، دانشجوی دندانپزشکی و مدل ایرانی، استقبال کرد. توئیتر فارسی توئیتر فارسی نوشت، ما از این که فیلیپین به بهار بهاری پناهندگی اعطا کرده است و او با استرداد به ایران روبرو نخواهد شد بسیار خرسندیم، جایی که وی به دلیل فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود با آزار و اذیت روبرو خواهد شد.   نشریه گاردین روز جمعه ۱۷...
فرح پهلوی، آخرین شهبانوی ایران، در گفت‌وگو با رادیو فردا به اظهارات علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره دخالت خانواده پهلوی در اعتراض‌های سه روز گذشته در ایران واکنش نشان داد.
به دنبال اعتراضات علیه افزایش شدید و ناگهانی بنزین در ایران، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، گفت که که این اعتراضات «ریشه در خارج از کشور» دارد.
بر اساس گزارش‌های خبرگزاری حوزه و اطلاعیه مدیریت حوزه‌های علمیه حدود ۹ حوزه علمیه و دفتر امام جمعه در جریان اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به آتش کشیده است.
عفو بین الملل در بیانیه ای از بازداشت حمید نوری، دادستان سابق ایرانی که از عوامل کشتار سال ۱۳۶۷ در ایران است، استقبال کرد. در بیانیه عفو بین الملل، از بازداشت این متهم توسط دولت سوئد به عنوان «اقدامی تاریخی» یاد شده و آمده است: «دولت‌های بلژیک، لیختن‌اشتاین، و سوئد در هفته‌های اخیر گام‌هایی بی‌سابقه‌ای به سوی اجرای عدالت برای قربانیان کشتارهای ۶۷ برداشته‌اند؛ گام‌هایی با...
شاهزاده رضا پهلوی در پیامی صوتی اعتراضات سراسری مردم در ایران را ستود و آن را نمونه ای از دادخواهی ایرانیان خواند. در این پیام که یکشنبه ۲۶ آبان منتشر شد شاهزاده رضا پهلوی خطاب به مردم ایران گفت: «این باور همیشگی من بود که شما مردم به اتکا قدرت خودتان به این کابوس پایان خواهید داد.» او اضافه کرد: «شما به درستی دریافته‌‌اید که تنها راه رهایی، نه صندوق‌‌های دروغین رأی، که در با هم...
وزارت دفاع اسرائیل می گوید روز چهارشنبه به تلافی راکت های شلیک شده از سوریه حملات "وسیعی" علیه نیروهای قدس ایران و نیروهای مسلح سوریه انجام داده است. سوریه این حمله را "سنگین" توصیف کرد و یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه در دمشق گفت صدای چند انفجار مهیب را شنیده است.
سخنگوی فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس اعلام کرد «تاکید» رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ضرورت اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، موجب شد طرح این فراکسیون برای لغو افزایش قیمت بنزین از دستور کار خارج شود.
برایان هوک، نماینده وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران با ستایش اعتراضات مردم علیه «فساد و نقض حقوق بشر» رژیم جمهوری اسلامی، بار دیگر بر حمایت دولت آمریکا از مردم ایران تاکید کرد. برایان هوک در پیامی ویدئویی خطاب به مردم ایران که سه شنبه ۲۸ آبان در توئیتر وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، با بیان اینکه ایالات متحده از تلاش مردم ایران برای آینده بهتر حمایت می کند، خشونت جمهوری...
برخی گزارش شهروند خبرنگاران به صدای آمریکا نشان می‌دهد معترضان دفاتر نمایندگان خامنه‌ای در شهرهای محل اعتراض را هدف قرار داده اند. یک فیلم ارسالی به صدای آمریکا نشان می‌دهد دفتر امام جمعه شهرک صدرا در نزدیکی شیراز به آتش کشیده شده است.   همچنین به نظر می رسد دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد نیز هدف قرار گرفته است. روز دوشنبه خبرگزاری های دولتی نوشتند چند مهاجم به دفتر...
در واکنش به اعتراضات گسترده مردمی که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه در اعتراض به چند برابر شدن ناگهانی بنزین آغاز شده و تاکنون دست‌کم ۱۰ کشته بر جای گذاشته است، خامنه‌‌ای ضمن حمایت از گران شدن نرخ بنزین و تایید کشته شدن معترضان، مردم را «اشرار، کینه‌ورزان، و انسان‌‌های ناباب» توصیف کرد. علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، در اولین واکنش خود به اعتراضات گسترده مردمی به گرانی ناگهانی نرخ...
در پی اعلام ناگهانی افزایش نرخ بنزین، گزارشها حاکی از موج اعتراض ها در برخی از شهرهای ایران است. بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا، گروهی از شهروندان در اهواز، مشهد، شیراز و برخی دیگر از شهرها تجمع های اعتراضی برگزار کردند. شهروندان اهوازی روز جمعه ۲۴ آبان با تجمع در مناطقی از شهر با سر دادن شعار «اهوازی با غیرت، ماشینتو خاموش کن» خواستار خودداری شهروندان از خرید و مصرف...
رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: حضور نظامی آمریکا در سوریه سبب ایجاد تنش و تداوم ناامنی در منطقه شده و لازم است آمریکا به حضور ناخوانده خود در سوریه پایان دهد.
آمریکا رسما اعلام کرد که از نظر این کشور ساخت و سازهای اسرائیل در کرانه باختری در نتاقض با قوانین بین‌المللی نیست. این در حالی است که مصوبات سازمان ملل متحد ساخت شهرک های یهودی نشین در این مناطق را غیرقانونی می‌داند و این مناطق را سرزمین‌های اشغالی می‌داند.
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه مدعی شد که افزایش قیمت بنزین «به نفع مردم» است. او گفت: «دولت مدت‌ها به دنبال آن بود تا از طریقی بتواند از اقشار ضعیف کشور که بواسطه شرایط اقتصادی در فشار هستند، حمایت و به آنها کمک کند، اما به دلیل کمبود منابع درآمدی و بودجه توان اجرای آن وجود نداشت.»
شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران بامداد پنجشنبه ۲۴ آبان اعلام کرد قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای یا آزاد به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان خواهد بود. قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای پیش از این هر لیتر، هزار تومان بود.  قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هم لیتری ۱۵۰۰ تومان اعلام شد.   این افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بدون اعلام قبلی انجام شد. به نظر می‌رسد دولت روحانی و سایر قوا با این تصمیم موافق...
نماینده سمیرم در مجلس گفت: برخی در پوشش اعتراضات به افزایش قیمت حامل‌های انرژی به بیت المال آسیب وارد کرده‌اند که دستگاه‌های انتظامی و امنیتی باید با آنها برخورد کنند.
اعتراضات در ایران برای چهارمین روز متوالی در حالی ادامه دارد که اینترنت همچنان قطع است اما این معترضان در سه روز گذشته شعارهای مختلف ضدحکومتی سر دادند.  تصاویر منتشر شده در سه روز گذشته این اعتراضات نشان می دهد که مردم در خیابان‌ها شعارهایی بر علیه حکومت جمهوری اسلامی سر داده‌اند. از جمله در اندیشه کرج و در سومین شب از اعتراضات مردم شعار «رضا شاه روحت شاد» سر...
آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران امروز صبح در حاشیه دیداری گفته است که "گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم" و خطاب به مسئولان در جمهوری اسلامی گفته است که در "حفظ امنیت به وظایف خود عمل کنند" و به مردم نیز توصیه کرده که "با هوشیاری و بصیرت اقدام کرده‌" و "این بار هم از افرادی که تخریب می کنند فاصله بگیرند".
برخی گزارش‌های ارسالی به صدای آمریکا و دیگر رسانه ها تائید می‌کند که تا روز دوم اعتراض‌های گسترده به گرانی ناگهانی بنزین توسط دولت ایران، دست‌کم هفت نفر کشته شده اند.  تصاویر ویدئویی ارسالی به صدای آمریکا از اعتراضات روز شنبه ۲۵ آبان نشان می‌دهد که بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی یک نفر در شیراز، یک نفر در شهرستان بهارستان استان تهران یک نفر در گلشهر کرج و یک نفر در شهریار کشته...
رئيس‌جمهور ایران گفته است افزایش قیمت بنزین «به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه» است و دولت «هرگز قصد برداشت» از پول ناشی از افزایش قیمت بنزین را ندارد.
حمید نوری با نام مستعار حمید عباسی و دادیار سابق در قوه قضاییه جمهوری اسلامی در ارتباط با پرونده اعدام‌های سال ۱۳۶۷ در کشور سوئد بازداشت شد.
گزارش‌های رسیده از شهرهای مختلف ایران حاکی از آن است که اعتراضات به افزایش قیمت بنزین از صبح امروز(شنبه) مجددا آغاز شده و در تهران نیز بارش برف پاییزی موجب ایجاد ترافیک‌ و راهبندان‌های پراکنده در خیابان‌های پایتخت شده است.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین بین شصت میلیون نفر توزیع می‌شود و "ریالی از این پول به خزانه نخواهد رفت." آقای روحانی گفت هدف از این کار "کمک به اقشار تحت فشار جامعه" بوده نه به دلیل اینکه "شرایط اقتصادی دولت سخت شده است."
روسیه و فرانسه از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت تاسیسات هسته‌ای فردو انتقاد کردند. روسیه اعلام کرد که همچنان همکاری خود را با ایران در این تاسیسات ادامه خواهد داد اما فرانسه گفت نقض توافق هسته‌ای از طرف ایران نگران‌کننده است.
اینترنت در ایران قطع شده. کارشناسان می گویند این محدودیت در چارچوب طرح اینترنت ملی صورت گرفته است. گزارش شده که در بعضی از نقاط، خطوط تلفن هم مختل شده است. فواد مسیحا گزارش می‌دهد.
مردم شهرهای مختلف ایران در حال اعتراضند، و سیاستمداران دستپاچه به دنبال راه حل. تصمیم به اجرای ناگهانی افزایش قیمت بنزین، آن هم بدون آماده سازی افکار عمومی، ناگهان ایران را به صحنه اعتراضات گسترده تبدیل کرده.
با آغاز روز جمعه ۲۴ آبان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران بدون اعلام عمومی قبلی قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی را ۵۰ درصد افزایش داده و به ۱۵۰۰ تومان رسانده است. هر لیتر بنزین آزاد هم ۵۰۰ تومان گران شده است.
دادگاهی در سوئد، برای حمید نوری، دادیار سابق در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در رابطه با پرونده اعدام‌های سال ۱۳۶۷ حکم ادامه بازداشت صادر کرد. گزارش‌ها حاکی است که حمید نوری با نام مستعار «حمید عباسی» دادیار سابق در دستگاه قضایی ایران، روز شنبه ۱۸ آبان ماه در سوئد بازداشت شده است. «شورای عالی» نام نهاد اداره کننده دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در ده سال اول بعد از انقلاب بود که بعد...
دقیقاً در برهه حساسی که کشور با موضوع اصلاح قیمت سوخت روبروست حامیان دیروز روحانی منتقد اصلی دولت وی هستند و در نقطه مقابل، نیروهای انقلابی که مردم را دعوت به آرامش و اعتماد به تصمیم دولت می‌کنند.
می‌گویند فرد بازداشت شده حالا وکیل است؛ درست شبیه مرتضی اشراقی دادستان وقت تهران در زمان اعدام‌ها که اکنون به شغل وکالت مشغول شد. زندانیان سیاسی زندان گوهردشت می‌گیوند حمید نوری "عامل اجرایی اعدام‌ها بود و به واقع گمارده ابراهیم رئیسی. کسی که زندانیان را برای "هیأت مرگ" انتخاب و رده‌بندی می‌کرد.
وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو تابع مقررات و قوانین است، به همین دلیل پس از تغییر قیمت بنزین به هیچ عنوان قیمت آب و برق تا پایان سال گران نخواهد شد.
در حالیکه مقامات‌ جمهوری اسلامی اطلاعات چندانی از تظاهرات اخیر و کشته‌ها نمی‌دهند، استاندار تهران در حاشیه یک اظهارنظر تائید کرد که اعتراضات اخیر تا ۲۲ استان ایران گسترده شد. انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران، گفته است در روز اول اعتراضات «۲۲ استان درگیر» بودند. اشاره او به شنبه ۲۴ آبان است. پیشتر صدای آمریکا با مرور ویدئوی اعتراضات تائید کرده...
وزیر دفاع گفت: اینکه پیشینه تحریم‌های ایران در حوزه دفاعی طولانی‌تر بوده است لکن تجارب و ظرفیت‌ باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.
نماینده سنقر در مجلس با بیان اینکه مردم باید هوشیار باشند و در پازلی که دشمنان در اعتراضات اخیر طراحی کرده‌اند قرار نگیرند، گفت:جریان‌های ضد انقلاب و معاند به اغتشاشات دامن می‌زنند.
سایت اینترسپت می گوید مجموعه اسناد وزارت اطلاعات ایران که به این رسانه درز کرده نشان می دهد که نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و گروه اسلامگرای اخوان المسلمین در گذشته مذاکرات محرمانه ای داشته اند.
دوشنبه همزمان با چهارمین روز اعتراضات در ایران که ابتدا در واکنش به افزایش قابل توجه قیمت بنزین شروع شد، گفته می شود شبکه اینترنت در این کشور همچنان به طور گسترده دچار خاموشی است. وضعیت در شهرهای مختلف به درستی روشن نیست، هرچند گزارش ها حاکی از ادامه اعتراضات است.
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی عصر یکشنبه ۲۶ آبان/١۷ نوامبر در جلسه هیات دولت با اشاره به اعتراضات ۳ روز گذشته به طرح سهمیه بندی و گرانی بنزین گفت که اساس و هدف دولت در این طرح، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد کشور است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. روحانی گفت: به سازمان برنامه و بودجه دستور داده‌ام از دوشنبه شب پرداخت کمک‌های معیشتی را آغاز کند.