اداره آمار بریتانیا آمار سالانه محبوبترین نامه‌های پسران و دختران در بریتانیا در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد و محمد و الیویا محبوبترین نام‌ها در لندن برای پسران و دختران هستند.
در پی حمله امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، یعقوب سخنگوی جنبش عربی آزادی بخش الحواز (گروهی که خود را مدافع حقوق اعراب ساکن خوزستان توصیف می‌کند) گفت: "مقاومت ملی الاحواز، یک نهاد عام تری از ما و شامل چندین گروه است این گروه مسئولیت حمله امروز را قبول می‌کند. این عملیات جزیی از مقاومت مشروع ما است و هیچ شهروند عادی هدف قرار نگرفت."
یک طلبه مشهدی، به نام محمد تولایی، که چند روز پیش چاقو خورده بود، درگذشت و تشییع جنازه او، امروز، چهارشنبه، در مشهد برگزار شد. آقای تولایی ۱۵ شهریور در مشهد چاقو خورده بود.
ایرنا نوشت: رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که فرصت مناسبی است تا درمجمع امسال تخلفات و پشت کردن آمریکایی ها به تعهدات بین المللی را تبیین کنیم.
مقامات حزب دمکرات کردستان ایران که مقرهای آن در کردستان عراق هدف حملات موشکی ایران قرار گرفت، اعلام کرده‌اند که قصد دارند فعالیت‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید کنند.
دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان گفت: آمریکا با موتور صهیونیستی و پول‌های ملت‌های مسلمانی که در کشور‌های سعودی و امثال آن دزدیده شده، تروریست‌ها را بکارگیری کردند.
مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا به شبکه فاکس گفت دونالد ترامپ آماده ملاقات با مقام‌های ایرانی، از جمله حسن روحانی است. او در عین حال گفت که به گمان آنها رهبر واقعی ایران آیت الله خامنه‌ای است و آقای ترامپ آمادگی دیدار با او را هم دارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی و در واکنش به حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، نوشت: ما جشن تروریست‌هاآرا به عزایی پشیمان کننده‌تر از عقوبت صدام و داعش تبدیل خواهیم کرد.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا می گوید که ایران در کنار داعش و القاعده از تهدیدهای عمده در جهان است. در گزارش سالانه وزارت خارجه در مورد وضعیت تروریسم در جهان آمده است که حملات تروریستی در اطراف جهان در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل از آن ۲۳ درصد افت کرده است.
حسن نصرالله اعلام کرد که نیروهای زیر فرمان او قصد ترک سوریه را ندارند. او گفت که به رغم تهدیدات اسرائیل، نیروهای مسلح حزب‌الله به استقرار موشک و سایر تجهیزات رزمی در سوریه ادامه می‌دهند.
عاشورای امسال در میان سالهای اخیر، از همه کمتر سیاسی بود.
حملات خونبار به یک مراسم رژه نظامی در شهر اهواز، مرکز استان خوزستان، ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است. مقام‌های ایرانی با تاکید بر "تروریستی" بودن حملات، اعلام کرده اند که این حملات را بدون پاسخ نخواهند گذاشت.
سپاه پاسداران "سرکردگان و هدایتگران" حمله اهواز را به انتقام "در آینده نزدیک" تهدید کرد. به ادعای سپاه "مثلثی شیطانی" پروژه انتقال ناامنی به داخل ایران را پیگیری می‌کند. اشاره‌ها به عربستان و برخی متحدانش ختم می‌شود.
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد تحولات و شرایط کشورهای مختلف جهان درارتباط با پدیده تروریسم، ایران و سه کشور دیگر را "دولت‌های حامی تروریسم" توصیف کرده و گفته است که جمهوری اسلامی به اقدامات تروریستی در کشورهای مختلف پشتیبانی کرده است.
گروه موسوم به دولت اسلامی مسئولیت حمله "تروریستی" امروز به رژه نظامی در ایران را به عهده گرفته است. داعش فیلم یا عکسی که نشانه وابستگی مهاجمان به این گروه باشد منتشر نکرده است.
رئیس فراکسیون امید مجلس با اشاره به حمله تروریستی امروز اهواز گفت: اقتدار نیروهای مسلح ما خار چشم دشمنان شده است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: در واقعه عاشورا با یک عمل ناب و خالص مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و عقلانی روبرو هستیم و باید از این منطق درس بیاموزیم.
گزارشها حاکی از آن است که تعداد دانش آموزان بهائی محروم شده از ادامه تحصیل در دانشگاه افزایش یافته و به ۵۸ نفر رسیده است.
نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از اظهارات نخست وزیر اسرائیل در مورد ایران به شدت انتقاد کرده و از جامعه بین‌المللی خواسته است تهدیدات او نسبت به ایران را محکوم کند.
به گفته یک مقام دولت فرانسه، تا زمانی که مقامات تهران در مورد توطئه بمبگذاری خنثی‌شده علیه سازمان مجاهدین اطلاعات لازم را ندهند، پاریس سفیری به تهران معرفی نخواهد کرد.
انتشار فیلمی از وزیر بهداشت ایران و پاسخ او به پیرمردی که می گوید توان پرداخت هزینه فیزیوتراپی همسرش را ندارد بحث برانگیز شده است.
کامیون داران و رانندگان کامیون بار دیگر در بسیاری از شهرهای ایران دست به اعتصاب زدند.
در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شد، مرد میانسالی در یکی از شهرهای ایران از هزینه سنگین فیزیوتراپی همسرش به وزیر گلایه می‌کند، اما وزیر بهداشت در پاسخ به گلایه این مرد می‌گوید که بهتر است خودش فیزیوتراپی کند و در ادامه توضیحاتی می دهد که باعث خنده حضار می شود.
نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر قطعنامه را نمی‌پذیرفتیم، عراقی‌ها تا این طرف جاده اهواز خرمشهر و تا نزدیکی رودخانه کارون آمده بودند. بعضی از فرمانده‌هان لشکرها و تیپ‌های سپاه به صورت تک ور می‌جنگیدند و آرپی‌جی به سمت تانک‌های عراقی شلیک می‌کردند.
ایران می‌گوید حمله امروز اهواز در ادامه توطئه‌‌ دولت‌های دست‌نشانده‌ی آمریکا در منطقه است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای حادثه تروریستی اهواز، اعلام کرد که ضرورت دارد نیروهای امنیتی و انتظامی در اسرع وقت نسبت به شناسایی عوامل و ایادی این حادثه تروریستی اقدام کرده و آنان را به سزای اعمال ننگین‌شان برسانند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توییتر خود اعلام کرده است که هفته آینده ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران را به عهده خواهد داشت.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا استراتژی سایبری ملی آمریکا را امضا کرده که سیاست جدید دولت آمریکا در عملیات دفاعی و تهاجمی سایبری را تعیین می‌کند. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا دیروز از امضای این سند خبر داد و گفت این "مدون‌ترین" سیاست سایبری آمریکا در "پانزده سال" اخیر است.
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان گفته با وجود حملات مکرر اسرائیل با هدف ممانعت از دستیابی این گروه به ادوات سنگین و مدرن، حزب‌الله اکنون موشک‌های هوشمند در اختیار دارد. آقای نصرالله شواهدی مبنی بر این ادعای خود ارایه نداده است.
شرکت فولکس واگن در پی بازگشت تحریم‌های هسته‌ای آمریکا، فعالیت‌های تجاری خود در ایران را متوقف خواهد کرد.
گروه عفو بین الملل به محاکمه ۲۴ شهروند بهائی در یمن از جمله زنان و یک نوجوان در دادگاه حوثی ها به اتهام جاسوسی اعتراض کرده است.
در ادامه برخوردهای قضایی و امنیتی با اقلیت بهائی، شش شهروند بهائی در شیراز بازداشت شدند.
اتحادیه اروپا، چین و روسیه برای نجات برجام تلاش می‌کنند. از راه‌اندازی یک "سوئیفت اروپایی" و از ایجاد مبادله بدون پول نفت با کالا سخن می‌رود. یک مقام ارشد آمریکا گفته است این تلاش‌ها نتیجه‌ای نخواهند داشت.
مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل در واکنش به تهدید مقامات آمریکا درباره به صفر رساندن فروش نفت ایران گفت: امکان ندارد آمریکا بتواند فروش نفت ایران را به صفر برساند.
اتحادیه اروپا در فکر ایجاد "ساز و کاری ویژه" برای پرداخت‌های مربوط به صادارت و واردات ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکاست. هدف اروپا نجات برجام و ترغیب شرکت‌های خارجی به تجارت با ایران است.
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است اعلام کرد که در جریان این سفر برنامه ای برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ندارد.
آیت الله خامنه ای با اشاره به حملات دو روز پیش اهواز گفت: "بر اساس گزارش‌ها این کار بزدلانه، کار همان افرادی است که هر جا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، امریکایی‌ها نجاتشان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است." وی افزود: ""مطمئناً گوشمالی سختی به عوامل این اقدام خواهیم داد."
ترزا می در مصاحبه‌ای بر لزوم حفظ برجام تأکید کرده است. نخست وزیر بریتانیا همچنین گفته است که باید به برنامه موشک‌های بالیستیک ایران و فعالیت‌های این کشور که به بی‌ثباتی منطقه می‌انجامند نیز پرداخت.
مقامات امارات متحده عربی اظهارات ایران مبنی بر ارتباط این کشور با حمله تروریستی به رژه نظامی در اهواز را رد کردند. پس از احضار کاردار امارات، سه کشور عربی عمان، قطر و کویت حمله اهواز را محکوم کردند.
معاون وزیر خارجه امارات گفته این ادعا را که امارات در آموزش مهاجمان حمله در اهواز دست داشته است، رد کرده است. انور قرقاش گفته است که امارات با تروریسم و اعمال خشونت مخالف است
گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) با انتشار ویدئویی مدعی مسئولیت حمله مرگبار روز شنبه به رژه اهواز شد.
رئیس جمهوری ایران و وزیر خارجه این کشور برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل راهی نیویورک شدند.
وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که رئیس‌جمهوری آمریکا آماده گفت‌وگو با رهبران ایران است و اگر گفت‌وگو با رهبر جمهوری اسلامی باشد "جالب و مهم" خواهد بود. مایک پمپئو افزود که در واقع صحنه‌گردان سیاست ایران علی خامنه‌ای است.
یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته اهواز گفت:‌ قطعا&#۱۶۰;سرمنشا&#۱۶۰;عملیات&#۱۶۰;تروریستی&#۱۶۰;اهواز&#۱۶۰;را باید در خارج کشور جست‌وجو کرد.
کمتر از دو ماه پس از برگزاری تمرین نظامی سپاه پاسداران در خلیج فارس، این نهاد نظامی اعلام کرد که رژه مشترک ارتش و سپاه در آبهای خلیج فارس برگزار می شود.
امیر خجسته از بی‌برنامه‌گی‌های ۳ وزارتخانه برای عدم تامین مایحتاج هیئت‌های عزاداری انتقاد کرد.