کاخ سفید در واکنش به پنهان شدن یکی از توییت‌های ترامپ تحت عنوان نقض مقررات، پیامی از خامنه‌ای درباره فلسطین را مصداق خشونت دانست و این شبکه اجتماعی را تلویحا به میدان دادن به "دیکتاتورها و تروریست‌ها" متهم کرد.
بر پایه تازه‌ترین ارزیابی سازمان بهداشت جهانی تولید واکسن کرونا تا حدود یک سال دیگر بسیار دور از انتظار است. این سازمان می‌گوید اما تولید دارویی برای درمان بیماری کووید ۱۹ می‌تواند زودتر انجام شود.
وزیر بهداشت از سفرهای بین‌شهری مردم ابراز نگرانی کرد و معاون او نسبت به اوج‌ همه‌گیری در سیستان و بلوچستان‌، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار داد. روحانی از همگان خواست پروتکل‌ها را رعایت کنند تا محدودیت‌ها دوباره اعمال نشوند.
برای نخستین بار پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، کره جنوبی یک محموله دارویی به ارزش نیم میلیون دلار به ایران فرستاد. کره جنوبی انتظار دارد ماه آینده نیز معادل دو میلیون دلار دارو و تجهیزات پزشکی به ایران ارسال شود.
رئيس شرکت تسلا حقوقی دریافت نمی‌کند و به جای آن از افزایش ارزش سهام خود سود می‌جوید. افزایش ارزش سهام او در حال اضر ۷۷۵ میلیون دلار است؛ مشکل آن است که درآمد و ثروت ایلان ماسک به آینده شرکت خودروسازی گره خورده است.
منطقه حفاظت‌شده خائیز در کهگیلویه و بویراحمد در آتش می‌سوزد. امکانات استانی برای اطفای حریق جوابگو نیست و تنها هلی‌کوپتر اعزامی نیز نقص فنی داشته است. معاون فرماندار کهگیلویه از مدیریت بحران کشوری استمداد کرد.
مطابق ارزیابی یک نشریه اتریشی، آمریکا با لغو معافیت همکاری با برنامه‌های هسته‌ای ایران در پی نابود کردن برجام است. آمریکا به تازگی اعلام کرد که این معافیت‌ها، نظیر بازطراحی نیروگاه اراک تمدید نخواهند شد.
توییتر پیامی از ترامپ را "ناپیدا" کرده است، زیرا آن را مصداق اصل "ترویج خشونت" تشخیص داده است. ترامپ در واکنش به این اقدام نیز توئیتر را به "بی‌عملی در برابر دروغ‌های حزب دموکرات‌ و چین" متهم کرد. 
توییتر پیامی از ترامپ را "ناپیدا" کرده است، زیرا آن را مصداق اصل "ترویج خشونت" تشخیص داده است. کشمکش میان رئیس جمهور آمریکا و شبکه‌های اجتماعی بالا گرفته است. در گامی تازه توییتر با دولت چین نیز درگیر شده است. 
ورزشکاران اسرائیلی در مواردی به خاطر ملیت‌شان تحریم می‌شوند. برای نمونه ورزشکاران ایرانی از رویارویی با آنها خودداری می‌کنند، چون اجازه ندارند. این سیاست تحریمی به بن‌بست نزدیک شده، از جمله به دلیل تلاش‌ اسرائیلی‌ها.
چین برای مقابله با پاندمی کرونا سفر به آن کشور را بسیار محدود کرده است. در حال حاضر حتی با ویزای رسمی هم نمی‌توان به چین سفر کرد؛ اما مدیران و کارکنان صنایع آلمان از امتیازی ویژه برخوردار هستند.
اعتراضات به قتل یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس مینیاپولیس به خشونت کشیده شد. معترضان پاسگاه اصلی پلیس در این شهر را به آتش کشیدند. وضعیت در مینیاپولیس اضطراری اعلام و گارد ملی به این شهر اعزام شده است.
شرکت راه آهن آلمان با برنامه‌ای تازه به استقبال بحران پاندمی کرونا می‌رود و با روش‌هایی مدرن خطر گسترش ویروس را به حداقل می‌رساند. این شیوه‌های عملی شاید تا آینده‌ای دور با سیر و سفر همراه باشند.
فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای متفاوتی مواجه شده است. دمکرات‌ها، سازمان‌های حقوق بشری و غول‌های اینترنتی مانند توئیتر و فیسبوک از جمله منتقدان این فرمان هستند.
نهم خرداد ۱۳۶۴؛ ۳۵ سال پيش در چنين روزی فريدون توللی در تهران درگذشت. می‌گفت: «حفاری و شناخت ادوار پیشین همان شور و احساس آفرینش هنری را دارد».
آمریکا، بریتانیا، استرالیا و کانادا در بیانیه مشترکی خطاب به چین، مراتب نگرانی عمیق خود را از تصویب لایحه "امنیت هنگ‌کنگ" و نقض توافق "یک کشور، دو سیستم" ابراز کرده‌اند. آلمان نسبت به تضعیف استقلال هنگ‌کنگ هشدار داد.
تلفات کرونا در اسرائيل چندان بالا نبوده است. به رغم پیش‌بینی‌های نگران‌کننده تاکنون تنها ۲۸۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور درگذشته‌اند. گسترش کرونا در میان فلسطینی‌ها نیز چندان حاد و شدید نبوده است.
وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از ۱۱۲ قایق تندروی موشک‌انداز، از افزایش حضور نیروهای مسلح در آب‌های آزاد خبر داد. فرمانده کل سپاه پاسداران نیز عنوان کرد که جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است.
پژوهشگران اطلاعات اندکی در مورد ویروس کرونا و شیوه‌های انتقال و تکثیر آن در بدن انسان دارند. راهکارها و توصیه‌‌های آنها برای مقابله با این ویروس گاه تنها مدت کوتاهی معتبر است و تحقیق بیشتر، عکس آنها را ثابت می‌کند.
در سراسر جهان از عملکرد سازمان جهانی بهداشت در پیکار با ویروس کرونا انتقاد می‌شود. ایالات متحده سازمان جهانی بهداشت را به سختی زیر فشار قرار داده است. پارلمان آلمان اما خواهان تقویت سازمان جهانی بهداشت است.
رسانه‌ها، دستگاه‌ها و تبلیغات رسمی، سال‌ها با کتمان واقعیات، صورت مسئله بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را پاک کرده‌اند. فاجعه دخترکشی اخیر اما متولیان سیاست کلان را نیز وارد بحث پدرسالاری و ناکارایی قوانین  کرده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید، هدف آمریکا از اعلام عدم تمدید معافیت‌های هسته‌ای منحرف کردن افکار عمومی است. آمریکا اعلام کرده که معافیت از تحریم برای همکاری در برخی پروژه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تمدید نمی‌شود.
انرژی‌های غیرفسیلی به بزرگترین منبع تأمین انرژی در آلمان تبدیل شده‌اند. انرژی بادی ۳۵ درصد نیاز برق کشور را تأمین می‌کند. آلمان همچنان به منابع دیگر انرژی وابسته است، اما انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر با سرعت پیش می‌رود.
بیشترین قربانیان ویروس کرونا در تمام کشورهای جهان قشرهای کم‌درآمد و محروم مانند کارگران، اقلیت‌ها و زنان هستند. محدودیت‌های اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا تا کنون ۳۰۰ میلیون فرصت شغلی را نابود کرده است.  
رئیس جمهور آمریکا به پلیس و دادگستری مأموریت داد که به سرعت درباره مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست، تحقیق کنند. ترامپ قول داده است که این قتل بدون کیفر نمی‌ماند. معترضان چهارشنبه برای دومین شب پیاپی به خیابان رفتند.