کمپین حقوق بشر در ایران از احضار چند معلم معترض در تهران، قزوین، بجنورد، سقز، مریوان، کرمانشاه و الیگودرز به اداره اطلاعات خبر می‌دهد. آنها را به بهانه شرکت در تحصن دوروزه فراخوانده‌اند.
دونالد ترامپ مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را قطعی دانست و آن را بسیار غم‌انگیز توصیف کرد. او می‌گوید اگر سران عربستان در این ماجرا دست داشته باشند پیامد آن "بسیار سخت" خواهد بود.
معاون اول روحانی می‌گوید شرایط خطیر کنونی ایران، ناشی از تداخل مسائل سیاسی و اقتصادی و بین‌المللی و منطقه‌ای است. او فرسایش سرمایه‌های اجتماعی را زیانبارتر از فرسایش اقتصادی خوانده و پیشنهاد گفت‌وگوی ملی را داده است.
در عملیاتی که گروه طالبان مسئولیت آن را به عهده گرفته رئیس پلیس و رئیس تشکیلات امنیتی قندهار کشته شدند. فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو در افغانستان که در محل حضور داشت از این حادثه جان سالم به در برد.
دولت آمریکا در نظر دارد سفیر خود را بار دیگر در سفارت‌خانه‌اش در قطر مستقر سازد. کاخ سفید آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که خانم مری فی، سفیر پیشین این کشور در سودان، سفارتخانه این کشور در قطر را رهبری خواهد کرد.
وزرات آموزش ترکیه در سال تحصیلی ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ دست به انجام اصلاحات در کتاب‌ها و برنامه‌های درسی این کشور زد. در تحقیقی در این باره آمده که حاصل این اصلاحات کاهش نقش زنان و افزایش اهمیت دین در کتب درسی بوده است.
ترکیه می‌گوید فایلی صوتی در اختیار دارد که شواهد قتل جمال خاشقجی را مستند می‌کند. دونالد ترامپ از آنکارا خواسته که امکان دسترسی به این فایل را به آمریکا بدهد. انصراف افراد و شرکت‌ها از حضور در نشست ریاض شدت گرفته است.
به‌رغم تحریم‌ها و سیاست اعمال فشار حداکثری علیه حکومت ایران، دولت ترامپ در ماه اوت اقدام به فروش صدها تن سویا به ایران کرد. تحلیل‌گران می‌پرسند که علت این تصمیم چیست و آیا این تصمیم در تضاد با سیاست تشدید تحریم‌ها نیست؟
یک دختربچه شش ساله پاکستانی در این کشور مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و فرد متجاوز پس از تجاوز او را کشت. ماموران جسد او را در میان انبوه زباله‌ها پیدا کردند. مرد متجاوز ۲۴ ساله سحرگاه چهارشنبه در لاهور اعدام شد.
رضا خندان که خود و همسرش، نسرین ستوده در زندان به سر می‌برند، در نامه‌ای سرگشاده وضعیت فرهاد میثمی را "بیش از هر زمان دیگری" مخاطره‌آمیز توصیف کرده است. میثمی، کنشگر مدنی، در زندان اوین در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
در سال گذشته میلادی بیش از ۱۶ درصد از شهروندان ۶۵ تا ۶۹ ساله در آلمان به کار مشغول بوده‌اند. نیاز مالی و بهبود حقوق بازنشستگی تنها دلیل این امر نبوده و بسیاری از بازنشستگان آلمانی داوطلبانه دوباره وارد بازار کار می‌شوند.
بازخوردهای اعتراضی به هشدار دادستانی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها. علی مطهری می‌گوید بازیکنان فوتبال نیمه لخت نیستند. مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال می‌گوید حضور زنان در آزادی فعلا در بازی‌های ملی مقدور است.
شرکت فرانسوی سازنده فندک BIC اکثر سوانح ناشی از مصرف فندک در اروپا را قابل پیش‌گیری می‌داند و به کمیسیون اتحادیه اروپا در مورد عدم رعایت کافی استانداردهای ایمنی در ساخت این کالا شکایت برده است.
دبیر ستاد حقوق بشر ایران به شدت به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای ایران حمله کرد و "اعتبار" او را "باطل" خواند. جاوید رحمان در گزارش خود از وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار سفر به تهران شده بود.
توییتر یک بانک اطلاعاتی شامل ده میلیون توییت و هزاران حسا‌ب‌ کاربری وابسته به ایران و روسیه را با هدف استفاده خبری و پژوهشی خبرنگاران و کارشناسان منتشر کرده است. ایران و روسیه متهم به نشر اکاذیب و اخبار دروغ شده‌اند.
برایان هوک، رئيس گروه اقدام ایران بعد از دیدار از دهلی نو گفت، هدف آمریکا و هند جلوگیری از دست‌یابی ایران به پول مورد نیاز برای "بی‌ثبات کردن خاورمیانه" است.
حرف‌های لیندسی گراهام در باره اصل و نسب ایرانی، واکنش اعتراضی جمعی از کارآفرینان و متخصصان ایرانی در آمریکا را برانگیخت. امید کردستانی، رئیس اجرایی توئیتر خواهان عذرخواهی گراهام شد.
امیدی که به موفقیت مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود داشت، بی‌نتیجه ماند. اجلاس ۲۷ دولت عضو اتحادیه اروپا به اضافه بریتانیا در بروکسل بدون توافقی مشخص به پایان رسید. موضوع مورد اختلاف مرز ایرلند شمالی بود.
در پی ناپدیدشدن یا قتل احتمالی جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و نویسنده منتقد عربستان سعودی، دمکرا‌ت‌های آمریکا خواستار ارائه گزارش‌‌های معاملات شرکت‌های متعلق به دونالد ترامپ و عربستان سعودی شدند.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران تحریم‌های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی را نشانگر "بی‌توجهی به حقوق بشر در مورد همه ایرانیان" و "اعتیاد" ایالات متحده به تحریم تلقی کرد.
بر اساس آمار سازمان جهانی جمعیت در سال ۲۰۱۸ میلادی میانگین تعداد فرزندان برای هر زن در جهان ۲ و نیم کودک است. در دهه ۱۹۶۰، حدود ۶۰ سال پیش، متوسط آمار تعداد کودکان برای هر زن به دو برابر امروز می‌رسید.
در آستانه برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، صدراعظم آلمان در مورد کسب توافق با بریتانیا بر سر برگزیت ابراز خوش‌بینی کرد. او افزود که آلمان حتا برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آمادگی کامل دارد.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از "بررسی کم و کیف" موضوع گروگان‌گیری نیروهای بسیجی هنگ مرزی میرجاوه خبر داد و گفت که در باره "برخی سهل‌انگاری‌ها" پیگیری‌های لازم به عمل خواهد آمد.
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با جمعی از "استعدادهای برتر علمی" از ضرورت نگاه به شرق سخن گفت. او خواستار گذار از اقتصاد نفتی شد و وضع کشور را مغایر تصویرسازی‌های منفی دانست. خامنه‌ای گفت ایران دوران پهلوی عقب‌مانده بود.
مراجع به وضعیت "گرفتاران" معترض‌اند. رئیس قوه قضائیه برای جلوگیری از حبس "بدهکاران مهریه" بخشنامه می‌دهد. برخی در پی تغییر "قانون مهریه" هستند، زنان مجلس اما مخالف‌اند. فعالان حقوق زنان راه چاره را رفع تبعیض می‌دانند.