سازمان‌های دولتی در آمریکا برپایه قانونی تازه‌تنظیم‌شده، از استفاده از محصولات و خدمات کنسرن چینی هواوی منع شده‌اند. هواوی علیه این ممنوعیت به دادگاه شکایت کرده است و می‌گوید این ممنوعیت غیرقانونی است.
بر اساس اخبار منتشر شده، هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی ظرف دو سال گذشته به بیش از ۲۰۰ شرکت بزرگ بین‌المللی حمله کرده و اقدام به خرابکاری و ربودن اطلاعات کرده‌اند. اخبار منتشر شده از گستردگی این حملات حکایت می‌کنند.
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفته است که نیروی دریایی اسرائیل می‌تواند در صورت لزوم جلوی قاچاق نفت ایران را بگیرد. او از همه قدرت‌های جهان درخواست کرده است مانع از دور زدن تحریم‌ها از سوی ایران شوند.
۱۴۴ سال پیش، در چنین روزی موریس راول maurice ravel در شهرك سیبور در منطقه پیرنه فرانسه زاده شد.
نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا، سفیر آلمان در این کشور را "یک عنصر نامطلوب" خواند و از او خواست که خاک ونزوئلا را در ظرف ۴۸ ساعت ترک کند. مادورو گفت که این سیاستمدار آلمانی در امور داخلی ونزوئلا دخالت کرده است.
در گزارش سازمان عفو بین‌الملل آمده که وضعیت حقوق بشر در ایران در سال گذشته به شدت رو به وخامت رفته است. در این گزارش به اعتراضات مردم به افزایش فقر و فساد، سرکوب تظاهرات، دستگیری و شکنجه بسیاری از منتقدان اشاره شده است.
ایران و فرانسه قصد دارند مناسبات دیپلماتیک خود را عادی سازند. دو کشور پس از شش ماه سفرای خود را منصوب کردند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه، سفیر جدید ایران در پاریس خواهد بود.
محمد خاتمی، که از او به عنوان رهبر اصلاحات یاد می‌شود، گفته است بعید می‌داند در انتخابات سال آینده مردم به حرف او و اصلاح‌طلبان پای صندوق‌های رای حاضر شوند.
نشست کمیسیون مشترک برجام  با شرکت معاونان وزرای خارجه ایران، آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین در وین آغاز شد. در این نشست بر سر اجرای برجام رایزنی انجام گرفت. این نخستین نشست کمیسیون برجام بعد از تشکیل اینس‌تکس است.
هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات آمریکا نتوانست در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا در برابر دونالد ترامپ به پیروزی برسد. حال ۶ تن از زنان دموکرات نامزد ریاست جمهوری وارد کارزار مبارزات انتخاباتی علیه ترامپ شده‌اند.
پرویز دستمالچی، فعال سیاسی که از ترور میکونوس جان سالم به در برد، در یادداشتی که برای دویچه‌وله‌فارسی نوشته، به انتشار خاطرات کاظم دارابی از متهمان ردیف اول این پرونده واکنش نشان داده است.
حسن روحانی در سخنانی در لاهیجان گفت ایران با جنگ روانی و اقتصادی روبرو است و نیاز به فرماندهی واحد در این جنگ دارد. او گفت به رهبر جمهوری اسلامی پیشنهاد داده که فرماندهی این جنگ را بر عهده بگیرد اما او نپذیرفته است.
کارگران راه‌آهن آذربایجان در تداوم دور جدید اعتراضات خود، برای رسیدن به مطالبات مزدی تجمع کردند. روز گذشته نیز کارگران راه‌آهن تبریز مسیر حرکت قطارها را بسته بودند. ایران در روزهای گذشته شاهد ده‌ها تجمع اعتراضی بود.
وزیر کشور ترکیه گفته که کشورش قصد دارد به طور مشترک با ایران علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) عملیات نظامی انجام دهد. رسانه‌های ایران این خبر را به طور وسیعی منتشر کردند اما درباره واکنش مقام‌های ایرانی چیزی ننوشته‌اند.
رسوایی آزار جنسی کودکان در میان کشیشان کلیسای کاتولیک، ضرورت قدرت گرفتن زنان در این کلیسا را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است. بالاترین مقام روحانی آلمان خواهان برابری زنان و مردان در امور کلیساست.
سیاستمداران آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از برنامه و پیشنهادهای رئیس جمهوری فرانسه برای برون‌رفت اتحادیه اروپا از بحران استقبال کردند. این در حالی است که احزاب ناسیونالیست و پوپولیست با این برنامه ابراز مخالفت نموده‌اند.
در حمله  به یک شرکت ساختمانی در ولایت ننگرهار، واقع در شرق افغانستان، ۱۶ کارگر کشته و ۹ نفر زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده نگرفته است. در این حمله پنج نفر از مهاجمان نیز کشته شدند.
دفتر محیط زیست سازمان ملل از وضعیت هشت فعال زندانی محیط زیست در ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار برگزاری دادگاهی منصفانه و مستقل برای آنان شد. برخی از این فعالان با اتهام‌های سنگینی چون "افساد فی‌الارض" مواجه هستند.
دادگاه انقلاب فهرستی طولانی از انواع اتهامات به نسرین ستوده زده که پیامد آن بر اساس قانون مجازات اسلامی می‌تواند مجازات اشد باشد. عفو بین‌الملل نوشته که ۳۴ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق در انتظار نسرین ستوده است.
وزیر کشور ترکیه تهدید کرده است گردشگرانی که در تظاهرات علیه دولت ترکیه در آلمان شرکت کرده باشند، به محض ورود به ترکیه دستگیر خواهند شد. سیاستمداران آلمان اظهارات وزیر کشور ترکیه را به‌شدت محکوم کرده‌اند.
سومین دور تحصن سراسری معلمان در ایران پایان یافت. مسئولان آموزش و پرورش این اعتراضات را "معدود" خوانده‌اند. نمایندگان معلمان اما با استناد به "آمار مستند" خود تحصن اخیر را "باشکوه‌تر" از دوره‌های قبل عنوان می‌کنند.
تصاویر ماهواره‌ای حکایت از فعالیت‌های جدید موشکی کره شمالی در سایت "سوهائه" دارند. این پایگاه موشکی در غرب کره شمالی واقع است و پیش از مذاکرات برچیده شده بود. این واکنش کره شمالی به شکست دیدار رهبر این کشور با ترامپ است.
۲۵ سال پيش در چنين روزی ملينا مركوری melina mercouri در نيويورك درگذشت. هنر براي این زن نیرومند ابزاری در خدمت مبارزه سياسی بود.
خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از تشدید فشار بر دولت مادورو خبر داده است. نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور نیز گفته است که به زودی به آشوب این "اقلیت مجنون" که خواستار سرنگونی او هستند، پایان خواهد داد.
استانداری دنیزلی از آغاز تحقیات قضایی درباره مامور پلیسی خبر داد که علیه یک ایرانی مهاجر در مقابل اداره مهاجرت از اسپری فلفل استفاده کرد. در بیانیه استانداری دنیزلی آمده است که پلیس خاطی موقتا از کار خود تعلیق شده است.