امام جمعه مشهد با انتقاد از تصمیم در مورد تعطیلی مراسم نماز جمعه در مرکز اغلب استان‌ها این کار را غیرقابل توجیه خواند. او می‌گوید اعتقاد دارد نماز جمعه یک "فریضه الهی" است و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود.
ترکیه با اعلام خبر انهدام یکی از تأسیسات ساخت سلاح‌های شیمیایی در سوریه، از سلسله عملیاتی علیه "شمار زیادی از دیگر اهداف" آن کشور نیز خبر داد. پیش‌تر ده‌ها سرباز ترکیه در حمله هوایی ارتش سوریه به استان ادلب کشته شدند.
ترامپ جان رتکلیف را به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا معرفی کرد. این عضو جمهوری‌خواه کنگره سال پیش در پی گزارش‌های انتقادی رسانه‌ها از این پست صرف‌نظر کرده بود. اکنون سفیر آمریکا در آلمان موقتا این سمت را برعهده دارد.
گزارش وضعیت سلامت مسافرانی که از کشورهای درگیر با کرونا چون کره‌ جنوبی، ژاپن و ایران قصد سفر به آلمان را دارند از جمله تصمیمات تازه کمیته‌ بحران آلمان برای مقابله با کروناست. تاکنون این مقررات شامل چین می‌شد.
گزارش وضعیت سلامت مسافرانی که از کشورهای درگیر با کرونا چون کره‌ جنوبی، ژاپن و ایران قصد سفر به آلمان را دارند از جمله تصمیمات تازه کمیته‌ بحران آلمان برای مقابله با کروناست. تاکنون این مقررات شامل چین می‌شد.
با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده‌ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد. این سازمان احتمال سرایت ویروس کرونا به سرتاسر جهان را "بسیار بالا" می‌داند.
اکثریت اعضای شورای امنیت از طرف‌های درگیر در شمال سوریه خواستند هر چه سریعتر عملیات نظامی را متوقف کنند. اوضاع در این منطقه پس از کشته شدن بیش از ۳۰ سرباز ترکیه در بمباران نیروهای سوریه با حمایت روسیه متشنج‌تر شد.
نیوزیلند اعلام کرد اولین مورد کرونایی این کشور که در حال حاضر در قرنطینه است به‌تازگی از ایران بازگشته است. نتیجه تست دیپلمات اتریشی که به ایران رفته بود اما منفی اعلام شد.
وزیر امور خارجه آمریكا برای کمک‌رسانی به ایران در مقابله با ویروس کرونا و تبادل اطلاعات پیشنهاد داده است. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اما این پیشنهاد آمریکا را نپذیرفت و آن را یک "ادعا، تبلیغات سیاسی و فریب" خواند.
پیمان ناتو حمله هوایی جنگنده‌های سوری به سربازان ترکیه را محکوم کرد. اعضای این پیمان از روسیه و سوریه خواستند به حملات هوایی در ادلب پایان دهند. روسیه ولی از "همراهی سربازان ترکیه با تروریست‌ها" خبر داد.
فولکس واگن به صاحبان خودروهای دیزلی در آلمان خسارت پرداخت می‌کند. در جریان تقلب در فناوری میزان گازهای آلاینده صدها هزار تن از صاحبان این خودروها وارد جدالی نفس‌گیر با فولکس واگن شدند. 
مایک پمپئو با حضور در کمیته روابط خارجی مجلس آمریکا، به پرسش‌هایی درباره سیاست بازدارندگی و لایحه واگذاری اختیارات به دولت برای مقابله نظامی ‌با ایران پاسخ داد. او گفت آمریکا فعلا در خصم و جنگ با ایران نیست.
وزارت بهداشت می‌گوید طی دو هفته آتی آمار ابتلا و مرگ بدلیل کرونا افزایش می‌یابد. از مردم خواسته‌اند در منزل بمانند تا کرونا همه‌گیر نشود ولی مسافران راهی سفرند. اما مسئول گروه‌های بس آسیب‌پذیر چون کودکان خیابانی کیست؟
"شیطان وجود ندارد" اثر محمد رسول‌اف پرسشی بنیادی را مطرح می‌کند: آیا می‌توان با دستاویز زور از مسئولیت فردی فرار کرد؟ این پرسش به ویژه در جوامعی مطرح می‌شود که آزادی فردی در خطر است و هر تصمیم آزادانه عواقبی هولناک دارد.
مقامات وزارت بهداشت می‌گویند طی دو هفته آینده آمار ابتلا و مرگ به دلیل ویروس کرونا افزایش می‌یابد. آنها از مردم خواسته‌اند در منزل بمانند تا کرونا همه‌گیر نشود. ولی مسافران راهی سفر شده‌اند.
در حالی که شهروندان اسرائیل خود را برای انتخابات آتی آماده می‌کنند، نشانی از پایان بن‌بست سیاسی‌ای که ماه‌هاست کشور را درگیر کرده، دیده نمی‌شود. نظرسنجی‌های پیش از انتخابات می‌گویند دو رقیب اصلی پا به پای هم پیش می‌روند.
سعید نمکی ضمن اعلام تعطیلی مدارس کل کشور به مدت سه روز از احتمال گسترش ویروس کرونا در بیش از ۲۲ استان ایران خبر داد و گفت  آنگونه که از بررسی‌ها برمی‌آید روند به گونه‌ایست که پیک اصلی بیماری در روزهای آینده خواهد بود.
اداره فدرال "امدادرسانی در بلایای طبیعی" آلمان با انتشار فهرستی از اقلام مورد نیاز در شرایط بحران، به شهروندان این کشور توصیه کرده دستکم برای مصرف ده روز این کالاها را در خانه ذخیره کنند.  
پاکستان ما‌ه‌هاست درگیر هجوم ملخ‌هاست. این یکی از شدیدترین حملات ملخ‌ها در تاریخ این کشور به شمار می‌رود. حالا چین می‌خواهد برای کمک به کشور همسایه‌اش ۱۰۰ هزار اردک به آنجا بفرستد تا به جنگ ملخ‌‌ها بروند.
اداره فدرال "امدادرسانی در بلایای طبیعی" آلمان با انتشار فهرستی از اقلام مورد نیاز در شرایط بحران، به شهروندان این کشور توصیه کرده دستکم برای مصرف ده روز این کالاها را در خانه ذخیره کنند.  
مسافران هتلی در جزیره تنریف از سه روز پیش قرنطینه شدند. تست کرونای چهار میهمان این هتل مثبت بوده است. دو پزشک آلمانی که میان میهمانان هستند در نامه‌ای به وزارت خارجه آلمان خواستار مداخله آلمان و تخلیه این هتل شده‌اند.
جروزالم پست به نقل از وزیر علوم اسرائیل گزارش داده است که موسسه تحقیقی میگال موفق شده واکسنی برای ویروس کرونا بیابد و آنرا ظرف سه هفته آینده تولید می‌کند. بنابر همین گزارش عرضه این واکسن به بازار ۹۰ روز طول می‌کشد.
ظاهرا صدها پناهجو در ترکیه بعد از انتشار شایعاتی در مورد گشایش مرزها راهی مرزهای این کشور با اروپا شده‌اند. سخنان سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه بعد از حمله نیروهای سوری به سربازان ترکیه به این امید دامن زده است.
آیا با آمدن بهار خطر ویروس کرونا هم می‌رود؟ یک ویروس‌شناس آلمانی از نقش دما در به عقب راندن ویروس می‌گوید و همچنین کروموزوم ایکس و هورمون استروژنی که زنان را در مقایسه با مردان در برابر این ویروس مقاوم‌تر کرده است.
سوئیس با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد، برنامه‌ها و تجمعاتی که در آن‌ها بیش از یکهزار نفر حضور دارند، فعلا تا روز ۱۵ مارس ممنوع است. نمایشگاه بین‌المللی خودرو در ژنو نیز برگزار نمی‌‌شود.