اعتراضات به سیاست‌های سختگیرانه‌ی دولت ایتالیا درباره‌ی پناهجویان ادامه دارد. هزاران تن در رم در پشتیبانی از حقوق مهاجران راهپیمایی کردند. آنان خواهان پایان دادن به نژادپرستی و کناره‌گیری ماتئو سالوینی وزیر کشور شدند.
مجتبی واحدی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسایل ایران می‌گوید به دلایل داخلی و خارجی، جمهوری اسلامی نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.
کشورهای جهان در کاتوویتس لهستان با یک روز تأخیر به برنامه‌ی مشترکی برای تحقق توافق اقلیمی پاریس دست یافتند. هسته‌ی مرکزی این توافق، قواعدی برای شفافیت بیشتر و موظف ساختن کشورها به ارائه‌ی گزارش‌های اقلیمی است.
فدریکا موگرینی٬ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نگرانی خود را از حمله ترکیه به سوریه اعلام کرد. موگرینی روز شنبه گفت ترکیه باید از هرگونه اقدام تک‌روانه در سوریه که به مبارزه با "دولت اسلامی" آسیب بزند خودداری کند.
دادستانی آلمان پرونده‌هایی را در ارتباط با پنج مامور پلیس شهر فرانکفورت گشوده است. این افراد مظنون به ارتباط با گروه های راستگرای افراطی هستند. سندیکای پلیس فدرال آلمان از پرونده‌ای "بسیار بد" سخن گفته است.
نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر در حال گذراندن محکومیتی طولانی است. او که در زندان به آمبولی ریه و بیماری‌های دیگر مبتلا شده از دادستان تهران خواسته از مراقبت‌های پزشکی برای او و سایر زندانیان عدول نشود.
پرستو فروهر در مراسم یادبود قربانیان قتل‌های سیاسی آذر ۷۷ بر ضرورت زنده نگه داشتن نام و یاد آنها تاکید کرد. او در برلین از سفر خود به تهران برای برگزاری مراسم یادبود گفت و به پرسش‌های حاضران پاسخ داد.
با آغاز پنجمین دور تظاهرات جنبش جلیقه‌زردها در فرانسه شرایط در این کشور به تدریج بحرانی می‌شود. حدود ۱۰ هزار نفر خود را برای تظاهرات علیه دولت آماده کرده‌اند. پلیس ده‌ها نفر را در آستانه تظاهراتِ شنبه بازداشت کرده است. 
وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست دوحه گفت که موشک‌های ایران اهداف دفاعی دارند و قابل مذاکره نیستند. ظریف افزود قطعنامه ۲۲۳۱ تنها به کلاهک هسته‌ای موشک‌ها اشاره دارد و بازدارنده آزمایش موشکی نیست.
با آن که طرفین درگیر در جنگ یمن به توافقی بر سر برقراری آتش‌بس در بندر حدیده رسیده‌اند، اما خبرها حاکی از ادامه درگیری‌های پراکنده است. سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نسبت به نقش ایران در جنگ یمن هشدار داده است.
رسانه‌های روسیه خبر دادند که روس‌نفت، غول بزرگ نفتی این کشور از سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران منصرف شده است. مقامات ایرانی هنوز درباره این اقدام "شریک روسی" خود واکنشی نشان نداده‌اند.
رسانه‌های روسیه خبر دادند که روس‌نفت، غول بزرگ نفتی این کشور از سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران منصرف شده است. مقامات ایرانی هنوز درباره این اقدام "شریک روسی" خود واکنشی نشان نداده‌اند.
رئیس دفتر روحانی پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد برای پرداخت یارانه ۹۰۰هزار تومانی را عوام فریبی خواند و او را مسئول به هم خوردن روابط ایران با کشورهای همسایه و ایجاد تحریم‌ها دانست. احمدی‌نژاد از روحانی خواسته کناره‌گیری کند.
ایران به امید راه افتادن کانال مالی وعده داده شده از سوی اروپاست. یکی از سفرای سابق ایران در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از جناح تندرو در ایران درباره "هل دادن اروپا به آغوش ترامپ و نتانیاهو" هشدار داد.
رضا پهلوی، فرزند آخرین پادشاه ایران در نشستی در انستیتو واشنگتن ضمن تأکید بر ضرورت "گذار مسالمت‌آمیز از رژیم ایران" خواستار تغییر سیاست‌ تحریم‌ها به نحوی شد که فشار بر مردم ایران کم شده و فشار بر رژیم همچنان ادامه یابد.
در حالی‌که آمریکا اورشلیم را پایتخت اسرائيل اعلام کرده نخست‌وزیر استرالیا غرب این شهر را به عنوان پایتخت اسرائيل به رسمیت شناخت. اما سفارت استرالیا تا رسیدن به پیمان صلح اسرائيل و فلسطینیان در تل‌آویو باقی می‌ماند.
در حالیکه آمریکا اورشلیم را پایتخت اسرائيل اعلام کرده نخست‌وزیر استرالیا غرب این شهر را پایتخت اسرائيل شناخت. اسکات ماریسون گفت، اما سفارت استرالیا تا رسیدن به پیمان صلح اسرائيل و فلسطینیان در تل‌آویو باقی می‌ماند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی "دل‌واپسان" را غرب‌باور نامید و از سیاست‌های نیروهای محافظه‌کار و رسانه‌های ضد دولت انتقاد کرد. ظریف تاکید بر مردم را پشتوانه اصلی قدرت ایران دانست و حفظ شان مردم را موضوعی امنیتی نامید.
دادگاه قانون اساسی آلمان می‌گوید این که هر کس موظف باشد خود را زن یا مرد معرفی کند، مغایر حقوق فردی و تبعیض‌آمیز است. انتخاب گزینه ثالت در شناسنامه و اوراق هویتی آلمانی‌ها اما با انتقادهایی روبروست.
رئیس اتحادیه کارفرمایان گفته از شمار قابل توجه پناهجویانی که در آلمان کار گرفته‌اند یا در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند تعجب کرده است.  به باوراو صدراعظم آلمان ارزیابی درستی از آینده پناهجویان در آلمان داشته است.
از هر دو نفر خارجی که به آلمان می‌آید، یک نفر مجددا خاک آلمان را ترک می‌کند. پدیده‌ای که می‌تواند تاثیری منفی برای بازار کار و اقتصاد آلمان داشته باشد. بسیاری از کسانی که از آلمان مهاجرت می‌کنند، متخصص و کارشناس هستند.
پیکر وحید صیادی نصیری روز جمعه به خاک سپرده شد. وزارت خارجه آمریکا مقام‌های ایران را به دلیل فوت این زندانی عقیدتی محکوم کرد. ایران می‌گوید این فرد نه در پی اعتصاب غذا که در پی عارضه کبدی درگذشته است.
نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا به یکی از آخرین پناه‌گاههای داعش در سوریه حمله کردند. از طرفی این منطقه آبستن جنگی دیگر میان ترکیه و نیروهای کرد شده است.
از حمله تروریستی به بازار کریسمس برلین دو سال می‌گذرد. به بستگان مقتولین و زخمی‌ها مبالغی به عنوان غرامت پرداخت کرده‌اند، اما این مبلغ اکنون به سه میلیون و هشتصد هزار یورو افزایش می‌یابد.
ماریا بوتینا ساعاتی پس از دیدار ترامپ و پوتین در هلسینکی در ژوئیه ۲۰۱۷ دستگیر شده بود. اکنون دادگاهی در واشنگتن او را متهم به جاسوسی و توطئه‌گری در آمریکا کرده است. دولت روسیه این اتهامات را تکذیب کرده است.