حداقل دستمزد سال ۹۹ روزانه ۸۰ هزار و ۹۰ تومان است. کارگران و نهادهای کارگری معترض‌اند. میزان دستمزد روزانه معادل قیمت یک کیلو گوشت گوسفند بیش نیست.
آیا دادخواهی برای بازماندگان هواپیمای ساقط شده اوکراینی ممکن است؟ مهناز پراکند، وکیل دادگستری و عضو کانون مدافعان حقوق بشر به این پرسش زمانه پاسخ می‌دهد.
آکسفام در گزارش تازه خود می‌گوید بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در جهان عمیق‌تر از بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ خواهد بود و میزان فقر در جهان برای نخستین بار از آغاز قرن بیستم بیشتر خواهد شد.
شیرین عبادی و محمد مقیمی در گفت‌وگو با زمانه با اشاره به اعتراف مقامات ارشد نظامی در مورد شیوع کرونا در پادگان‌ها، به ‌عنوان بهترین راهکار خواستار اعزام سربازان به مرخصی شدند.
روزنامه‌نگارانی از واشنگتن‌پست و المانیتور می‌نویسند، تحریم‌های ایالات متحده علی‌رغم مجاز دانستن صدور کالاهای پزشکی و بهداشتی به ایران، بر روند مقابله این کشور با بحران کووید‌۱۹ تأثیر منفی گذاشته است.
سازمان عفو بین‌الملل با انتشار اطلاعیه‌ای تأکید کرد به‌ کار گرفتن مهمات مرگبار و گاز اشک‌آور برای سرکوب اعتراضات در چندین زندان در ایران باعث مرگ حدود ۳۶ زندانی شده است.
اگزویه دو مستر، نویسنده داستان "سفر به دور اتاقم"  به حبس خانگی محکوم شده. او در قرنطینه جهانی را به دست می‌آورد. احمد خلفانی می‌گوید چگونه.
حجم مبادلات اقتصادی ایران و روسیه تا قبل از تحریم‌ها دو میلیارد دلار بود. ایران قصد دارد با تکیه بر یک تفاهم‌نامه این مبلغ را به واردات کالا از روسیه اختصاص دهد.  
جدال لفظی سفیر چین با سخنگوی وزارت بهداشت حساسیت گروهی از نمایندگان مجلس را برانگیخته است. آن‌ها از وابستگی ایران به چین انتقاد می‌کنند.
ماریچه اسخاکه، رئیس موسسه صلح سایبری: دقیقاً در یک وضعیت بحرانی ضروری است که هسته اصلی حقوق ما دست نخورده باقی بماند. اگر حریم خصوصی خود را از دست بدهیم، نمی‌توانیم آن را بازپس بگیریم.
سهیل عربی هفت سال است بدون یک روز مرخصی در زندان به سر می‌برد و اکنون به دلیل محقق نشدن مطالباتش برای بار دوم طی یک ماه گذشته، دست به اعتصاب غذا زده است.
در پی انصراف رسمی عدنان الزرفی، رئیس سازمان اطلاعات مأمور تشکیل کابینه جدید شد. گفته می‌شود که الکاظمی از تشکل‌های سیاسی شیعه خواسته است تعهد کتبی دهند که در تشکیل کابینه دخالت نمی‌کنند.
ارس امیری، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه کینگستون لندن و کارمند سابق شورای فرهنگی بریتانیا روز پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ‌ماه، پس از گذراندن ۱۹ ماه حبس در بند زنان زندان اوین، به مرخصی اعزام شد.
هنوز آمار دقیقی در دست نیست اما شواهد نشان می‌دهند که در چند ایالت آمریکا سیاه‌پوستان بیشتر تحت تأثیر ویروس کووید۱۹ قرار گرفته‌اند. سیاه‌پوستان در آمریکا از بیمه درمانی ضعیف‌تری برخوردار هستند.
سهراب رضایی – مردم چه تلقی‌ای از نفوذ و قدرت‌نمایی چین در ایران دارند؟ گزارشی در باره بازتاب توئیت‌های عتاب‌آلود سفیر چین علیه اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت ایران
رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید برخی گره‌ها را نمی‌توان با پیشرفت علمی و «خرد انسانی» حل کرد. او از همه خواست تا در دوران کرونا از «توطئه دشمن» غافل نباشند.
کسرایی در سطری از نامه‌ای به یکی از دوستانش درباره‌ای فیلمنامه‌ای ناتمام نوشته است: «کرونا دست از سرمان که بردارد، دست به‌ کار خواهیم شد.»
ساسان صدقی‌نیا - بازیابی وضعیت عادی به معنی توقف آثار تراژدی اجتماعی کرونا بر زندگی کارگران، پناهجویان، اقلیت­های نژادی و... نخواهد بود.
رئیس‌جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری با صراحت اعلام کرد که ارسال کالای پزشکی به ایران اشکالی ندارد.
مصوبه حاصل چانه‌زنی‌های طولانی، سال مشقت‌بارتری را برای قریب ۴۳ میلیون کارگر و بازنشستگان تامین اجتماعی (که ۷۰ درصد آن‌ها حداقل‌بگیرند و مستمری‌شان بر پایه حداقل دستمزد کارگران تعیین می‌شود) رقم می زند.
آتش بس پنجشنبه ۹ آوریل/۲۱ فروردین از ساعت ۱۲ به وقت محلی به مدت دو هفته به اجرا درمی‌آید. موفقیت آتش‌بس ظاهراً به شکسته شدن محاصره یمن بستگی دارد.
از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار دارایی بانک مرکزی در نزد کلیراستریم لوکزامبورگ رفع توقیف شد. چراغ سبزی به ایران؟
این زندانیان براساس فرمان محمداشرف غنی آزاد شده‌اند و در فهرست طولانی هیئت فنی طالبان در مذاکرات با دولت قرار داشتند. گفته می‌شود آن‌ها سوگند یاد کرده‌اند که «هرگز به میدان جنگ بر نمی‌گردند».
یک جنگ جهانی در ابعاد کوچک در لیبی در جریان است بی‌توجه به همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در غرب و شرق آن کشور.
مقامات سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به تهدیدات رئیس جمهری آمریکا گفتند قطع کمک‌های مالی به این سازمان در زمان اوج همه‌گیری کووید ۱۹ کار درستی نیست.