سیاوش شهابی – این گزارش روایت تحمل رنج و شکنجه در زندان پترو-رالی در آتن است. آزار پناهندگان در راستای سیاست اتحادیه اروپا برای اخراج آنان است.
ساکنان کشمیر و فعالان سیاسی قوانین جدید زمین را که از سوی هند وضع شده، یک پروژه استعماری توصیف کرده و هدف آن را تغییر بافت جمعیتی این منطقه غالباً مسلمان‌نشین دانسته اند.
به‌دنبال اقدام به خودسوزی یک کارگر در گیلان، هوشنگ عباسقلی، فرماندار رودبار در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی او را به «به ایجاد بی نظمی و درگیری برای شورا و شکستن شیشه‌ها دهیاری» متهم کرد.
وزارت دادگستری سودان اعلام کرد: خارطوم پرونده‌هایی را که علیه حاکمیت سودان در دادگاه‌های ایالات متحده جریان دارد با پرداخت غرامت مختومه می‌کند.
عدم افزایش حقوق کارگران در ایران در حالی‌ست که بنا بر اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه‌ای در مهرماه امسال به حدود ۴۱ و چهار دهم درصد رسیده است.
رسانه‌های متعددی گزارش کرده‌اند که حبیب فرج‌الله چعب معروف به «حبیب أسیود»، که از او به عنوان رهبر پیشین «جنبش مبارزه عربی آزادی‌بخش الأحواز» و نیز معاون رهبر کنونی آن نام برده می‌شود، از ترکیه به ایران انتقال داده شده است.
تهران هنوز منتظر پاسخ ستاد به درخواست دو هفته تعطیلی است. یک عضو شورای شهر تهران از افزایش صددرصدی مرگ در پایتخت و تصمیم به ساخت سه آرامستان جدید خبر داد.
انتقاد کاربران در شبکه‌های اجتماعی از وزیر آموزش و پرورش چنان بالا گرفت که در واکنش اعلام کرد گفته‌های امروزش خطاب به معاونان و مدیران کل بوده و ارتباطی با معلمان و میزان حقوق آنان ندارد.
سیستان و بلوچستان بار دیگر با فرا رسیدن فصل سرما با بحران کمبود گاز مواجه شده. دلالان از این وضعیت بهره جسته و سیلندرهای گاز را در بازار آزاد از سه تا شش برابر قیمت مصوب آن می‌فروشند.
مقام‌های دولتی ترکیه اعلام کرده‌اند از میان حدود ۲۰ ساختمان بزرگ ویران شده در ازمیر، عملیات جست ‌وجو و نجات در هشت ساختمان به پایان رسیده و در ۹ ساختمان دیگر ادامه دارد.
تست‌گیری برای مقابله موثر با کرونا وقتی کافی است که تعداد تست به ازای هر مورد مثبت کووید بین ۱۰ تا ۳۰ باشد. از زمان بازگشایی مدارس این نسبت در ایران دائماً کاهش یافته و اکنون به ۴,۴ رسیده.
از آنجا که رییس جمهوری آمریکا نه با رای مستقیم مردم بلکه از طریق کالج الکترال انتخاب می‌شود، نامزدی که برنده بیشترین آرای عمومی شده ممکن است برنده انتخابات نباشد.
در حالی که مذاکرات آتش‌بس سه بار شکست خورده، بار دیگر وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان با نمایندگان گروه مینسک دیدار کردند. عراقچی نماینده ایران هم به سفر خود به منطقه ادامه می‌دهد.
پیگیری‌های اعضای خانواده آسیه پناهی، شهروندی که توسط ماموران شهرداری منطقه ۳ کرمانشاه و در حین تخریب منزلش کشته شد، تا کنون بی‌نتیجه مانده است. شهرداری به وعده‌هایش عمل نکرده است.
در حال حاضر همه نقاط کشور در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند. پیشنهاد تعطیلی تهران روی میز است. از میان استان‌ها وضعیت استان فارس خطرناک توصیف شده است.
این زلزله در عمق ۱۷ کیلومتری دریای اژه رخ داده و به‌غیر از ازمیر، تعدادی از ساختمان‌های مسکونی در شهرستان سیوری حصار هم آسیب جدی دیده است.
مطالبه مشترک کارگران در بخش‌های مختلف خدمات، رفع تبعیض ، اجرا یا در پاره‌ای موارد اصلاح قانون و نظارت بر عملکرد بخش خصوصی است.
ساکنان سیستان و بلوچستان همچنان از معضل بی‌کاری رنج می‌برند و برای گذران زندگی به مشاغل «کاذب و پرخطر» روی می‌آورند. خشکسالی، از بین رفتن کشاورزی و خشک شدن هامون به قاچاق سوخت میان اهالی منطقه دامن می‌زند. عدم زیرساخت‌های مناسب، منبع تامین معاش اهالی روستاهای منطقه را به قاچاق گازوئیل وابسته کرده است. روستاهای مرزی سیستان و بلوچستان، یکی از مهم‌ترین منابع تامین سوخت قاچاق و...
‌بنا به گزارش خبرگزاری مهر، این طرح به تازگی و پس از آنکه «به استحضار» علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی رسیده، ابلاغ شده است.
نگار مسعودی، عکاس و مستندساز، روز پنج‌شنبه ۸ آبان به دست نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده است
در پی کشته شدن سه نفر در حمله تروریستی با چاقو در نیس فرانسه پلیس یک مرد دیگر را هم دستگیر کرد. عامل این حمله یک جوان تونسی بود و تونس برای همکاری در تحقیقات اعلام آمادگی کرد.
به‌دنبال انتشار خبر جان‌باختن سه کارگر در کارگاه ایستگاه مترو توحید به‌دلیل خروج کابین دستگاه بالابر پیمانکار پروژه از روی ریل و سقوط آن، مدیرکل استاندارد تهران گفته این بالابرها مشمول مقررات استاندارد اجباری نیستند.
افزایش نیاز به اینترنت در ماه‌های پس از شیوع کرونا یکی از دلایل نارسایی اینترنت در سطح کشور است و امکان اینترنت‌رسانی به همه روستاها وجود ندارد.
کایلی مور گیلبرت، دین پژوه استرالیایی-بریتانیایی و زندانی سیاسی ایران که در شش روز گذشته خبری از محل نگه‌داری او در دست نبود، صبح روز جمعه ۹ آبان، بار دیگر به زندان اوین بازگردانده شد
آمریکا می‌گوید قصد دارد با دریافت بیش از ۴۰ میلیون دلار درآمد حاصله از فروش این سوخت آن را در اختیار صندوق آمریکایی قربانیان تروریسم قرار دهد.