میهن روستا – نگاهی به کتاب یادنامه‌ی دوست: هوشنگ کشاورزصدر؛ گردآورندگان و ویراستاران: ناصر مهاجر‌ـ سیروس جاویدی.
اگر درصد شیوع ویروس جدید کرونا در هر استان را بر اساس آمار ارسالی برای زمانه بسنجیم، درباره رابطه شدت شیوع با فقر، نابرابری چه خواهیم فهمید؟ خشکسالی هم مشکلات را تشدید می‌کند.
دیانا حلبی − یک حکومت رفوزه یعنی حکومتی که سیاستمدارانش منفعلانه به یکدیگر اتهام می‌زنند و بی‌توجهی فاجعه‌بارشان را متوجه یک دیگری بی‌نام می‌کنند.
طبق توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی، اسرائیل اعمال حاکمیت در مناطقی از کرانه باختری را که قصد الحاق آن‌ها را داشت، تعلیق خواهد کرد.
جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین با انتشار نامه‌ای نسبت به پخش گزارشی در برنامه خبری معروف به ۲۰:۳۰ از شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی واکنش نشان دادند. این گزارش تلویزیونی درباره اين زندان و وضعیت رسیدگی به زندانیان در مقابله با شیوع ویروس کرونا است. زندانیان در این نامه وضعيت موجود در این زندان را شرح داده‌اند.
دادگاه انقلاب سنندج، هاجر سعیدی، فعال مدنی کُرد را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و شرکت در تجمع‌های غیرقانونی به پنج سال زندان تعلیقی محکوم کرد.
منتشر شد به زبان انگلیسی: «صداهای یک کشتار جمعی»، مجموعه مقاله، گردآوری و تدوین از ناصر مهاجر. کتابی درباره کشتار زندانیان سیاسی در ایران در تابستان ۱۳۶۷
با اعلام وضعیت فوق العاده ارتش لبنان این اختیار را می‌یابد که ضمن محدود کردن آزادی بیان و آزادی اجتماعات، وارد خانه‌ها شده و هر کسی را که تهدیدی امنیتی به حساب آید بازداشت کند.
کتاب جدیدباب وودوارد (افشاگر واترگیت) با نام «خشم» نیمه سپتامبر منتشر می‌شود. این کتاب حاوی گزارش‌هایی بی‌سابقه و محرمانه از کاخ سفید است.
در روزهای اخیر ‌چندین ولایت افغانستان شاهد نبردهای سنگین میان نیروهای امنیتی و طالبان، و انفجار مین‌های کنار جاده‌ای بوده‌اند. در دو نمونه اخیر در ولایت فراه و قندهار ۸ نفر کشته شدند.
ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس طرح «گشایش اقتصادی» دولت را مصداق آینده‌فروشی و پیش‌خوری دانست که زمین سوخته‌ای به دولت بعدی تحویل خواهد داد.
درحالیکه اعتراضات در بلاروس وارد چهارمین روز شد، سوتلانا آلکسویچ، نویسنده و روزنامه‌نگار بلاروسی برنده جایزه نوبل از رئیس جمهور بلاروس خواست تا کنار رود.
حذف نشدن نام همسر از شناسنامه پس از طلاق، مشکلی است که بیشتر دامن زنان را می‌گیرد.
مهرداد وهابی - موضوع مرکزی مقاله حاضر عبارتست از بررسی اهمیت مقابله با تورم به عنوان نقطه شروع نئولیبرالیسم به مثابه یک سیاست اقتصادی. این امر مستلزم بازبینی تاریخ تکوین نئولیبرالیسم است.
پس از مشخص شدن زمان رأی‌گیری شورای امنیت درباره قطعنامه پیشنهادی آمریکا اعضای شورا ۲۴ ساعت وقت دارند تا به آن رأی دهند. نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از اعضا خواست آگاهانه عمل کنند.
سازمان ملل متحد استفاده حکومت بلاروس از خشونت بیش از حد را محکوم کرده و خواستار آزادی بازداشت‌شدگان شده است.
کرونا هنوز در صدر اخبار جهان است. واکسن‌های این ویروس در روسیه و چین و ایالات متحده در چه مرحله‌ای هستند؟ آیا ویروس کرونا از طریق غذای منجمد نیز منتقل می‌شود؟
نفت‌کش ویلا که آمریکایی‌ها می‌گویند ایران آن را توقیف کرده بود، چند ساعت بعد آزاد شده و به امارات متحده عربی رفته است.
موضوع تقلب دانشگاهی مهرداد بذرپاش، از چهره‌های سنخ‌نمای نظام ولایی، دوباره توجه را به فساد و خاصه‌خرجی در آموزش عالی جلب کرده است. مطالبی در این زمینه
فهرستی منتشرنشده از ۷۷ زندانی مرد اعتراض‌های آبان ۹۸ در فشافویه به دست زمانه رسیده که نشان می‌دهد آنها مجموعاً به حدود ۲۴۶ سال حبس و احکام دیگری چون اعدام، شلاق و تبعید محکوم شده اند.
روحانی قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نقض قطعنامه شورای امنیت دانست. از سوی دیگر ظریف شایعه‌ پیشنهاد لغو تحریم‌های آمریکا را «غیر تخصصی» خواند.
وکیل حیدر قربانی، زندانی سیاسی کُرد که به اتهام «بغی» و «همکاری و عضویت در حزب دموکرات کُردستان ایران» به اعدام محکوم شده است، نسبت به اجرای حکم اعدام موکلش درخواست اعاده دادرسی کرد.
اعتراض کارگران نیشکر هفت‌تپه وارد پنجاه و نهمین روز خود شد. مطالبه‌های اصلی کارگران معترض لغو خصوصی‌سازی، پرداخت حقوق معوق، بازگشت به کارِ کارکنان اخراجی و تمدید دفترچه بیمه است.
طناز کلاهچیان روز چهارشنبه ۲۲ مرداد در حساب توییتر خود نوشت بر حسب اظهار شفاهی رییس بهداری زندان اوین، نتیجه تست ویروس کرونای همسرش امیرسالار داودی «مثبت» اعلام شده است.
س. اقبال – می‌خواهند مسئله مسکن را با خانه‌سازی در اراضی موات حل کنند. فساد مدیران: بازتعریف اراضی موات، خواباندن کارخانه، اخراج کارگران، اعلام زمین آن به عنوان زمین مرده، شروع به خانه‌سازی انبوه، بدون وجود زیرساخت‌های شهری.