در پی خروج چند شرکت بزرگ نفتی از پروژه های سرمایه گذاری در ایران، شرکت بزرگ «روس‌نفت» نیز از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در ایران انصراف داد.
نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر از دادستان تهران خواست تا شرایط مراقبت‌های پزشکی و دسترسی خود و دیگر زندانیان به پزشکان متخصصی که سال ها تحت مراقبت آنها معالجه شده اند و همچنین دسترسی به داروهایشان را فراهم آورد.‌
کره جنوبی با اینکه از آمریکا برای واردات نفت ایران معافیت گرفته است، برای سومین ماه پیاپی نفتی از ایران وارد نکرده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت رایان زینک، وزیر کشور، تا پایان سال جاری میلادی دولت را ترک خواهد کرد.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سی و ششمین روز از آغاز اعتراضات صنفی خود در خیابان‌های اهواز تظاهرات کردند.
پس از انتصاب پسر وزیر کشور دولت حسن روحانی به عنوان مشاور وزیر اقتصاد، این‌بار داماد رئیس جمهوری ایران معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد.
مادران دختران بازداشت شده در مردادماه با انتشار فایل‌های صوتی جداگانه از هنرمندان و روزنامه‌نگاران داخل کشور خواستند تا صدای مردم معترض و زندانیان در ایران باشند.
وکیل نسرین ستوده، فعال حقوق بشر زندانی در ایران از رسیدگی به پرونده موکلش در دادگاه شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبر داد.
«وحید صیادی نصیری» زندانی سیاسی که به دلیل اعتصاب غذا در زندان جان باخت، امروز جمعه ۲۳ آذر ماه به خاک سپرده شد.
لیلی خاتمی، فعال حقوق کودکان، که از نوزدهم آبان ماه در زاهدان از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به شهر تهران منتقل شده بود، با اتهام «جاسوسی» مواجه شده است.
شاهزاده رضا پهلوی با بیان این که جامعه ایران وارد دوران جدیدی از مخالفت با جمهوری اسلامی شده است، از کشورهای آزاد و دموکراتیک در جهان خواست به مردم ایران کمک کنند که به رسیدن به آزادی و بازپس گیری کشورشان کمک کنند.
صبح روز پنجشنبه، ۲۲ آذرماه، جمعی از جوانان جویای کار رفسنجانی مقابل مجتمع مس سرچشمه تجمع کردند.
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه این هفته با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رییس جمهوری جدید مکزیک گفت‌وگوی تلفنی داشته است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس از فعالیت گروهی از هکرهای ایرانی با نام مستعار «چارمینگ کیتن» یا گربه ملوس گزارشی منتشر کرده است که در یک ماه اخیر تلاش کرده اند به ایمیل های شخصی شماری از مقام های وزارت خزانه داری آمریکا دسترسی پیدا کنند.
در پی مرگ وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی در زندان قم، که در گمنامی و در اثر اعتصاب غذای او رخ داد، کاربران فضای مجازی کمپین‌های اعتراضی راه انداخته اند.
واردات نفت هند از ایران در ماه نوامبر به پایین ترین سطح در یک سال گذشته رسید.
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزرات خزانه داری آمریکا، از توافق شرکت نفتی چینی «ژره» با پرداخت جریمه بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری به خاطر نقض تحریم های آمریکا علیه ایران خبر داد.
مجلس نمایندگان آمریکا در قطعنامه جدیدی از سرکوب اقلیت بهایی توسط جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد.
شرکت ملی نفت چین سرمایه گذاری خود در پروژه میدان گازی پارس جنوبی را به حالت تعلیق درآورد.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین گزارش ماهانه خود اعلام کرد که تولید نفت ایران در ماه نوامبر ۳۸۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.
چند تن از اعضای سندیکای کارگران «شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» و فعالان کارگری پس از بازداشت چندساعته از سوی نیروهای امنیتی ایران روز سه شنبه ۲۰ آذر آزاد شدند.
منابع حقوق بشری خبر مرگ «وحید صیادی نصیری» زندانی سیاسی- عقیدتی بعد از ادامه اعتصاب غذا در زندان مرکزی قم را دادند.
ایرج دانایی فرد، زننده اولین گل تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی، صبح چهارشنبه ۲۱ آذر ماه پس از چند هفته مبارزه با بیماری کبد در بیمارستان نمازی شیراز درگذشت.
گزارش روزنامه تلگراف از موج جدید بازداشت نوکیشان مسیحی خبر داد و نوشت: سازمان های خیریه از بازداشت بیش از یکصد مسیحی در ایران طی هفته گذشته خبر می دهند.
وکیل «امیرسالار داوودی» می‌گوید محدود کردن وکلا در زمینه اظهار نظر حقوقی و دفاع از موکل، نقض عدالت قضایی است.