چند روز مانده به دیدار پرسپولیس و السد قطر، در حالیکه مقام های قضایی تهدید کردند که زنان نباید در ورزشگاه باشند، عالی ترین مقام فوتبال ایران می گوید این حق زنان است که در ورزشگاه باشند.
با استفاده از روش شناسی مرتبط با «شاخص احساس فساد» سازمان شفافیت بین الملل، مجمع جهانی اقتصاد ۱۴۰ کشور را از نظر سطح فساد نیز رتبه بندی کرده است.
تازه ترین اقدام واشنگتن در تحریم شبکه چند میلیون دلاری شرکت ها، بانک ها و صندوق های تامین کننده «بسیج»، زمینه را برای مرحله بعدی تحریم های فلج کننده اقتصادی آماده کرده و هشداری به شرکت ها و دولت های کماکان در تعامل با ایران است.
در دستوری که برای تعطیلی موقت این مرکز صادر شده، آمده است که مرکز الزهرا «جهاد مسلحانه» را تشویق و افراد را به «نفرت‌پراکنی، اعمال تبعیض و خشونت» سوق می‌داد. یحیی قواسمی، رییس این مرکز چندین بار به ایران سفر کرده و با مقام‌های حکومتی دیدار داشته است.
دولت ترامپ کماکان به ایران به چشم دشمن نگاه خواهد کرد و حکومت در تهران نیز همچنان با آمریکا رویکردی خصمانه خواهد داشت. اما هر دو دولت در تخفیف لطمات مستقیم به مردم ایران و باز نگاه داشتن امکان بهبود روابط در آینده منافعی دارند. تجارت گسترده محصولات کشاورزی این مهم را انجام می دهد.
گزینه های جایگزینی وجود دارد، اما هیچ کدام نفوذ جهانی یا امنیت سوئیفت را ندارد. تلاش اروپا برای ایجاد «وسیله هدف خاص» به منظور دور زدن تحریم های مالی آمریکا که چندی پیش اعلام شد، احتمالا کمی بیشتر از یک توافق خاص برای داد و ستد در ابعادی محدود خواهد بود.
باور عمومی در محافل دانشگاهی بر این است که سپاه پاسداران انقلاب تصور می کند این پنج فعال محیط زیستی اطلاعاتی بالقوه از محل تاسیساتی دارند که ممکن است با ایزوتوپ های رادیواکتیو یا مواد شیمیایی کشنده آلوده شده باشد.
در حالیکه برخی خبرها مبنی بر صدور مجوز برای حضور زنان در بازی پرسپولیس و السد بود، دادستان ایران هشدار داد که با موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها برخورد قضایی خواهد شد.
خانواده‌های زنان بازداشت شده در مردادماه امسال در حالی از صدور احکام شش ماه تا یکسال حبس برای فرزندانشان خبر می‌دهند که گفته می شود این زنان به زندان اوین منتقل شده اند.
در حالی روز سه شنبه تیم‌های ملی ایران و بولیوی در تهران به دیدار هم رفتند که حضور حدود ۳۰۰ زن در ورزشگاه خبرساز شد. جمهوری اسلامی به زنان اجازه حضور در ورزشگاه های فوتبال را نمی دهد.
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در تازه ترین بیانیه خود از چند شرکت و بانک ایرانی تحت عنوان «تحریمهای ضد تروریستی» خبر داد. در این تحریم ها از شرکت تراکتورسازی تبریز و بانک ملت نام برده شد.
وقتی مقام های عمده ایران ایالات متحده را مورد مذمت قرار می دهند، یادشان می رود بگویند فرزندان شان از آزادی آن کشور بهره می برند. این واقعیت نشانگر وجه دیگری از فساد رژیم است.
دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی تحت عنوان آزار و اذیت و بازداشت بهائیان در ایران نوشت که طی دو ماه اخیر بازداشت ایرانیان بهائی روند افزایشی داشته است.
عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن ابران را متهم کرده است که به دنبال برپایی یک امپراتوری است و می خواهد کشورش بخشی از آن باشد.
در دومین روز از تحصن معلمان در شهرهای مختلف ایران ، نرگس محمدی با انتشار اطلاعیه‌ای از تحصن معلمان در ایران حمایت کرد و خواهان آزادی معلمان در بند شد.
رسانه های رسمی ایران در حالی از ربوده شدن تعدادی از نیروهای مرزی ایران خبر دادند که گروه «جیش العدل» مسئولیت این اقدام را برعهده گرفت و «قرارگاه قدس» در اطلاعیه‌ای عامل این حادثه را خیانت و تبانی دانست.
پلیس ترکیه با دریافت هشداری درباره احتمال بمب‌گذاری در سفارت ایران در آنکارا، در اطراف این سفارتخانه تدابیر امنیتی برقرار کرد.
ترامپ افزود: «واقعیتش را بخواهید، او تقریبا دموکرات است اما ژنرال متیس آدم خوبی است. خوب با هم کنار آمده‌ایم. شاید برود. منظورم این است که همه رفتنی‌اند. خوب می‌دانید که اینجا واشنگتن است».
دومین روز از تحصن معلمان در شهرهای مختلف ایران ۲۳ مهرماه در حالی ادامه یافت که رسانه های اجتماعی از بازداشت رییس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان کشور خبر می دهند.
تصاویر و خبرهای منتشر شده در فضای مجازی از تحصن اعتراضی معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران حکایت دارد.
پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و مک تورنبری، رییس کمیته نیروهای مسلح مجلس، که در راس هیاتی این هفته از دیدار از افغانستان بازگشتند، دریک بیانیه راهبرد پرزیدنت ترامپ در رویکرد با جنوب آسیا را مورد تایید قرار دادند.
چندی است که زندان‌های ایران بعد از بالا رفتن قیمت سکه طلا شاهد افزایش زندانیان مهریه بیش از گذشته هستند و هنوز دولت نتوانسته به یک قانون جدید برای کاهش تعداد زندانیان مهریه برسد. در این بین اختلاف بین رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی و یکی از مراجع تقلید بر مشکلات افزوده است.
فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل تهدید یک مقام قضایی جمهوری اسلامی علیه ۱۷ تن از بازداشت شدگان اعتصاب رانندگان و کامیونداران به اعدام را محکوم کرد.
دادستان شیراز از بازداشت تعدادی از عکاسان این شهر به اتهام انتشار عکس های «نامناسب و مستهجن» در فضای مجازی خبر داد.
در حالیکه دولت و مجلس در انتظار اعلام نظر قوه قضائیه درباره لایحه منع خشونت علیه زنان هستند، قوه قضائیه این لایحه را برای دریافت نظر به قم فرستاده است.