نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی می نویسد که آمریکا اشاره کرده است که ممکن است چین را به خاطر واردات نفت از ایران تحریم کند.
نشنال اینترست در مقاله ای می نویسد که اتحادیه اروپا و چین نمی توانند اقتصاد ایران را از گزند تحریم های آمریکا حفظ کنند.
هدر ناوئرت در پاسخ به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا که پرسید آیا واشنگتن اظهارات اخیر رهبر ایران را در رد گفت‌وگو با آمریکا پاسخ قطعی تهران به پیشنهاد دولت پرزیدنت ترامپ برای گفت‌وگو تلقی می‌کند گفت، قرار نیست به همه اظهارات مقام‌های دولتی کشورهای جهان پاسخ بدهیم.
شاهزاده رضا پهلوی در یاداشتی در روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال با بیان این که مردم ایران پیامی دارند، نوشت پیام این است که ما می‌خواهیم کشورمان به ما بازگردانده شود.
نشریه فوربز در مقاله ای از تلاش ایران برای ایجاد یک ارز دیجیتال رمزنگار (کریپتوکارنسی) با استفاده از فناوری «بلاک چین» گزارشی منتشر کرده است. نویسنده فوربز می گوید تلاش تهران برای ایجاد چنین ارزی در سایه بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران صورت می گیرد.
در پی امضای کنوانسیون نظام حقوقی دریای خزر میان ایران و چهار کشور دیگر حاشیه این دریا، برخی از چهره های سیاسی داخل و خارج ایران به این اقدام دولت جمهوری اسلامی واکنش نشان دادند.
واشنگتن فری بیکن در گزارشی نوشت: دولت ترامپ علیه یک کشتی ایرانی که چندین ماه است در یک منطقه حساس دریای سرخ مستقر شده اقدام خواهد کرد.
نشریه فورین پالیسی در مقاله ای به قلم دنیس راس می نویسد که برجام در دوران پس از مرگش نیز همچنان موضوعی است که اختلاف نظر ایجاد می کند.
کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه است که دستمزد خود را دریافت نکرده اند و  ۴ماه بیمه معوقه دارند.
روح‌اله هدایتی، شهروند اهل شهر شازند و مشهور به «اهورا» که آبان گذشته بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب به بیش از به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.
در همین حال، رویترز خبر داد که علاوه بر «دویچه بان»، یک شرکت آلمانی دیگر به نام «دویچه تلکام» نیز در پی تحریم های آمریکا به فعالیت های خود در ایران پایان می دهد.
راجر بویز در مقاله امروز در روزنامه تایمز لندن با عنوان «تحریمهای ترامپ علیه ایران، حمایت ما را می‌طلبد»، می نویسد هدف تحریمها تغییر رژیم نیست، تغییر رفتار رژیم و نفوذ بدخواهانه اش در منطقه است.
نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوقی، طی حکمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به طور غیابی محاکمه و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شده است.
در ادامه نگرانی ها در مورد وخیم شدن وضعیت جسمانی نرگس محمدی، فعال مدنی در زندان، هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیام توییتری خواستار آزادی او از زندان و انجام مراقبتهای پزشکی شد.
خبرگزاری‌های داخلی ایران روز چهارشنبه گزارش دادند که آقای کرباسچی به دلیل برخی از سخنانش در یک جلسه در اصفهان احضار و در دادگاه به یک سال زندان محکوم شده بود و حال دادگاه تجدیدنظر این حکم را تایید کرده است.
وکلای مدافع رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، با انتشار بیانیه ای به انتقال او به زندان رجایی شهر کرج انتقاد کرده و بار دیگر خواستار رسیدگی مجدد به پرونده او شدند.
این منابع می گویند «ابراهیم نوری» فعال اجتماعی و دانشجوی حقوق ب ۱۱ تیر ماه گذشته در تهران دستگیر شد و اکنون به بند ۲۰۹ زندان اوین تهران که توسط وزارت اطلاعات اداره می‌شود منتقل شده است. اتهام وی شرکت در تجمع سالانه قلعه بابک در تبریز است.
شرکت خودروسازی دایملر آلمان اعلام کرد که با آغاز تحریم‌های آمریکا، برنامۀ توسعۀ فعالیت‌هایش در ایران را رها خواهد کرد.
آقای قوامی پیشتر با اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «گفتگو با رسانه‌های مخالف نظام»، «نشر اکاذیب» و «توهین به سپاه پاسداران» در دادگاه محاکمه و سرانجام تبرئه شده بود اما با اعتراض دادستان به حکم صادره، این پرونده او راهی دادگاه تجدیدنظر شد.
گاردین در گزارش خود نوشت: آرزوی پریسا پورطاهریان، رسیدن روزی است که او بتواند در کنار عکاسان مرد، از صحنه بازی ها فیلمبرداری کند و عکس بگیرد.
یک مقام اداره شیلات بوشهر اعلام کرد که عربستان سعودی سه ماهیگیر ایرانی بازداشت شده را پس از حدود ۱۴ ماه آزاد کرد.
عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد که درخواست وزیر ارتباطات ایران مبنی بر رفع فیلتر توئیتر عملی نخواهد شد.
یادداشتی در تایمز اسرائیل از یوسی کوپرواسر، ژنرال پیشین ارتش اسرائیل و رئیس قبلی واحد پژوهش اطلاعات وزارت امور استراتژیک اسرائیل   اعمال دوباره دور اول تحریم های آمریکا تاییدی است بر آن چه پیشتر می دانستیم: -دولت ترامپ به قول هایش پایبند است و به وعده های انتخاباتی اش عمل می کند؛ خصوصا وقتی پای منافع آمریکا و امنیت جهانی در میان است. -تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران که پیشاپیش در وضعیت نابسامانی است شدید خواهد بود و تلاش های اروپا برای کاستن از آن محتوم به شکست است. -برجام چنان هدیه ای از سوی دولت اوباما به جمهوری اسلامی بوده که حتی پس از اعمال دوباره تحریم ها حاضر به ترک آن نیست. توافق هسته ای بهترین مسیر برای دستیابی ایران به جنگ افزار هسته ای طی کمتر از سیزده سال است. -ایران در برابر یک آمریکای آماده و توانمند گزینه ای واقعی برای رو در رویی ندارد. نمایش قدرت در تنگه هرمز و باب المندب تهدیدهایی توخالی است. -اتحادیه اروپا یک بار دیگر از خود چهره یک مماشات گر و نیرویی بسیار ضعیف را نشان داد که آمریکا می تواند به کل به آن بی اعتنا باشد. تنها اهمیت اتحادیه در بهانه ای برای ادامه ماندن ایران در توافق هسته ای است. اعتباری که دولت آمریکا در این میان به دست آورده است، فضای فشار بر اقتصاد و حکومت ایران را تقویت خواهد کرد. ناآرامی ها در ایران ممکن است شدت بگیرد. ایران در کوتاه تا میان مدت با تکیه بر منابع ارزی حاصل از لغو تحریم ها، احتمالا جلوی آمریکا می ایستد و در باب اهمیت اتحاد در برابر تهدیدهای خارجی شعار خواهد داد. در این مرحله تغییر عمده ای در سیاست منطقه ای رژیم انتظار نمی رود. با نزدیک شدن به زمان دور دوم تحریم ها و در پی اجرای آن ها، فشارهای فزاینده ممکن است جمهوری اسلامی را مجبور کند برای تضمین بقای خود امتیازاتی بدهد. این تنها ارزشی است که بیش از زرادخانه هسته ای و هژمونی منطقه ای برای رژیم اهمیت دارد. این روند می تواند به برخورد نیروهای مخالف در رژیم منجر شود و یکی از نتایج آن ممکن است آمادگی برای بازگشت به میز مذاکرات باشد که در حال حاضر غیرقابل قبول و مایه ذلت تصور می شود. پیامد دیگر ممکن است شدت گرفتن جنگ طلبی رژیم علیه آمریکا و متحدانش عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل باشد. این امر هم بعید نیست که تهران به برنامه هسته ای اش سرعت ببخشد. در هر دو این سناریوها، عزم آمریکا برای بازداشتن ایران به آزمون گذاشته خواهد شد. رژیم ایران در معضلی عمیق فرو رفته است و راه ساده ای برای برونرفت ندارد. کمک اروپایی ها کافی نخواهد بود. این که آیا این روند باعث می شود رژیم یک بار دیگر جام زهر را سر بکشد، بستگی به عزم ایالات متحده در تقویت فشارهای اقتصادی دارد. آمریکا همچنین لازم است برای ایران روشن کند که گزینه نظامی امری جدی است و تا حدودی بستگی به نتیجه مذاکرات در جبهه کره شمالی دارد. * برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
دو منبع آگاه به تلاش های آمریکا برای قطع شریان فروش نفت تهران می گویند، دولت ترامپ پیش بینی می کند کشورها یک میلیون بشکه واردات نفت از ایران را قطع کنند.
در حالیکه ارزش هر دلار آمریکا همچنان بالای ده هزار تومان در بازار آزاد است، مقام های قضایی و پلیس از بازداشت تعداد بیشتری از فعالان بازار ارز خبر داده اند.