صادقی مقدم: نمایندگان مجلس نواقص قانون انتخابات را رفع کنند
حقوقدان پیشنهادی قوه قضاییه برای عضویت در شورای نگهبان گفت: در قانون انتخابات نواقصی وجود دارد که تلاش نمایندگان مجلس برای رفع آن را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، صادقی مقدم حقوقدان پیشنهادی قوه قضاییه برای عضویت در شورای نگهبان صبح امروز ددر صحن علن مجلس طی سخنانی اظهار داشت: اینجانب پس از اخذ دیپلم در سال ۵۶ در رشته حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شدم و همیشه در قوه قضاییه و قوه مجریه و مسئولیت‌های مختلف دانشگاهی و همکاری با قوه مقننه در ۱۱ سال گذشته در هیئت تطبیق مصوبات تلاش نموده‌ام مانند سربازی بی ادعا در پاسداری از جمهوری اسلامی کوشا باشم.

وی افزود: قانون اساسی جمهوری اسلامی در بین قوانین اساسی کشورهای مختلف مترقی‌ترین قانون اساسی است و توانسته روح اسلام را در مدیریت کشور پیاده کند و از طریق انتخابات زمینه مشارکت مردم در حکومت را فراهم کند.

صادقی مقدم ادامه داد: در کدام یک از قوانین اساسی کشورها می‌توان این همه از نقش مردم در تعیین سرنوشت خود اثری پیدا کرد. در عین نواقصی که در قانون انتخابات وجود دارد و تلاش نمایندگان محترم برای رفع آن را می‌طلبد،حقیر تمام تلاشم را برای رعایت قانون و عدل و انصاف بکار بسته‌ام. همیشه در حد توان دسترس نمایندگان خواهم بود زیرا شورای نگهبان و مجلس با همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات قانون گذاری را حل کنند.

وی در پایان گفت: تعامل با نمایندگان از یک سو و تلاش برای اعتلای نقش شورای نگهبان از طریق شناساندن آن به مردن با برپایی همایش‌ها و برنامه‌های دیگر از جمله ایده‌ها و برنامه های اینجانب است و اعضای شورای نگهبان و نمایندگان مجلس می‌توانند در تقلیل ارجاع قوانین به مجمع تشخیص مصلحت نظام موثر باشند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.