تشریح تصمیمات دولت برای مهار گرانی‌ها در جلسه غیرعلنی مجلس
عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی پارلمان با حضور جهانگیری گفت: مقرر شد برای اقشار آسیب‌پذیر در نوسات فعلی پیش‌بینی‌هایی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی وکیلی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز (یکشنبه سوم‌تیر) پارلمان در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این نشست،گفت: در جلسه امروز درباره کارگروه مشترکی که رهبری دستور دادند و با محوریت سران سه قوه قرار است مباحثی در آن انجام شود، بحث و تبادل نظر شد. مقرر شد در آن کارگروه برنامه تسهیلی دولت مطرح شود و اگر جایی نیاز به قانونگذاری بود، مجلس کمک کند.

بیشتر بخوانید:

جلسه علنی مجلس برای بررسی گرانی‌ها "غیرعلنی" شد

وی افزود: این کارگروه، در واقع کارگروه تصمیم‌گیری است؛ اگر نیاز به تصمیم است با استفاده از اعضا تصمیم‌گیری می‌شود و اگر نیاز به قانونگذاری است، مجلس در این زمینه ورود می‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه بخشی از موج‌ها و زمزمه‌های گرانی به دلیل مباحث روانی و بخشی هم به دلیل محدودیت منابع است، یادآور شد: در جلسه غیرعلنی امروز قرار شد دولت اولویت‌های خود را در حوزه اقتصادی به‌گونه‌ای تعریف کند که هیچ اولویتی از مردم روی زمین نماند.

** اقلام استراتژیک در کشور برای ۲ سال آینده به وفور وجود دارد

وکیلی در پاسخ به این سؤال که آیا حضور رئیس‌جمهور در جلسه غیرعلنی برای توضیح مسائل اقتصادی و گرانی‌ها مطرح شد یا خیر؟، اظهار داشت: فعلاً این موضوع مطرح نشده است. زیرا قرار بود وزرای مربوطه در جلسه غیرعلنی حضور یابند، اما با تغییر تصمیمی که امروز اتفاق افتاد و با حضور آقای جهانگیری و وزرای مربوطه، دیگر نیازی به جلسه غیرعلنی با حضور وزرا نداریم. اگر لازم شد که با حضور آقای رئیس‌جمهور جلسه تشکیل شود، هیئت‌رئیسه در زمان مناسب تصمیم‌گیری می‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد که برای اقشار آسیب‌پذیر پیش‌بینی‌هایی شود و تأکید شد که نباید اقشار آسیب‌پذیر در نوسانات فعلی آسیبی متحمل شوند. همچنین مشخص شد که خوشبختانه اقلام استراتژیک برای ۲ سال آینده به وفور تأمین شده و نگرانی در خصوص مایحتاج عمومی وجود ندارد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.