بیانیه اتحادیه انجمن‌های‌اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز قدس
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با صدور بیانیه‎‌ای تاکید کرد: روز قدس، موجب اتحاد و همبستگی مسلمانان و آزادگان جهان در حمایت از فلسطین و اعلام انزجار از مستکبرین شده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا همزمان با روز جهانی قدس با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ‌بی‌شک مقاومت فلسطین و گروههای مقاومت روزی که وعده حق الهی است به پیروزی خواهد رسید.

در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت چندین دهه از یورش یهودیان متجاوز به فلسطین و تشکیل دولت غیرقانونی در سرزمینهای اشغالی، هر ساله شاهد جنگ و کشتار هزاران انسان بی گناه، آوارگی هزاران انسان و سکوت اکثر کشورهای مدعی حقوقبشر هستیم.

این بیانیه می‌افزاید: اقدام بنیانگذار جمهوری اسلامی امامخمینی(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، هر ساله موجب اتحاد، همبستگی و همدلی بیشتر مسلمانان و آزادگان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از اقدامات حمایتی استکبار جهانی از ظلم و تجاوز رژیم نامشروع صهیونیستی در سراسر جهان شده است.

در بخش دیگری از بیانیه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید شده است: رژیم اشغالگر قدس همواره با ارتکاب جنایات ضد بشری به اهداف توسعهطلبانه خود پرداخته، مردم مظلوم فلسطین را از حقوق ابتدایی محروم کرده و علیرغم مبارزات آزادیخواهانه مردم فلسطین و محکومیتهای متعدد از سوی مدافعین حقوق بشر و سازمانهای بین‌المللی، با همکاری دولت ایالات متحده و امروز با حمایت دولتهای خیانتکار عربی به اقدامات سبوعانه خود ادامه می دهد. بیشک، مقاومت فلسطین و گروههای مقاومت روزی که وعده حق الهی است به پیروزی خواهد رسید.

بیانیه مذکور می‌افزاید: امسال شکوه و عظمت روز قدس بیشتر از سالهای گذشته خواهد بود. علیالخصوص که دولت ایالات متحده با اتخاذ تصمیم نابخردانه خود مبنی بر تغییر مکان سفارت امریکا به بیت المقدس، موجی جدید از اعتراضات را برانگیخته و باعث کشته و زخمی شدن هزاران نفر اعم از زنان و کودکان بیگناهی شده است که به اعتراض مسالمتآمیز به تحکیم تجاوز صهیونیست‌ها پرداختند.

در پایان بیانیه این دانشجویان آمده است: اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، همپای آزادیخواهان جهان به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس پرداخته و با حضور حداکثری و پرشور خود در راهپیماییهای اعتراضی در سراسر اروپا، جهانیان را به واکنش نسبت به اقدامات تجاوزگرانه و غیرانسانی رژیمصهیونیستی در سرزمینهای اشغالی دعوت خواهند نمود.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.