وزیر کشور: بیش از ۸۰ درصد هیئت‌های اجرایی انتخاب&#۱۶۰;شدند/ نیازی به تمدید مهلت ثبت‌نام نیست
وزیر کشور از ثبت‌نام بیش از ۹ هزار داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی و ۱۹ داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد اعضای هیئت‌های اجرایی انتخاب&#۱۶۰;شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران از ثبت‌نام ۱۹ داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

وی در خصوص تعداد داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم گفت: تاکنون ۹ هزار و ۱۶۲ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹۸۶ نفر خانم و ۸ هزار و ۱۷۶ نفر از آقایان هستند. این آمار نسیت به دوره قبل، حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه امروز به ستاد انتخابات آمدم تا از روند کارها بازدید کنم، گفت: بیش از ۸۰ درصد اعضای هیئت‌های اجرایی انتخاب و‌ به تایید شورای نگهبان رسیده‌اند.

وی همچنین تاکید کرد: کسانی که از نطر تجربه علمی و علائق و توانمندی، خود را در تراز مجلس شورای اسلامی میبینند و می‌توانند در جایگاه قانون‌گذاری و نظارت به کشور خدمت کنند حتماً دریغ نکنند، ثبت‌نام کنند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند. این مسابقه، مسابقه در خیرات است.

وزیر کشور درباره احتمال تمدید مهلت ثبت‌نام گفت: همه کسانی که علاقه دارند در این ۷ روز فرصت کافی وجود داشته تا ثبت‌نام کنند و فکر نمی‌کنم نیازی به تمدید داشته باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: در استان البرز در قبال هریک کرسی مجلس حدود ۹۰ نفر ثبت‌نام کردند و در برخی حوزه‌ها به ازای هر کرسی، ۹ نفر ثبت‌نام کردند.

وزیر کشور درباره اعتراض‌های اخیر کشور هم گفت: من تاکنون ۳ بار در این باره توضیح دادم و اگر لازم باشد بازهم توضیح خواهم داد. خودم اعتقاد دارم افکار عمومی را در این حوزه از منظر اطلاعات و آگاهی‌هایی که می‌شود به آنها تقدیم کرد و به ویژه با ابهام آفرینی‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد، لازم است اقناع شود.این را هم بگویم که ۴ کارگروه درباره بحث سوخت داشتیم. یکیکارگروه اطلاع‌رسانی و تبلیغات که مسئول آن صداوسیما بود. کارگروه دیگر برای انتظامات و امنیت بود که مسئولیت آن برعهده نیروی‌انتظامی بود. بسیج، سپاه و وزارت اطلاعات هم از اعضای آن هستند. وزارت نفت نیز مسئول کارگروه فنی بود. می‌بایست این کار را وزارت نفت اطلاع‌رسانی دقیق را انجام دهد ودر زمینه فضای مجازی نیز کارگروهی داشتیم که وزارت اطلاعات عهده‌دار مسئولیت آن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بنده چندین بار توضیح دادم و اگر لازم باشد که حتماً لازم است باز هم در خدمت هستم و تقاضا می‌کنم خود کارگروه‌ها به صورت مفصل توضیح و روشنگری کنند و از صداوسیما می خواهم که از این دوستان درخواست کنند تا این کار را انجام دهند.

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی درباره نتایج رایزنی‌ها با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات الکترونیک گفت: همه اجزای انتخابات، الکترونیکی است به جز دو قسمت که یکی از آن‌ها احراز هویت است و عمدتاً نگرانی نامزدهای انتخابات همین بحث است. در این بخش امکان تخلف و اشتباه زیاد است.

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری با هماهنگی‌ شورای نگهبان از یک دستگاه برای تشخیص هویت استفاده کردیم و در این انتخابات هم به توافقاتی در این زمینه با شورای نگهبان رسیده‌ایم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: نحوه رأی دادن و شمارش آرا هم برای الکترونیکی انجام شدن جای بحث دارد که در انتخابات شوراها در ۱۴۰ شهر ثبت‌نام و شمارش آرا به صورت الکترونیکی انجام شد. با توجه به تعداد بالای داوطلبان شورای شهر حداکثر ظرف ۲ ساعت نتایج آن حوزه‌ها اعلام شد.

وی در پایان تأکید کرد: منتظر هستیم که اگر دوستان فنی وزارت کشور با شورای نگهبان به نتیجه رسیدند تا اسفندماه این فرصت فراهم است کار را در این زمینه انجام دهیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.