جزئیاتی از جلسات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره علل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از جلسات این کمیسیون درباره علل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج را تشریح کرد.

ولی داداشی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن تشریح جزئیاتی از نشست‌های این کمیسیون برای بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران- یاسوج، گفت: طی ماه‌های اخیر جلسات مکرری با مسئولانی از سازمان هواپیمایی، وزارت راه و شهرسازی و کارشناسانی از قوه‌قضائیه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تاکنون جلسات مکرری با قاضی پرونده سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج داشته‌ایم، اظهار داشت: در این جلسات برخی گمانه‌زنی‌ها و علل احتمالی سقوط این هواپیما برای اعضای کمیسیون تشریح شد، البته مقصرانی برای این حادثه مشخص شده‌اند، اما نمی‌توان تا قطعی شدن موضوع، آنها را بیان کرد.

ارجاع تخلفات شرکت آسمان در سقوط هواپیمای تهران ــ یاسوج به قوه قضائیهبررسی دلایل سقوط هواپیمای تهران یاسوج با حضور آخوندی در کمسیون عمراندریافت وجه برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای تهران_یاسوج تکذیب شدنشست ویژه کمیسیون عمران برای بررسی سقوط هواپیمای تهران- یاسوجمحل تقریبی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج مشخص شدعضو کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: قوه‌قضائیه در امتداد بررسی‌های کمیسیون اصل نود مجلس، با برگزاری جلسات کارشناسی مشغول بررسی علل حادثه سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج است، به طوری که این موضوع از دستورکار مجلس و قوه‌قضائیه خارج نشده است.

داداشی تأکید کرد: قرار است گزارشی از مجموع جلسات کارشناسی کمیسیون اصل نود مجلس درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج از سوی این کمیسیون تهیه شود، البته بررسی‌ها و جلسات همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش نهایی این کمیسیون درباره بررسی علل سقوط هواپیمای ATR تهران-یاسوج پس از تدوین، تقئیم هیئت‌رئیسه مجلس خواهد شد، قرائت و یا عدم قرائت این گزارش در جلسه علنی مجلس، منوط به نظر هیئت‌رئیسه مجلس است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هواپیمای ATR۷۲ متعلق به شرکت آسمان به شماره پروازی ۳۷۰۴ ساعت ۸ صبح روز ۲۹ بهمن سال ۹۶، پس از پرواز از فرودگاه مهر‌آباد و طی مسیر به سمت یاسوج در منطقه دناکوه سمیرم از رادار خارج شد و سقوط کرد که بر اثر این حادثه، ۶۶ تن از مسافران، خدمه و کادر پروازی آن جان خود را از دست دادند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.