یک نماینده مجلس: تعامل ناجا و وزارت ارتباطات در فضای مجازی بیشتر می‌شود
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون مقرر شد که نیروی انتظامی و وزارت ارتباطات همکاری و تعامل بیشتری برای مبارزه با جرائم سایبری در فضای مجازی، برای صیانت از فرهنگ عمومی و ایرانی و اسلامی داشته باشند.

سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(شنبه، ۲۶ مرداد) این کمیسیون، گفت: در این جلسه موضوع فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن و سوءاستفاده‌هایی که در این فضا انجام می‌شود با حضور آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات، سردار سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و سردار اشراق معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق آنچه در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مطرح شد، دفاتر پلیس فتا در ۱۷۴ شهر ایجاد شده و علاوه بر آن، زیرساخت‌های لازم برای احداث این دفاتر در ۱۵۰ شهر دیگر نیز در حال فراهم شدن است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: همچنین در این جلسه بر همکاری مطلوب پلیس و وزارت ارتباطات برای مقابله با کلاهبرداری و جرائم سایبری تأکید شد؛ در بخش دیگری از جلسه بر این موضوع نیز تأکید شد که نیروی انتظامی موظف است برای برقراری نظم و امنیت و حفاظت از ارزش‌های فرهنگی، در فضای مجازی نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

ذوالقدر با اشاره به بخشی از موارد مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در این جلسه بر افزایش تعداد کاربران فضای مجازی و اینکه از تعداد ۳۰۰ هزار نفری سال ۹۲، به ۷۰ میلیونی سال ۹۸ اشاره شد.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه امروز این کمیسیون مقرر شد که نیروی انتظامی و وزارت ارتباطات همکاری و تعامل بیشتری برای مبارزه با جرائم سایبری در فضای مجازی، برای صیانت از فرهنگ عمومی و ایرانی و اسلامی داشته باشند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.