داماد ترامپ: دشمنی با ایران عرب‌ها و اسرائیل را به هم نزدیک‌تر می‌کند
مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا با این ادعا که کنفرانس اقتصادی بحرین دستاوردهای بزرگی داشته است، اظهار داشت دشمنی با ایران، کشورهای عربی و اسرائیل را به هم نزدیک‌تر می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شده است: «تهدیدی بزرگ‌تر از ایران علیه امنیت منطقه‌ای وجود ندارد و دشمنی با آن، عرب‌ها و اسرائیل را به هم نزدیک‌تر می‌کند.»

کوشنر در گفت‌وگو با تلویزیون «فاکس‌نیوز» آمریکا اظهار داشت: «در حالی‌که صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان امنیت طرفین را افزایش داده و در نتیجه آن، نفوذ ایران در جهان عرب کمتر خواهد شد.»

کوشنر در ادامه این اظهارات بی‌اساس، مدعی شد کارگاه اقتصادی منامه، که تحت نظارت آمریکا ماه گذشته به عنوان اولین گام در راستای اجرای طرح «معامله قرن» برگزار شد، به «موفقیت‌های چشمگیری» منجر شده است.

وی افزود، این کارگاه «فرصت را برای انجام مذاکرات جدید در جهان عرب درباره آینده اسرائیلی‌ها و فلسطینیان هموار کرده است.

بحرین، ماه گذشته میزبان کنفرانس اقتصادی، با عنوان «صلح به خاطر شکوفایی» بود. این کنفرانس با استقبال ضعیف کشورهای عربی و بین‌المللی و تحریم کامل طرف فلسطینی و برخی کشورهای عربی همراه شد.

کنفرانس اقتصادی بحرین بخش اقتصادی «معامله قرن» است که اخیرا کاخ سفید آن را اعلام کرد و هدف از آن، فراهم کردن فرصت سرمایه‌گذاری و اعطای وام‌های بلاعوض به ارزش ۵۰ میلیارد دلار به فلسطینیان، اردن، مصر و لبنان بوده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.