نماینده انگلیسی: لندن نباید پیام رسان و تابع ترامپ باشد
وزیر دادگستری دولت در سایه و عضو حزب کارگر انگلیس بر این باور است که دولت محافظه کار لندن نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ریچارد بورگن وزیر دادگستری دولت در سایه و نماینده حزب محافظه کار در مجلس عوام انگلیس در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز ضمن انتقاد شدید از دولت محافظه کار در قبال ایران، تاکید کرد: ما نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باشیم.

بر اساس این گزارش، تنش ها بین انگلیس و ایران بر سر توقیف یک فروند نفتکش حامل نفت خام ایران در جبل الطارق تشدید شده است. جمهوری اسلامی نیز یک فروند نفتکش انگلیسی را توقیف کرده است.

مقام سابق انگلیسی: نخست‌وزیر بعدی ما باید سریعاً به کارشناس ایران تبدیل شودروزنامه انگلیسی: لندن گرفتار طراحی‌های بولتن شده است

این نماینده پارلمان انگلیس افزود: لندن نباید در موضوعات مربوط به ایران، از مواضع دولت آمریکا پیروی کند.

بورگن خواستار کاهش تنش ها بین ایران و انگلیس شد و تاکید کرد: انگلیس نباید در قبال ایران اشتباهات سال ۲۰۰۳ میلادی در خصوص مساله عراق و همراهی با مواضع آمریکا را تکرار کند، اشتباهاتی که منجر به درگیری نظامی شد. به نظر من می توانیم در این موضوع نقش بسیار مثبتی ایفا کنیم. نقش ما باید تلاش برای کاهش تنش و حمایت از توافق هسته‌ای آن هم با صدای بلند و کاملا رسا باشد.

وی تصریح کرد: چیزی که نمی خواهیم انجام دهیم این است که به پیام رسان یا تابع دولت ترامپ تبدیل شویم.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر جمعه ۲۸ تیر یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

صبح روز شنبه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام خبر آغاز بررسی های کارشناسی حادثه نفتکش انگلیسی مربوط به نقض قوانین بین المللی دریانوردی، گفت: در صورت لزوم و بر مبنای درخواست مقام قضایی ممکن است خدمه برای انجام مصاحبه های تخصصی و فنی فراخوانده شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود با یادآوری اینکه بر خلاف اقدام غیر قانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما بر اساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.