امیرعبداللهیان:هدف از طرح "معامله قرن" تجزیه منطقه است
دستیار ویژه رئیس مجلس‌گفت: طرح باصطلاح معامله قرن آمریکایی - صهیونیستی برای فلسطین و منطقه در واقع همان اهداف تجزیه منطقه را دنبال می‌کند.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس با نبیه بری رئیس مجلس لبنان در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان: نباید مواضع یکجانبه صهیونیست‌ها در سازمان ملل تکرار شودامیرعبداللهیان: هدف ترامپ برای مذاکره با ایران پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ استامیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تبریک سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ سی و سه روزه علیه تجاوزات اسرائیل غاصب، بر توسعه همه جانبه همکاری‌های پارلمانی و دولتی میان دو کشور تاکیدکرد.

وی سیاست کشورمان را برقراری صلح و امنیت پایدار در منطقه دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت لبنان را امنیت منطقه می‌داند.دور ماندن لبنان از بحران‌های منطقه‌ای همواره مورد تاکید تهران است .

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در بخش دیگری آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را عامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه خواند و گفت: طرح باصطلاح معامله قرن آمریکایی -صهیونیستی برای فلسطین و منطقه در واقع همان اهداف تجزیه منطقه را دنبال می‌کند.

امیرعبداللهیان در پایان تصریح کرد: امروز پارلمان ، ارتش ، دولت و مقاومت لبنان دست در دست هم برای اعتلای لبنان عمل می‌کنند و تهران توسعه و امنیت پایدار لبنان را توسعه و امنیت ایران می‌داند.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت لبنان در مقاطع مختلف تاریخی گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و امنیت لبنان همواره مورد قدردانی مردم لبنان است.

وی ادامه داد: محور مقاومت در دو جبهه مبارزه با تروریسم و صهیونیسم شاهد پیروزی‌های بزرگی بوده است.

نبیه بری با محکوم کردن تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان از سوی آمریکا، افزود: سیاست‌های تحریک آمیز برخی طرفهای خارجی مورد تائید لبنان نیست و اعمال تحریم‌ها علیه ملت‌ها و کشورها اقدامی غیرسازنده است.

وی با تأکید بر وحدت میان کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان، خاطرنشان کرد: روابط طبیعی جمهوری اسلامی ایران و عربستان و همکاری منطقه‌ای با هدف کمک به ثبات و امنیت جمعی همواره مورد توجه لبنان بوده است.

رئیس مجلس لبنان تاکید کرد : رژیم صهیونیستی در صدد است با ایجاد شکاف میان مسلمانان و دولتهای اسلامی در منطقه ، اهداف شوم خود را محقق سازد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.