تصویب کلیات یک لایحه درباره ساماندهی پسماندها در مجلس
کلیات لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۵ تیر) قوه مقننه و در جریان بررسی لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی کلیات این لایحه را با ۱۴۵ رأی موافق، ۶۰ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در مجلس تصویب کردند.

پسماند زباله در ۲۷ نقطه مازندران وجود دارددرخواست وزیر کشور از مجلس برای بررسی لایحه مدیریت پسمانددر جریان بررسی کلیات لایحه، نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به عنوان مخالف و علی اصغر یوسف نژاد و مهرداد لاهوتی به عنوان موافق کلیات صحبت کردند.

سامانی سخنگوی وزارت کشور هم با اشاره به بحث‌های کارشناسی در بررسی این لایحه گفت: که در موضوع مدیریت پسماند در کشور قوانین متعددی وضع شده که از جمله آن می‌توان به سند ملی محیط زیست، قوانین برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه، قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، جلوگیری از آلودگی هوا و مدیریت پسماند اشاره کرد.

وی افزود: ما موضوع مدیریت پسماند را در کشور اجرایی کردیم اما تبدیل زباله به انرژی در این چرخه وجود نداشت که این موضوع در قانون لحاظ شده است. کمک به مجلس برای اجرای این لایحه ضروری است. مطالبه جدی دولت از مجلس، همراهی و تصویب این لایحه است.

این لایحه ۶ ماده دارد که جزئیات آن در جلسه بعدی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.