محبی‌نیا: دولت موظف است به ثروت‌های ناشی از رِبا رسیدگی کند
نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۴۹ قانون اساسی، گفت: دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا و سوءاستفاده از موقوفات و دیگر موارد را رسیدگی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(دوشنبه، ۳ تیر) پارلمان و در جریان بررسی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با استناد به اصل ۴۹ قانون اساسی، اظهار داشت: در تدوین قانون از قول مرحوم املشی می‌گویم که سخت‌گیری‌هایی که برخی‌ها دارند، سر از شمال در می‌آورد.

وی افزود: با توجه به اینکه موارد تحصیل مال نامشروع در اصل ۴۹ قانون اساسی به زیبایی تمام احصا و قید شده است، دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا و سوءاستفاده از موقوفات و دیگر موارد را رسیدگی کند، لذا ابهاماتی در طرح مزبور وجود دارد.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس تصریح کرد: ما ابهاماتی در واژه‌های غیرحقوقی تحت عنوان مال نامشروع در متن حقوقی این طرح می‌بینیم که سرمنشأ خیلی از فسادها خواهد شد؛ اصل ۴۹ قانون اساسی موارد را برای اموال نامشروع به صورت کامل بیان کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر محبی‌نیا، گفت: اگر این جا مواردی در اصل ۴۹ که موارد را کامل بیان کرده است آورده شود، می‌تواند فقط این موارد نباشد، لذا مخالفت آن با اصل ۴۹ روشن نیست.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.