تذکر کواکبیان درباره بررسی استانی شدن انتخابات مجلس
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تذکر به هیئت‌رئیسه مجلس درباره بررسی نشدن ایرادات شورای نگهبان نسبت به استانی شدن انتخابات پارلمان، از هیئت‌رئیسه خواست تا این طرح در دستور کار مجلس قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت) پارلمان در تذکری شفاهی، گفت: طبق ماده ۱۹۸ آیین‌نامه داخلی مجلس، مصوبات نمایندگان تا زمان اعلام نظر نهایی شورای نگهبان از دستور کار خارج نمی‌شود و شورای نگهبان در صورت رد مصوبات، موظف است علت رد را در اسرع وقت به مجلس اعلام کرده و سپس ایرادات تکثیر و بین نمایندگان توزیع شود.

وی افزود: خوشبختانه شورای نگهبان طرح استانی شدن انتخابات مجلس را در یک بازه زمانی فشرده بررسی کرده و ایراداتی را نیز به این طرح گرفته و به مجلس برگشت داده شده است، اما متأسفانه این طرح در دستور کار این هفته مجلس مشاهده نمی‌شود و هفته آینده نیز با توجه به انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس و تعطیلاتی که وجود دارد، نمی‌توان این طرح را مورد بررسی قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر نمی‌خواهیم زحمات ۴ ماهه نمایندگان هدر برود، این طرح را روز آینده در دستور کار قرار داده تا قبل از ۱۶ خرداد بررسی آن به اتمام برسد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.