نیلی احمد‌آبادی: قتل زکریا توسط سعودی‌ها "جنایت بزرگ" است
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به قت یک کودک در عربستان سعودی، این اقدام سعودی‌ها را یک جنایت بزرگ خواند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پیام چنین جشنی برای دشمنان این آب و خاک چیست؟ آیا غیر از این است که نتیجه مقاومت پیروزی است؟ گفت: پایه‌های انقلاب بسیار قوی‌تر از این صحبت هایی است که مطرح می کنند، من تازه مسیر راهپیمایی را شروع کردم ولی خوشبختانه حضور پرشکوه مردم در همان ساعات اولیه مشهود بود.

وی ادامه داد: حضور مردم تنها در راهپیمایی مشهود نیست بلکه مردم در سایر ارکان پشتوانه نظام بوده‌اند.

نیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یک کودک شش ساله شیعه، در عربستان در روز روشن سر بریده می‌شود و مدعیان حقوق بشر سکوت می‌کنند. این در حالی است که در دوران پس از انقلاب آمریکا و غرب دائما به بهانه‌های واهی ایران را در موضوع حقوق بشر محکوم میکنند. نظر شما درباره رویکرد دوگانه غرب در قبال حقوق بشر چیست، تصریح کرد این یک جنایت بزرگ است و استاندارد دوگانه غرب را همه دنیا قبول دارند که خون بعضی‌ها ظاهرا رنگین‌تر از بقیه است.

نیلی در پایان اظهار داشت: باید با اطلاع رسانی و حضور جدی‌تر در مجامع بین المللی و نشان دادن جنایت‌های مدعیان حقوق بشر این استانداردهای دوگانه را حداقل به استاندارد واقعی نزدیک کنیم.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.