لزوم بررسی کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر در مجلس
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باید در مجلس بررسی شود.

امیر خجسته عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای‌اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به حواشی ایجاد شده پیرامون معاهده خزر و برخی اظهار نظرها مبنی بر عدم رعایت حقوق ملت ایران، اظهار داشت: براساس اصل هفتاد و هشتم قانون اساسی اختیار نهایی تعیین خطوط مرزی در دریای خزر بر عهده نمایندگان مجلس است.

بیشتر بخوانید:

کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

وی با بیان اینکه دولت باید جزئیات این توافقات را در اختیار نمایندگان قرار دهد، ادامه داد: وزیر امورخارجه باید برای رفع ابهام و نگرانی نمایندگان با حضور در مجلس پاسخ‌های قانع کننده‌ای درباره موضوعات مطرح شده در روزهای گذشته ارائه نماید.

نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر اینکه یکی از مسائلی که در بیانیه پایانی رؤسای جمهور کشورهای ساحلی مطرح شد مسئله ممنوعیت حضور نیروهای نظامی خارجی در این دریا است، افزود: این مسئله امری مهم در راستای تامین امنیت منطقه و در نتیجه شکوفایی ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای منطقه است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح اظهار داشت: باید درباره نحوه واگذاری منابع انرژی و شیلات دریای خزر در بین کشورهای ساحلی بحث‌های جدی و توافقات مستحکمی برقرار شود.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.