ابتکار: برخی خواب دیده‎اند که زمام امور از دست دولت خارج شده
معاون رئیس‌جمهور گفت: منفعت‌طلبان و کسانی که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، به جای همدلی و کمک برای عبوردادن کشور از این شرایط خطیر، منفعت جیب و جناح و باند خاص خودشان را می‌خواهند تأمین کنند.

معصومه ابتکار درباره ادعای برخی نمایندگانمخالف دولت که می گویند زمام امور اداره کشور از دست دولت و رئیس جمهور رها شدهاست (اینجا)، به خبرآنلاین گفت: شاید این خواب، خیال و آرزوهای عده ای باشد که می خواهند خوابو خیال و تصورات واهی خود را در قالب نقد بیان می کنند اما دولت با اقتدار، امید وتمام توان در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه امروز همه می دانیم که کشور درمعرض چه آسیب هایی قرار دارد، افزود: دولت با رأی بالا و خواست و اراده مردم سرکارآمد اما با مشکلات بسیار عدیده و طراحی های خاصی از بیرون و داخل کشور مواجه شده،در این شرایط منطقی ترین راه آن است که همه نیروها حتی منتقدان کنار هم قراربگیرند تا مشکلات کشور برطرف شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا می خواهدبه اقتصاد ایران از داخل آسیب بزند و تنشی را در کشور به وجود بیاورد، اظهار کرد:دولت خوشبختانه در این موضوعات آمادگی کامل دارد، امیدواریم مجلس نیز همراهی لازمرا انجام دهد.

وی افزود: مهمترین مسئله ای که الان در پیشداریم، این است که بتوانیم اقتصاد کشور، اشتغال، امید و سرمایه اجتماعی را ارتقادهیم. دولت در این زمینه کار و تلاش می کند، هر کس به نوبه و سهم خود دردستگاه و بخش تحت مسئولیت برای جلب مشارکت و اعتماد عمومی مردم می کوشد.

ابتکار درباره برخی تحلیل های سیاسی مبنی بر اینکه دولت قادر به ساماندهی امور کشور نیست و دولت پنهان باید مدیریت کار را بهدست بگیرد، افزود: ما در قانون مرجعی به نام دولت پنهان نداریم. قانون دولت رامکلف می کند و دولت نیز با قوت فعالیت خود را انجام می دهد.

وی همدلی قوا را مهم و با اهمیت خواند و یادآورشد: عده ای که دنبال عدم تصویب لایحه الحاق به CFT بودند کسانی هستندکه منافع بسیار خاصی دارند. متأسفانه منفعت طلبان و کسانی که می خواهند از آبگل آلود ماهی بگیرند، به جای همدلی و کمک برای عبور دادن کشور از این شرایط خطیر،منفعت جیب و جناح و باند خاص خودشان را می خواهند تأمین کنند. بنابراین مجلس و هیچکدام از قوا نباید با آنها همراهی کند.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: دشمنان ایران در بیرونو داخل کشور با همدیگر هم‌قسم شده‌اند که کشور را زمین بزنند. بنابراین جریانات سیاسی ایندرایت را دارند که مراقب انسجام ملی باشند. دولت نیز برنامه های خیلی روشن و شفافیدارد و انتظار می رود این همراهی ها خیلی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه مردم اجازه نمی دهند برخی بهدلیل منفعت طلبی باندی و جناحی و فردی، منافع ملی را به خطر بیاندازند، گفت: جامعهآرامش می خواهد، مردم در خلال اخبار و گزارش هایی که ارائه می شود، حتما در جریانتلاش های دولت برای بهبود شرایط قرار می گیرند. امروز زمان وحدت و همدلی و انسجامبرای پیشبرد برنامه هایی است که به ثبات اقتصادی و سیاسی کشور می انجامد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.