خاتمی:کسانی که می‌گویند نظام در سراشیبی است، سخت اشتباه می‌کنند
خطیب موقت نماز جمعه تهران اعلام‌ کرد: موافقین و مخالفین FATF با این موضوع با عصبانیت برخورد نکنند؛ یک طرف به موافقین بگوید از دم خائن هستند که این نادرست است و طرف دیگر به مخالفین بگوید شما کشور و مشکلات کشور را نمی شناسید، با عصبانیت مشکلات کشور حل نمی شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها، آیت‌الله احمد خاتمی امامجمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به تاثیرپذیری جوانان ازعرفان‌های کاذب و نوظهور گفت: تفسیر نادرست از سیر و سلوک، خودشیفتگی تحت تاثیر جوباطل بودن از جمله مواردی هستند که از موانع حفظ نفس است.

وی ادامه داد: پیروان عرفان‌های انحرافی از گرایش جوانان به سیر سلوکسوءاستفاده می‌کنند که این مساله در نهایت منجر به بریدن فرد از جامعه و نظامیاسلامی می‌شود.

اهم صحبت‌های او از این قرار است:

*{ با بیان اینکه عرفان ناب محمدی بر ایستادگی در برابر دشمن تاکیدمی‌کند} کسانی که از انقلاب و نظام می‌برند آن عرفان یک عرفان قلابی است.

* عرفان واقعی در بندگی است و ما باید مواظب باشیم تا با عرفان‌هایقلابی ما را اسیر نکنند.

* در شرایط سخت زندگی به فکر جیب خود بودن و حرص آمریکا پسند و دشمنپسند سیر سلوک نیست و در بندگی در عرصه سیاسی حجت شرعی مدار باشیم.

*{ با اشاره به روز شهادت علمدار بصیرت عمار یاسر} عمار یاسرفردی بود که خانواده اش از شهدای صدر اسلام بودند و سرانجام در رکاب حضرت علی بهشهادت رسید.

*{ با اشاره به سالگرد شهادت آیت‌الله مصطفی خمینی} او فردبزرگی بود که شهادتش بذر انقلاب اسلامی را نشاند و امام فرمود شهادت او لطف خفیالهی بود.

*{ با اشاره به سالروز رحلت آیت‌الله مهدوی کنی }: آیت‌اللهمهدوی کنی اهل تقوا و سیاست مدار بود و یک سیاست مدار دینی به معنای واقعی است.

*{ اربعین رزمایش ولایت است و از هدایای الهی برای امت ما محسوب می‌شود}این رزمایش رزمایش بیعت با آرمان‌های امام حسین (ع) است در واقع اربعین رزمایشعملی لبیک یا حسین است.

*مقام معظم رهبری طی چند هفته اخیر مطالب مهمی را عنوان کردندفراخوان ایشان در رابطه با الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت دارای اهمیت است،انشاءالله تا دو سال آینده این سند کامل‌تر شود و معنای این سند این است که نظام وانقلاب ماندنی است.

* اینکه کسانی که می‌گویند نظام در سراشیبی است، سخت اشتباه می‌کنند؛این نظام زمینه ساز قیام امام زمان خواهد بود و از گردنه‌های سخت عبور خواهد کرد.

* مسئله اول کشور اهل مشکل معیشت مردم است؛ مسئولان و مردم بایدباور داشته باشند درست کردن مسائل حاشیه‌ای و تنش ایجاد کردن کار نادرستی است بهخصوص اگر از جانب مسئولان باشد. مسئولان باید مواظب باشند که با حاشیه سازی مردمرا مشغول نکنند.

* راه حل برون رفت از مشکلات توکل بر خدا قطع و امید از بیگانگان،باور داشتن ظرفیت‌ها، اطاعت عملی از ولایت برنامه ریزی جهادی و مدیریت جهادی وحدتملت حول محور ولایت است.

* مشکلات کشور در یک فضای صمیمی حل خواهد شد چراکه چشم بینای رهبریمدام هدایتگر است البته باید مراقب موج سواران خائن که می‌خواهند از آب گل آلودماهی خیانت و آسیب به نظام را بگیرند، باشیم.

* این لایحه تا بخواهد قانون شود دو مرحله دیگر باقی مانده است. مجلس کهتصویب می‌کند باید شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند. اگر مجلسی ها قانعشدند که شدند اما اگر نشدند به مجمع تشخیص مصلحت می رود، بنابر این این قصه هنوزتمام نشده است.

* موافقین و مخالفین FATF با این موضوعبا عصبانیت برخورد نکنند؛ یک طرف به موافقین بگوید از دم خائن هستند که این نادرستاست و طرف دیگر به مخالفین بگوید شما کشور و مشکلات کشور را نمی شناسید، باعصبانیت مشکلات کشور حل نمی شود.

* این لایحه نیز مانند سایر لوایح مسیر قانونی خود را طی می‌کند.از اینکه فصای کشور را طوفاتی کنیم کار حل نمی شود. از عزیزانی که سرانجام کار دردست آن‌ها است می خواهم به آیه ۱۱۳ سوره هودتوجه بیشتری داشته باشند. سازمان های بین المللی سازمان های قابل اعتماد نیستند.دبیر اجراییFATF به صراحتگفته که هیچ تضمینی برای خروج ایران از لیست سیاه نیست. حالا که تضمینی نیست اینطناب دار را به گردن خود بیندازیم و خود را خفه کنیم؟!

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.