امیری: سزاوار نیست به نمایندگان موافق سی‌اف‌تی خائن بگوییم
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: سزاوار نیست که به نمایندگان موافق CFT خائن بگوییم. آنها نظری داشتند و در بستر قانونگذاری مجلس نظرشان را اعلام کردند.

حسینعلی امیری در گفتگو با خبرآنلاین دربارهنامه ۱۲۰ نماینده به هیأت رئیسه مجلس برای اعلام شفاف رأی‌شان به لایحه CFT، گفت:آقای لاریجانی ابتدای جلسه درباره نوع رأی گیری برای لایحه CFT نظر خواهی کرد، نظراکثریت بر رأی گیری الکترونیکی بود بر همین اساس هم عمل شد.

وی درباره تأثیر اصرار و ادعای رأی ندادن ۱۲۰نماینده به لایحه CFT برذهنیت جامعه افزود: با توجه به اینکه هم اکنون مصوبه مجلس مراحل تقنینی را درشورای نگهبان سپری می کند، به نظر می رسد اعلام علنی رأی ها فایده عملی ندارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: دموکراسیاصولی دارد و مجلس هم براساس اصول دموکراسی اداره می شود بنابراین ملاک رأی اکثریتاست وقتی اکثریتی در مجلس به یک لایحه یا طرح رأی موافق می دهند، آن لایحه یا طرح تبدیلبه مصوبه می شود. لایحه ای که تبدیل به مصوبه مجلس شد دیگر مسموع نیست که انقلت دربیاوریم و نسبت به آن در جامعه تردید و تشکیک ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: هم کنون مصوبه الحاق به CFT درشورای نگهبان است بنابراین زیر سوال بردن، تردید و تشکیک کردن در نحوه تصویب آن درمجلس نفعی ندارد و موجب تشویش اذهان عمومی می شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم درباره خائن خواندن۱۴۳ نماینده موافق لایحه CFT در برخی رسانه ها یادآور شد: سزاوار نیست که به نمایندگان موافق CFTخائن بگوییم. آنها نظری داشتند و در بستر قانونگذاری مجلس نظرشان را اعلام کردند.

وی افزود: دولت از همان اولی که لایحه CFTمطرح شد تمام تلاش خود را به کار گرفت تا به تمام شبهات و دغدغه های نمایندگانپاسخ دهد. این کار در یک بستر کاملا دموکراتیک و کارشناسی انجام شد و برای اینموضوع بارها در کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس جلسات متعدد گذاشتیم.

وی ادامه داد: حتی قبل از آنکه مجلس شورایاسلامی رسما وارد بررسی لایحه شود از ساعت ۶ تا ۸.۵ صبح به مدت دو ساعت و نیم جلسهغیرعلنی برگزار شد، مخالفان نظرات‌شان را مطرح کردند. کارشناسان مختلفی از دولت بهشبهات و ایرادات پاسخ دادند این کار به نوع خودش کم نظیر بود.

امیری اظهار کرد: آقای فلاحت پیشه رئیس کمیسیونامنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سعه صدر جلسه غیرعلنی را اداره کرد جلسه رسیدگیبه لایحه نیز با مدیریت خیلی خوبی آقای لاریجانی و اعضای هیأت رئیسه برگزار شد کهجای تقدیر و سپاسگزاری دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: بخش هایمختلف نظام اعم از قوه قضائیه، شورای عالی امنیت ملی و کارشناسان دولت دروزارتخانه های مربوطه به مجلس آمدند و پاسخ دادند. لایحه CFT در یک فضای خیلیخوبی در مجلس مورد رسیدگی قرار گرفت و به تصویب رسید. تصویب لایحه CFT درمجلس بلوغ سیاسی نظام جمهوری اسلامی را نشان داد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.