۸۰ درصد اصناف تعطیلات کرونایی را رعایت می‌کنند
استاندار کرمانشاه با اشاره به اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر، گفت: بیش از ۸۰ درصد صنوف مشمول تعطیلی، در این طرح مشارکت مطلوبی دارند.

هوشنگ بازوند در بازدید شبانه از سطح شهر کرمانشاه در سومین شب اجرای محدودیت های جدید کرونایی با تقدیر از مشارکت مردم و اصناف در این طرح، اظهار کرد: در کرمانشاه درصد قابل توجهی از کسبه محدودیت های جدید را رعایت می کنند و ۳۰ درصد اصناف نیز که جزو مشاغل ضروری هستند، باید در حین فعالیت تمامی توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

وی به میزان همراهی اصناف و بازاریان در سه روز گذشته اشاره کرد و افزود: در بازارهای سنتی، اصلی، مرکز شهر و سایر اماکن پرتردد همکاری بسیار مطلوب است، اما در برخی شهرک ها متاسفانه شرایط مناسب نیست و مشارکت ۵۰ درصد است.

بازوند گفت: از کسبه شهرک های اطراف به ویژه در مسکن، دولت آباد و سایر مناطق نیز درخواست داریم مشارکت بیشتری داشته باشند و برای حفظ سلامت مردم بازار را تعطیل کنند.

وی وضعیت شهرستانها را نیز تشریح کرد و گفت: در شهرستانهای قرمز و نارنجی بر اساس پروتکل ابلاغی ۸۰ درصد اصناف در طرح مشارکت دارند که قابل تقدیر است.

بازوند تأکید کرد: امیدواریم مردم در این ۱۵ روز علی رغم وجود برخی مشکلات اقتصادی، همراهی بیشتری داشته باشند، زیرا در غیر اینصورت برای حفظ سلامت عموم مجبوریم تعطیلات را تمدید کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: رسانه ها و صدا و سیما نقش بسیار موثری در جلب مشارکت مردم داشته اند که ضمن تداوم فرآیند اقناع سازی، انتظار داریم در روزهای آینده ارتباط قوی تری با مردم برقرار و رفتار شهروندان مسوولیت‌پذیر را ترویج دهند.

بر اساس محدودیت های جدید کرونایی که از اول آذر شروع شده، در شهرهای قرمز بجز مشاغل ضروری، بقیه صنوف به مدت دو هفته تعطیل هستند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.