۸۵ درصد کسبه‌های مشهدی محدودیت‌ها را رعایت کردند
فرماندار مشهد از رعایت ۸۵ درصدی کسبه‌های مشهدی در روز نخست اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی خبرداد.

محمدرضا هاشمی در گفت‌وگوی رادیویی با برنامه شب شرقی در خصوص وضعیت اعمال محدودیت‌ها در نخستین روز آذر ماه اظهار کرد: از مردم و کسبه‌های مشهد بابت همکاری که در روز نخست محدودیت‌ها داشته‌اند، تشکر می‌کنم. البته برخی از این محدودیت‌ها از ۲۰ آبان ماه نیز اجرا شده بود اما امروز به معنای واقعی طرح محدودیت‌ها کاملا اجرا شد.

وی افزود: طی بازدید میدانی که در ابتدای صبح امروز به همراه ۱۰ تیم ۶ نفره از حوزه‌های مختلف از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، شبکه بهداشت، اتاق اصناف و نیروی انتظامی داشتیم، شاهد رعایت بیش از ۸۵ درصد از کسبه‌های مشهد در روز نخست اعمال محدودیت‌ها بودیم.

۴۵ هزار کسبه در مشهد در گروه یک قرار دارند

فرماندار مشهد ادامه داد: از مجموع ۲۲۳ هزار کسبه خراسان رضوی، ۱۱۴ هزار کسبه مربوط به مشهد هستند. از این تعداد، ۴۵ هزار کسبه جزو مشاغل گروه شماره یک هستند که باید فعالیت داشته باشند. گاهی اگر شهروندان مشاهده می‌کنند که برخی از مغازه‌ها در سطح شهر فعالیت دارند، این مغازه‌ها جزو گروه شغلی شماره یک هستند.

هاشمی گفت: امشب که از مسیر فرمانداری به سمت خانه در حرکت بودم و از مسیرهای مختلف نیز بازدید کردم، کسبه‌ برخی از خیابان‌ها محدودیت‌ها را صددرصد رعایت کرده بودند.‌ بهترین رمز موفقیت ما همراهی مردم و کسبه است.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم سیر صعودی ویروس کرونا را نزولی کنیم به همراهی مردم نیاز داریم. امروز و امشب مردم مشهد ثابت کردند که پای کار هستند و همراهی می‌کنند. امیدواریم در مدت دو هفته که طرح در حال اجرا است و وضعیت مشهد نیز نگران کننده است، به وضعیت مطلوب رنگ زرد و یا نارنجی بازگردیم.

نظارت ۶۱۰ دوربین نظارتی در مشهد/ جریمه تردد شبانه خودروها ۲۰۰ هزار تومان است

فرماندار مشهد در خصوص وضعیت منع تردد شبانه خودروهای شخصی عنوان کرد: زمانی که در مسیر خیابان آزادی قرار داشتم، شاهد رعایت محدودیت‌ها از سوی مردم بودم. در داخل شهر نیز مردم کاملا رعایت کرده‌اند. از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد محدودیت‌ تردد خودروهای شخصی در شهر اعمال خواهد شد. اگر برخی از مردم رعایت نکنند، توسط ۶۱۰ دوربین‌ نظارتی ثبت و در هر ۲۴ ساعت ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

هاشمی تصریح کرد: برخی از مشاغل ضروری مانند داروخانه‌ها و دستگاه‌های خدماتی باید لیست کارکنان خود را به فرمانداری ارسال کنند تا پس از تایید فرمانداری به پلیس راهور ابلاغ شود. همچنین برای ترددهای ضروری مردم می‌توانند از تاکسی‌ها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند. ساعت کاری ناوگان حمل‌ونقل عمومی را تا ساعت ۱۰ و حتی ۱۰:۳۰ نیز ادامه خواهیم داد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.