بانکها در شرایط سخت کرونایی با مردم همراهی بیشتری داشته باشند
استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط سخت کرونا از بانک ها انتظار داریم مردم را در این شرایط سخت همراهی کنند و اگر تسهیلات و یا چکی سررسید می شود در این دو هفته تعطیلات، اعلام وصول نداشته باشند.

هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که به ایجاد تسهیل در امور بانکی برای مردم با توجه به شرایط کرونا اختصاص داشت، افزود: حفظ کسب و کارها یک هنر و اهتمام جدی را می طلبد که سیستم بانکی باید در سطح عالی و متناسب با شرایط استان نسبت به حفظ این مشاغل کمک کند.

وی حل مشکلات موجود را مستلزم هم اندیشی و وفاق و تصمیم گیری برای شرایط بهتر از سوی مدیران به ویژه مدیران بانکی عنوان کرد و گفت: مدیران سیستم بانکی استان طی سه سال گذشته در بحث اشتغال، زلزله و کرونا با جدیت پای کار بودند و با توجه به شرایط موجود و لزوم حفظ مشاغل و کسب و کار از آنها انتظار داریم که همچنان پای کار باشند و با وفاق و انسجام به حل مشکلات موجود بپردازند.

مقام عالی استان با بیان اینکه چاره ای نداریم جز اینکه مشکلات خودمان را در استان حل کنیم، اظهار داشت: نباید فقط منتظر ابلاغیه ها و برنامه ها از مرکز باشیم، بلکه باید این هنر را داشته باشیم که با پیگیری و تلاش، مشکلات را در استان حل کنیم.

وی با اشاره به طرح جامع هوشمند مقابله با کرونا گفت: راه حل مشکل کرونا در بیمارستان ها نیست بلکه راه حل این بیماری در تغییر سبک زندگی مردم است و مردم زمانی این سبک را پذیرا هستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند که مشاهده کنند که مدیران نیز در این اوضاع و احوال به فکر آنها هستند و سیستم بانکی معوقات بانکی و چک آنها را اعلام وصول نمی کند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تعطیلات ۱۵ روزه تصریح کرد: این تعطیلات که برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا ایجاد شده، سیستم بانکی باید تلاش کند که چک های مشاغل را در این تعطیلات به تعویق بیاندازد و همچنین به بحث بیمه و مالیات آنها نیز از سوی دستگاه های ذیربط باید توجه ویژه شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: وقتی فردی مغازه خود را تعطیل می کند و به حرف حاکمیت گوش می دهد و به خاطر سلامت مردم دست از کسب و کار خود برمی‌دارد انتظار دارد که سیستم بانکی در این ایام به برداشت معوقات بانکی و یا برگشت چک آنها اقدام نکند و اگر چنین شرایطی باشد نشان می دهد که وفاق در جامعه وجود دارد.

بازوند حل بحران کرونا را در گرو ایجاد وفاق و انسجام در جامعه عنوان کرد و گفت: اگر مردم ببیند که در جامعه وفاق وجود دارد و مدیران به مسائل و مشکلات آنها توجه می کنند، آنها هم تمام تلاش خود را برای رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به تعطیلات بکار خواهند گرفت.

وی از مدیران بانک ها خواست که در این ایام بیش از پیش با مردم همراه باشند و در این شرایط که وضعیت بیماری کرونا سخت تر شده در راستای کمک به مردم گام های خوبی برداشته شود.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد،اظهار داشت: خوشبختانه در جلسه امروز این ستاد تصمیمات خوبی در جهت کمک به کسب و کار با تعویق انداختن بحث بیمه، مالیات و چک های مشاغل آزاد اتخاذ شد که مشکلات بسیاری از مشاغل با این مصوبات حل خواهد شد و ما در استان از مدیران بانک ها می خواهیم که این دستورالعمل ها را در برنامه های کاری خود قرار دهند.

استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده از سوی دولت برای پرداخت کمک معشیتی به افراد فاقد حقوق ثابت گفت: با توجه به این برنامه ریزی ها، مقرر شده در ۴ ماه پایانی سال به بیش از ۳۰ میلیون نفر در کشور که فاقد شغل هستند در هر ماه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شود و همچنین مقرر شده به ۱۰ میلیون نفر در کشور وام یک میلیون تومانی با بهره کم پرداخت شود که از سیستم بانکی استان می خواهیم به محض ابلاغ این وام سریعاً نسبت به پرداخت آن به افراد واجد شرایط اقدام کنند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.