کرونا بی‌رحم‌تر از همیشه در مازندران
کرونا همچنان در مازندران جولان می دهد، به گفته پزشکان با هر تجمعی که صورت گیرد و پروتکل‌های بهداشتی با قاطعیت اجرا نشود، ریسک انتقال بیماری افزایش خواهد یافت؛ رعایت برخی پروتکل‌ها مانند زدن ماسک، خطر انتقال را کاهش خواهد داد؛ اما این به معنای به صفر رسیدن خطر نیست، هم اکنون به گفته رییس علوم پزشکی مازندران این استان وارد پیک جدیدی از کرونا ویروس شده و تعداد مبتلایان در صورت عدم...

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران،سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۸۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ۵۰۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۲۱ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۱۵۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر اساس این آمار در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷بیمارجدید بستری و ۱۸ بیمار هم ترخیص شدند و ۳۷ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سیدفرزادجلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مورد آخرین وضعیت این شهرستان از لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی اظهارکرد: میزان استفاده مردم از ماسک در شهرستان بابل به طور میانگین ۴۴ درصد است.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک در خود شهر بابل ۷۱ درصد، روستاها ۲۷ درصد و حاشیه شهر ۴۲ درصد است، تصریح کرد: درصد اجرای پروتکل‌های بهداشتی صنوف و اماکن تحت پوشش دانشگاه ۷۴.۶ درصد است که نسبت به ۱۵ روز گذشته کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل یادآورشد: تنها با رعایت بیشتر از ۹۵ درصدی کل جامعه است که م یتوان گفت پیشگیری مناسبی در برابر کرونا صورت می‌گیرد که تا این مقدار فاصله‌ی زیادی داریم.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۶۵۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.