بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان قزوین
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین با اشاره به غیرحضوری شدن آموزش‌ها طی هفته آینده گفت: افزایش شیوع ویروس کرونا در قزوین موجب شد تا مجدد به مدت یک هفته محدودیت‌ها در قزوین اعمال شود.

منوچهر حبیبی در جلسه مسئولان کمیته‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین که پنجشنبه ۱۰ مهر برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و اختیاراتی که ستاد ملی کرونا به استان‌ها داده است، ستاد مقابله با کرونای استان قزوین در نظر دارد تا محدودیت‌ها را به مدت یک هفته باز گرداند.

وی افزود: با توجه به اعمال این محدودیت‌ها، طی یک هفته آینده تمامی کلاس‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزش عالی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: کادر اجرایی مدارس و دانشگاه‌ها باید در محل آموزش حضور یابند در حالی که هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، دبیران و اساتید دانشگاهی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: ظرف هفته پیش‌رو و از روز شنبه ۱۲ مهر ماه سال جاری کلاس‌های دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزی و حوزه‌های علمیه به صورت مجازی برگزار می‌شود و حضور دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب نباید به صورت حضوری باشد.

بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان با بیان اینکه این محدودیت‌ها دیگر مراکز علمی و آموزشی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها نیز طی هفته آینده تعطیل خواهند بود.

وی تصریح کرد: سینماها، تئاترها و مراکز مشابه، استخرهای سرپوشیده، موزه، باغ موزه‌ها و تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی به مدت یک هفته تعطیل است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین افزود: رستوران‌ها و فست‌فودها می‌توانند در این هفته به کار خود ادامه دهند اما فعالیت آن‌ها صرفاً باید به صورت بیرون‌بر باشد و مردم نباید در سالن این اماکن حضور داشته باشند.

وی عنوان کرد: کلیه باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد رزمی و گروهی، باشگاه‌های بدنسازی، کافه‌ها، قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهر بازی‌ها از روز شنبه به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه با هماهنگی به عمل آمده با امام جمعه قزوین و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات این هفته مراسم نماز جمعه در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد، اظهار کرد: مساجد نیز تنها برای اقامه نماز باز خواهد بود لذا برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی در مساجد طی هفته آینده ممنوع است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.