بستری ۱۲۷ بیمار بدحال کرونایی در مازندران
شیب نزولی شیوع ویروس کرونا در مازندران تا امروز ادامه دارد و پس از ثبات نسبی یک ماهه در این استان، به تدریج میزان آمار بستری‌شدگان کاهش می‌یابد به طوری که در حال حاضر، ۴۷۹ بیمار کرونایی و یا مشکوک به آن در مراکز درمانی مازندران بستری هستند، هر چند بر اساس گزارش گاه‌نگار اپیدمیولوژی این بیماری در وزارت بهداشت، به نظر می‌رسد در این استان، پیک خفیف جدید آغاز شده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت تعداد ۹۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۴۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۹۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

آخرین آمار کرونا در بابل

همچنین روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، نیز اعلام کرد در حال حاضر ۱۳۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۸ بیمار جدید بستری و ۹ بیمار هم ترخیص شدند، ۳۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار، ۱۲۷ بیمار بدحال و ۴۷۹ بیمار کرونایی یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.