افراد دارای اعتیاد به مواد مخدر بیماری کووید ۱۹ را با شدت بیشتری تجربه می کنند
عضو هیات علمی و پزشک متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: افراد دارای اعتیاد به الکل و مواد مخدر اگر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شوند، آن را با شدت بیشتری تجربه می کنند.

دکتر محمدرضا تقوی در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: معتادان به الکل و مواد مخدر در معرض نارسایی های تنفسی و عفونت های بیشتری نسبت به افراد عادی قرار دارند و خطر عوارض و مرگ ومیر در آن ها به مراتب بیشتر است.

وی افزود: با توجه به قرارگیری در اپیدمی بیماری کووید ۱۹ و نداشتن واکسن و درمان اختصاصی هیچ راه پیشگیری به جز رعایت نکات بهداشتی و مراجعه به موقع به پزشک وجود ندارد.

تقوی با اشاره به اهمیت شش گام کلیدی و موثر تصریح کرد: دست ندادن، روبوسی نکردن، زدن ماسک ، رعایت فاصله بیش از دو متر استراحت در منزل، مراجعه به پزشک و خوردن مایعات گرم جزو مهم ترین اصول پیشگیری بیماری کووید ۱۹ محسوب می شوند که با رعایت آن امیدواریم بتوانیم از آنفلوانزا و اپیدمی آن جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه آنفلوانزا هم واکسن و هم درمان دارد، خاطرنشان کرد: استراحت و مصرف فراوان مایعات گرم ( سوپی که نیاز به جویدن نداشته باشد ) برای بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ و آنفلوانزا بسیار مفید و موثر است .

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.