غلامحسین حقانی: دلیل این همه هجمه نسبت به برگزاری مراسمات مذهبی را درک نمی‌کنم
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: این همه هجمه وارد کردن به برگزاری مراسمات مذهبی را درک نمی کنم و نمی‌دانم چرا تنها به برگزاری مراسمات مذهبی گیر می‌دهید؟ آیا در هواپیماها، ادارات، بازارها و ... فاصله اجتماعی رعایت می‌شود؟

حجت‌الاسلام «غلامحسین حقانی» عصر امروز نهم مردادماه در جلسه کارگروه نظارت و بازرسی به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان کرمان با بیان اینکه یک مسجد را به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل کردیم، گفت: احساس می‌کنم که از زمان شیوع کرونا جامعه مذهبی و متدین ما بسیار عقلانی و شرعی رفتار کردند. در حالی که هنوز بازارها باز بودند اما مساجد و هیات‌ها تعطیل شدند.

وی ادامه داد: به غیر از برگزاری مراسم شب‌های قدر، سایر مراسمات‌های مذهبی با وجود بازگشایی و رفع بسیاری از محدودیت‌ها در کشور، برگزار نشد و اگر ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا به این نتیجه برسد که برگزاری مراسمات ماه محرم برای مردم خطر آفرین بوده و این موضوع را مصوب کند که مراسمات محرم برگزار نشود، ما نیز اجرا نخواهیم کرد زیرا برای ما قانون و سلامت مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: این همه هجمه وارد کردن به برگزاری مراسمات مذهبی را درک نمی کنم و نمی‌دانم چرا تنها به برگزاری مراسمات مذهبی گیر می‌دهید؟ آیا در هواپیماها، ادارات، بازارها و ... فاصله اجتماعی رعایت می‌شود؟ ما بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در زیر مجموعه‌های خود ایمان داریم به ‌طوری‌که یک مسجد را در این ایام به دلیل عدم رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تعطیل کردیم.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )