تنها کمپ ترک اعتیاد طارم تعطیل است
رئیس بهزیستی طارم گفت: با توجه به وضعیت قرمز طارم، تنها کمپ ترک اعتیاد این شهرستان تعطیل است.

محمود عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهم اقدامات بهزیستی طارم در هفته مبارزه با موادمخدر، اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کارکنان بهزیستی و موسسات مربوطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، بازدید کارشناسان و مسئولان از کمپ ترک اعتیاد "رهایی تشویر"، تبلیغات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، توزیع پوستر و بروشور در بین جامعه هدف و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای دو مرکز فعال شهرستان در حوزه مبارزه با موادمخدر اشاره کرد.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر شهرستان طارم یک کمپ ترک اعتیاد در تشویر دارد، عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با تصمیم‌گیری‌های انجام شده این مرکز تا یک ماه آینده اجازه بازگشایی ندارد و بازگشایی آن نیز منوط به رفع مشکلات بهداشتی است.

این مسئول با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان طارم در حوزه کرونا، ابراز کرد: اگر تصمیمی بر بازگشایی مجدد کمپ باشد، باید با یک سوم ظرفیت فعالیت کند.

عزیزی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با موادمخدر، یادآور شد: در همین راستا دو مرکز همراز و آوای مهر در شهرستان با بهزیستی همکاری دارند.

وی، یکی از دلایل بازگشت افراد به چرخه اعتیاد را بیکاری عنوان کرد و افزود: در همین راستا تسهیلات اشتغال‌زایی به هفت نفر از معتادان بهبود یافته بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون در شهرستان طارم داده شده و ۲۰ نفر از بهبود یافتگان نیز به کمیته امداد و سامانه کارا برای اخذ تسهیلات معرفی شده‌اند.

رئیس بهزیستی طارم با موثر خواندن برگزاری جلسات NE در ترک اعتیاد و تداوم پاکی معتادان، تصریح کرد: یکی از چالش‌هایی که هم اکنون وجود دارد، تعطیلی جلسات NE است که همین امر ممکن است منجر به بازگشت برخی از افراد بهبودیافته به چرخه اعتیاد شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.