آموزش ۴۰۰ دانشجو در کلاس‌های مجازی
معاون علمی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان گفت: کلاس‌های مجازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از ۱۶ فروردین آغاز شده و اکنون ۴۰۰ دانشجو از طریق مجازی در حال آموزش هستند.

لیلا ناصریان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کلاس‌های مجازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان از ۱۶ فروردین‌ماه امسال آغاز شده است، اظهار کرد: دروس عمومی، مهارت‌های مشترک و دروس غیرعملی از ۱۶ فروردین‌ماه به صورت آموزش‌ مجازی به دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ دانشجوی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان از طریق مجازی در حال آموزش هستند، در رابطه با کلاس‌های عملی، افزود: برگزاری این دروس، نیازمند تشکیل کلاس و آزمایشگاه است، به همین خاطر در حال حاضر تدابیر لازم برای ارائه دروس عملی اتخاذ نشده و ارائه نمی‌شود.

این مسئول با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشجویان افزایش ترمی معادل یک ماه یا شش هفته نیز خواهند داشت، تصریح کرد: تاکنون مشکل خاصی در ارتباط با آموزش از طریق فضای مجازی از سوی دانشجویان، اساتید یا مرکز گزارش داده نشده است.

معاون علمی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر نحوه برگزاری امتحانات دانشجویان مشخص نبوده و تاکنون بخشنامه لازم‌الاجرایی در این خصوص دریافت نشده است، ادامه داد: کلاس‌های دروس نظری دانشگاه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود تا پس از ریشه‌کنی ویروی کرونا و عادی شدن شرایط، فرصت کافی برای برگزاری کلاس‌های حضوری و ارائه بخش عملی و مهارتی دروس فراهم شود.

ناصریان در رابطه با روند آموزش مجازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان، اظهار کرد: ابتدا مدرس وارد سامانه تعریف شده می‌شوند، سپس در این سامانه اقدام به ساخت جلسات آموزشی خود می‌کنند و مدرس دروس خود را به سامانه مذکور افزوده و پس از آن به صورت خودکار برای دانشجو دعوت‌نامه‌ای برای حضور در کلاس مجازی ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه دانشجو با دریافت دعوت‌نامه یا پیامک می‌تواند در همان ساعت در کلاس حضور داشته باشد و از کلاس مجازی استفاده کند، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل موجود، فراهم نبودن امکان رصد و پایش سامانه تعریف شده برای برگزاری کلاس‌های مجازی است، به طور کلی برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف سامانه مذکور، امکان رصد وجود ندارد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.