توضیحات نقوی‌حسینی درباره بررسی «پالرمو» در کمیسیون امنیت
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس توضیحاتی درباره بررسی لایحه «پالرمو» در این کمیسیون ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، اول‌خرداد) پارلمان، در تذکری شفاهی، گفت: موضوع الحاق لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم به کنوانسیون در صحن علنی کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح شد و صورت‌ جلسه آن نیز موجود است. دوستان تذکرات و اخطار قانون اساسی دادند که در کمیسیون از دستور کار خارج شده، بنابراین در صحن مطرح شد.

بیشتر بخوانید:لایحه الحاق ایران به کنوانسیون «پالرمو» به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد

لاریجانی: دولت مخالف مسکوت ماندن بررسی لایحه «پالرمو» است

وی افزود: بنده در این رابطه نظر کمیسیون را اعلام کردم و هیچ نظر شخصی در این مورد مطرح نشده است. به این صورت که این لایحه در دستور کار کمیسیون قرار گرفته و در کمیسیون اخطار و تذکر داده شده در نهایت از دستور خارج شد و در هیئت‌رئیسه نیز به همین صورت تصمیم‌گیری شده است. بنابراین آنچه ادعا شد مبنی بر اینکه در کمیسیون مطرح نشده است، صحیح نیست.

به گزارش تسنیم، علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به اخطار نقوی‌حسینی، گفت: شما در ابتدای صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردید که این لایحه استعماری است که این بیان‌گر نظر شخصی شماست، اما در هر حال اقدامی برخلاف آئین‌نامه داخلی صورت نگرفته است.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.