"ورود ۲.۸ میلیارد دلار پوشاک قاچاق به کشور در سال۹۶"
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ورود ۲.۸ میلیارد دلار پوشاک قاچاق به کشور در سال گذشته خبر داد.

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه کمیته‌ای با عنوان کمیته رصد کالای قاچاق در مجلس تشکیل شده است، گفت: برخی از اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سایست‌خارجی مجلس، قضایی و حقوقی و صنایع و معادن عضو این کمیته هستند.

بیشتر بخوانید:

اواخر خرداد؛ جمع‌بندی گزارش تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا

وی با بیان اینکه هدف از تشکیل این کمیته این است که عملیات اجرایی در زمینه قاچاق کالا در کشور را مورد رصد قرار دهد تا اگر مواردی اجرایی نمی‌شود، با پیگری این موارد اجرایی شود، ادامه داد: این کمیته موظف است تا هر سه ماه یک بار گزارشی را به کمیسیون مشترک سه جانبه مجددا ارائه کند تا در طول زمان مشخصی موارد نظارتی اجرایی شود.

نماینده تربت حیدریه در مجلس با اعلام اینکه تاکنون دو جلسه در این زمینه برگزار شده است، افزود:در کمیته اولویت بندی های بر روی کالاهای قاچاق انجام شده و در اولین اولویت به بحث پوشاک ورود کرده ایم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در سال گذشته پوشاک یکی از مهم‌ترین کالای قاچاق بوده و ارزش قاچاق آن به نزدیک به ۲.۵ تا ۲.۸ میلیارد دلار می‌رسد، ما تحقیقات‌مان را در کمیته مذکور از بخش پوشاک آغاز کرده‌ایم تا جمع‌بندی لازم در این رابطه به دست بیاید.

باستانی اضافه کرد: همچنین این کمیته در طی بررسی قاچاق پوشاک چندین بازدید از مناطق آزاد و مرز‌های کشور خواهد داشت و عمدتاً محوریت تحقیقات بر مبنای اتحادیه‌های پوشاک خواهد بود. البته کمیته مذکور درباره قاچاق پوشاک، ۱۱ مورد را احصاء کرده تا پیرامون آنها گزارشات تهیه شود.

وی تصریح کرد: این کمیته پس از ارائه گزارش قاچاق پوشاک به سراغ تهیه گزارش قاچاق لوازم خانگی خواهد رفت.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.