جلیلی: وقایع اخیر دستاویزی برای انتقام از وحدت افرینی ملت نشود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حماسه مردم ایران در تشییع شهید قاسم سلیمانی گفت: وقایع اخیر دستاویزی برای انتقام گیری از ملت در وحدت آفرینی نشود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت شهادت سردار قاسم سلیمانی که به همت جنبش استادی دانشگاه‌های کشور در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهارکرد: پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و عزم ایران برای پاسخ به این اقدام تروریستی آمریکا پیامی هم در فضای رسانه‌ای و هم در فضای سیاسی مطرح شد، این پیام از سوی دیپلمات‌هایی که به ایران نیز رفت و امد می‌کردند صورت گرفت و آن این بود که اگر ایران بخواهد به این اقدام تروریستی امریکا پاسخ دهد پاسخ محکمتری دریافت خواهد کرد.

وی افزود: برخی از دولتها با لحنی دلسوزانه و برخی با لحنی تهدید امیز این پیام را به ایران منتقل می‌کردند که تهدید امریکا بلوف نیست و او در صورت پاسخ ایران پاسخ محکمتری خواهد داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در چنین شرایطی بود که امریکا از سوی ایران پاسخ محکمی دریافت کرد، یادآور شد: مهمترین نکته این پاسخ این بود که پاسخ ایران پاسخی نیابتی نبود بلکه پاسخی رسمی با اعلامیه و اطلاعیه رسمی بود براین مبنا که ایران این قدرت را دارد که در دفاع از خود به کشور متخاصم پاسخی محکم و دقیق دهد.

جلیلی با طرح این سوال که چرا آمریکا نتوانست به این پاسخ سیاسی و عملیاتی ایران پاسخی بدهد و به زبان ساده هیچ غلطی نکرد، تصریح کرد: شاید عملیات ایران در پاسخ به ترور شهید سلیمانی را بتوان بزرگترین عملیات قاسم سلیمانی دانست عملیاتی که بعد از شهادت او رخ داد.

وی در همین زمینه افزود: با این عملیات بود که بسیاری از پیروزیها برای ملت ما محقق شد و بسیاری از تحلیل‌هایی که دشمن در مورد ملت ایران به کار می‌برد را زیر سوال برد. اینکه مردم ایران به مسائل کشورهای پیرامون توجهی ندارند و مسائل معیشتی برای آنها مهم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: تکریم شهید قاسم سلیمانی تکریم شخصیتی بود که بعد قالب آن یک بعد منطقه ایست. بعد بارز شخصیت قاسم سلیمانی حضور او در عرصه‌های انقلاب اسلامی بود. شخصیت بی نظیری که با تکیه بر مسائل جهان اسلام مقابل دشمنان ایستاد.

جلیلی افزود: همه جهان دید که امریکا پس از ترور شهید قاسم سلیمانی با کمال وقاحت اعلام کرد که مراکز فرهنگی ایران را مورد هدف قرار خواهد داد و حتی مدعیان آزادی بیان و آنها که از آزادی در اطلاع‌رسانی دم می‌‌زنند از پذیرش وجود عکس قاسم سلیمانی در صفحه‌های خود خودداری کردند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره وقایع اخیر یادآور شد: یک هفته پس از این حرکت و اقدام ملی دشمن در تلاش است با سوءاستفاده از برخی مسائل به وحدت ملی ضربه زده و دوباره ایده‌ها و تفکرات خود را به مردم و جامعه القا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قاسم سلیمانی برای ملت ایران سرمایه ملی است، گفت: مگر اینگونه است که با حرف چند نفر که آن هم یا از روی جهالت و یا از روی غرض سرمایه ملی کشور از بین برود و ملت اجازه دهند حادثه هواپیمایی و شهادت عزیزانمان دستاویزی برای انتقام گیری از ملت ایران شود.

جلیلی با بیان اینکه برخی از اساتید انقلابی نیز در حادثه دردناک هواپیمای اوکراین داغدار شدند، گفت: وقتی برای دلجویی و ابراز همدردی نزد این خانواده‌ها می‌رویم می‌بینیم آنها در این شرایط نیز دغدغه کشور و ملت را دارند و دوست ندارند از این فضا سوءاستفاده شود. آنها نماد این ملت هستند و اجازه نمی‌دهند حماسه‌ای به این بزرگی به حاشیه رود می‌توان گفت اینها نیز سرمایه واقعی این کشورند.

وی ادامه داد: عزیزان ما مثل حاج قاسم و سپاه پاسداران طی ۴۰ سال گذشته تمام تلاششان این بوده است که کشور و ایران از هرگزند و مسئله‌ای به دور باشد و قطعاً دشمنان ما نمی‌توانند با پروپاگاندای رسانه‌ای این سرمایه را برای ما صفر کنند. آنها همچنان در فهم ملت ایران مانده‌اند که این حاکی از عقب ماندگی و عدم درک آنها از ملت ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با تأکید بر حفظ وحدت ملی خاطرنشان کرد: باید قدر این سرمایه و وحدت ملی که باعث بالا بردن عزت ایران در جهان شد را دانست و نباید اجازه داد افرادی بخواهند آن را دستاویزی برای انتقام گیری از ملت ایران کنند و به آن خدشه ای وارد شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.