زمان دقیق بررسی بودجه ۹۹ در مجلس از زبان یک نماینده
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه سال ۹۹ در روز ۴ اسفند در صحن مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۱۷ آذر) پارلمان در جمع خبرنگاران، گفت: هم‌اکنون استیضاح وزرای کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد.

وی با بیان اینکه ظرف امروز و فردا، سه وزیر مذکور با حضور در کمیسیون‌های مربوطه به دغدغه‌های نمایندگان پاسخ می‌دهند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور و همچنین اولویت بررسی لایحه بودجه در جلسات علنی مجلس، امیدواریم نمایندگان از توضیحات وزرا در جلسات کمیسیون‌های تخصصی رضایت داشته و مسئله استیضاح به صحن مجلس نرسد.

عباسی درباره لایحه بودجه سال ۹۹ نیز گفت: پس از بررسی متن لایحه توسط نمایندگان و تقدیم پیشنهادهای مورد نظر آنان به کمیسیون تلفیق و بررسی آن‌ها در این کمیسیون، در نهایت لایحه بودجه در روز ۴ اسفند در صحن مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به در نظر گرفتن منویات رهبری در این لایحه، یادآور شد: حذف تدریجی وابستگی به نفت، همسان‌سازی حقوق بازنشستکان، افزایش حقوق شاغلین متناسب با نرخ تورم و توجه به طرح تحول سلامت، کشاورزی و محیط زیست از مهم‌ترین ویژگی‌های لایحه بودجه ۹۹ است.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس در پاسخ به سؤالی درباره بودجه شرکت‌های دولتی که چندی پیش و جدا از لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده بود، اظهار داشت: در سال‌های قبل در بودجه گاهی مشاهده می‌شد که برخی بودجه‌های در نظر گرفته شده به علت پایدار نبودن منابع بودجه محقق نشده و مصوبات مجلس اجرایی نمی‌شد، به همین دلیل در سال‌جاری تصمیم گرفته شد تا بودجه مربوط به شرکت‌های دولتی امسال پیش از لایجه بودجه به مجلس ارائه شود تا منابع آن مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بودجه سال ۹۹ در کمیسیون مربوطه بررسی شده و رقم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای شرکت‌های دولتی در نظر گرفته شده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.