نماینده مجلس: دولتی‌ها برنامه دقیقی برای حذف یارانه افراد پر درآمد ارائه ندادند
نماینده بندرعباس در مجلس با بیان اینکه نبود مدیریت کارآمد در کشور، تشدید تحریم‌ها معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه را تهدید می‌کند، گفت: برای گذار از این مشکلات باید از اقشار آسیب پذیر حمایت کنیم.

احمد مرادی نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه نبود مدیریت کارآمد در کشور، تشدید تحریم‌ها در چند سال اخیر، معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه را تهدید می‌کند، گفت: برای گذار از این مشکلات در درجه اول باید از اقشار آسیب پذیر حمایت کنیم و یکی از راه کارهای آن حذف یارانه افراد پر درآمد است.

وی با بیان اینکه باید یارانه به افرادی تعلق گیرد که نیازمند هستند، افزود: درآمد حاصل از حذف یارانه ثروتمندان را می‌توان صرف مناطق محرم کشور که نیاز به خدمات بیشتری دارند، شود چرا که در حال حاضر بخشی از مناطق کشور از داشتن امکانات اولیه محروم هستند.

نماینده بندرعباس در مجلس اظهارداشت : متاسفانه دولت‌ها در تمامی دوران در زمینه حذف یارانه اقشار پر درآمد ثابت قدم نبوده‌اند و در برخی موارد دیده شده است که در مورد بحث یارانه‌ها مشکلات را به گردن مجلس می‌اندازند.

مرادی تصریح کرد: در جلسات مختلفی که در مجلس چه به صورت علنی و چه غیر علنی با مسئولان دولتی داشته‌ایم، برنامه و روش‌های جامع و دقیقی برای حذف یارانه افراد پر درآمدها ارائه نداده‌اند و توضیحات آنها راهبردی نبوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در اقدام اخیر دولت برای حذف یارنه افراد پر درآمد شاهد هستیم به دلیل اشتباه یک سازمان بیشتر افرادی که یارانه شان قطع شده است افرادی هستند که زیرپوشش کمیته امداد، تامین اجتماعی، بازنشسته و مستمری بگیر بوده اند که این نشان می‌دهد دولت باید با دقت و بدور از هر گونه شتابزدگی اقدام به حذف یارانه کند تا مشکلی برای این قشر جامعه به وجود نیاید.

وی افزود: البته باید توجه داشت از دلایل این اشتباه و حذف یارانه قشر ضعیف جامعه نبود بانک اطلاعاتی منسجم در کشور است که نمی‌توان خانوار‌ها را از نظر درآمد به صورت دقیق تفکیک کند.

نماینده بندرعباس در مجلس عنوان کرد: قطعاً حذف یارانه‌های پر درآمدها می‌تواند به توسعه و شکوفایی اقتصاد کمک کند و ما در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که دولت نزدیک به ۹۰هزار میلیارد تومان صرف یارانه‌ها کرده است و در برخی جاهای این پول بی ضابطه بوده و دولت نتوانسته یک سازماندهی خوبی را داشته باشد و کشور هم متضرر شده است همه هم معتقد هستند یارانه افراد پر درآمد حذف و به افرادی تعلق گیرد که نیازمند هستند و از اقشار آسیب پذیر به حساب می آیند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.